Monitor shadowing/ghosting

poruka: 13
|
čitano: 6.495
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Monitor shadowing/ghosting

Pozdrav ekipa! Imam jako čudan problem pa možda neko od vas zna pomoći. Imam 23" Samsung Syncmaster P2350 i na starom pc-u je radio normalno, spajan VGA kablom s DVI adapterom. Sad kako sam dobio komp koji je pod MOJ PC imam probleme sa njime kad ga isto tako spojim. Odma sam skužio "interference" iliti smetnje, kao da vodoravne sjene idu gore/dolje ( nisam siguran ). I također prisutan malo shadow udesno, dakle sve baca sjenu. Odlučim tako danas kupit novi VGA kabel i adapter i ukopčam ga, nema interferenca ali ima znatno veći shadow i monitor nije za upotrebu uopće. Kad spojim stari kabel imam interference. Sad me zanima da li su driveri možda u pitanju ili nešto treće? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

Zašto spajaš preko VGA kabla?

 

Spoji s DVI kablom pa vidi jel ima problema.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

Monitor ima samo VGA izlaz. Moram preko adaptera.

15 godina
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

monitor je CRT ili LCD? Ako je CRT stavi refresh na 75 ili 85 hz. Ako je LCD na 60 i nativnu rezoluciju.

Ako je i dalje problem tad kabel-adapter ili sama VGA...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

LCD je full HD. probo sam mjenjat VGA kabel i adaptere, znaci samo kad mjenjam kabel problem je drugačiji, ili je interference ili je shadow udesno. probo i na drugim monitorima, tako da je mozda do drivera. :/

9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

 monitor je LCD full hd. dakle mjenjo sam 2 vga kabla samo se promjeni tip problema, također na drugom lcdu manjem koji stoji sa strane isto tako. moguće da su driveri onda. :/

15 godina
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

nema smisla da je driver krivac vjerojatnije nekvaliteta analognog chipa ali pokusaj jos kemijati mrdati i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.1.2015 15:54 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

a na starom pcu nema problema, to me muči.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

Onda je problem možda u grafi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

Moguće, ali evo u biosu se isto vide smetnje.

13 godina
neaktivan
offline
Monitor shadowing/ghosting

Izvadi grafičku i spoji monitor na VGA na ploči pa ćeš vidjeti jel grafička ili nije.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

Resloto sam grafičku i sad nakon par sati rada ne vidim nikakvih smetnji. Nadam se da će ostat tako, ako ne onda ću jednostavno spojit na integriranu monitor pa vidit jel i dalje postoji problem. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor shadowing/ghosting

Ako itko pročita ovo mali update: Spojena oba monitora sa VGA kabelom jedan u GPU sa dvi converterom drugi u slot na matičnoj (samo vga kabel) i vidim smetnje na oba kad je main GPU u full loadu se izrazito vidi i na drugom monitoru. Jel moguće da je problem matična i hoće li mi možda bios update pomoći? I ako promjenim main monitor, tipa uzmem neki koji ima HDMI izlaz i spojim ga oće smetnje nestat barem na njemu? Hvala unaprijed.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice