Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.810
|
čitano: 4.427.657
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
bruno11 kaže...

 Dobro, kaj niko ne dela na monitorima, ili sam ja nekaj krivo napisal? 

 

Znaci, trazim ultra wide curved monitor, sa 4-5k rezolucijom. Za uredski posao, ne igram nista na tom laptopu ionako. 

 Kad vidim top speckan MBP vjerojatno cijena za monitor nije problem. 

Kolege koriste ovaj model LG-a ili dell. Mislim da imaju isti panel, neke razlike u kvaliteti slike ne vidim, ali je ne radim na njima stalno pa ne mogu biti siguran.

Ako pucaš na 5k onda ovaj LG, samo dobro provjeri jesu li rješeni svi problemi s MBP, na početku je radio s MBP 2016, nakon upgradea na '18 i 560x grafike je bilo problema pa su vraćeni i zamijenjeni s ovim gore monitorima niže rezolucije.

  • P.S. sad vidim da su rješili problem: klik.

 Hvala Bruno, da cijena nije problem. Ne mislim sad iskrcati par tisuca USD na nekakav monitor koji svjetli u RGB bojama, kupujem nesto sto cu koristiti kroz sljedecih par godina, tako da cu ga brzo isplatiti. Tu par kolega ima te nove LG-eve, ali slabije modele, a htio bi kad kupujem kupiti posteno, tak da sam bez brige. 

 

Zapravo kad malo bolje razmislim, trebao nekaj kaj ima omjer, tipa kao 2xQHD odnosno 2x 2k, ilitiga 32:9. Sad malo gledam, to je dijagonala skoro 50" a to mi se cini malo glomazno. No, opet, trenutno mi je 2k koji imam podijeljen, premalo, a ovaj na MBP-u je horizontalno preuzak za imati dva prozora. 

 

Tako da zapravo nemam gdje uzivo probati ove mrcine. Al prema to rezi, suzio bi izbor na ova 3 ili 4 modela: 

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/49Zoll--124-46cm--Dell-UltraSharp-U4919DW-silber-5120x1440-1xDisplayPor_1285415.html

 

https://www.alternate.de/html/product/1521148?gclid=CjwKCAjw7anqBRALEiwAgvGgmwyQq4EtRLAxXWdMGzLvRdbolDyIiV3F2mpGClVDfFm7OKP0trx3eRoCBawQAvD_BwE

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/49Zoll--124-46cm--LG-Electronics-UltraWide-49WL95C-W-schwarz-5120x1440-_1301642.html

 

https://www.samsung.com/us/computing/monitors/gaming/49-crg9-dual-qhd-curved-qled-gaming-monitor-lc49rg90ssnxza/

 

Ovaj zadnji samsung mi je jos naj-napetiji, al ne kuzim ima li kakvih prednosti prema ostalima, jer je 500USD skuplji. 

 

 

 

 

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam vratio Aoc uredno dobio novce natrag u kratkom roku. Jednostavno okej je to monitor za 1400kn ali iskreno koliko para toliko muzike no dobro. Do kraja mjeseca cu sklopit ryzen 3600 i rx 5700xt ostatak pca ostaje isti. Odlucio sam da necu stedjeti na monitoru i kupovat monitore za 1500kn nego jednostavno zelim uzeti nesto dobro sto necu mjenjati koju godinu... 

 

Znaci ono sto zelim je 27 incha ni vise ni manje, zelim 2560x1440 rezoluciju, zelim 144hz i zelim freesync. 

 

Ja znam za ova dva:

 

https://www.hgshop.hr/monitor-asus-mg279q-27-ips-2560x1440-144hz-4-ms-2x-hdmi-dp-mini-dp-2x-usb-3-0-pivot-zvucnici/proizvod/206785

 

https://www.hgshop.hr/monitor-dell-s2719dgf-tn-27-qhd-2560x1440px-1-ms-gaming-hdmi-dp-usb-pivot-210-aqvp/proizvod/243912

 

Znam da postoji i Aorus sa svim tim specifikacijama osim sto ima kao 10 bitni panel ili ti ga 8 bitni plus frc i neki jadni hdr od 400 niti ako se to uopce moze nazvati hdrom i on je oko 5100 u linsku.

 

Ako znate jos koji sa tim specifikacijama koje trazim javite. Jel se isplati da dam tih 1400kn vise samo zbog ips matrice gledajuci ova dva modela gore. Znaci gejming i iskljucivo gejming ja filmove gledam na tvu i na monitoru samo igra i surfam. Sto se tice igara znam mj dana igrati samo neki dobar singleplayer naslov gdje popalim sve na ultra i uzivam u prici grafici, no takodjer puno igram fps igre. Sad zima,proljece dolaze neki dobri novi naslovi i stvarno si zelim sredit da bude sve tip top do 10mj. Znaci kutovi gledanja su mi nebitni jer uvijek igram iskljucivo ispred monitora. E sada koliko ovaj ips ima kvalitetnije i preciznije boje koje su mi bitne za singleplayer igre to ne znam jer nisam isprobao niti jedan od ta dva monitora. Imao sam dellov alienware 240hz sa tn matricom i boje su bile jako jako dobre kut gledanja los ali kad si ispred monitora sve je bilo bez zamjerke. Sad zelim sto kvalitetnije uopce me ne zanima lova. Pa eto sto vi mislite?

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Od ovih koje si linkao Philips ima samo 60w output tako da ćeš morati puniti mbp s drugim kabelom. Samsung koliko vidim u specsima uopće nema Thunderbolt/usb-c konektor.

 

Malo me zbunjuješ s ovim QHD- 2k budući da je horizontalna razlika oko 560 piksela što nije zanemarivo. One Dell ili LG što sam ti preporučio prije, podijeliš na 3* 1280x1600 screena, što je bar meni sasvim zadovoljavajuće horizontalno.

 

 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CPU kaže...

Pozdrav, znam da nije baš problem vezan za temu, ali...

Imam stari Samsung monitor koji koristim. Problem je što se pri crnom zaslonu pri dnu vidi osvjetljenje pozadinsko. I vidi se dio ekrana, tj. ikonica start i povećalo. Imam čuvar zaslona i kad se uključi to vidim.

Izgleda ovako, na slikama! I još nešto, tek kad se malo više zagrije, tj. kad duže vrijeme radi, to se vidi baš izraženije.

 Kad sam se približio vidio sam da na tom mjestu "trepću" pikseli. Da nije neki trafo otišao?? Monitor nema ni jedan mrtvi piksel.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali !!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sad imam "prakticki" 3x ta reza, 1 4k (skaliran na 2k) i display na mbpu, al fali mi 4ti. Radio sam prije na 2x2k minitora i mbp, al nije bas prakticno, pogotovo sve vece od 24, cak niti u portrait orijentaciji, Ovak mogu imati jedan ogroman display, i koristiti ne znam display na mbpu za deezer.
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji biste monitor preporučili do 1000kn iz Sancta Domenice?

 

Nije potreban za gaming, vec samo ponekada kada trebam nesto odraditi doma sto ne stignem na poslu, a da mogu spojiti laptop na njega i dobijem prostora(22" ili 24") za sve prozore..

Portovi koji mi trebaju su hdmi i ako moze dp(sumnjam da ih ima do ove cijene), vga/dvi..

Who cares anyway.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Recimo u klasi 5k, ovaj 49 5k iz Della. Je skup ali morao bi ga negdje vidjeti.

https://www.macrumors.com/2019/01/23/dell-49-inch-ultrawide-5k-display/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti
Pozdrav svima.
Planiram uskoro kupiti 4K monitor koji bi spojio na laptop preko USB C porta.
Laptop je HP 440 G6 s integriranom grafikom - UHD620. Monitor bi spojio preko USB C 3.1 DP. Naručio sam i kabel USB C -> Displayport koji podržava 4K @ 60Hz.
E sad, zanima me da li će to sve raditi kako treba? Po specifikaciji, sve bi trebalo raditi bez problema, ali nisam baš posve siguran u to. Ima li tko sličnih iskustava? 
Znam da je gaming monitor, ali ga ne mogu i ne planiram koristiti za to :). Razmišljao sam uzeti 2 x 27" 2K monitora, ali nemam prostora na desku jer se nalazi između dva zida ( 142 cm ). Ima mjesta za 2 x 24" monitora, ali mi to nekako ne paše jer već imam 24" FHD monitor i rado bi ga promijenio. Veća rezolucija na 24" monitoru isto ne dolazi u obzir, tako da 32" 4K monitor mi se čini kao najbolji kompromis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 11:49 (Laca).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...

 

 

 uzmi si ovu moj 32icu, freesync 2, hdr, 1440p 144hza a manje love iz nekog razloga nego ovi 27"

 

bit ces prezadovoljan jedino sto je zakrivljen ali meni apsolutno ne smeta, da pace

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 11:56 (toxic).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
BeLLicus kaže...

 

 

 uzmi si ovu moj 32icu, freesync 2, hdr, 1440p 144hza a manje love iz nekog razloga nego ovi 27"

 

bit ces prezadovoljan jedino sto je zakrivljen ali meni apsolutno ne smeta, da pace

 

Ja se više ne bih mogao vratiti na ravan monitor. Preporučam svakome tko može da si uzme što veći i što zakrivljeniji monitor i da sjedne relativno blizu da si popuni što više vidnog polja, onda je to to.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sve ovisi sto se igra. Ako su to neke sp igre onda ok, ali ako to preporucis nekome tko igra mp igre (a zeli biti sto bolji) onda si ga zesce zaje...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...
Sve ovisi sto se igra. Ako su to neke sp igre onda ok, ali ako to preporucis nekome tko igra mp igre (a zeli biti sto bolji) onda si ga zesce zaje...

 

Naravno, tu ide specifična klasa monitora, ravni 24-25" 1080p 240hz. Ali oni kojima to treba znaju to dobro

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...
Sve ovisi sto se igra. Ako su to neke sp igre onda ok, ali ako to preporucis nekome tko igra mp igre (a zeli biti sto bolji) onda si ga zesce zaje...

 Ma na kraju Dell s2719dgf i gotovo. Nikada jos nisam bio ni na 27 incha i ne zelim sa 24 na 32 ima vremena za to. Za 2 3 godine kad gaming u 4k postane normala onda uzet 32 4k... Za sada 2560x1440 155hz freesync 1ms tn i Bog te veseli. Ja igram i sp i multi, kad ti se igra single upalis sve na ultra stavis 1440p rezu i uzivas. Kad igras multiplayer pucacine smanjis na 1080p sve na low to medium i udri. Mada mozda i multiplayer budem igrao na 1440p zbog bolje ostrine, ryzen 3600 je narucen. Mozda iduci tjedan i kod nas stignu rx 5700xt i bit ce to tip top. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nije nuzno 240hz, ne govorim o nekom "pro" levelu nego ajmo reci iznadprosjecnom. Curve cak i nije problem, al velicina je u toj prici vaznija, do 27" je jos prihvatljivo, al sve iznad toga je vec "nepregledno" i sporo.
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

možete li mi preporučiti neki monitor do 1700kn za gaming?

Većinom igram samo FPS igre, ponajviše PUBG.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dok je veci brat (155hz 1440p) odlican ovaj manji je zapravo jedan od najlosijih u tom cjenovnom rangu. Ako se ne varam to je panel od nativnih 120hz, tvornickim oc-om se dobije 144hz i navodno ima dosta overshoota. Bolje mu je uzeti onaj zakrivljeni va aoc 144hz u tom slucaju.
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...
Dok je veci brat (155hz 1440p) odlican ovaj manji je zapravo jedan od najlosijih u tom cjenovnom rangu. Ako se ne varam to je panel od nativnih 120hz, tvornickim oc-om se dobije 144hz i navodno ima dosta overshoota. Bolje mu je uzeti onaj zakrivljeni va aoc 144hz u tom slucaju.

 Imao sam taj aoc tjedan dana, na prvu mi je bio okej sto sam vise igrao nisam ga mogao gledati vise. Zakrivljenje na 24 incha jos samo umanji monitor, na bijelim povrsinama slova imaju nekakav defekt kak da im se sjena vidi, boje su neprecizne i sve je izgledalo bljedunjavo, jedino je imao dobar kontrast. Nebih pozelio taj aoc nikome jer sam ga probao i vratio, jedan od najlosijih monitora koje sam imao priliku probati. Vidis nisam znao da dellov panel ima samo nativnih 120 pa se mora oc na 144... Ne znam nisam probao. Ali onaj aoc ne preporucujem vise nikome!

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 12:54 (BeLLicus).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+144 Samsung s VA panelom je dobar odabir, ako ne smeta sto je zakrivljen i malkice manji, 23.6".

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Znam da taj aoc ima mana, al nakon sto sam citao recenzije i komentare korisnika o tom dellu mislio sam da ne moze biti gori. Sad vidim da moze...
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+144 Samsung s VA panelom je dobar odabir, ako ne smeta sto je zakrivljen i malkice manji, 23.6".

 

Nikako taj Samsung pokraj AOC C24G1, po karakteristikama praktički identičan monitor s time da samsung ima manje mogućnosti namještanja a i skuplji je...

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, također poput korisnika iznad mene, koji traži jeftini 144hz, tražim ga i ja. Imam 1060 tako da 1440p ne dolazi u obzir. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Što mislite o ovom monitoru?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...

Što mislite o ovom monitoru?

 

AOC C24G1 ili C27G1 , šta god ti odgovara veličinom/budžetom

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...
DonOscar kaže...
Dok je veci brat (155hz 1440p) odlican ovaj manji je zapravo jedan od najlosijih u tom cjenovnom rangu. Ako se ne varam to je panel od nativnih 120hz, tvornickim oc-om se dobije 144hz i navodno ima dosta overshoota. Bolje mu je uzeti onaj zakrivljeni va aoc 144hz u tom slucaju.

 Imao sam taj aoc tjedan dana, na prvu mi je bio okej sto sam vise igrao nisam ga mogao gledati vise. Zakrivljenje na 24 incha jos samo umanji monitor, na bijelim povrsinama slova imaju nekakav defekt kak da im se sjena vidi, boje su neprecizne i sve je izgledalo bljedunjavo, jedino je imao dobar kontrast. Nebih pozelio taj aoc nikome jer sam ga probao i vratio, jedan od najlosijih monitora koje sam imao priliku probati. Vidis nisam znao da dellov panel ima samo nativnih 120 pa se mora oc na 144... Ne znam nisam probao. Ali onaj aoc ne preporucujem vise nikome!

 

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...
BeLLicus kaže...
DonOscar kaže...
Dok je veci brat (155hz 1440p) odlican ovaj manji je zapravo jedan od najlosijih u tom cjenovnom rangu. Ako se ne varam to je panel od nativnih 120hz, tvornickim oc-om se dobije 144hz i navodno ima dosta overshoota. Bolje mu je uzeti onaj zakrivljeni va aoc 144hz u tom slucaju.

 Imao sam taj aoc tjedan dana, na prvu mi je bio okej sto sam vise igrao nisam ga mogao gledati vise. Zakrivljenje na 24 incha jos samo umanji monitor, na bijelim povrsinama slova imaju nekakav defekt kak da im se sjena vidi, boje su neprecizne i sve je izgledalo bljedunjavo, jedino je imao dobar kontrast. Nebih pozelio taj aoc nikome jer sam ga probao i vratio, jedan od najlosijih monitora koje sam imao priliku probati. Vidis nisam znao da dellov panel ima samo nativnih 120 pa se mora oc na 144... Ne znam nisam probao. Ali onaj aoc ne preporucujem vise nikome!

 

 Gle jednostavno to je moj savjet iz prve ruke. Mislim realno to je najjeftiniji 144hz i ne mozes ti sad ocekivati ne znam sta od tog aoca. Ali eto nakon isprobavanja ja imam puno vise zamjerki nego dobroga za aoc c24, savjetujem ti da pogledas do 1700kn premda ti je toliki budget, gledaj si 24 incha 144hz tn 1ms. Ako bas hoces uzmi si taj aoc pa probaj imas 14 dana da vratis. Msm ima malo zajebancije oko vracanja salji placaj sam slanje posiljke pa dok vrate pare ali to je tako. Ja taj aoc nebi uzeo vise da je 1000kn. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 18:24 (BeLLicus).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...
BeLLicus kaže...
DonOscar kaže...
Dok je veci brat (155hz 1440p) odlican ovaj manji je zapravo jedan od najlosijih u tom cjenovnom rangu. Ako se ne varam to je panel od nativnih 120hz, tvornickim oc-om se dobije 144hz i navodno ima dosta overshoota. Bolje mu je uzeti onaj zakrivljeni va aoc 144hz u tom slucaju.

 Imao sam taj aoc tjedan dana, na prvu mi je bio okej sto sam vise igrao nisam ga mogao gledati vise. Zakrivljenje na 24 incha jos samo umanji monitor, na bijelim povrsinama slova imaju nekakav defekt kak da im se sjena vidi, boje su neprecizne i sve je izgledalo bljedunjavo, jedino je imao dobar kontrast. Nebih pozelio taj aoc nikome jer sam ga probao i vratio, jedan od najlosijih monitora koje sam imao priliku probati. Vidis nisam znao da dellov panel ima samo nativnih 120 pa se mora oc na 144... Ne znam nisam probao. Ali onaj aoc ne preporucujem vise nikome!

 

 

To je osobno misljenje, neko ce ga posrat neko ce ga dizati u oblake.

Najbolje ti je isporbat pa sam vidjeti jel valja ili ne, iako ti ja preporucam 27" varijantu

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vidim stalno preporucujes taj monitor, jesi ga koristio isto kao i kolega? Ako ga nisi koristio razlika je sto on barem ima osobno misljenje i ukazao je na mane, a ti nemas nista tj procitao si nekakvu recenziju...
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...
Vidim stalno preporucujes taj monitor, jesi ga koristio isto kao i kolega? Ako ga nisi koristio razlika je sto on barem ima osobno misljenje i ukazao je na mane, a ti nemas nista tj procitao si nekakvu recenziju...

 

Koristio sam i to mi je iduca kupnja i meni je monitor odlucan za te pare.

A sta ti sve sto si preporucio di osibno koristio pa znas 

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Moje pitanje je bilo na mjestu, a tvoj odgovor ukazuje na samo jos jedno osobno misljenje. To sto nisam dugo na forumu ne znaci da nemam iskustva s hw-om... Cak sam imao prilike koristiti taj aoc, doduse krace nego kolega i bilo mi je dovoljno za prekriziti ga, a kolegino iskustvo nakon duzeg koristenja je samo potvrdilo da nisam bio u krivu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice