Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.427.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Poz,

 

AKo moze preporuka ubi se trazeci modele ispod 3500kn da ima IPS+144hz+ 1-4ms + 24/25" + freesync ?

 

Jos bolje ako neko od forumasa ima freesync monitor sa ovim specifikacijama a da mu radi sa novim nvidia driverima(gsync) :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 19:13 (psihoroba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, kupujem 24" ili 27" monitor. Koristit će za igre, gledanje filmova i serija te za Photoshop i sl. programe. Procesor je Ryzen 2700x, grafička R9 280x (ove godine planiram uzeti novu). Monitor ne bih mijenjao duže vrijeme (4-5 godina).

 

Nisam još siguran za sve karakteristike, ali biram između dvije opcije:

 

- 24", 1080p, IPS, Freesync do max 1500kn

 

za sad mi je AOC 24V2Q prvi odabir, ne znam ima li do 1500kn nešto bolje ili su svi tu negdje

 

- 27", 1440p, IPS ili možda TN, 144Hz, Freesync za oko 3000kn

 

razmišljam o Dell S2719DGF

radije ne bih TN panel, ali IPS 1440p i 144Hz monitori su mi preskupi

 

Gledao sam i AOC Q3279VWFD8, ali nemam mjesta za 32".

 

 

Ima li netko Dell S2719DGF, kakve su boje u usporedbi s IPS panelom?

Isplati li se dati skoro 3 puta više kuna za 3" veći zaslon te 1440p i 144Hz? Do sada nisam koristio 144Hz, kolika je razlika u odnosu na 60Hz?

 

Hvala.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

kaj se nudi od 27" 1080p do nekih cca 1800kn

primjena:sve pomalo (igre,filmovi,fotke)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mustang995 kaže...

Pozdrav, kupujem 24" ili 27" monitor. Koristit će za igre, gledanje filmova i serija te za Photoshop i sl. programe. Procesor je Ryzen 2700x, grafička R9 280x (ove godine planiram uzeti novu). Monitor ne bih mijenjao duže vrijeme (4-5 godina).

 

Nisam još siguran za sve karakteristike, ali biram između dvije opcije:

 

- 24", 1080p, IPS, Freesync do max 1500kn

 

za sad mi je AOC 24V2Q prvi odabir, ne znam ima li do 1500kn nešto bolje ili su svi tu negdje

 

- 27", 1440p, IPS ili možda TN, 144Hz, Freesync za oko 3000kn

 

razmišljam o Dell S2719DGF

radije ne bih TN panel, ali IPS 1440p i 144Hz monitori su mi preskupi

 

Gledao sam i AOC Q3279VWFD8, ali nemam mjesta za 32".

 

 

Ima li netko Dell S2719DGF, kakve su boje u usporedbi s IPS panelom?

Isplati li se dati skoro 3 puta više kuna za 3" veći zaslon te 1440p i 144Hz? Do sada nisam koristio 144Hz, kolika je razlika u odnosu na 60Hz?

 

Hvala.

Ako ćeš ići na 27" 2K (i nikako nemoj preko te dijagonale ići za 2K) - onda kako si i naveo.
Dell S2719DGF!

Ovdje je moj kratak osvrt kad je monitor stigao.

 


Što da ti kažem, za ~2.800,00 kn teško da ćeš naći išta te kvalitete.
Vjeruj mi, ista me stvar patila kao što ti kažeš. Nisam ni ja htio napuštati IPS i ići na TN, ali čitajući recenzije ljudi (ne plaćene recenzije od ign-a, techreporta, techpower-upa) odlučio sam "riskirati".
I vjeruj mi, stvarno nisam pogriješio. Kao što je netko na amazon recenziji napisao, vidio ga je u trgovini i misleći da kupuje IPS matricu kupio ga. Tek kad je došao kući i čitao što ima monitor, shvatio je da je TN.
I nije požalio.

Jedina jedina stvarna zamjerka je relativno lošiji kontrast i blaga devijacija od 2.2 game, ali to se vrlo lako riješi putem control panela grafičke, bilo nVidije bilo AMD-a.

Također mogu potvrditi da i kombinacija Freesync/G-Sync (nVidija kartica) radi i nema nekih primjetnih problema.

 

Sve u svemu, topla preporuka 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 11:04 (sudy_freak).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...

Ako ćeš ići na 27" 2K (i nikako nemoj preko te dijagonale ići za 2K) - onda kako si i naveo.
Dell S2719DGF!

 zasto nebi isao na vecu dijagonalu, cista glupost? 32" daje identicni ppi kao 24"@fullhd, dakle poprilicno ostro, o prostoru koji dobiva s tom dijagonalom da ne pricam...

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
sudy_freak kaže...

Ako ćeš ići na 27" 2K (i nikako nemoj preko te dijagonale ići za 2K) - onda kako si i naveo.
Dell S2719DGF!

 zasto nebi isao na vecu dijagonalu, cista glupost? 32" daje identicni ppi kao 24"@fullhd, dakle poprilicno ostro, o prostoru koji dobiva s tom dijagonalom da ne pricam...

Srećo, ako ti ne vidiš piksele na FHD@24" i osjetnu razliku 91,71 PPI vs 108,79, stvarno mi je žao. Vid ti je s godinama otišao.

Na poslu radim na HP E232 monitorima FHD@23" (95,78) što je i više nego ranije spomenuta rezolucija na 23" i vjeruj mi, itekako primijetim razliku u oštrini prikaza.

Ne znam jel imam dobro oko ili utrenirano oko da vidi detalje, ali i dalje 27" 2K ostaje svojevrsni zlatni rez.

Doduše, ja ne prozivam tvoje viđenje da je 2K@32" glupost. Ovo je samo moje mišljenje koje je, kako mi se čini po zastupljenosti monitora da je puno više 2K@27" nego 2K@32".



A prostor ti daje rezolucija, ne dijagonala FYI.
Pogotovo što na 2K@27" ne moraš dodatno skalirati, 100% Windows scaling je i više nego dobar.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 10:20 (sudy_freak).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Čini se meni da ti imaš vrhunski vid jer malo tko:
1. Ne skalira na 2K rezoluciji i 27" monitoru
2. Vidi piksele na na 24"

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 10:13 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam uzeo prije par dana ovaj Acer nitro VG270 27" i jako sam zadovoljan za te novce, 1400kn. Nema više umaranja očiju kao prije na starom AOC-u 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

KOlko para i gde? 

 

zanemari mislio sam da je 144hz

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 12:35 (psihoroba).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
...

 Nisam ti ja nikakva sreca a vid me jako dobro sluzi, pricas o osobnim stavovima a ne cinjenicama, 27" 1440p nije nikad bio popularniji od niti jedne druge dijagonale jer su bili preskupi i ljudima je to i dalje presitno, na Amazonu medu najprodavanijim monitorima nema niti jednog 27" 1440p dok medu top 20 ima poprilicno 32". Razloge je glupo uopce nabrajati jer jedina prednost 27" 1440p je nesto veci ppi koji na 27" kad pokrenes neki programcic moras se naprezati, mozda ak nabijes monitor na 30cm od ociju ti bude ok, nemozes s 27" i istom rezom dobiti vise prostora nego s 32" sta god ti mislio i nabrajao na 32" si mozes jos vise skalirati nego s 27 i nece ti biti presitno, zlatni rez? 27" i 1440p je iz nekih drugih vremena suy_freak, 100% na 27"@1440p je presitno za desktop, za igre to prolazi no za rad na 32"@1440p je odavno odnio pobjedu i ljudi su to uvidjeli i prihvatili zato i jesu postali popularniji sta god ti osobno mislio.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 13:47 (Stjepanj).
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Uzimam novi monitor u rangu od 2500 do 3500 kuna.Veličina monitora bi trebala biti 31.5 ,32 ili 34 inča. Možete li mi reći koji monitor bi bio best buy za te novce a koje monitore izbjegavati.Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
lonin00 kaže...

Uzimam novi monitor u rangu od 2500 do 3500 kuna.Veličina monitora bi trebala biti 31.5 ,32 ili 34 inča. Možete li mi reći koji monitor bi bio best buy za te novce a koje monitore izbjegavati.Hvala

 zadnjih 10 stranica ti se ponavlja jedan te isti model...lp

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
sudy_freak kaže...
...

 Nisam ti ja nikakva sreca a vid me jako dobro sluzi, pricas o osobnim stavovima a ne cinjenicama, 27" 1440p nije nikad bio popularniji od niti jedne druge dijagonale jer su bili preskupi i ljudima je to i dalje presitno, na Amazonu medu najprodavanijim monitorima nema niti jednog 27" 1440p dok medu top 20 ima poprilicno 32". Razloge je glupo uopce nabrajati jer jedina prednost 27" 1440p je nesto veci ppi koji na 27" kad pokrenes neki programcic moras se naprezati, mozda ak nabijes monitor na 30cm od ociju ti bude ok, nemozes s 27" i istom rezom dobiti vise prostora nego s 32" sta god ti mislio i nabrajao na 32" si mozes jos vise skalirati nego s 27 i nece ti biti presitno, zlatni rez? 27" i 1440p je iz nekih drugih vremena suy_freak, 100% na 27"@1440p je presitno za desktop, za igre to prolazi no za rad na 32"@1440p je odavno odnio pobjedu i ljudi su to uvidjeli i prihvatili zato i jesu postali popularniji sta god ti osobno mislio.lp

Stvarno se ne bih dalje upuštao u besmislene rasprave s tobom nego bih te samo zamolio da svoje tvrdnje potvrdiš nekim argumentima, linkovima, činjenicama. Ako to nisu isključivo tvoji stavovi koje uvijek i svugdje namećeš kao ispravne dok istovremeno prozivaš drugu stranu za isto.

Osobni stavovi? Upravo tako. Iza kojih stojim. I ne, ne namečem svoje stvaove.

I nego, dušo, nemam monitor na 30cm, a često radim u photoshopu i office alatima mimo igranja i uopće nemam problema s rezolucijom. A udaljesnot mi je nešto više od duljine ruke, i ne, nisam visok metar i žilet.


Iz nekih drugih vremena? Najpopularniji gaming laptopi ROG ili Predator serije su 27" 2K.
Razer ulazi u tržište monitora doduše s užasnim i precijenjenim monitorom, ali opet 27" 2K.

Dell kao najveći proizvođač monitora i dalje nema niti jedan monitor 32" 2K?
Pričaj mi o prošlim vremenima.

 

Podebljano i konzistentnost sa žutim 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 14:32 (sudy_freak).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

pa napisao sam ti samo cinjenice to sto ih ti ne prihcvacas tvoja stvar, da sve sto si napisao je iz proslog vijeka...sry.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bog,

Molio bih preporuku monitora 24-27", 144 1080p do nekih 1700kn (graficka je 1070 i koristi bi se uglavnom za gaming)

 

 

I ako netko ima za preporuciti neki "nosac" za monitor (monitor arm) koji se ucvrscuje za stol od kompa a omogucava manipulaciju s monitorom (lijevo, desno, i slicno)

 

Hvala

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 22:36 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
simeparanoja kaže...

Bog,

Molio bih preporuku monitora 24-27", 144 1080p do nekih 1700kn (graficka je 1070 i koristi bi se uglavnom za gaming)

 

 

I ako netko ima za preporuciti neki "nosac" za monitor (monitor arm) koji se ucvrscuje za stol od kompa a omogucava manipulaciju s monitorom (lijevo, desno, i slicno)

 

Hvala

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

pa napisao sam ti samo cinjenice to sto ih ti ne prihcvacas tvoja stvar, da sve sto si napisao je iz proslog vijeka...sry.lp

Želim se još samo nadovezati da i Gigabyte ulazi na tržište monitora s 27" 2K monitorom.
link
Let's talk about facts 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja baš imam dilemu oko navedenog AOC-a i DELL-a, nisam pametan šta uzet. Bit će mi to zadnja investicija što se računala tiče na neko vrijeme i nisam pametan šta uzet. Dell mi je malo van buđeta ali ako se isplati bi se pružio. Primarno će se koristit za gaming i gledanje contenta pa me zato dell malo odbija TN-om jer navečer gledam streamove s kreveta koji je niže od stola na kojem je monitor.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uzmi aoc od 32 i miran si, osobno ga imam i koristim ga za iste namjene :)
Prvo neces primjetit pixele kao sto ih neki primjecuju, drugo iz kreveta ce ti biti bolji dozivljaj gledat streamove
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
berzerker kaže...

Ja baš imam dilemu oko navedenog AOC-a i DELL-a, nisam pametan šta uzet. Bit će mi to zadnja investicija što se računala tiče na neko vrijeme i nisam pametan šta uzet. Dell mi je malo van buđeta ali ako se isplati bi se pružio. Primarno će se koristit za gaming i gledanje contenta pa me zato dell malo odbija TN-om jer navečer gledam streamove s kreveta koji je niže od stola na kojem je monitor.

Gravityri kaže...
Uzmi aoc od 32 i miran si, osobno ga imam i koristim ga za iste namjene :)
Prvo neces primjetit pixele kao sto ih neki primjecuju, drugo iz kreveta ce ti biti bolji dozivljaj gledat streamove

75 Hz != 144 Hz

 

Nuff said

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nekako mislim da će po svemu sudeći odabir pasti na dell-a, imam 2 monitora i AOC uzme puno mjesta (32 tv mi je sad sekundarni monitor i zauzme hrpetinu mjesta) a i vesa mount je na dellu tako da bi možda i stalak za 2-3 monitora danas sutra uzeo... Kad je bal...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Molim preporuku za monitor do max 1000kn, full hd, freesync. Gledao sam AOC G2260VWQ6 pa me zanima jel postoji nesto bolje u tom cijenovnom rangu. Odnosno ima li netko da je kupio nesto takvo, moze odmah i iskustvo. Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

mišljenje o AOC G2790PX ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel ima tko spojen 4k tv i 144hz monitor ? zanima me korelacija između to dvoje  ...da li sve radi kak treba itd 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
fear619 kaže...

mišljenje o AOC G2790PX ?

 https://edigital.hr/monitor/samsung-lc27jg50qquxen-27-wqhd-zakrivljeni-gaming-monitor-p587191 ovaj je mrak ali šteta što nema Freesync. 

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trazim 4k monitor za editing videa i slika,IPS,27" ili veca dijagonala,ne preskupo jer ga necu previse koristit.

 

Nailazim na Philips 276E8VJSB koji u njemackoj stoji 250eur,zanima me ima li neki bolji za slicnu paru? 

 

Za gaming imam dellov 1440p 144hz gsync,a na 4k cu mozda nesto pokrenut SP cisto da vidim gaming 4k u odnosu na gaming monito,nista posebno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebam preporuku za dobar a jeftin (cuj to, a nece skup a los )

 144hz monitor, prednost VA/Freesync 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
chaselol kaže...

Trebam preporuku za dobar a jeftin (cuj to, a nece skup a los )

 144hz monitor, prednost VA/Freesync 

 AOC C24G1  
 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, molio bih Vas za preporuku 1080p 24'' monitora,orijentiran sam oko 60 posto vremena na gejming PUBG, ostalo je klasika net, filmovi... grafa je amd, tako da bi trebao biti freesync. Hvala puno

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice