Modem, udar groma, prenaponska zaštita

poruka: 11
|
čitano: 10.982
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Modem, udar groma, prenaponska zaštita

Pozdrav svima. Zanima me kakka su vasa iskustva sa udarom groma u blizini kuće i da vam je poslije nesto crklo. Meni je poslije grmljavine  crko rutuer. Ne znam samo kako kad sam ga isključio iz utičnice prije grmljavine. Vjerovatno preko telefonke linije nezz. Uglavnom, što vi koristite da zaštitite uređaje od udara groma, da li mi se isplati ikupovati prenaponski produžni kabel s telefonskim utorima konkretno radi se o APC Pm5T Gr ili je to bacanje novaca u vjetar. Zanimaju me ovigodišnja i prošlogodišnja iskustva, pogotovo od korisnika čija telefonka i strujna linija idu na stupovima tj. žice u zraku.

P. S. Detaljno sam istražio search i neke topice tako da ne postate ako netrebate linkove i da mi admin daje žute kartone Lijep pozdrav!!! 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Modem, udar groma, prenaponska zaštita

Meni je isto jedanput preko telefonske linije roknuo router, od tada kad krene grmljavina, sve isključim i nikakvih problema

Trust nobody, become the best !
5 godina
neaktivan
offline
Re: Modem, udar groma, prenaponska zaštita
Kod mene je prije godinu dana u susjedstvu udario grom i isto mi je spržio modem.
Čekao sam na zamjenu (T-Com) oko tjedan dana,tako da danas imam i strujni prednaponski razvodnik i jeftini UPS.
9 godina
neaktivan
offline
Modem, udar groma, prenaponska zaštita

E bas takva slična situacija je bila i kod mene, u cijeloj ulicije svima pregorio ruter i skoro svake godine kada dođu ljetne grmljavine doslovno pukne grom iz vedra neba i vec znam da mi je crko ruter. Tri dana cekam tehnicara. Ako nekonzna zasto se zacrni ekran na tv kad pukne grom jer sam spojen na maxtv? Sto mislite o prednaponskom produžnom kablu APC Pm5T Gr? Hoce li to biti dovoljno? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Modem, udar groma, prenaponska zaštita

ja sam prije 2 godine kupio prenaponsku zaštitu sa tv i telefonskim utorima i zadovoljan sam , dobro radi.  međutim kada se grmljavina sasvim približi mom mjestu  i ako je jaka svjejedno isključim ,što je sigurno - sigurno je  (malo pratim grmljavinu - dali se približava i udaljava) jer kada je jako grmljavinsko nevrijeme OBAVEZNO  udari grom blizu moje kuće.. , jer nema 100 % zaštite od jakog i blizu groma. grom može udariti i kroz mrežu i kroz telefonsku žicu. prijedlog  :kupi zaštitu , ali ipak kada jako grmi IŠTEKAJ sve. pozz

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 8:56 (3 d corner fan).
9 godina
offline
Re: Modem, udar groma, prenaponska zaštita

taj APC ...... slobodno kupi, odradiće posao. 

10 godina
offline
Re: Modem, udar groma, prenaponska zaštita

...i dodao si još jedan uređaj na listu mogućih spaljenih od udara groma.

9 godina
offline
Modem, udar groma, prenaponska zaštita

Ja imam neki "kvalitetni" APC sa zaštitom za tel, ali je brzina neta gotovo prepolovljena ako idem preko njega, tako da sad kabel ide direkt u ruter, volim živjeti na rubu :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Modem, udar groma, prenaponska zaštita

Cek jel vi stvarno mislite da ce prenaponska zastita zaustaviti udar munje, u kojoj se volteže penju u teravolte i struje u kiloampere ...
Ištekavati na vrijeme

Može
 
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Modem, udar groma, prenaponska zaštita

ups je jako dobro imati jer češ imati internet dok nema struje (barem neko vrijeme)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Modem, udar groma, prenaponska zaštita

...možda ako prenese i ukopča ruter na UPS koji je u sobi kraj PC-a

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice