Preporuak routera za DD-WRT

poruka: 21
|
čitano: 7.939
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Preporuak routera za DD-WRT

Molim vas preporuke za najbolji router za stavljanje DD-WRTa na njega a u cjenovnom rangu do

400, max 500kn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
Janer kaže...

Molim vas preporuke za najbolji router za stavljanje DD-WRTa na njega a u cjenovnom rangu do

400, max 500kn.

pogledaj Linksys 54 seriju... Jeftini a dobri. Imam ih doma 2.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT

Da, vidio sam ih i imaju dobre preporuke ali sam mislio pošto je ta seriaj već dugo vani da je možda izašlo nešto bolje od toga.

Ili je ovdje slučaj da je s vremenom ta serija postala još bolja i stabilnija zbog različitih modifikacija?

 

Znaš li možda koja je razlika između g/gs/gl/gr?

I znam da postoji puno revizija te serije, da li su sve podržane od strane DD-WRT?

15 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
Janer kaže...

Da, vidio sam ih i imaju dobre preporuke ali sam mislio pošto je ta seriaj već dugo vani da je možda izašlo nešto bolje od toga.

Ili je ovdje slučaj da je s vremenom ta serija postala još bolja i stabilnija zbog različitih modifikacija?

 

Znaš li možda koja je razlika između g/gs/gl/gr?

I znam da postoji puno revizija te serije, da li su sve podržane od strane DD-WRT?

Mislim da je G obicna, S serija ima nesto brzi proc, GL serija ima nekakav linux kao OS... gr neznam sto je.

 

Ja doma imam G i GS.

 

Sto se tice revizija, ma vecina je podrzana, ali za svaki slucaj provjeri na DD-WRT-ovim stranicama. Upises model rutera i trazis tocno koja je revizija. Ali kao sto rekoh, velika vecina je podrzana.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 12:08 (tnakir).
13 godina
offline
Preporuak routera za DD-WRT

Ok. Hvala na pomoći.

Ima li još netko da bi preporučio neki drugi model?

 

Hm, pošto mi router treba za spajanje na mrežu sa specifičnim zahtjevima, sad sam na jednom drugom forumu pročitao da mi

ne igra router sa broadcomom(dont use broadcom routers. all of the others can connect to enterprise networks. )

tako da molim preporuku za neki sa atherosom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 12:43 (Janer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuak routera za DD-WRT

Buffalo WHR-G54S - radi ko vurica... 

http://realizam.blogspot.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
Lefty kaže...

Buffalo WHR-G54S - radi ko vurica... 

slazem se jedan od najboljih koji podrzava ddwrt..imao sam ga nekoloko godina. mislim da i dlink dir615 podrzava ddwrt on isto nije los

14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT

Ja imam linksys wrt54gl i dd-wrt je radio 2 godine bez problema.

Sad sam se prebacio na tomato firmware i tu mu već fali što je 4Mb a ne 8mb.

Pa ako se sa dd-wrt-a imaš namjeru kasnije prebacivat na nešto teže pripazi na taj bitan detalj.

Znaći uzmi neki sa 8mb.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2012 14:48 (ivo_svetrice).
13 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT

Uzeo sam na kraju wrt54gs koji ima 8mb. S tim da je na njemu trenutno openwrt jer mi treba u trenutnoj situaciji,

ali router je van funkcije jer ja openwrt ne znam naštimati :); ali to je sad neka druga tema.

15 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
Janer kaže...

Uzeo sam na kraju wrt54gs koji ima 8mb. S tim da je na njemu trenutno openwrt jer mi treba u trenutnoj situaciji,

ali router je van funkcije jer ja openwrt ne znam naštimati :); ali to je sad neka druga tema.

Bar za dd-wrt imas zilijardu tutorijala. Sto te zanima, mozda ti mi mozemo pomoci.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT

Ako nisi na TI sa linuxom zaboravi OpenWRT i prebaci se na Tomato ili DD-WRT.

13 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
tnakir kaže...

Bar za dd-wrt imas zilijardu tutorijala. Sto te zanima, mozda ti mi mozemo pomoci.

Ali ja sam rekao da je router na openwrt-u.

 

Problem i je u tome što ne mogu preći na ništa drugo osim openwrt-a, bar mi je tako rečeno iz Carneta.

Jer se trebam spojiti na njihovu mrežu.

 

Ali ako možda netko od vas zna da li bi se to moglo izvesti sa ddwrtom onda ću preći na njega.

Dakle trebam se spojiti na eduroam mrežu ( www.eduroam.hr ) a prema njihovim uputama

za to se koristi ili wpa_supplicant ili xsupplicant ( www.eduroam.hr/howto-user.html ).

A ovo su i postavke za pristupanje mreži:


Konfiguriranje eduroam-a na bežičnom mrežnom sučelju (WPA-TKIP, 802.1x, EAP-TTLS, PAP)

Datoteka /etc/wpa_supplicant.conf sadrži podatke potrebne za ispravan rad

wpa supplicanta te se u njoj treba nalaziti slijedeća konfiguracija :


ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=0
eapol_version=1
ap_scan=1
network={
    ssid="eduroam"
    proto=WPA WPA2
    key_mgmt=WPA-EAP
    group=CCMP TKIP
    eap=TTLS
    anonymous_identity="uid@realm.hr"
    phase2="auth=PAP"
    identity="uid@realm.hr"
    password="<lozinka>"
}


13 godina
offline
Preporuak routera za DD-WRT

Znači ipak nitko ne zna ovo riješiti???

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Preporuak routera za DD-WRT

Ajmo onda drugačije; zna li netko to namjestiti na dd-wrtu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
Janer kaže...

Ajmo onda drugačije; zna li netko to namjestiti na dd-wrtu?

SPoji se na web interface. Odi na wireless tab i tamo upisi sve sto ti treba. As simple as that.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
tnakir kaže...

SPoji se na web interface. Odi na wireless tab i tamo upisi sve sto ti treba. As simple as that.

Znači dd-wrt podržava sve ovo navedeno: WPA-TKIP, 802.1x, EAP-TTLS, PAP?

I to podržava po defaultu, nije potrebna instalacija wpa_supplicanta?

15 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
Janer kaže...
tnakir kaže...

SPoji se na web interface. Odi na wireless tab i tamo upisi sve sto ti treba. As simple as that.

Znači dd-wrt podržava sve ovo navedeno: WPA-TKIP, 802.1x, EAP-TTLS, PAP?

I to podržava po defaultu, nije potrebna instalacija wpa_supplicanta?

Mislim da da, samo mislim da ti neke stvari nece raditi na broadcomovim chipsetima, vec samo na atherosu.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
tnakir kaže...

Mislim da da, samo mislim da ti neke stvari nece raditi na broadcomovim chipsetima, vec samo na atherosu.

Znači ipak neće moći ddwrt u mom slučaju?

15 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
Janer kaže...
tnakir kaže...

Mislim da da, samo mislim da ti neke stvari nece raditi na broadcomovim chipsetima, vec samo na atherosu.

Znači ipak neće moći ddwrt u mom slučaju?

Mislim da nije u pitanju ogranicenje samog OS-a, vec ogranicenje chipseta koji ne podrzava te feature.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
Re: Preporuak routera za DD-WRT
tnakir kaže...

Mislim da nije u pitanju ogranicenje samog OS-a, vec ogranicenje chipseta koji ne podrzava te feature.

Ali moj chipset sa openwrtom podržava sve te feature, tako da je ipak do OSa, tj nedostatka drivera.

 

Jer ja sam se sa openwrtom uspio spojiti na ovu mrežu od carneta, ali je meni problem što ne znam dalje postaviti

dhcp i nat na openwrtu.

Ako bi mi netko tko se razumije u to znao pomoći, onda ni nemam potrebu za prelaskom na ddwrt.

13 godina
offline
Preporuak routera za DD-WRT

tnakir, možeš li mi se javiti na pm jer mi zbog nečega ne prolazu poruke do tebe.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice