Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.454.499
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
XXX kaže...
DarthMarkus kaže...
4mal kaže...

dostatna je jos sigurno za sljedecu godinu

zipa ovo prika

 

Philips BDM4065UC

 

5500 soma kn

 Sranje. Nema 120/140 Hza, nema Gsync/Freesync, nije zakrivljen, stalak nije podesiv, nije OLED itd .

 Ali je 40" UHD sa prihvatljivim vremenom odziva i VA panelima

 Ja ga koristim 8 mjeseci i prezadovoljan sam.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

 rambox kaže...

IPS LCD panel ima dobar kontrast samo ako se uspoređuje sam sa sobom i ničim drugom.

 

Ako IPS ima statički kontrast 1000:1, a VA/AMVA minimalno 3000:1 pa na više dakle to je dva puta veči kontrast.Kad je neka vrjednost dva puta veča, onda ništa drugo niti ne možeš reči nego IPS LCD panel ima loš kontrast.Pošto je Plazma okvirno otpisana tehnologija, a bolesno skupi OLED ili AMOLED(kontrast do plafona) nema smisla niti spominjat.

Dakle ako hočeš dobar kontrast, i da pri tome novčanik ne padne u komu šta ti drugo preostaje nego samo VA/AMVA LCD panel.

Ha cuj, moze biti 2 pa i 4 put veca vrijednost, ali nemaju svi iste oci i ne primjete svi istu razliku, niti svakog tolko boli briga za razinu crne boje. Isti wow efekt mozda moze napravit monitor sa 100% sRGB vs nekog monitora sa 75-80% sRGB, boje svakako nebi bile iste i to ne samo crna, nego sve ostale. Bas radi toga da kupujem nebi uzeo onog GW2470H, boje se cine prehladne preko snimke, no treba sacekati postenu recenziju da vidimo brojke i kakva je mogucnost kalibracije. Isto tak mos reci da je monitor sa 60Hz refresh rateom los samo zato jer postoji ajmo rec isti sa 144Hz.

To šta si ti videl GW2470H na Jubitu videu, to nema nikakve veze sa AMVA karakteristikama.Tu ti ne treba nikakva recenzija, jer Multimedijski monitor podesiš po svojem ukusu a ne prema nekom testu.Cold ili Bluish boje to je naknadno podešenje, po defoltu na monitorima temperatura boje/Color Temperature je obično podešen na Normal ili neka sredina. 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=172&jumpto=4852404&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=110&jumpto=4550532&sort=asc&view=flat

 

 

 

Dva puta veči kontrast i uvjerljiva crna boja, to se odma primjeti ako vidiš usporedbu monitora jedan pokraj drugoga tu je poanta.Problem je gdje uživo vidit tu usporedbu, po dučanima to nečeš nač jer realno tako nešto trgovcima IPS monitora ne ide u prilog.

 

Eto jednog vrlo očitog primjera, dakle jedan IPS monitor vs VA/AMVA monitor(stare generacije) i kako to izgleda u praksi.Iako video nije sniman sa skupom kamerom, vrlo lako se primjeti da desni AMVA monitor demonstrira puno veči kontrast i vrlo uvjerljivu crnu boju.Ja ču ti izdvojit jedan primjer, ova prva fotka i ono šta sam zaokružil određenom bojom.

 

 

Crveno označeno, obrati usporedbu na crne crte gore i dole na oba monitora.Na lijevom IPS monitoru, tu odma primjetiš da crna djeluje isprano i neuvjerljivo,+klasično po čoškovima ima probijanja pozadinskog osvjetljenja.

 

Zeleno označeno, kad to usporediš odmah istog trenutka primjetiš da desni AMVA monitor ima puno bolji kontrast+uvjerljiva crna boja.

 

Žuto označeno, ovo je posebno bitno desni AMVA monitor ima previsoko podešen Brightness, pa zato lice izgleda puno presvjetlo.Smanjivanjem Brghtness na razumno podešenje, blješteča svjetlina lica nestaje i tek onda dobiš normalnu AMVA sliku.Sad ide ono bitno što više smanjiš Brightness, automatski sve više do izražaja dolazi visoki VA/AMVA kontrast+uvjerljiva crna boja.Sad si za kraju zamisli, kako bi izgledao kontrast+crna boja na desnom AMVA monitoru, nakon šta se Brightnes smanji na normalnu razinu.

 

Druga fotka na tome sam opet izdvojil točke, gdje se iz aviona vide AMVA prednosti dakle vrlo dobar kontrast+uvjerljiva crna boja.

 

Crveno označeno, opet je vrlo očiti slab ili šepav IPS kontrast, ili onako opča ispranost okolne crne boje u pozadini.

 

Da te malo preduhitrim, nema veze šta je na tom videu stariji E-IPS LCD panel, a ne recimo noviji LG AH-IPS LCD panel.Specifične IPS mane su dobro poznate u praksi, i one su vidljive na bilo kojoj generaciji IPS LCD panela.Sve mane koje vidiš na E-IPS LCD panelu, to moš nač i na svakom drugom IPS LCD panelu bio to LG IPS/Samsung PLS/Benq AHVA LCD panel.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 17:29 (rambox).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Pa AMVA je super za multimediju, filmove pogotovo. IPS je bolji za osobe koji se bave foto-video obradom, koji žele realniji prikaz i kao uredski monitor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Monitor mi treba za igranje, surfanje, ponekad photoshop, mislim se za Dell P2416d ili se protegnuti na U2515h, gledam 1440p, budzet je između 2000-3000kn.

Psi laju, karavane prolaze...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Potonji zemi ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

Citam na toj stranici recenziju i naletim na ovo.

(Philips has built a TN panel onto the BDM4065UC, but with the addition of VA technology and W-LEDs for the production of a much deeper, richer range of dark tones.)

Iako sam i na nekim drugim stranicama vidio da pise TN panel pod specifikacijama, a navodi se kontrast 5000:1 i kut 
od 176, reklo bi se da je ovo VA panel. Samo odakle im onda informacije da pisu da je TN panel ili
kao na doticnoj stranici TN panel sa VA tehnologijom. Ili sam ja nesto propustio ili neki nemaju pojma o onome
sto pisu u recenzijama.  

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sportline kaže...

Monitor mi treba za igranje, surfanje, ponekad photoshop, mislim se za Dell P2416d ili se protegnuti na U2515h, gledam 1440p, budzet je između 2000-3000kn.

 ja sam uzeo prije 3 tjedna BENQ GW2765HT 1440p na alza shopu za cca 2800 kn i oduševljen sam monitorom, pa ako ti nije prevelik preporučam ga.

Steam: Dalthor85 Xfire: Dalthor85 Raptr: Dalthor
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 

Citam na toj stranici recenziju i naletim na ovo.

(Philips has built a TN panel onto the BDM4065UC, but with the addition of VA technology and W-LEDs for the production of a much deeper, richer range of dark tones.)

Iako sam i na nekim drugim stranicama vidio da pise TN panel pod specifikacijama, a navodi se kontrast 5000:1 i kut 
od 176, reklo bi se da je ovo VA panel. Samo odakle im onda informacije da pisu da je TN panel ili
kao na doticnoj stranici TN panel sa VA tehnologijom. Ili sam ja nesto propustio ili neki nemaju pojma o onome
sto pisu u recenzijama.  

 To ti je klasičan testerski ili novinarski šlamperaj, ili kao da su test pisali novinari Večernjeg Lista ili 24sata itd.Dobar ili uvjerljiv kontrast odma primjetiš, tako nešto odmah upada u oči ili dio koji su stavili u zaključak kad odlična crna boja=VA LCD panel.U praksi samo obična šlampava i ljena budala, može okačit nešto ovako pod tehnikalije monitora.Dakle prema tome pola ekrana je TN LCD panel, a druga polovica ekrana je onda valjda VA LCD panel.Ako pišeš neki test onda si daj truda, pa navedi točne i razumne tehnikalije a ostale gluposti si stavi u jutarnji sendvič.

 

Screen Type:TN/VA

 

Uostalom dosta je da pogledaš dolnji video, pa iz aviona se vidi vrlo uvjerljiv kontrast+mrkla crna boja.

 

 

Da mi neko da taj monitor u pola cijene, ja bi ga odmah okačio u svoju sobu bez obzira na neke njegove mane.Prva mana je da eto nije Flicker-Free, a druga je da ima neke primjetne artefekte ili duhove, dakle nije baš za vrlo ozbiljan brzi gejming.Tvorničke postavke slike su malo vijugave, pa to treba još dodatno podesit i onda bude ok.Na kraju i ovo treba istaknut, taj Phillips ima glossy zaslon a to ima svojih određenih prednosti ali i mana.Pošto ja ne igram igrice, zaboli me đon za neke artefekte i duhove, a to šta nije Flicker-Free isto tak nije nikakva ozbiljna mana.Ja nemam problema sa očima, i godinama sam gledal u monitore koji nisu imali Flicker-Free tehnikalije pa nema frke.

 

https://pcmonitors.info/reviews/philips-bdm4065uc/

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne samo to nego po defoltu radi na DP 1.1 30Hz, sta nisu mogli odmah namjestiti na DP 1.2 60Hz tvornički 

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebam pomoć oko odabira monitora.Trenutno imam aoc 24" led monitor , i pojavljuju se relativno često plave linije što vjerujem da dosta iritira i šteti očima. Trebao bi preporuku za novi monitor , nikakva posebna "mrcina", do 24,25" i da je pristojna cijena. i zanima me ko ima iskustva, koje su prednosti led i lcd i nedostaci. Koji smatrate boljim rješenjem. Hvala puno

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Probao sam BDM4065UC - black crush, halo svijetlog teksta na tamnoj podlozi, nije flicker-free što se osjeti u mraku i s manjim brightnessom (kad je VA najveći gušt koristiti), strašno je spor (u odnosu na IPS čak), uniformiranost nije idealna...

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jedno brzo  pitanje,

imam grafičku GTX 750 Ti i ima utore kao na slici ispod, monitor dell u2515 koji ima HDMI i Display Port.
I sad, kako mi je to najbolje spojit a da mi kabel ne predstavlja usko grlo (zbog rezolucije 1440p),
adapter DVI to Display Port (na strani grafičke) + display port kabel ili?

 

Edit: uzeo mini HDMI - HDMI kabel, 1.4 koji podržava tu rezoluciju, mislio sam da će me to zezati jer sam vidio da dosta ekrana nemože tu rezoluciju preko hdmi-a.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 13:27 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Znaci sutra narucujem ovaj monitor i jedino jos moram narucit DVI kabel a ne znam koji pa ako bi mogli pomoci, na futuri

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/20-23/gw2255/
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Master2233 kaže...
Znaci sutra narucujem ovaj monitor i jedino jos moram narucit DVI kabel a ne znam koji pa ako bi mogli pomoci, na futuri

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/20-23/gw2255/

 Taj monitor ima u sebi DVI kabel, tako da ga ne moraš posebno naručiti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dalthor kaže...
sportline kaže...

Monitor mi treba za igranje, surfanje, ponekad photoshop, mislim se za Dell P2416d ili se protegnuti na U2515h, gledam 1440p, budzet je između 2000-3000kn.

 ja sam uzeo prije 3 tjedna BENQ GW2765HT 1440p na alza shopu za cca 2800 kn i oduševljen sam monitorom, pa ako ti nije prevelik preporučam ga.

 

Taman se pripremam za kupovinu istoga sa alze, super cuti da si odusevljen. koliko im je trebalo da ga dostave i jesi imao koji mrtvi pixel?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Master2233 kaže...
Znaci sutra narucujem ovaj monitor i jedino jos moram narucit DVI kabel a ne znam koji pa ako bi mogli pomoci, na futuri

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/20-23/gw2255/

Zašto baš u Futuri, jer možeš uštedit 70kn i onda nema problema

 

http://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2255-led-215-22__3934131

Texpi kaže...

 Taj monitor ima u sebi DVI kabel, tako da ga ne moraš posebno naručiti.

 Kolko ja znam uz GW2255 dobiš samo naponski i VGA kabel i to je to.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Eto i Dell izbacio svoj gaming monitor

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...

Eto i Dell izbacio svoj gaming monitor

 

 Dobar monitor, ali TN. Tako kao da i ne postoji.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_s2716dg.htm

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

ne kužim, kako kao da i ne postoji?

 

za igre ti ni netreba ništa drugo osim TNa...

 

imam laptop godinama sa TN panelom.... koristim i rl2755hmkoji je jako dobar.... igram PC strategije i PS4 na njemu.

 

AOC i2369wm imam već duže vrijeme i isto je odličan monitor....

 

no i TN za igre zadovoljava sve potrebe....

Alienware m17x R4,7970m,16gb Corsair,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Previse kosta u startu, inace je 8 bit TN panel, za gamere je to dovoljno a njima je i namijenjen. 

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ok g-sync a kaje sa free syncom!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Narucujem i komp na futuri pa da mi sve zajedno dođe.
Rambox mozes mi reci tocno koji dvi kabel trebam jer vidim da ih ima ima dosta razlicitih pa da ne narucim nest krivo. Hvala
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima u temi.

Evo, već si neko vrijeme razbijam glavu sljedećom dvojbom:

- dual monitor setup ili ultra-wide setup (21:9)

 

Dual monitor setup

Trenutno imam Dell U2312HM kojem nakon 3 godine uistinu ne nalazim zamjerku. 

Odličan monitor, bla bla bla, većina vas u ovoj temi zna sve o njemu (točka).

No međutim, kako se odlučujem baciti u neke druge vode mimo gaminga, javlja se potreba za nešto većim monitorima i rezolucijama.
Prvo sam mislio uzeti još jedan isti, no kako ga ne nalazim nigdje za kupiti (naravno, polovni) od te sam opcije odustao.

Nakon konzultacija internetova i kolege @athlon64 (kojem i ovim putem hvala), sinula mi je ideja pogledati većeg brata mog U2312 monitora - U2412M.
Nešto veće dijagonale, ali 16:10 omjera i 1200p rezolucije.

Opet, ako bih takav setup uzimao, potreban mi je i stalak za dva monitora (već sam si našao i ne bi ništa osim njega - red veličine oko 500 kn).

Prednosti dual monitora su stvarno velike, ali ima i mana.

 

Ultra-wide setup

O ovome nisam osobno razmišljao, dok mi kolega @sebaos nije stavio bubicu u uho i nagnao na razmišljanje.

To je "relativno" nova tehnologija bla bla bla..
Ne znam nešto previše o tome.
uglavnom, da ne pišem, čekam kritike i prijedlog.

tl;dr (za one lijene :)

Kupiti Dell U2412M (pored U2312HM) ili kupiti ultra-wide monitor?

 

Kada dolazimo do pitanja koji monitor, malo sam istraživao i našao da mi ovaj odgovara.

LG 29UB67-B (službene stranice)

Čini mi se jako dobar barem ovo što sam ja gleado.

Slušam vaše kritike, savjete.

Za potencijalne druge izbore idealo.de

 

Nakon čitanja prednosti i mana, bacio sam se u istraživanje.

Svojim saznanjima i naporima

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 18:52 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz svima, 

 

Uz novi komp mislim uzet i novi monitor i na njega izdvojiti oko 1100kn

Imate kakve preporuke 24 monitora za gaming, internet, multimediju itd.

 

Također neznam jel ovo prava tema ali ako bi bilo moguce monitor bi koristio povremeno kao tv a imam bnet pa dali je to moguce ikako spojiti? ako ne bnet onda moze i ovi osnovni programi prek digitalne?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ovo je monitor koji ti trazis: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=samsung+pls+tv Znaci za stoticu vise imas 22" dijagonalu, za 24" i TV prijemnik se trebas protegnuti 250-300kn. Mozes copy paste imena tih monitora pa opet ukucati u nabavu da dobis koji rezultat vise, ali cijena nazalost nece pasti.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mozda cu ispast glup al kaj nije ovo TV? Dali uopce danas ima razlike izmedju tv i monitora

 

Meni prvenstveno treba za kompjuter stvari, tv gledam rijetko ali bi volio da mogu prikopcat nekako Tv na kompjuter taman ovih osnovnih par programa.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Prikopcas TV sa kompom upravo pomocu tv prijemnika ili engleski tv tuner pa si mos zguglat da vidis kako to funkcionira. Cijena nije nest posebno veca u odnosu na druge 22" ili 24" radi toga. Opcenito 24" monitor, a da nije TN matrice koja se nikako ne preporucuje, ide od jedno 1200kn nadalje. Znaci u svakom slucaju bi se trebao protegnuti barem za 100kn, ako zelis 24" dijagonalu.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

ok, koji onda monitor preporucas za  1200kn, naknadno uzmem tu karticu?

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav

Kupujem novi monitor pa bi trebao preporuku za neki do 27".

Imam na raspolaganju 1900kn i platio bi ga u cashu.Koristio bi ga za surfanje,autocad,igranje i ponekad za gledanje filmova.

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice