Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

poruka: 26
|
čitano: 17.909
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge

Na net se spajam preko pppoe veze, znaci mrezni kabel do kompa, username i pass i spojim se.

 

E sada bih htio spojiti i bezicni router na komp, da mogu laptopom i mobitelom na net. Problem je sto u routeru nikako ne mogu podesiti pppoe konekciju pa bih onda nekako ako je moguce spojio i router na komp ( imam 2 mrezne) i lan od neta i lan od rutera u bridge, ali mi se onda pppoe diskonektira, i nece da se spoji.

 

Jel postoji rijesenje?

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge

Ne kontam, ti bi spojio drugi router na postojeći? Od kuda ti dolazi mrežni kabel do kompa? Daj malo pojasni.

15 godina
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

Carnet ili Bnet..?

-dodatni router treba imati WAN port. On uspostavlja dailup vezu (umjesto PCa) i daje ostalima pristup. To najkonkretnije rješenje, sve ostalo je kemijanje...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge
bed kaže...

Ne kontam, ti bi spojio drugi router na postojeći? Od kuda ti dolazi mrežni kabel do kompa? Daj malo pojasni.

sory, nisam sinoc bio kuci.

Na krovu imam Mikrotik ruter RB133c3 na kojem je miniPCI slot u koji je umetnuta wireless kartica. Na nju je ustekan pigtail a na njega zavidana antena. Taj router je spojen sa kompom preko mreznog kabela, i sve to radi kada se spojim preko pppoe konekcije koju sam napravio. I sve fercera.

 

Sada bih ja ovaj kucni wireless router spojio na komp preko druge mrezne kartice i da mogu laptopom i mobitelom na net.

 

 

ihush kaže...

Carnet ili Bnet..?

-dodatni router treba imati WAN port. On uspostavlja dailup vezu (umjesto PCa) i daje ostalima pristup. To najkonkretnije rješenje, sve ostalo je kemijanje...

Nijedan, u BiH sam.

Ima dodatni router WAN port, ali kada probam, jednostavno nece, nece da spoji, upisem username i pass ali nisa se ne desava, u tom i jest problem.

 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge

Koji ISP?

 

Router bi trebao podesiti da ti tip veze bude ppoe, ip adresa iz raspona koji ima microtik a gateway je  ip adresa microtika ili jos bolje dinamyc ip ako ti je na microtiku ukljucen DHCP. Jedini nacin jeste da napravis da ti router dize vezu inace nista od toga sto si ti zamislio. I ne moze tako kao si ti mislio. Treba ti biti microtik kabelom u router u WAN port a komp isto kabelom u neki od portova 1-4. Ovo sto si ti zamislio moze ali ti taj komp moa biti upalje. Ali onda stavi wireless karticu u taj komp i napravi adhoc vezu sa lapom i sheraj tu konekciju ali to je bezeveze. Puno uredjaja a ne radi kako bi trebalo.

:)
13 godina
neaktivan
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

Mogao si napisati i koji router imaš. Recimo da se radi o WiFi routeru s 4 lan porta i 1 wan.

Logički spojiš WAN port s Mikrotikom. Na routeru napraviš PPPoE konekciju sa svojim korisničkim imenom i lozinkom. Nakon toga možeš spojiti bilo što na taj kućni router uz podešene postavke na mrežnoj ili AP-u.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

-vjerojatno je problem u adresama, većina uređaja je na 192.168.1.1 ako su oba na istom, problem.

-... pojedinačno ih spoji i podesi, na dodatnom routeru postavi neku drugu, npr 192.168.1.100 i naravno, samo jedan nek ima aktiviran DHCP. Za Gateway/DNS postavljaš adresu dodatnog routera, u ovom primjeru .100

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 9:49 (ihush).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

Router koji mislim prikljuciti je Sweex LW050v2.

Prvo sto sam probao je bilo mrezni koji dolazi sa mikrotika ukljuciti u sweex u WAN port i podesiti pppoe konekciju, ali kako sam vec rekao to ne radi.

Nisam probao upisitivati IP adrese, nego sam isao po default postavkama. Probat cu kad dodem doma.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 13:51 (goodye).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
goodye kaže...

Router koji mislim prikljuciti je Sweex LW050v2.

Prvo sto sam probao je bilo mrezni koji dolazi sa microtica ukljuciti u sweex u WAN port i podesiti pppoe konekciju, ali kako sam vec rekao to ne radi.

Nisam probao upisitivati IP adrese, nego sam isao po default postavkama. Probat cu kad dodem doma.

Zasto guras PPPoE? Zasto ne stavis ruter u ruoter mode?

 

na Mikrotiku stavis staticku IP adresu (ili dignes DHCP klijent, ja preferiram ovo prvo)...

 

dalje komp takodjer ustekas u ADSL ruter regularno i to je to?

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 11:04 (tnakir).
16 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

Kada router postaviš u router mode (PPPoE) i uključiš WLAN sve će raditi normalno. Imam Siemens Gigaset SX763. Moje računalo je spojeno bežićno, sestrino preko etherneta, spojen je MaxTV i još se mobitelom spajam bežično na mrežu i nema problema.

I must be running out of luck Cause you’re just not drunk enough to fuck
16 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
goodye kaže...

Router koji mislim prikljuciti je Sweex LW050v2.

Prvo sto sam probao je bilo mrezni koji dolazi sa microtica ukljuciti u sweex u WAN port i podesiti pppoe konekciju, ali kako sam vec rekao to ne radi.

Nisam probao upisitivati IP adrese, nego sam isao po default postavkama. Probat cu kad dodem doma.

Ako sam dobro skužio tvoj ruouter nema WLAN. A Microtic ima... Ako spajaš router s Microticom i želiš router mode obavezno moraš sam podešavati IP adrese

I must be running out of luck Cause you’re just not drunk enough to fuck
15 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
ParaNO1d kaže...
goodye kaže...

Router koji mislim prikljuciti je Sweex LW050v2.

Prvo sto sam probao je bilo mrezni koji dolazi sa microtica ukljuciti u sweex u WAN port i podesiti pppoe konekciju, ali kako sam vec rekao to ne radi.

Nisam probao upisitivati IP adrese, nego sam isao po default postavkama. Probat cu kad dodem doma.

Ako sam dobro skužio tvoj ruouter nema WLAN. A Microtic ima... Ako spajaš router s Microticom i želiš router mode obavezno moraš sam podešavati IP adrese

Nije nuzno...

 

Dakle, bridge-aj ethernet i wireless na mikrotiku. Na bridge dodaj DHCP klijent, dakle ne na ethernet, ne na wireless vec na bridge. I to je to. Sweex ce ti davati IP adrese svim koji se zakace na AP. Mikrotik glumi glupi AP i to je to. 

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
tnakir kaže...
ParaNO1d kaže...
goodye kaže...

Router koji mislim prikljuciti je Sweex LW050v2.

Prvo sto sam probao je bilo mrezni koji dolazi sa microtica ukljuciti u sweex u WAN port i podesiti pppoe konekciju, ali kako sam vec rekao to ne radi.

Nisam probao upisitivati IP adrese, nego sam isao po default postavkama. Probat cu kad dodem doma.

Ako sam dobro skužio tvoj ruouter nema WLAN. A Microtic ima... Ako spajaš router s Microticom i želiš router mode obavezno moraš sam podešavati IP adrese

Nije nuzno...

 

Dakle, bridge-aj ethernet i wireless na mikrotiku. Na bridge dodaj DHCP klijent, dakle ne na ethernet, ne na wireless vec na bridge. I to je to. Sweex ce ti davati IP adrese svim koji se zakace na AP. Mikrotik glumi glupi AP i to je to. 

Ako je konekcija brigge onda će se svaki puta morati spajatai. U router modu će bit slano spojen... u bridge modu nije moguće više od 1 računala natjerat da bude u isto vrijeme na internetu tako da njemu ne prestaje ništa osim toga

I must be running out of luck Cause you’re just not drunk enough to fuck
15 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
ParaNO1d kaže...
tnakir kaže...
ParaNO1d kaže...
goodye kaže...

Router koji mislim prikljuciti je Sweex LW050v2.

Prvo sto sam probao je bilo mrezni koji dolazi sa microtica ukljuciti u sweex u WAN port i podesiti pppoe konekciju, ali kako sam vec rekao to ne radi.

Nisam probao upisitivati IP adrese, nego sam isao po default postavkama. Probat cu kad dodem doma.

Ako sam dobro skužio tvoj ruouter nema WLAN. A Microtic ima... Ako spajaš router s Microticom i želiš router mode obavezno moraš sam podešavati IP adrese

Nije nuzno...

 

Dakle, bridge-aj ethernet i wireless na mikrotiku. Na bridge dodaj DHCP klijent, dakle ne na ethernet, ne na wireless vec na bridge. I to je to. Sweex ce ti davati IP adrese svim koji se zakace na AP. Mikrotik glumi glupi AP i to je to. 

Ako je konekcija brigge onda će se svaki puta morati spajatai. U router modu će bit slano spojen... u bridge modu nije moguće više od 1 računala natjerat da bude u isto vrijeme na internetu tako da njemu ne prestaje ništa osim toga

Ne kuzis sto je bridge kod Mikrotika. tamo je svaki interface sam za sebe te se oni "spajaju" pomocu bridge-a.

I'm going woo woo
14 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

@Paranoid ... brate zbunjen si do bola ... I nije microtic nego Mikrotik.

 

Rjesenje je ubit ppoe na mikrotiku, bridge-at wlan i ethernet interface na mikrotiku, router staviti u router mod i podesiti ppoe na njemu. Posto je ovo mala mreza, konfigurirao bi svima staticke adrese. Na mikrotiku ces ip adresu dodati na bridge, ne na pojedini interface.

 

Uglavnom tnakir je u pravu, covjek koji radi u firmi koja prodaje mikrotike nesto i zna ;) ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 13:36 (JoeFly).
16 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

Ako sam dobro skuzio ti se spajas na net preko ovog WLAN-a na Mikrotiku (MT-u).

 

Onda ovako:

Na MT-u: Na WLAN DHCP client. napraviti PPPoE client konekciju i prikaciti je na WLAN.

Dodijeliti IP na ETH (razlicit od subneta s WLAN-a) i napraviti DHCP server (isto na ETH). Gateway staviti IP od ETH-a, a DNS koje ti je dao provider.

Postaviti NAT na MT-u:

/ip firewall nat add action=masquerade chain=srcnat comment="NET" disabled=no out-interface=pppoe-out1

 

Na routeru: Zatvoriti na njemu DHCP server i spojiti ga s MT-om. I naravno podesit kao AP.

 

 

Nadam se da sam pomogao.. :)

16 godina
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

Od sviju sam cuo ponesto zanimljivo, ali sve cu to isprobati tek kad kuci dodem :)

 

Hvala svima, nadam se da ce proraditi

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

Iako mi nije jasno zasto mora raditi u bridge modu?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

ne mora.

Mikrotik koji je na krivu je u bridge radu, jer dobiva signal preko antene i salje je preko mreze meni na komp, i na kompu se povezem preko pppoe konekcije. I to je to to sve radi i sve je ok.

 

Ja hocu u stanu jos jedan router (sweex) koji je wireless jer mi treba za laptop, mob i za kompove koji mi dodu na popravak. i kad tu mrezu iz mikotika ukljucim u sweex u wan port i onda idem u sweex-u napraviti istu pppoe konekciju, nece da radi. Sto? nemam pojma, jedostavno nece. Nemam pass za winbox da se spojim na mikrotik, jer politika providera je takva, iako sam danas slao mail da mi posalju pass, pa sam mislio onda vidjeti jel se moze u mikrotiku namjestiti da se automatski spaja, onda bi samo mrezu upiknuo u sweex.

 

A prije svega tog mi je palo napamet, da bih mogao spojiti sweex u komp preko druge mrezne, i onda dvije mrezne u bridge i da povezem vec postojecom konekcijom, ali to ne fercera, jer konekcija ide preko mikrotika, a bridge dobije staticku ip adresu sweex, iz ne znam kojeg razloga. Nikad se nisam bas previse bavio mrezom ni routerima, nije bilo potrebe, tako da sam zapeo i sada trazim rijesenje.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
goodye kaže...

ne mora.

Mikrotik koji je na krivu je u bridge radu, jer dobiva signal preko antene i salje je preko mreze meni na komp, i na kompu se povezem preko pppoe konekcije. I to je to to sve radi i sve je ok.

 

Ja hocu u stanu jos jedan router (sweex) koji je wireless jer mi treba za laptop, mob i za kompove koji mi dodu na popravak. i kad tu mrezu iz mikotika ukljucim u sweex u wan port i onda idem u sweex-u napraviti istu pppoe konekciju, nece da radi. Sto? nemam pojma, jedostavno nece. Nemam pass za winbox da se spojim na mikrotik, jer politika providera je takva, iako sam danas slao mail da mi posalju pass, pa sam mislio onda vidjeti jel se moze u mikrotiku namjestiti da se automatski spaja, onda bi samo mrezu upiknuo u sweex.

 

A prije svega tog mi je palo napamet, da bih mogao spojiti sweex u komp preko druge mrezne, i onda dvije mrezne u bridge i da povezem vec postojecom konekcijom, ali to ne fercera, jer konekcija ide preko mikrotika, a bridge dobije staticku ip adresu sweex, iz ne znam kojeg razloga. Nikad se nisam bas previse bavio mrezom ni routerima, nije bilo potrebe, tako da sam zapeo i sada trazim rijesenje.

Nisam tocno skuzio sto pricas... dal ti internet ide preko mikrotika ili preko nekog drugog modema? Ako ide preko mikrotika zasto PPPoE? Radi kontrole troskova, sto? Sto se tice admin-a za mikrotik, pwd nemos dobit nikako osim ako ti ga oni ne daju, a sumnjam da hoce. Mozes jedino preko netinstalla reinstalirati ruter, a onda si u banani jer si izgubio konfiguraciju.

I'm going woo woo
15 godina
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

Neznam kako je podešen Mikrotik tj ISPovu politiku (jer o njima ovisi), za tvoj konkretan slučaj.. ali predpostavit ću: da je kao Bnet.

Kod Bneta (kabelska), korisnik netreba podatke (user-pass) i nema šanse dobiti admin acc.

 

Dozvoljava samo jednu konekciju, tako da kod paljenja router automatski spojenom računalu da pristup i memorira MAC.

Za više računala je tad potreban router s WAN portom, poželjno je i mogućnost kloniranja MACa.

Prvo moraš vidjeti koji je IP Mikrotik-a (predpostavka .1.1), podesiti dodatni router na isti subnet ali drugi ip (npr .1.100) i tad tek spajaš na Mikrotik, pošto je on vjerojatno zapamtio MAC, potrebno ga je ugasiti (ili resetirati). To radi na Bnetu, on tad vidi router kao PC i njemu da pristup... dalje je lako.

Samo jedan DHCP u mreži ako koristiš automatske postavke, ako koristiš ručne, onda moraš upisati i DNS/Gateway to su asrese routera na kojeg se spajaš, koje on dalje prevodi na ISPove ili upišeš direktno te ISPove podatke. Ako u tom routeru odabereš pppoe automatski se pojavljuju i opcije za user-password, allways on ili on demand itd. To je identično kao i dailup s PCa. Drugi način je da on samo routa taj port bez da kontrolira dailup. Nemaju svi iste opcije ali trebalo bi biti razumljivo.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
tnakir kaže...

Nisam tocno skuzio sto pricas... dal ti internet ide preko mikrotika ili preko nekog drugog modema? Ako ide preko mikrotika zasto PPPoE? Radi kontrole troskova, sto? Sto se tice admin-a za mikrotik, pwd nemos dobit nikako osim ako ti ga oni ne daju, a sumnjam da hoce. Mozes jedino preko netinstalla reinstalirati ruter, a onda si u banani jer si izgubio konfiguraciju.

Ne znam kako drugcije reci :D.

 

Da, internet ide preko mikrotika. Zasto pppoe? Ne znam, takve su im postavke, znaci iz mikrotika koji je na krovu i koji mi nije dostpan ukoliko se ne popenjem na krov (sto mi se ne da) i iz njega ide mrezni kabel u racunalo. mikrotik se napaja preko tog istog mreznog kabela.

I onda napravim konekciju upisem username i pass i sve radi.

 

Nadam se da si sada skuzio.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
goodye kaže...
tnakir kaže...

Nisam tocno skuzio sto pricas... dal ti internet ide preko mikrotika ili preko nekog drugog modema? Ako ide preko mikrotika zasto PPPoE? Radi kontrole troskova, sto? Sto se tice admin-a za mikrotik, pwd nemos dobit nikako osim ako ti ga oni ne daju, a sumnjam da hoce. Mozes jedino preko netinstalla reinstalirati ruter, a onda si u banani jer si izgubio konfiguraciju.

Ne znam kako drugcije reci :D.

 

Da, internet ide preko mikrotika. Zasto pppoe? Ne znam, takve su im postavke, znaci iz mikrotika koji je na krovu i koji mi nije dostpan ukoliko se ne popenjem na krov (sto mi se ne da) i iz njega ide mrezni kabel u racunalo. mikrotik se napaja preko tog istog mreznog kabela.

I onda napravim konekciju upisem username i pass i sve radi.

 

Nadam se da si sada skuzio.

Mislim da jesam :) Ono sto ti hoces reci je da kada pokusas preko sweex-a upogonit PPPoE, da to ne ide? da upises sve podatke, bla bla bla ali nece?

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
tnakir kaže...
goodye kaže...
tnakir kaže...

Nisam tocno skuzio sto pricas... dal ti internet ide preko mikrotika ili preko nekog drugog modema? Ako ide preko mikrotika zasto PPPoE? Radi kontrole troskova, sto? Sto se tice admin-a za mikrotik, pwd nemos dobit nikako osim ako ti ga oni ne daju, a sumnjam da hoce. Mozes jedino preko netinstalla reinstalirati ruter, a onda si u banani jer si izgubio konfiguraciju.

Ne znam kako drugcije reci :D.

 

Da, internet ide preko mikrotika. Zasto pppoe? Ne znam, takve su im postavke, znaci iz mikrotika koji je na krovu i koji mi nije dostpan ukoliko se ne popenjem na krov (sto mi se ne da) i iz njega ide mrezni kabel u racunalo. mikrotik se napaja preko tog istog mreznog kabela.

I onda napravim konekciju upisem username i pass i sve radi.

 

Nadam se da si sada skuzio.

Mislim da jesam :) Ono sto ti hoces reci je da kada pokusas preko sweex-a upogonit PPPoE, da to ne ide? da upises sve podatke, bla bla bla ali nece?

Da bas to.

 

Rijeseno!

Zvao sam fino providera i rekao im problem i fino upitao da mi ako vec ja ne mogu oni na mikorotiku odrade ono sto sam mislio, i zacudo dobijem odgovor "OK, nema problema", hehe, i to je to, sada sam samo upiknuo mrezu iz mikrotika u sweex i sve radi bez problema.

 

Znam da nisam ponudio bas neko rijesenje, ali ovo je najjednostavnije.

 

 

Hvala svima koji ste se potrudili.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 18:28 (goodye).
11 godina
neaktivan
offline
Spojiti WAN i LAN u bridge - pp

sad sam morao account otvoriti da i ja priupitam nesto slicno kad smo vec kod teme koja i mene muci .

 

ovako:

imam komp koji je spojen na wifi . lan uticnica mu je slobodna .

sad bih ja na tu lan uticnicu spojio najobicniji router i htio bih da taj router od tog kompa dobije internet i da bih s njim sherao vezu dalje .

 

 

kako najednostavnije u biti sherati tu wifi konekciju na kompu preko lana dalje

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spojiti WAN i LAN u bridge - pp
maxtormaster kaže...

sad sam morao account otvoriti da i ja priupitam nesto slicno kad smo vec kod teme koja i mene muci .

 

ovako:

imam komp koji je spojen na wifi . lan uticnica mu je slobodna .

sad bih ja na tu lan uticnicu spojio najobicniji router i htio bih da taj router od tog kompa dobije internet i da bih s njim sherao vezu dalje .

 

 

kako najednostavnije u biti sherati tu wifi konekciju na kompu preko lana dalje

netreba ti router, treba ti obični LAN switch koji će bit spojen u LAN katricu na računalu i samo uključiš Sharing na LANu da ide na net prek WLANa

 

i naravno PC ti mora bit stalno uključen kako bi ostali imali neta prek njega

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice