Password za Thomson ST780i WL

poruka: 14
|
čitano: 63.395
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Password za Thomson ST780i WL

Pozdrav svima!

 

Imam problem s routerom iz subjecta.

Dotični je korišten na Iskon DUO usluzi (zadnje 2-3 godine) i radio je besprijekorno. Nakon odjavljivanja usluge (prije cca. 2 mjeseca), router mi je ostao i ostavio sam ga "sa strane" za slučaj da mi zatreba (što se sada dogodilo). Naime, na drugoj lokaciji na kojoj imam T-Com MAXadsl uslugu mi je riknuo D-Linkov router i sada bi mi ovaj Thomson dobro došao kao zamjena.

 

I sad počinju problemi...

 

Umjesto da spojim Thomsona i prekonfiguriram ga za T-Com, ja sam mu prvo napravio hard reset (držeći gumb reset stisnut 10ak sekudi nakon što sam prvo upalio router) i sada se više ne mogu ulogirati na isti.

Defaultna IP adresa mu je 192.168.5.1 i isprobao sam SVE MOGUĆE passworde koje sam mogao pronaći preko Googlea i kojih sam se sjetio, ali niti jedan nije upalio.

Defaultne username/password (od Iskona, jer ipak je unutra Iskonov firmware) bi trebao biti "Administrator"/"Administrator", ali to ne prolazi. Probao sam i one varijante sa Access codeom i/ili S/N-om ali niti to nije upalilo.

Originalni defaultni username/password bi trebao biti "Administrator"/<blank>, ali to ne vrijedi za Iskonov firmware (iako sam i to probao). Na netu sam probašao još i onaj password za T-Comove routere (počinje s uskličnikom), ali niti to nije prošlo. "user"/"0000" isto ne prolazi.

Čak sam na jednom forumu pronašao lutility za flashanje firmwarea i ponadao se da će to riješiti problem, ali se niti flashanje ne može pokenuti ako ne znate username/password.

 

Glupo mi je kupovati novi router samo zato što ne znam koji je password na ovom, a savršeno je ispravan.

 

Ako mi itko može ikako pomoći bio bih vrlo zahvalan!

 

Srdačan pozdrav,

Tomislav

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Password za Thomson ST780i WL

Dok si koristio Iskon, router bi se nakon reseta spajao na Iskonov server i s njega kupio podatke o konfiguraciji i tek tada su vrijedile one defaultne šifre koje dolaze u Iskonovim uputama.,

 

Ne znam kakav je kod tebe konkretan slučaj, ali u principu Iskon routere daje samo u najam i nakon prestanka korištenja njihove usluge potrebno im je vratiti modem, inače ti pošalju račun za njega.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Password za Thomson ST780i WL

Odgovor na prvi dio: Moguće. Iako ne vidim kako bi mi to trenutno pomoglo (osim možda da odem kod nekog tko ima Iskon DUO i tamo ga probam resetirati; hm, hm...).

Odgovor na drugi dio: Pretpostavljam da to vrijedi samo ako si pod ugovorom, jer su meni rekli (korisnička služba) da im router ne moram vraćati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 15:22 (Fuki1).
15 godina
odjavljen
offline
Password za Thomson ST780i WL

Pogledaj ovaj link, razvalili su taj ruter totalno. Tu su neke upute za flashiranje i vraćanje org firmwarea. Kad bi bilo takvog nečeg za mog Siemensa...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Password za Thomson ST780i WL

Već sam to vidio/probao, ali mi nažalost nije pomoglo. Router te neposredno prije flashanja traži username/password tako da čak niti to ne mogu napraviti. :(

14 godina
neaktivan
offline
Password za Thomson ST780i WL

user:user

pass:0000

http://www.bytelove.com/images/uploads/Gadgets/linuxgear/x-ray-tux-sticker.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
RE: Password za Thomson ST780i WL
klimama kaže...

Dok si koristio Iskon, router bi se nakon reseta spajao na Iskonov server i s njega kupio podatke o konfiguraciji i tek tada su vrijedile one defaultne šifre koje dolaze u Iskonovim uputama.

Tnx, upalilo je!

 

Spojio sam ga kod frenda na Iskon DUO i sad radi s Administrator/Administrator. Sad još samo da ga uspijem prekonfigurirati za T-Com.

 

Hvala na ideji/informaciji!

16 godina
neaktivan
offline
Password za Thomson ST780i WL

pozzdrav

 

imam isti problem sa navedenim routerom...

 

nemogu mu pristupit

 

default bi trebao biti 192.168.1.1 ali mi ga on nemoze naci...

 

imam max tv ako je to bitno a laptop mi je spojen na njega lanom

sve uredno radi...

iphone mi je spojen na navedeni ruter i dobivam IP s njega, ali je problem da nemogu doci do routera nikako, a oni iz tcoma su ga ostavili otvorenog

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Password za Thomson ST780i WL

kad se spojiš sa kompom pogledaj adresu pod gateway i preko nje probaj uči.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Password za Thomson ST780i WL
pinkskin kaže...

kad se spojiš sa kompom pogledaj adresu pod gateway i preko nje probaj uči.

nemogu

preko cmda pogledam gateway ali mi komp izbaci gresku da je vrijeme isteklo ...

ubiti ni ne dodem do njega..

 

Neznam dali maxtv treba nesto posebno konfigurirat? jer bi ga resetirao

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Password za Thomson ST780i WL

Onda ti komp ni ne vidi router..

Probaj sa fiksnim adresama, odi u svojstva local area connection->internet protocol tcp/ip,

use the following ip i dns:

 

Ip adress: 192.168.1.33

Subnet Mask: 255.255.255.0

Default Gateway: 192.168.1.1

Preferd DNS: 192.29.166.116

Alternate DNS: 192.29.166.117

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Password za Thomson ST780i WL

 koristiš li naredbu ipconfig/all i dali ti je router spojen žičnim putem na računalo s kojega mu pokušavaš pristupiti, i dali ti je spojen na internet port?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Password za Thomson ST780i WL
Nemo_BJ kaže...

Onda ti komp ni ne vidi router..

Probaj sa fiksnim adresama, odi u svojstva local area connection->internet protocol tcp/ip,

use the following ip i dns:

 

Ip adress: 192.168.1.33

Subnet Mask: 255.255.255.0

Default Gateway: 192.168.1.1

Preferd DNS: 192.29.166.116

Alternate DNS: 192.29.166.117

kako mi komp nevidi router ako su njih 3 spojena na isti?

 

alankish kaže...

 koristiš li naredbu ipconfig/all i dali ti je router spojen žičnim putem na računalo s kojega mu pokušavaš pristupiti, i dali ti je spojen na internet port?

ipconfig

 

spojen je zivom, a internet port vjerojatno je, nije ip tv...

iako imam i max tv

potpis :D
9 godina
neaktivan
offline
adminitratorski pasvord za t-com routere?

molim pomoč,administratorski pasword za t-com routere?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice