USB wireless adapter

poruka: 243
|
čitano: 161.957
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

pozz

Zanima me koja je razlika između ovog: http://www.diskont24.com/product.php...3&cat=0&page=1
i ovog: http://www.diskont24.com/product.php...4&cat=0&page=1 USB wireless adapter-a?

Koji USB adapter mi preporucate da ima velik domet, kolko je domet od ovog dlinkovog na kojeg sam gore linkao, dal ga netko od vas vec ima i dal ste zadovoljni s njim?

I dal se moze bezzicno umrezit t-comov siemens gigaset SX763 WLAn router i onaj speedtouch WLAN router i kako?

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: USB wireless adapter

Ako te interesira domet, onda je za tebe PCI wifi kartica - stavis produzni kabel ako je potrebno i neku usmjerenu antenu...

16 godina
neaktivan
offline
RE: USB wireless adapter

U svakom slucaju sto dalje od usb wireless adaptera.

14 godina
protjeran
offline
USB wireless adapter

Ja bih uzeo AP, mozes ga pomjerati bilo gdje po stanu i gdje naiđeš na najveći signal tu ga pozicioniraš. Isprićavam se, moja greška. A ako ne želiš router, najbolja ti je PCI kartica.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2009 21:32 (netko,netkovic).
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB wireless adapter

a kako ces povezati router sa kompom? Covjek ocigledno hoce da se kaci vjeorvatno na router a da ne vuce kablove za sobom ili po sobi.

16 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

ej dečki i ja imam sličan problem... naime ima router skroz u drugoj kući (cca 40m) i PC koji želim spojiti na wireless preko tog routera...dajte mi preporučite neku karticu, neki usb adapter koji će mi hvatat signal, imao sam neki linksys g-wireless adapter i malo mi hvata malo ne. molim vas pomozite mi da ne moram non stop hodat da dođem do neta. bilo bi super kada bi neko postao linkove nekih modela... HVALA PUNO!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: USB wireless adapter
BoDdAH kaže...

ej dečki i ja imam sličan problem... naime ima router skroz u drugoj kući (cca 40m) i PC koji želim spojiti na wireless preko tog routera...dajte mi preporučite neku karticu, neki usb adapter koji će mi hvatat signal, imao sam neki linksys g-wireless adapter i malo mi hvata malo ne. molim vas pomozite mi da ne moram non stop hodat da dođem do neta. bilo bi super kada bi neko postao linkove nekih modela... HVALA PUNO!!!

najbolje rjesenje bi bilo kada bi stavio jacu antenu na taj router - isplativije, neku gridnu od 8-10 dBi ako imas kakvu prepreku

16 godina
neaktivan
offline
RE: USB wireless adapter

ma nemam baš neku prepreku, krov, staklo i jedno stablo...daj neki link za antenu i dali si siguran da ću je moći prikačiti za taj router?!!? onaj t-comov mislim da je siemens :)

16 godina
offline
RE: USB wireless adapter
BoDdAH kaže...

ma nemam baš neku prepreku, krov, staklo i jedno stablo...daj neki link za antenu i dali si siguran da ću je moći prikačiti za taj router?!!? onaj t-comov mislim da je siemens :)

neces moc na taj router... imaju blokadu za skidanje antene, imao sam slicnu situaciju - stavio sam najjeftiniji AP i npr ovu antenu. Onu koju sam ja stavio ne mogu pronac

16 godina
neaktivan
offline
RE: USB wireless adapter

a šta mi onda preostaje, ima li jačih wireless adaptera za PC?

16 godina
offline
RE: USB wireless adapter
BoDdAH kaže...

a šta mi onda preostaje, ima li jačih wireless adaptera za PC?

tebi to nece pomoc, jer ti trebas hvatat signal od routera, ne on tvoj, jedino da se ti i susjed spojite u LAN pa ti on share-a pristup internetu, ali bi onda njegov pc trebao bit upaljen kada bi ti htio na net, uzmi neki AP do 300 kn i ovu antenu ako mozes...

16 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

hehe....a što je to AP?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: USB wireless adapter

AP. Moze bit u raznim funkcijama, no tebi bi trebao bit bas Acess point, prikopcas ga na router, stavis mu onu antenu, stavis ga u istu mrezu kao i router i vozi misko

13 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter
pozdrav...zamolio bih znalce BACKTRACK-a da mi pomognu u odabiru USB wireless adaptera....imam hp pavilion dv6 i sa njegovom karticom nista ne hvatam,pa bih zamolio sve koji se u to razumiju da mi pomognu....hvalaaaaa :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

Prije svega puno srece svima u novoj 2011 godini!a sada ovo drugo imam problem vezano za wireless usb adapter (150N canyon wireless lan usb adapter)!kupljen je prije mjesec dana!do prije dva dana sve je sljakalo ok.sada ne mogu na net jer mi ne moze pronaci mrezu!ruter je iz ht-a thomson TG782!da li ima netko nekakav prijedlog sda da napravim!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: USB wireless adapter
JOHNNY šetač kaže...

Prije svega puno srece svima u novoj 2011 godini!a sada ovo drugo imam problem vezano za wireless usb adapter (150N canyon wireless lan usb adapter)!kupljen je prije mjesec dana!do prije dva dana sve je sljakalo ok.sada ne mogu na net jer mi ne moze pronaci mrezu!ruter je iz ht-a thomson TG782!da li ima netko nekakav prijedlog sda da napravim!!!

 

Probaj usmjeriti antenu od usb adaptera prema ruteru i od rutera antenu takoder usmjeri prema usb adaperu.

14 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

da ali usb nema antenu!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: USB wireless adapter
BoDdAH kaže...

hehe....a što je to AP?

http://protis.hr/products/details/wireless-adapter-usb-airlive-wl1700usb-long-range-11g-5dbi-dipole-antenna/27282

 

Uzmeš ovo i hvatat ce ti bez problema. znam da je stara tema ali možda još netko naleti na ovaj problem pa da zna sto kupiti.

 

Inače ovaj adapter ima realtekov chipset 8187l i savršeno radi na backtracku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 15:18 (Patrick_cro).
14 godina
odjavljen
offline
RE: USB wireless adapter
Patrick_cro kaže...

 

Inače ovaj adapter ima realtekov chipset 8187l i savršeno radi na backtracku.

Što ste svi zapeli za taj BT?

16 godina
offline
RE: USB wireless adapter
JOHNNY šetač kaže...

da ali usb nema antenu!

onda probaj samo od rutera antenu usmjeriti prema svojem usb sticku. 

 

16 godina
offline
RE: USB wireless adapter
alankish kaže...
Patrick_cro kaže...

 

Inače ovaj adapter ima realtekov chipset 8187l i savršeno radi na backtracku.

Što ste svi zapeli za taj BT?

 

Pa nisi nikad radio u backtracku pa neznaš, inače super operativni sustav za testiranje zaštite. ali ipak za njega treba malo znanja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 15:24 (Patrick_cro).
14 godina
odjavljen
offline
RE: USB wireless adapter
Patrick_cro kaže...

 

Pa nisi nikad radio u backtracku pa neznaš, inače super operativni sustav za testiranje zaštite. ali ipak za njega treba malo znanja.

Baš suprotno, bežična mreža mi i nije toliko zanimljiva, a wireshark mi je stalni suputnik.{#}

NHF

16 godina
offline
RE: USB wireless adapter
alankish kaže...
Patrick_cro kaže...

 

Pa nisi nikad radio u backtracku pa neznaš, inače super operativni sustav za testiranje zaštite. ali ipak za njega treba malo znanja.

Baš suprotno, bežična mreža mi i nije toliko zanimljiva, a wireshark mi je stalni suputnik.{#}

NHF

 

Pa backtrack nije samo za testiranje samo bežićne mreže, makar se najviše za to koristi. ima i puno drugim programa za testiranje sigurnosti. a preporučio sam karticu zato šta je trenutno to najbolja kartica na tržištu u hrvatskoj i hvata veliku udaljenost, a i kompatibilna je sa backtrackom tako da drugi ne otvaraju sto tema i pitaju koja kartica za backtrack.

 

probaj npr vidjeti koliko sa njom uhvatiš mreža a koliko sa običnom karticom, a da ne kažem da  je signal puno jači i kvalitetniji sa njom. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 15:39 (Patrick_cro).
14 godina
odjavljen
offline
RE: USB wireless adapter
Patrick_cro kaže...
alankish kaže...

 

 

probaj npr vidjeti koliko sa njom uhvatiš mreža a koliko sa običnom karticom, a da ne kažem da  je signal puno jači i kvalitetniji sa njom. 

Slažem se sa ovim u potpunosti, imao sam karticu baziranu na tom čipu.

13 godina
offline
USB wireless adapter

koje bi PCI karticu bilo bolje kupiti?

 

Ovu + možda ovu antenu

 

ili ovu

 

ne razumijem se baš u mrežni hardver.

 

modem je u dnevnom koji je udaljen možda nekih 5m od moje sobe, jedine prepreke su 2 zida. i je li 54mbps dovoljno?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2011 20:46 (dv14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

Pitanje.

Spojio sam se na OptiTV i dobio sam ruter Sagem sa antenom.

TV mi je u jednoj sobi a stolno računalo u drugoj sobi. Budući da ruter ima antenu spojio bih računalo na internet preko USB wireless adaptera.

Da li bi taj adapter bez problema mogao hvatati signal iz druge sobe s obzirom da je između debeli zid i dvoja sobna vrata od punog drveta, a udaljenost je samo 5-6 m zračnom linijom. Vidim da je netko napisao da je koristeći adapter par dana bilo sve u redu, a kasnije da je počeo gubiti vezu.

Ili je ipak bolje da razvlačim kabl i bušim rupe po zidovima, da mi ne ide kabl posred sobe.

Molim brzi odgovor jer to moram još danas srediti! Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

nemas brige.

ako hvataju i tri ploce (kata), hvatat ce i tebi 8-9 m kroz stan kroz taj jedan nosivi zid i par vrata.

samo naprijed.

nema sto s vremenom gubit signal.

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB wireless adapter

Jel imaš možda preporuku za neki jeftiniji USB adapter?

16 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

mozes ih naci u svim trgovinama, i sa njima nema problema.

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: USB wireless adapter
ajde kaže...

Jel imaš možda preporuku za neki jeftiniji USB adapter?

 

A da kupiš onaj gore koji sam ja naveo, znam da je malo skuplji ali ces imati puno kvalitetniji signal

http://protis.hr/products/details/wireless-adapter-usb-airlive-wl1700usb-long-range-11g-5dbi-dipole-antenna/27282

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice