Pitanje za 3D monitor

poruka: 10
|
čitano: 6.890
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pitanje za 3D monitor
Pozdrav svima,

Evo pošto kupujem novu konfiguraciju,razmišljam i o promjeni monitora (trenutno imam 19").
Zanima me ako kupim 3D monitor,hoću li moći igrati SVE igre(unazad 5-7 godina) poput npr. Tomb Raider Legend,ili ću moći samo određene koje su rađene posebno za 3D?
Također me zanima da li postoji šansa glavobolje,mučnine,vrtoglavice,itd. ako se gleda više od par sati bez prestanka?
I zadnja stvar,da li postoji šansa za uzimanje običnih(3d)naočala,ili moraju biti red/blue te koliko koštaju najjeftinije?

Svaki komentar je dobrodošao
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pitanje za 3D monitor

Sve zavisi od graficke, jeli AMD ili Nvidia, Nvidia to trenutno ima bolje urađeno, kod AMD-a je to tek u povojima.

 

Treba ti 120 HZ monitor, trebai ti nvidia 3d paket, oko 150USD, moras korisiti njihove naocale koje dođu u paketu, sto se tice podrske igara, to prelistaj na nvidia stranici.

 

Sto se tice nus pojava, to je individualno, i nitko ni ne moze reci hoces li imati zdrastvenih problema.

 

I da ako hoces da igras u 3d sa uzivancijom, treba ti brz gpu, nesto tipa gtx 670/680 minimum.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2012 9:20 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Pitanje za 3D monitor

Uzmi si LG 3D Cinema monitor. Sa njim dobiš dvoje naočale koje koriste pasivnu tehnologiju 3d. Dodatnih 6 komada naočala dođe oko 150 kuna. Za to ti netreba nikakva jaka grafička jer to ne radi preko grafike kao nvidia. Meni radi sasvim uredno na 42 inčnom televizoru HD 7750. Inače monitor radi sasvim obično kao i svaki drugi ako nije 3D sadržaj u pitanju, a kad je nešto u 3D formatu kao film SBS 3D uključiš   3D mod i uživaš kao u cinestaru. Ima i opciju konverzije 2D u 3D tako da i obične filmove ili igrice možeš gledati sa naočalama i dobiti donekle dojam 3D-a. Naočale su lagane sa polariziranim staklima i nije problem i duže vrijeme gledati neki film.

Nemoj kupovati aktivni 3D sustav koji radi sa titrajima i ima skupe naočale sa baterijama.

K4lim3ro
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pitanje za 3D monitor
Kendo kaže...

Uzmi si LG 3D Cinema monitor. Sa njim dobiš dvoje naočale koje koriste pasivnu tehnologiju 3d. Dodatnih 6 komada naočala dođe oko 150 kuna. Za to ti netreba nikakva jaka grafička jer to ne radi preko grafike kao nvidia. Meni radi sasvim uredno na 42 inčnom televizoru HD 7750. Inače monitor radi sasvim obično kao i svaki drugi ako nije 3D sadržaj u pitanju, a kad je nešto u 3D formatu kao film SBS 3D uključiš   3D mod i uživaš kao u cinestaru. Ima i opciju konverzije 2D u 3D tako da i obične filmove ili igrice možeš gledati sa naočalama i dobiti donekle dojam 3D-a. Naočale su lagane sa polariziranim staklima i nije problem i duže vrijeme gledati neki film.

Nemoj kupovati aktivni 3D sustav koji radi sa titrajima i ima skupe naočale sa baterijama.

Možeš mi samo reći,ako npr. uzmem 3D plazmu i spojim monitor i plazmu putem HDMI-a,da li ću dobiti 3D sliku sa monitora na plazmi?

14 godina
offline
Pitanje za 3D monitor

3D monitor i 3D tv plazmu ili lcd spojiš na komp tj. na grafičku na dva ulaza. monitor na dvi a tv na hdmi i onda imaš izbor što hočeš koristiti ili oboje u istom trenutku. Ako pustiš 3d film imaćeš na monitoru i na tv-u isti signal, ili možeš koristiti kao dva monitora da ti je na monitoru naprimjer forum a na tv-u film. Za ovo da spojiš monitor sa tv-om nemam pojma da li bi to funkcioniralo jer mi se čini da monitor ima samo ulaze a ne i izlaz signala.

K4lim3ro
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Pitanje za 3D monitor

Ako se en varam, HDMi nema dovoljnu propusnost za prijenos 3D signala - za to se spaja Dual Link DVI.

 

3D Monitor se za gaming uzima zbog 120Hz refresh rate a ne zbog igranja u 3D-u.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pitanje za 3D monitor
191x7 kaže...

Ako se en varam, HDMi nema dovoljnu propusnost za prijenos 3D signala - za to se spaja Dual Link DVI.

Uh, pa naravno da ima. Ipak je to danas najpopularniji standard za video signal.

ALI tek od verzije HDMI 4.1.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Pitanje za 3D monitor
Kendo kaže...

3D monitor i 3D tv plazmu ili lcd spojiš na komp tj. na grafičku na dva ulaza. monitor na dvi a tv na hdmi i onda imaš izbor što hočeš koristiti ili oboje u istom trenutku. Ako pustiš 3d film imaćeš na monitoru i na tv-u isti signal, ili možeš koristiti kao dva monitora da ti je na monitoru naprimjer forum a na tv-u film. Za ovo da spojiš monitor sa tv-om nemam pojma da li bi to funkcioniralo jer mi se čini da monitor ima samo ulaze a ne i izlaz signala.

Krivo sam rekao,mislio sam da spojim plazmu na grafičku a ne na monitor.

14 godina
offline
Re: Pitanje za 3D monitor
CyberDemonVZ kaže...
191x7 kaže...

Ako se en varam, HDMi nema dovoljnu propusnost za prijenos 3D signala - za to se spaja Dual Link DVI.

Uh, pa naravno da ima. Ipak je to danas najpopularniji standard za video signal.

ALI tek od verzije HDMI 4.1.  1.4.

 

K4lim3ro
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanje za 3D monitor
191x7 kaže...

Ako se en varam, HDMi nema dovoljnu propusnost za prijenos 3D signala - za to se spaja Dual Link DVI.

 

3D Monitor se za gaming uzima zbog 120Hz refresh rate a ne zbog igranja u 3D-u.

HDMi 1.3a/b/c mogu da nose 3d do 1080i, a 1.4 je potreban za 1080p.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice