Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

poruka: 33
|
čitano: 7.375
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

Pozdrav!

Do sad sam imao Optimin TP-Link Modem/router (100Mbit/s, IEEE 802.11bg).

Sad sam nabavio D-Linkov (1Gbit/s, IEEE 802-11bgn) router.

 

TP-Link sam prebacio u bridge mod, i na njega spojio D-Link. Sve je proradilo savršeno iz prve.
 

Ali, prije promjene sam išao izmjeriti brzine u lokalnoj mreži.

U mjerenju poslije promjene hardvera sam dobio razočaravajuće rezultate.

 

U stanu imam PC (mrežno povezan), WD media player (mrežno povezan) i laptop (bežično povezan)

Ovo su rezultati sa sporim TP-Linkom (upload i download):

Media Player
80.8 Mbps
50.4 Mbps

 

Laptop
27.4 Mbps
21.4 Mbps

 

Ovo su rezultalti s novim D-Linkom:

Media Player
80.0 Mbps
57.9 Mbps

 

Laptop
30.8 Mbps
33.6 Mbps

 

Kod media playera skoro nema razlike. Kod laptopa mala razlika.

Za mjereje sam koristio program LAN Speed Test.

Prilikom svih mjerenja sam ugasio Firewall i antivirus.

 

U čemu je problem?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 2:16 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

Laptop bi trebao dobiti na brzini ako se prebacio na n standard (provjeri jel ostao g). WD će ti i dalje raditi kako radi jer je očito 100 mbps NIC u njemu i tu nema pomoći!

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
CyberDemonVZ kaže...

U čemu je problem?

 

Premalo brzih uređaja.... WD live je na svom brzinskom limitu ili jako blizu njega, laptop je na upitnim megabitima, a PC daje najvjerojatnije moze dati 100 MB/s samo nema kome dati.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
online
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Jovanka kaže...
CyberDemonVZ kaže...

U čemu je problem?

 

Premalo brzih uređaja.... WD live je na svom brzinskom limitu ili jako blizu njega, laptop je na upitnim megabitima, a PC daje najvjerojatnije moze dati 100 MB/s samo nema kome dati.

Da, izgleda da su ostali uredjaji pre spori. Laptop jos k tome vjerojatno ima i spori disk....

Kad bi bilo nacina da se izmjeri cista propusnost veze, bez ikakvog zapisivanja na diskove. Je cuo netko za neki takav program? Bar izmedju kompa i laptopa.

 

Btw, izgleda da novi router bolje radi s vezom na internet. Najnizi ping u BF4 koji sam prije imao je oko 30, a s D-Linkom sam jucer navecer, u doba najveceg zagusenja, imao 27ms.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
CyberDemonVZ kaže...
Jovanka kaže...
CyberDemonVZ kaže...

U čemu je problem?

 

Premalo brzih uređaja.... WD live je na svom brzinskom limitu ili jako blizu njega, laptop je na upitnim megabitima, a PC daje najvjerojatnije moze dati 100 MB/s samo nema kome dati.

Da, izgleda da su ostali uredjaji pre spori. Laptop jos k tome vjerojatno ima i spori disk....

Kad bi bilo nacina da se izmjeri cista propusnost veze, bez ikakvog zapisivanja na diskove. Je cuo netko za neki takav program? Bar izmedju kompa i laptopa.

 

Btw, izgleda da novi router bolje radi s vezom na internet. Najnizi ping u BF4 koji sam prije imao je oko 30, a s D-Linkom sam jucer navecer, u doba najveceg zagusenja, imao 27ms.

 

S obzirom na izmjerene brzine - disk ti definitivno nije problem! A šta će ti veća propusnost? Snimaš nešto na WD preko mreže, ili?

Freak Show Inc.
12 godina
online
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Friday kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Da, izgleda da su ostali uredjaji pre spori. Laptop jos k tome vjerojatno ima i spori disk....

Kad bi bilo nacina da se izmjeri cista propusnost veze, bez ikakvog zapisivanja na diskove. Je cuo netko za neki takav program? Bar izmedju kompa i laptopa.

 

Btw, izgleda da novi router bolje radi s vezom na internet. Najnizi ping u BF4 koji sam prije imao je oko 30, a s D-Linkom sam jucer navecer, u doba najveceg zagusenja, imao 27ms.

 

S obzirom na izmjerene brzine - disk ti definitivno nije problem! A šta će ti veća propusnost? Snimaš nešto na WD preko mreže, ili?

Da, svako malo neki film ili seriju od nekoliko gigabajta.

Na routeru sam podesio samo n standard, sve je isto.

Zacudo, svi mobiteli i tableti doma mi podrzavaju "n" :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
CyberDemonVZ kaže...

Kad bi bilo nacina da se izmjeri cista propusnost veze, bez ikakvog zapisivanja na diskove. Je cuo netko za neki takav program? Bar izmedju kompa i laptopa.

 

 

Najbliže tome (u trenutačnom setupu) bi ti bilo da spojiš laptop kabelom (ima Gbit?) i probas PC2Lap; trebalo bi biti na rubu propusnosti routera.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 14:24 (Jovanka).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Jovanka kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Kad bi bilo nacina da se izmjeri cista propusnost veze, bez ikakvog zapisivanja na diskove. Je cuo netko za neki takav program? Bar izmedju kompa i laptopa.

 

 

Najbliže tome bi ti bilo da spojiš laptop kabelom (ima Gbit?) i probas PC2Lap; trebalo bi biti na rubu propusnosti routera.

 

I to sa desne strane na rubu! Možda malo i pored bude!

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Jovanka kaže...

Najbliže tome bi ti bilo da spojiš laptop kabelom (ima Gbit?) i probas PC2Lap; trebalo bi biti na rubu propusnosti routera.

E nebude. Opet će biti ograničeno brzinom diska.

Friday kaže...

I to sa desne strane na rubu! Možda malo i pored bude!

{#}

 

P.S. Imam negdje utillity koji radi provjeru brzine na LANu isključivo in-memory. Dakle, generira 8 MB fajl, pretvori ga u string, pošalje ga na TCP listener i čeka 1024 B ACK. Ponovi radnju 20 puta i pljune prosjek. Nikakvo zapisivanje, čisto <Packet>hrpanekogsmećaizRAMa</packet> string sa clienta na server i natrag ACK da može usporediti sendTimestamp i ackTimestamp. E sad, kad bi znao di je, bilo bi super.

My name is Legion... For we are many!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
CyberDemonVZ kaže...

Da, izgleda da su ostali uredjaji pre spori. Laptop jos k tome vjerojatno ima i spori disk....

Kad bi bilo nacina da se izmjeri cista propusnost veze, bez ikakvog zapisivanja na diskove. Je cuo netko za neki takav program? Bar izmedju kompa i laptopa.

 

Btw, izgleda da novi router bolje radi s vezom na internet. Najnizi ping u BF4 koji sam prije imao je oko 30, a s D-Linkom sam jucer navecer, u doba najveceg zagusenja, imao 27ms.

Dragi Cybere, srecom pa ima jos ljudi, osim tebe, koje zanima propusnost mreze koja ne ukljucuje trome diskove i ostale dzidzebaje ...

 

Skini si jperf. Jperf je java gui paket za iperf, kao i sam iperf. Software pokrenes na 2 pc-a i mjeris propusnost medju njima.

 

Malo detaljnije o mjerenju i parametrima pogledaj ovdje:

 

http://www.techrepublic.com/blog/linux-and-open-source/using-jperf-to-check-network-performance/

 

Ako zapnes - vici :)

 

BTW, zasto se patis sa wifijem? PC i WD player su stacionarni uredjaji i kao takve ih bez razmisljanja spoji kablom. Da vidis onda performansi, pingova itd ... Wifi na gaming stroju je isto kao lamborghini na diesel ...

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 10:59 (Bastardo).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Sum_of_all_fears kaže...

 

P.S. Imam negdje utillity koji radi provjeru brzine na LANu isključivo in-memory. Dakle, generira 8 MB fajl, pretvori ga u string, pošalje ga na TCP listener i čeka 1024 B ACK. Ponovi radnju 20 puta i pljune prosjek. Nikakvo zapisivanje, čisto <Packet>hrpanekogsmećaizRAMa</packet> string sa clienta na server i natrag ACK da može usporediti sendTimestamp i ackTimestamp. E sad, kad bi znao di je, bilo bi super.

 

Nisi na socket išao direktno? Ne radim inače to, pa pitam bezveze...

Freak Show Inc.
12 godina
online
Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

PC i WDTV jesu spojeni zicno. Zato sam i crtao one slicice da se odma i vizualno pohvataju konekcije :)

 

Hvala na programu! Cim se oslobodim idem testirati!

 

Sum, ako nadjes program, javi! Hvala.

 

P.S. sad mi je palo na pamet izmjeriti i brzine mobitelima, pa da vidim dal iskoristavaju oni taj n standard :)

Bastardo, postoji verzija i za Android?

Pa da vidim kakve HTC, ASUS i Prestigio komponente ugradjuju :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Friday kaže...

Nisi na socket išao direktno? Ne radim inače to, pa pitam bezveze...

E sad, jel išao na Socket ili na Listenera, ne mogu se sjetiti (bacio si me u razmišljanje).

 

Ugl, čim ga iskopam, postat ću ga negdje pa ako nekom zatreba, da može baciti mjerenje koje ne ovisi o diskovima.

My name is Legion... For we are many!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Sum_of_all_fears kaže...

Ugl, čim ga iskopam, postat ću ga negdje pa ako nekom zatreba,

 

Source? {#}

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
CyberDemonVZ kaže...

PC i WDTV jesu spojeni zicno. Zato sam i crtao one slicice da se odma i vizualno pohvataju konekcije :)

 

Hvala na programu! Cim se oslobodim idem testirati!

 

Sum, ako nadjes program, javi! Hvala.

 

P.S. sad mi je palo na pamet izmjeriti i brzine mobitelima, pa da vidim dal iskoristavaju oni taj n standard :)

Bastardo, postoji verzija i za Android?

Pa da vidim kakve HTC, ASUS i Prestigio komponente ugradjuju :)

Cybere, zao mi je sto nisam pogledao (a ni primjetio) slicice.

Iperf za android je ovdje.

Predlazem prvo da spojis laptop kablom na router i izmeris PC->router->laptop sa iperfom. Onda dodjes do nekog maksimuma na tvojoj mrezi (jer je zicna mreza gigabit a 802.11n standard je teoretskih 300Mbps).

Mjerenjem iperfom s mobitela i tableta neces puno postici jer obicno mobilni uredjaju ne zele ici preko 20-ak mbps preko wifija ... kojekakve limitacije itd ...

Ono sto ti je usko grlo u svemu tome je taj 100Mbit port na WD-u. Ali i da je gigabitni, pitanje da li bi sam hardver podrzavao vece brzine od 100 Mbit.

U tcp komunikaciji uvijek gubis 5-15% na overhead tako da cak i ako imas mrezu i komponente koji podrzavaju u potpunosti 100 mbit, mjerena brzina TCP protokolom nece biti veca od 90-95mbit MAX, ako i toliko.

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Friday kaže...

Source? {#}

Sumnjam da želiš gledati taj kupus... Ali dobro, kad si lijepo pitao ;)

 

Mislim da mi je na PCju doma, kada dođem sa posla, pogledam

Bastardo kaže...
U tcp komunikaciji uvijek gubis 5-15% na overhead tako da cak i ako imas mrezu i komponente koji podrzavaju u potpunosti 100 mbit, mjerena brzina TCP protokolom nece biti veca od 90-95mbit MAX, ako i toliko.

Pa to je nekako i point onog mog programčića - doznati koliko brzo se može progurati par MB podataka TCP/IPom kroz neku mrežu, između 2 klijenta. Trebao nam je za odabir "optimalnog" codeca za IP videonadzor i slanje streamova po raznim klijentima u mreži.

 

Ako se dobro sjećam, na 100mbit mreži smo dobivali oko 75 mbit/s transfer između dvije .Net aplikacije.

My name is Legion... For we are many!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Sum_of_all_fears kaže...
Friday kaže...

Source? {#}

Sumnjam da želiš gledati taj kupus... Ali dobro, kad si lijepo pitao ;)

 

Mislim da mi je na PCju doma, kada dođem sa posla, pogledam

Bastardo kaže...
U tcp komunikaciji uvijek gubis 5-15% na overhead tako da cak i ako imas mrezu i komponente koji podrzavaju u potpunosti 100 mbit, mjerena brzina TCP protokolom nece biti veca od 90-95mbit MAX, ako i toliko.

Pa to je nekako i point onog mog programčića - doznati koliko brzo se može progurati par MB podataka TCP/IPom kroz neku mrežu, između 2 klijenta. Trebao nam je za odabir "optimalnog" codeca za IP videonadzor i slanje streamova po raznim klijentima u mreži.

 

Ako se dobro sjećam, na 100mbit mreži smo dobivali oko 75 mbit/s transfer između dvije .Net aplikacije.

Iperf radi i TCP i UDP analizu protoka. Paralelni streamovi, duplex mod itd ...

Iperf je standard u svijetu komunikacija. Nemam pojma sto si ti koristio ali podosta firewalla i appliancea ima iperf u sebi jer zaista nema boljeg rjesenja (osim visoko specijalizirane opreme) za mjerenje propusnosti mreze od tocke A do tocke B.

S iperfom mozes izmjeriti brzinu prema meni, brzinu od pc-a prema laptopu, brzinu od laptopa prema firewallu (ako firewall ima iperf modul), itd ...

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Bastardo kaže...

Iperf radi i TCP i UDP analizu protoka. Paralelni streamovi, duplex mod itd ...

Iperf je standard u svijetu komunikacija. Nemam pojma sto si ti koristio ali podosta firewalla i appliancea ima iperf u sebi jer zaista nema boljeg rjesenja (osim visoko specijalizirane opreme) za mjerenje propusnosti mreze od tocke A do tocke B.

S iperfom mozes izmjeriti brzinu prema meni, brzinu od pc-a prema laptopu, brzinu od laptopa prema firewallu (ako firewall ima iperf modul), itd ...

Idemo u offtopic ali kad smo već počeli...

 

Bila je stvar u tome da na lokaciji je montirano 6 IP kamera SD rezolucije. Mi smo tražili način kako da sa "servera" (koji relaya snimke) koji je napisan u .Netu šaljemo ostalim klijentima (isto .Net aplikacije) bez da ubijemo mrežu. Server je skidao snimku po snimku i onda slao te "pakete" (octet-stream) LANom klijentima i na preko jedne ASP.Net aplikacije van, na web kao par slika, jednu za drugom (da bi na mobitelu izgledalo kao kakva-takva snimka).

 

E sad, jel postoji neki precizniji i točniji način za mjeriti brzinu, u to ne ulazim jer nismo detaljno tražili. Nas je zanimalo kako će .Net preko svog TCP interfacea reagirati kada 4 klijenta krenu skidati sa servera. Ispalo je sasvim OK na kraju iako je sa strane planiranja bio potpuni kaos.

 

[edit] - there she is...

... ...
Upload uskoro, server nije upotrebljiv za "general population", moram ga srediti

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 15:59 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

Ontopic:

 

Prema onome što je izmjereno, sve izgleda u redu. Promjenom routera ne dobivaš puno na brzini prijenosa - zapravo jedini dobitak je mrvicu brži WLAN:

  • veza PC-router je brža, ali to ne dolazi do izražaja jer su sve veze prema ostalim uređajima ostale iste ili su manje od 100 Mbit/s; mislim da bi se ubrzanje vidjelo spajanjem prijenosnika na router putem kabela (vjerojatno ima 10/100/1000 Mbit/s NIC)
  • veza prema media playeru ne pokazuje znatne promjene jer brzinu određuje player - PC i router mogu brže, ali 10/100 Mbit/s NIC u media playeru ne može
  • veza prema prijenosniku je nešto brža jer se koristi 802.11n, ali ne toliko koliko bi se pomislilo uzimajući u obzir ono što piše na kutiji

 

Stvar s WLAN-om je slijedeća - radi se o half duplex vezi, što znači da nije moguće u isto vrijeme i primati i slati podatke, te će efektivna propusnost downloada i uploada ovisiti o omjeru vremena koje je WLAN NIC proveo u odašiljanju i primanju podataka. Budući da se u realnim uvjetima konstantno i primaju i odašilju podaci, maksimalnu propusnost se ne može postići - tipično se može uzeti da su realne performanse otprilike polovica maksimalne propusnosti.

 

Nadalje, 802.11g radi na 2,4 GHz s kanalom širine 20 MHz i može postići maksimalnu propusnost od 54 Mbit/s, dok 802.11n na 2,4 GHz i s širinom kanala od 20 MHz može postići maksimalnu propusnost od 72 Mbit/s (s zaštitnim intervalom od 400 ns; kod upotrebe zaštitnog intervala od 800 ns, maks. propusnost je 65 Mbit/s). Ukoliko na susjednim frekvencijama nema primopredajnika (što je u urbanim sredinama rijedak slučaj), 802.11n može proširiti kanal na 40 MHz i udvostručiti maksimalnu propusnost na 144/130 Mbit/s. Upotrebom više antena (do četiri) i kod predajnika i kod prijemnika, maksimalna propusnost se uvišestručuje.

 

Prema navedenim rezultatima, prijenosnik je kompatibilan s 802.11n i koristi jednu antenu (marketinški govoreći, WLAN NIC je N150 tipa), a router je konfiguriran da koristi kanal širine 20 MHz (bilo ručno, bilo automatski jer su susjedni kanali zauzeti). Pomoću programa poput Inssidera i šetnje po stanu/kući možeš provjeriti koji su kanali zauzeti, zatim konfigurirati router da koristi kanal koji ima slobodne susjedne kanale i vidjeti hoće li automatski proširiti kanal na 40 MHz; ako neće sam, obično se u postavkama router može ručno odabrati širina kanala. Korištenje kanala širine 40 MHz na 2,4 GHz nije preporučljivo, budući da je 14 kanala na tim frekvencijama širine 5 MHz i bez interferencije punom brzinom može raditi samo jedan router (14. kanal se koristi samo u Japanu za 802.11b, a u SAD se ne koriste niti kanali 12 i 13). Dodatno, ako koristiš Bluetooth, bežične tipkovnice i miševe ili bilo kakvu drugu opremu koja radi u 2,4 GHz frekvencijskom pojasu, također nije preporučljivo korištenje kanala širine 40 MHz. Postavljanjem više routera na isti kanal mogu se izbjeći problemi zbog interferencije, budući da će router odašiljati samo kada drugi uređaj ne odašilje, ali se tako ne mogu postići visoke brzine jer se dijeli vrijeme odašiljanja između uređaja. Usput, Intel i Apple su bili protiv toga da se dozvoli širina od 40 MHz na 2,4 GHz upravo zbog izbjegavanja interferencija i sporog rada, ali je korištenje 40 MHz kanala ipak uvršteno u standard.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 16:39 (hrx).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

Cyber, jesu li ti kabeli CAT5 ili CAT6? Za gigabitne mreže preporučen je CAT6.

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
191x7 kaže...

Cyber, jesu li ti kabeli CAT5 ili CAT6? Za gigabitne mreže preporučen je CAT6.

Da, na par metara će mu to nešto značii... {#}

Freak Show Inc.
12 godina
online
Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

Jedan je cat 5, jedan cat 6, ali koliko sam vidio na netu, na 5 metara nema toliko veze...

Jos nisam slobodan da mjerim :/

Hvala svima :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
CyberDemonVZ kaže...

Jedan je cat 5, jedan cat 6, ali koliko sam vidio na netu, na 5 metara nema toliko veze...

Jos nisam slobodan da mjerim :/

 

 

Zadnji puta kad ti je žena dala ravnalo - rezultati nisu bili baš najbolji, ha? {#}

Freak Show Inc.
12 godina
online
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Friday kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Jedan je cat 5, jedan cat 6, ali koliko sam vidio na netu, na 5 metara nema toliko veze...

Jos nisam slobodan da mjerim :/

Zadnji puta kad ti je žena dala ravnalo - rezultati nisu bili baš najbolji, ha? {#}

Ma da, velicina je presla prag ugode...

 

Cek, o cemu mi tu pricamo??

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
191x7 kaže...

Cyber, jesu li ti kabeli CAT5 ili CAT6? Za gigabitne mreže preporučen je CAT6.

Krivo, može i CAT 5e a večina ih je takvih

11 godina
neaktivan
offline
Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

Za gigabitnu prezu moras imati sve 4 parice tj svih 8 zica u kablu. Za kucni instalaciju od par metara nije vazno da li je cat5e, cat 6, oklopljen, twisted pair ... To u ovom slucaju ne igra nikakvu ulogu.

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
online
Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

Pfff, izgleda da ruter ne radi kako spada.

U susjednoj sobi mi signal na mobitelima padne za dvije crtice, a dvije sobe dalje, jedva imam signal :/

Na zeninom mobitelu cak i prekida.

Sa starim TP Link routerom, cijeli stan je bio pokriven (skoro) full signalom.

 

Sad sam i provjerio opcije u D-Linku, jacina signala je cak bila povisena na High...

 

Vracam se na stari, ili trazim novi...

Hvala svima!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše performanse

Dajte ideje za novi router ili još bolje router modem.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
CyberDemonVZ kaže...

Dajte ideje za novi router ili još bolje router modem.

Prema ovome što sam gore pročitao da li tebi uopće treba router ili bi sve to mogao pokriti s gbitnim 8 port switchem. Osobno sam tako kod sebe uradio i sve radi super. Laptop ima mrežnu od 100Mbps, a to sam unaprijedio spajanjem 1Gbit USB3Lan adaptera. Dakle, na laptopu treba imati USB3. Na desktopu imam mrežnu od 1Gbita, na dreamboxu je 100Mbps. Kada prebacujem video fajlove od par GB sve ide u par sekundi između laptopa i desktopa.

Zlo se sprema, dobro biti neće ...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak s 100Mbit/s na 1Gbit/s - loše perform
Jura iz druge galaksije kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Dajte ideje za novi router ili još bolje router modem.

Prema ovome što sam gore pročitao da li tebi uopće treba router ili bi sve to mogao pokriti s gbitnim 8 port switchem. Osobno sam tako kod sebe uradio i sve radi super. Laptop ima mrežnu od 100Mbps, a to sam unaprijedio spajanjem 1Gbit USB3Lan adaptera. Dakle, na laptopu treba imati USB3. Na desktopu imam mrežnu od 1Gbita, na dreamboxu je 100Mbps. Kada prebacujem video fajlove od par GB sve ide u par sekundi između laptopa i desktopa.

 

Par GB u par sekundi? To je moguće samo na 10 gbps karticama. A da ne govorim kakvi diskovi to moraju biti, jel...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice