Mikrotik - općenito

poruka: 5
|
čitano: 2.522
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
MikroTik - općenito

 

Vidim da ima dosta Mikrotik tema, pitanja i odgovora. Ali nekako dosta ljudi ne zna za taj malo biser od Latvijske Kompanije.

Dakle tema zamišljena kao općenito o routerima, za share skripti, pitanjima o konfiguracijama, možda poneki tutorial, itd...

 

Inače na poslu najviše koristim hEX uz poneki RB1100AHx4 na centralnim lokacijama, ponajviše zbog hardverske akceleracije AES-128/SHA-1 za IPsec.

Doma sam uzeo crs109-8g-1s-2hnd-in, ponajviše zato da zamjenim tri uređaja jednim, prije sam imo hex+hap+switch, sad je all in one, proc nije baš tolko jak.. al za kućne potrebe ok.

 

I još par stvari .. od 6.41 ima hardverski bridge, dok 6.42rc9 bar za sada ima IPsec peer kao DNS ime, što u njihovoj kombinaciji "cloud" DDNS usluge koju svaki router ima po defaultu i besplatno postaje dosta zanimljiva opcija. Do sad me je stalno živciralo što sam moro IPsec tunele koji su na dinamičkim adresama preko skripta sređivat, radi ok.. al čini se kao neki hack.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 21:50 (filter160).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MikroTik - općenito

verzije su 6.41 i 6.42rc9

10 godina
offline
Mikrotik - općenito

Jbg, cijeli dan sam lupo po debian jessie-u pa ostalo 

 

Ispravljeno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mikrotik - općenito

mikrotik zakon!

 

koristim doma 951g 2hnd + hap lite... vrh vrhova...

 

 

MuWu
10 godina
offline
Mikrotik - općenito

Uzeo za test hAP AC², mali ima 4 jezgre, žvače 300mbit-a prek IPsec-a (testiro 100mbit), al radi malo toplo u odnosu na hEX.

Izgleda da je to novi best buy za male urede ili kao kućni router. 

350kn u nabavi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 20:33 (filter160).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice