Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.438.692
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka za monitor od 24", 1080p, sa IPS panelom, namjenjen za video obradu, programiranje i photoshop. Povrjemeno se i neka serija pređe. Bitno mi je da je do 150e. Da ima što bolje osobenosti (DP, HDMI, Zvučnici). Izbor je na 24", isključivo zbog što oštrije i preciznije slike, koliko znam, 27" već zahteva 2k rezoluciju. A i grafička mi je od lap topa integrisana, tako da za sada, ostajem pri 1080p. Najbitnija stvar mi je da panel bude provjeren bez ikakvog probijanja pozadinskog osvetljenja kao i bez mrtvih piksela. Da li neko ima iskustva, vidim da AOC 24V2Q ima dosta pohvala, šta mislite o tom modelu? Oni modeli koje sam ja po nekom svom skromnom mišljenju stavio u uži izbor su: Benq GW2480, Acer Nitro VG240Ybmiix, Philips 248E9QSB. 

Hvala unapred!!

1 AOC 24V2Q
7 Benq GW2480
0 Acer Nitro VG240Ybmiix
1 Philips 248E9QSB
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 0:55 (Trinkijeri).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pozdrav, je li 27g2u dobar izbor za upariti sa ps4 slim? Hvala 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Najbrži kaže...

Asus ROG PG279Q 27" 2K IPS 144Hz (OC 165Hz) Gsync 6.180kn

Uzeo sam polovno od čovjeka što ide van raditi. Iskreno nisam ga stigao koristiti puno jer sam na sezoni još uvijek,a doma sam bio samo na dva dana. Monitor sam spojio i odigrao LoL i BF1 na njemu. 120fps-a izgleda prebrutalno, ima par mod za npr. fps gaming, rts gaming, cinematic mode, sRGB mode i dr. Veliki plus je što je monitor izašao iz tvornice 4/2017 kad je isti mjesec i kupljen u Austriji. Treba pripaziti jer modeli od prije 3/2016 imaju problema s BLB odnosno backlightbleed efektom. Šanse da će vaš kupljeni imati BLB efekt je  50/50% i toga imate po forumima i to samo ako je rana verzija monitora. Već s modelima od 3/2016 su to rješili, a moj ih nema uopće. Ne koristim OC na 165Hz jer trenutno mi GPU ne može tjerati novije naslove na 165fps, ali to bi trebao riješiti u studenom prelaskom na 1080/Ti.

 

Slike su u temi Slike vašeg hardvera

 Uzeo sam još jedan nakon dvije godine korištenja prvog, međutim ne mogu koristiti oba za igre. Starom je super za foto/videoobradu i multi-tasking.

 

Slike su u temi Slike vašeg hardvera

LOL: Crobrother
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Da li netko mozda ima ili ga koristio/vidio malo uzivo Samsung Space Monitor?

Da li se isplati ta kupnja ili ima i boljih slicnih u tom cijenovnom rangu?

 


• LED MVA 27"
• Rezolucija: 2560 x 1440
• Kontrast: 1000000:1
• Svjetlina: 200cd/m2
• Vrijeme odziva: 4ms
• Kut gledanja: 178°/178°
• Format ekrana: 16:9
• Posebnosti: - Podesivo po visini,tilt - 144Hz
• Priključci: - Mini DIsplayPort - HDMI

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imam Dell U2414H, taj model više nije dostupan. Zna li netko koji je noviji model koji ga je nasljedio. Htio bih da ima iste rubove, pa da ih stavim jedan pored drugog, a nisam našao koji je novi model zamjena za ovaj. THX

 

Ništa od ovog. Ne stanu mi 24" na stol, ali jedan 27" može. Što mi preporučate? 1080p i više Hz ili 1440p i manje Hz? Igram WoW najviše, ali zna tu bit i Overwatch i CoD. Do nekih 1500 kn. Jel moguće tako šta? 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 18:33 (ParaNO1d).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

poz, vidi kako bi ti stajao tvoj dell horizontalno i uzmes si aoc 24g2u kao primarni gaming monitor a dell ti ostane sa strane . do 1500 kn mislim da nema 27 inch 1440p a da bi bio upgrade s tvog dell.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 0:31 (Djozaa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Opet ja, dosadni:

 

može li ovo biti ok za prosječnu kućnu upotrebu, malo gaminga, malo YT, malo čitanja, malo serija i filmova:

 

https://www.nabava.net/monitori/samsung-lc27jg50qquxen-monitor-cijena-mva-va-27-16-9-78556691

 

Ili neka alternativa u istom cjenovnom razredu ili povoljnije.

 

hvala!

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

AOC 24G2U ili AOC 27G2U, šta je bolje za 1080p gaming? Jel 27 incha previše za 1080p?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Putn1k kaže...

AOC 24G2U ili AOC 27G2U, šta je bolje za 1080p gaming? Jel 27 incha previše za 1080p?

 Oprosti, propustio sam napisati ''ZAKRIVLJENI''...

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Putn1k kaže...

AOC 24G2U ili AOC 27G2U, šta je bolje za 1080p gaming? Jel 27 incha previše za 1080p?

 

To je od osobe do osobe, meni je dobro 1080p na 27", pogotovo za gaming, multimediju i sl, recimo za neko profesionalno obradjivanje slika nije. 

Ako mozes odi negdje gdje ima izlozeno i upaljeno pa vidi sam.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 21:23 (ibme74).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Nedavno sam kupio ovo racunalo:

 

i7 8700, B360, 16GB DDR4, 240GB SSD, 1TB HDD, RTX2080 8GB, 750W

 

I sad sam mislio si neki ekran 144hz uzeti da na neki nacin upotpunim tu konfu, ali apsolutno blage veze nemam o tome. 

 

Citao jesam po internetu i gledao sve i svasta, ali koliko se covjek uopce moze pouzdati na reviews na internetu?

To se isto sigurno placa da se pise svasta i ako se ne razumijes u to, lako popusis svaku pricu.

 

Da li se isplati roknuti 3k za neki od 144hz monitora? Da li je to svarno takva razlika kad igras igrice?

Ne mislim ovdje na lag i neki edge sto ovi profesionalni igraci imaju, vec na izgled same slike i svijeta unutar igrice.

 

Hvala

 

Pozdrav

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sa 144Hz dobijas fluidniji i "glađi" osjećaj tokom igranja, sa vecom rezolucijom dobijas lijepšu i oštriju sliku, za 3k kuna mozes dobiti oboje klik 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mislim da mi je 31 malo preveliko... ili nije?

 

Da li ima kakva razlika izmedu 31 i 27 istoga toga modela osim naravno velicine ekrana i cijene?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 14:18 (kR1pt0n1t3).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
kR1pt0n1t3 kaže...

Mislim da mi je 31 malo preveliko... ili nije?

 

Da li ima kakva razlika izmedu 31 i 27 istoga toga modela osim naravno velicine ekrana i cijene?

 Išao sam jučer pogledati neki 32'' monitor u Elipso, da steknem dojam i bilo mi je usput.

Teško je u dućanu točno steći dojam o veličini, ali tih 32'' što sam gledao čini mi se preveliko za moj radni stol i cca metar i 20 koliko sjedim od monitora.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
kR1pt0n1t3 kaže...

Mislim da mi je 31 malo preveliko... ili nije?

 

Da li ima kakva razlika izmedu 31 i 27 istoga toga modela osim naravno velicine ekrana i cijene?

 

Nije preveliko. Isti su više manje, i 27 je ok, ali zašto ne ići na veće.  I uz tu konfiguraciju praktički moraš imati 144hz monitor, inače si bacao pare.

 

CrnaBitanga kaže...
kR1pt0n1t3 kaže...

Mislim da mi je 31 malo preveliko... ili nije?

 

Da li ima kakva razlika izmedu 31 i 27 istoga toga modela osim naravno velicine ekrana i cijene?

 Išao sam jučer pogledati neki 32'' monitor u Elipso, da steknem dojam i bilo mi je usput.

Teško je u dućanu točno steći dojam o veličini, ali tih 32'' što sam gledao čini mi se preveliko za moj radni stol i cca metar i 20 koliko sjedim od monitora.

 

Lol ne moj biti smiješan, ja sjedim na pol metra ispred 32 inča i ne bih se nikada vratio na manje. To se jako brzo navikneš, ko kad ljudi uzmu tv od 55 inča pa im je kao preveliko, a onda za tjedan dana razmišljaju o 75

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo ja imam i 32 i 24, jedno vrijeme koristim 24 i sada probam 32, nepraktičan totalno, mičem glavom previše lijevo desno. Zašto je veći zaslon i bolji zaslon? Šta kažeš ima 55 pa hoće 75 inča?  Gluposti.

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kako radi skaliranje 4k na 27" monitoru? Razmisljam o kupovini dolje navedenih monitora, prvenstvena namjena text i web, igre i multimedija nula bodova s time da se radi po 10-tak sati na dan. Ne znam da li dobro gledam ali koji bi još monitor bio sa innolux panelom osim Gigabyte Aorus FI27Q? Fala.

3 Philips 272B7QPTKEB
0 Dell U2719D
0 Dell U2718Q
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dinno kaže...

Evo ja imam i 32 i 24, jedno vrijeme koristim 24 i sada probam 32, nepraktičan totalno, mičem glavom previše lijevo desno. Zašto je veći zaslon i bolji zaslon? Šta kažeš ima 55 pa hoće 75 inča?  Gluposti.

 

Probaš? Pa daj ga koristi koji mjesec pa onda reci lol, ovako ispadaš smiješan. Jel došlo povećalo s tim 24" monitorom?

 

kilkenny kaže...

Kako radi skaliranje 4k na 27" monitoru? Razmisljam o kupovini dolje navedenih monitora, prvenstvena namjena text i web, igre i multimedija nula bodova s time da se radi po 10-tak sati na dan. Ne znam da li dobro gledam ali koji bi još monitor bio sa innolux panelom osim Gigabyte Aorus FI27Q? Fala.

 

U redu je, baš je frend nedavno uzeo, mislim da smo na 150% stavili.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Sa 144Hz dobijas fluidniji i "glađi" osjećaj tokom igranja, sa vecom rezolucijom dobijas lijepšu i oštriju sliku, za 3k kuna mozes dobiti oboje klik 

 Ako bi vec isao na monitor sa qhd rezolucijom onda bolje da ide na 27 qhd 144hz". Skuplji su, ali ako je vec toliko dao za proc i grafu neka se protegne i za monitor, jer sve sto je ulozio gledat ce na njemu.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

ne vidim čemu plaćati više za manje, jedino ako stvarno ima stolić gdje gleda sa 50cm u ekran

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Sa 144Hz dobijas fluidniji i "glađi" osjećaj tokom igranja, sa vecom rezolucijom dobijas lijepšu i oštriju sliku, za 3k kuna mozes dobiti oboje klik 

 

Gledao sam par recenzija na yubitou i eto odlucio sam try my luck with it.

 

Narucio sam iz Linksa pa cemo vidjeti kad dostave.

 

Hvala

 

Nadam se da necu imat problema nekakvih.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti
Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Javi kakvi su dojmovi, također sam u potrazi sa sličnim monitorom da mogu koristiti svoju RX 5700 XT do maksimuma

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ParaNO1d kaže...

Imam Dell U2414H, taj model više nije dostupan. Zna li netko koji je noviji model koji ga je nasljedio. Htio bih da ima iste rubove, pa da ih stavim jedan pored drugog, a nisam našao koji je novi model zamjena za ovaj. THX

 

Ništa od ovog. Ne stanu mi 24" na stol, ali jedan 27" može. Što mi preporučate? 1080p i više Hz ili 1440p i manje Hz? Igram WoW najviše, ali zna tu bit i Overwatch i CoD. Do nekih 1500 kn. Jel moguće tako šta? 

Onda do 2K kn, nebi nikako 2, nego jedan onda od 27"

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

ne vidim čemu plaćati više za manje, jedino ako stvarno ima stolić gdje gleda sa 50cm u ekran

 Zavisi s koje strane gledaš. Da manji je ekran, ali je zato veca gustoca pixela i ostrija slika. 

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

razmišljam o zamjeni starog Della (8 g.) 24" s novim monitorom...

 

sad vidim na akciji:

 

https://www.links.hr/hr/monitori-1003#/manFilters=939

 

gledam 24 ili 27" iako malo zazirem od FHDa na 27"

 

ima li tko LC Power monitor?

 

našao sam 2-3  testa, na njemačkom, uglavnom vrlo pozitivne, ipak je VA s 144 Hz, zakrivljeni, vrlo dobar kontrast i kvaliteta slike, jedino nema USB-hub, iako imaju zvučnike (ne i 32")...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne vidim cemu eksperimentirati kada prakticki za istu lovu imas provjereno dobar AOC G2U

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

pa 250 kn razlike nije malo (24"), iako G2U ima podešavanje po visini...

 

moram vidjeti testove....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

s 24" FHD na 24" FHD i nije neki upgrade. Od ovih koje si linkao jedino bi ovog WQHD uzeo u razmatranje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

gle, ne stane mi  skoro ni 27" a kamoli 32"...

 

a da imam mjesta, vjerojatno bih išao na 2x 24"....

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice