Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.433.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...
Haremzg kaže...

Gledam malo monitore i privlaci me ovaj:

Acer EB321HQUAwid, https://www.protis.hr/products/details/monitor-315-acer-eb321hquawidp-led-ips-wqhd/119277?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Mislim da je sa obzirom na cijenu best buy, i za moitor nebi potrosio vise od te cifre. Moze li mi netko reci iskustva i dojmove posto nemogu pronaci previse recenzija. I dali bi bio napredak u odnosu na Dell U2515H? (isto 1440p)

 

bolji je 2 ms po response timeu, dizajn mi je ok i veci je - razmisljam da Ps4 igram na njemu. Zanimljiva stvar je da je kod nas jefitniji nego na Alzi sto se rijetko vida

 

 

 

 

razmisli i o ovome

za igranje plejke u sobi se to cini odlicno, no mislim da ipak zelim monitor koji ce osim gejimga biti upgrejd u odonosu na stari i primarno koristen za posao - video editiranje (cesto mi trebaju biti 2 prozora otvorena a sa svojim 25 inchinim se nekako snalazim)

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 17:14 (Haremzg).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Haremzg kaže...
Gorstak79 kaže...
za igranje plejke u sobi se to cini odlicno, no mislim da ipak zelim monitor koji ce osim gejimga biti upgrejd u odonosu na stari i primarno koristen za posao - video editiranje (cesto mi trebaju biti 2 prozora otvorena a sa svojim 25 inchinim se nekako snalazim)

 

err, to je 43" TV sa 4k rezolucijom...ne da mos otvorit 2 prozora, nego mos deset...jedino nije bas za gaming bez neke ekstremno jake grafe...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 17:29 (Gorstak79).
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

A da uzmeš još jednog Della? Ja sam sebi uzeo dva komada U2518D i bomba su za posao. Često radim u Premiere Pro, preporodio sam se. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gman kaže...

A da uzmeš još jednog Della? Ja sam sebi uzeo dva komada U2518D i bomba su za posao. Često radim u Premiere Pro, preporodio sam se. 

Razmisljao sam o tome no neuklapa mi se trenutni desk da ih imam 2, a na jednom velikom bi mogao i Ps4 i posao ujednom rijesiti. Iako neznam gdje bi onda sa Dellom koji je odlican monitor:)

 

Gman jel ti poznato ime Kresina kuja? :)

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

fino poklonis nekome potrebitom della :Đ

 

das ga recimo u neku skolu, ili meni, ili nekome spremnom na seksualne protuusluge....

 

mozda bi ga cak mogo i prodat u krajnjem slucaju :D

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Haremzg kaže...

Razmisljao sam o tome no neuklapa mi se trenutni desk da ih imam 2, a na jednom velikom bi mogao i Ps4 i posao ujednom rijesiti. Iako neznam gdje bi onda sa Dellom koji je odlican monitor:)

 

Gman jel ti poznato ime Kresina kuja? :)

 Dell prodaš bez problema. To su kvalitetni monitori koji se lako prodaju. 

Nažalost, nikad čuo :)

 

Uglavnom, kad uzmemo sve okolnosti u obzir ja bi išao na neki UltraWide tipa ovog LG-a

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gman kaže...
Haremzg kaže...

Razmisljao sam o tome no neuklapa mi se trenutni desk da ih imam 2, a na jednom velikom bi mogao i Ps4 i posao ujednom rijesiti. Iako neznam gdje bi onda sa Dellom koji je odlican monitor:)

 

Gman jel ti poznato ime Kresina kuja? :)

 Dell prodaš bez problema. To su kvalitetni monitori koji se lako prodaju. 

Nažalost, nikad čuo :)

 

Uglavnom, kad uzmemo sve okolnosti u obzir ja bi išao na neki UltraWide tipa ovog LG-a

bio je neki covjek sa slicnim nadimkom iz jedne igre

 

Da, siguran sam da bi moj Dell otisao vrlo brzo da ga dam na njuskalo, posto je kvalitetan model i ocuvan.

 

Ultrawide je isto opcija no npr taj koji si predlozio ima premalu rezoluciju, 1440p da bude minimal. Ovaj Acer je malo manje siri ali zato i malo vislji, nije to toliko daleko od ultrawidea

 

 

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav,

u laganoj sam potrazi za novim monitorom, vecinom ce sluziti za programiranje, i dobio sam ponudu za U2412M za 1000kn. Zanima me je li to dobra ponuda za taj monitor? Ili u tom cjenovnom rangu ima nesto bolje.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz

 

danas bio uzeo ultrawide LG 29'' za 2300+200 kuna za dodatno jamstvo.

Dosao doma,raspakirao,slozio kad ono bum paf slika rasirena pre zestoko i uopce mi se ne svida.

Kad gledam 4K video kao da gledam 720p,webstranice uopce nisu za 21:9 monitor jer pol ekrana mi je bijelo ili ne iskoristeno.

Igre jos nisam isprobao ali uglavnom gledam filmove,serije...

Moje pitanje je jel bi ga mogao vratit ako ga zapakiram kak je bio u orginalnom pakiranju.

Dali je bolje imati TV 32-40 incha koji je 4K reza za te iste novce ili kupiti normalan full hd monitor 27'' 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jutro ekipa. 

 

U procesu sam slaganja nove konfe i u nedoumici sam oko kupnje monitora. Primarna namjena bi bila gaming, ponekad rad od kuće i gledanje filmova. Budžet je oko 500€, minimalno 27", po mogućnosti curved. Za oko mi je zapeo je Samsung C27HG70, koji ima skroz ok specifikacije (1ms response, 2k rez, 144Hz...), a i lijepo izgleda. link (postoji i 32" verzija)

 

Grafička je Gigabyte AORUS 1060 6GB 9gbps pa me brine hoće li vrtiti igre novijeg naslova na max postavkama ili da ipak idem na FHD opciju? Posjeduje li netko ovdje taj monitor kako bi dobio informaciju iz prve ruke?

 

Molim vas za savjete i budite slobodni u predlaganju neke druge opcije.

 

Hvala, poz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

Pozz

 

danas bio uzeo ultrawide LG 29'' za 2300+200 kuna za dodatno jamstvo.

Dosao doma,raspakirao,slozio kad ono bum paf slika rasirena pre zestoko i uopce mi se ne svida.

Kad gledam 4K video kao da gledam 720p,webstranice uopce nisu za 21:9 monitor jer pol ekrana mi je bijelo ili ne iskoristeno.

Igre jos nisam isprobao ali uglavnom gledam filmove,serije...

Moje pitanje je jel bi ga mogao vratit ako ga zapakiram kak je bio u orginalnom pakiranju.

Dali je bolje imati TV 32-40 incha koji je 4K reza za te iste novce ili kupiti normalan full hd monitor 27'' 

 vidim da nitko njie imao slican problem,zovem poslodavca...

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
misloof kaže...

Jutro ekipa. 

 

U procesu sam slaganja nove konfe i u nedoumici sam oko kupnje monitora. Primarna namjena bi bila gaming, ponekad rad od kuće i gledanje filmova. Budžet je oko 500€, minimalno 27", po mogućnosti curved. Za oko mi je zapeo je Samsung C27HG70, koji ima skroz ok specifikacije (1ms response, 2k rez, 144Hz...), a i lijepo izgleda. link (postoji i 32" verzija)

 

Grafička je Gigabyte AORUS 1060 6GB 9gbps pa me brine hoće li vrtiti igre novijeg naslova na max postavkama ili da ipak idem na FHD opciju? Posjeduje li netko ovdje taj monitor kako bi dobio informaciju iz prve ruke?

 

Molim vas za savjete i budite slobodni u predlaganju neke druge opcije.

 

Hvala, poz.

 1060 ti nece nista vrtiti na 1440p na max postavkama a jos manje na 144fps-a (sto ocito zelis jer bi uzeo 144hz monitor). Uzmi si 1080 monitor ili skupljaj novce pa kupi iducu generaciju GPUa kad izadu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 9:51 (sexytoiletpaper).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

Pozz

 

danas bio uzeo ultrawide LG 29'' za 2300+200 kuna za dodatno jamstvo.

Dosao doma,raspakirao,slozio kad ono bum paf slika rasirena pre zestoko i uopce mi se ne svida.

Kad gledam 4K video kao da gledam 720p,webstranice uopce nisu za 21:9 monitor jer pol ekrana mi je bijelo ili ne iskoristeno.

Igre jos nisam isprobao ali uglavnom gledam filmove,serije...

Moje pitanje je jel bi ga mogao vratit ako ga zapakiram kak je bio u orginalnom pakiranju.

Dali je bolje imati TV 32-40 incha koji je 4K reza za te iste novce ili kupiti normalan full hd monitor 27'' 

da ti malo pomognem, pa sigurno da je 29 incha premalo za ultrawide - oni bi trebali biti 34 za normalano iskustvo (nisam probao ali po svemu sto vidim zakljucujem...)

 

Pa ti vidi jel ti je primarna namjena filmovi ili igrice dali Ps4 ili Pc samo? Sigurno ako su Pc igre i gledanje filmova na desktopu ti je najbolja opcija neki 27 inchi (pozeljno sa 1440p rezom), ili npr ja bi za te novce kupio ovaj o kojem sa pricao gore na ovoj stranici: https://www.protis.hr/products/details/monitor-315-acer-eb321hquawidp-led-ips-wqhd/119277?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click  ,koji mi se cini best buy u tom cijenovnom rangu, a veliki je monitor vrlo blizu 34 ultrawide iskustvu, mozes ga koristiti za telku filmove jer je solidno veliki da gledas sa daljine, dobra rezolucija 2K, Ips, i solidan za gaming...

 

ili istrazi neki 27 inchni... ili ako hoces telku uzmi telku:)

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Haremzg kaže...
karlo125 kaže...

Pozz

 

danas bio uzeo ultrawide LG 29'' za 2300+200 kuna za dodatno jamstvo.

Dosao doma,raspakirao,slozio kad ono bum paf slika rasirena pre zestoko i uopce mi se ne svida.

Kad gledam 4K video kao da gledam 720p,webstranice uopce nisu za 21:9 monitor jer pol ekrana mi je bijelo ili ne iskoristeno.

Igre jos nisam isprobao ali uglavnom gledam filmove,serije...

Moje pitanje je jel bi ga mogao vratit ako ga zapakiram kak je bio u orginalnom pakiranju.

Dali je bolje imati TV 32-40 incha koji je 4K reza za te iste novce ili kupiti normalan full hd monitor 27'' 

da ti malo pomognem, pa sigurno da je 29 incha premalo za ultrawide - oni bi trebali biti 34 za normalano iskustvo (nisam probao ali po svemu sto vidim zakljucujem...)

 

Pa ti vidi jel ti je primarna namjena filmovi ili igrice dali Ps4 ili Pc samo? Sigurno ako su Pc igre i gledanje filmova na desktopu ti je najbolja opcija neki 27 inchi (pozeljno sa 1440p rezom), ili npr ja bi za te novce kupio ovaj o kojem sa pricao gore na ovoj stranici: https://www.protis.hr/products/details/monitor-315-acer-eb321hquawidp-led-ips-wqhd/119277?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click  ,koji mi se cini best buy u tom cijenovnom rangu, a veliki je monitor vrlo blizu 34 ultrawide iskustvu, mozes ga koristiti za telku filmove jer je solidno veliki da gledas sa daljine, dobra rezolucija 2K, Ips, i solidan za gaming...

 

ili istrazi neki 27 inchni... ili ako hoces telku uzmi telku:)

 

 A jel dobar sta ovaj https://www.protis.hr/products/details/monitor-315-aoc-led-q3279vwf-qhd-hdmi-dp-freesyn-mva/127167

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...
Haremzg kaže...
karlo125 kaže...

Pozz

 

danas bio uzeo ultrawide LG 29'' za 2300+200 kuna za dodatno jamstvo.

Dosao doma,raspakirao,slozio kad ono bum paf slika rasirena pre zestoko i uopce mi se ne svida.

Kad gledam 4K video kao da gledam 720p,webstranice uopce nisu za 21:9 monitor jer pol ekrana mi je bijelo ili ne iskoristeno.

Igre jos nisam isprobao ali uglavnom gledam filmove,serije...

Moje pitanje je jel bi ga mogao vratit ako ga zapakiram kak je bio u orginalnom pakiranju.

Dali je bolje imati TV 32-40 incha koji je 4K reza za te iste novce ili kupiti normalan full hd monitor 27'' 

da ti malo pomognem, pa sigurno da je 29 incha premalo za ultrawide - oni bi trebali biti 34 za normalano iskustvo (nisam probao ali po svemu sto vidim zakljucujem...)

 

Pa ti vidi jel ti je primarna namjena filmovi ili igrice dali Ps4 ili Pc samo? Sigurno ako su Pc igre i gledanje filmova na desktopu ti je najbolja opcija neki 27 inchi (pozeljno sa 1440p rezom), ili npr ja bi za te novce kupio ovaj o kojem sa pricao gore na ovoj stranici: https://www.protis.hr/products/details/monitor-315-acer-eb321hquawidp-led-ips-wqhd/119277?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click  ,koji mi se cini best buy u tom cijenovnom rangu, a veliki je monitor vrlo blizu 34 ultrawide iskustvu, mozes ga koristiti za telku filmove jer je solidno veliki da gledas sa daljine, dobra rezolucija 2K, Ips, i solidan za gaming...

 

ili istrazi neki 27 inchni... ili ako hoces telku uzmi telku:)

 

 A jel dobar sta ovaj https://www.protis.hr/products/details/monitor-315-aoc-led-q3279vwf-qhd-hdmi-dp-freesyn-mva/127167

 najbolji SP monitor u svemiru, a i šire 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 10:57 (lav1000).
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Za tu cijenu nemres bolje svakako, ima posvuda odlicne recenzije, nije Ips ali za Gaming odlicno

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

meni sve kaj treba je kad gledam netflix iz kreveta sa udaljenosti od 2-3 metra i za gaming ali sam udaljen nekih pola metra-metar pa ne znam dali ce mi 32 incha bit preveliko

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Sve preporuke. Želja je mnogih na ovom forumu. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

meni sve kaj treba je kad gledam netflix iz kreveta sa udaljenosti od 2-3 metra i za gaming ali sam udaljen nekih pola metra-metar pa ne znam dali ce mi 32 incha bit preveliko

 2-3 metra je mislim taman za 32 incha, a za gaming se lako prilagodis na novu velicinu

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav. Pročitao sam zadnjih nekoliko stranica teme i došao do nekih informacija međutim svakako bih rado da mi netko da preporuku.

Uzimat ću si monitor koji će mi zamjeniti trenutni LG monitor tv star 5 godina. Ono što znam o njemu je da je led tv (valjda), 1080p i da je 23". Koristi mi za prebaciti sliku s laptopa kad sam doma i za stolom. Ne treba mi nikakav gaming monitor, ono što koristim je surfanje, office, autocad i illustrator i bilo bi super da mogu pogledati poneki film i seriju na monitoru s kvalitetnim prikazom. Ne kužim se baš u panele i ostalo te me zanima jel IPS ima najboji prikaz i ostalo naspram MVA i VA? Uglavnom želim kvalitetan prikaz, bogat spektar boja, 1440p rezoluciju i kvalitetu, a budzet bih protegnuo negdje do 2000-2500kn ovisno o tome što vi mislite. Gledao sam ovaj aoc što se spominje 32" za 1700kn i svi ga hvale, samo nisam siguran upravo zbog pitanja o panelima. Čak nisam siguran želim li više 27" ili 32", imam prostora dovoljno pa mi dolazi u obzir i jedno i drugo i treće opcije koje preporučite.

Vjerojatno bih ga uzimao u Austriji kroz nekoliko mjeseci da ga ne moram transportirati odavdje tamo pa ne znam zna li netko razlike u cijeni tu i tamo, a možda i neku trgovinu za preporučiti. S obzirom koliko Hrvata radi vani uvjeren sam da vas ima :D

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uzmi taj AOC

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi, imam pitanje za mog prijatelja. On uskoro planira kupiti novi monitor i daje oko 2000 kn. Dijagonala 24-27 incha, full HD. Puno igra igrice (ratne, fifa itd) i gleda filmove. Ima grafu RX 570 pa bi želio da monitor ima freesync. Koji monitor preporučujete?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, 

u laganoj sam potrazi za novim monitorom, vecinom ce sluziti za programiranje, i dobio sam ponudu za U2412M za 1000kn. Zanima me je li to dobra ponuda za taj monitor? Ili u tom cjenovnom rangu ima nesto bolje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Pretpostavljam da govoriš o rabljenom? S obzirom da novi košta ispod 1500kn prema nabavi, ne znam koliko je isplativo 1000kn za polovni, ali sviđa mi se da drži cijenu, ako ću prodavati svoj

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Što mislite o ovome monitoru ? https://www.senetic.hr/product/XB3270QS-B1?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava.net

 

Vjerujem da je aoc 32" za 1700kn best buy, no trenutno sam koristeći laptop s ips display-em zavolio taj prikaz i htio bih imat takav panel i na velikom monitoru. Ispravite me ako griješim i ako zbilja ne bih trebao dati malo više novca i ići na ips. S obzirom da igirice ne igram pretpostavljam da mi vrijeme odziva ne igra nikakvu ulogu, a koliko vidim i ovi novi ips imaju dosta dobro vrijeme odziva.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DzigiBau kaže...

Što mislite o ovome monitoru ? https://www.senetic.hr/product/XB3270QS-B1?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava.net

 

Vjerujem da je aoc 32" za 1700kn best buy, no trenutno sam koristeći laptop s ips display-em zavolio taj prikaz i htio bih imat takav panel i na velikom monitoru. Ispravite me ako griješim i ako zbilja ne bih trebao dati malo više novca i ići na ips. S obzirom da igirice ne igram pretpostavljam da mi vrijeme odziva ne igra nikakvu ulogu, a koliko vidim i ovi novi ips imaju dosta dobro vrijeme odziva.

 

ovo ti je 2200kn, velika cifra je bez PDV-a

 

usput, zna li itko ista o toj Senetic firmi? Koliko vidim, nemaju jedan jedini shrot artikl u ponudi, sto mi je iznenadjenje...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 13:06 (Gorstak79).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti
Pozz ekipa, prvo ne znam u koju bih temu pisao pa cu pokusati ovdje. Odlucio sam zamjeniti svoj monitor sa 4k tv-om i sada nakon sto sam kupio tv mis mi stvara problem. Naime kad koristim mis on zapinje(laga?). Pomislio sam da mis ne valja pa sam ponovno ustekao monitor na kojem opet radi savrseno. I kad ukljucim istovremeno tv i monitor te ukljucim da na oba bude isto na monitoru ide normalno dok na tv-u zapinje.



Zasto se to dogada i kako da to ispravim?? Molim za pomoc.

Hvala unaprijed!
BF4 - dobra_sprava88
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
razor1988 kaže...
Pozz ekipa, prvo ne znam u koju bih temu pisao pa cu pokusati ovdje. Odlucio sam zamjeniti svoj monitor sa 4k tv-om i sada nakon sto sam kupio tv mis mi stvara problem. Naime kad koristim mis on zapinje(laga?). Pomislio sam da mis ne valja pa sam ponovno ustekao monitor na kojem opet radi savrseno. I kad ukljucim istovremeno tv i monitor te ukljucim da na oba bude isto na monitoru ide normalno dok na tv-u zapinje.



Zasto se to dogada i kako da to ispravim?? Molim za pomoc.

Hvala unaprijed!

mozda imas 30hz refresh rate, moguce zbog porta ili kabela (provjeri u manualu)

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 19:40 (dustY).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dustY kaže...
razor1988 kaže...
Pozz ekipa, prvo ne znam u koju bih temu pisao pa cu pokusati ovdje. Odlucio sam zamjeniti svoj monitor sa 4k 


Zasto se to dogada i kako da to ispravim?? Molim za pomoc.

Hvala unaprijed!

mozda imas 30hz refresh rate, moguce zbog porta ili kabela (provjeri u manualu)

 Pa da bio je refresh rate na 30. Sad funkcionira normalno. Hvala kolega! 

BF4 - dobra_sprava88
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice