WIFI problem na win 10

poruka: 12
|
čitano: 4.573
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
WIFI problem na win 10

Dakle radi se o slijedećem...problem koji se javlja nakon prelaska s win 8.1 na win10....

kad prvi put spajam laptop na neki wifi, neće se spojiti od prve nego obavezno moram restartati računalo i onda se spoji i spaja se bez problem i 1000 put zaredom, sve dok ne odem negdje (od kuće na posao) i tamo se pokušam spojiti na drugi wifi...opet prvi put moram u restart i onda opet radi, bez obzira koliko se puta računalo uključivalo i isključivalo, sve dok ne promijenim wifi pristupnu točku....jel ima netko sa sličnim problemom i rješenje na vidiku?

 

Mislio sam da je sammo do tog mojeg laptopa (Lenovo Yoga 900-13), al imam isti takav problem s jednom starijom Toshibom na win 10...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 17:58 (hogar strašni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: WIFI problem na win 10

Kako misliš da se prvi puta ne želi spojiti? Što ti kaže u tray-u?

16 godina
offline
Re: WIFI problem na win 10
Marko :D kaže...

Kako misliš da se prvi puta ne želi spojiti? Što ti kaže u tray-u?

 piše "no internet access"...i mogu čekat do idućeg božića, ak se ne restarta nemam pristup internetu (sad vidim da nisam bil skroz jasan u prethodno napisanom....sorry) da se ubijem...a za konekciju piše "Limited" umjesto "Connect", a nakon restarta uredno prebaci na "Connect"i u tray-u piše "internet access" i sve radi ok

...imaš sad kakvu ideju gdje je zapelo?

13 godina
offline
WIFI problem na win 10

Imam. Izgleda da ti računalo iz prve ne može dohvatiti IP adresu od routera. Za početak, ažuriraj drivere od mrežne kartice.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: WIFI problem na win 10

ažurirao drivere i nakon toga se više nisam uspio spojit... stalno se pokušavao spojiti, al nikako...već me hvatala panika, ali onda sam se sjetil system restore-a, i s njim sam  vratil sve natrag na stanje prije ažuriranja drivera...i sad opet radi...sutra ću u firmi vidjet jel još uvijek sve po starom,odnosno hoću li ga i dalje morat prvi put restartat da se spoji..vjerujem da će i dalje bit isto kad sam ga sa sys restoreom vratil na stanje u kojem se morao restartat...jbga, shit happens

8 godina
odjavljen
offline
Re: WIFI problem na win 10

I kod mene tako. Srecom ssd je unutra pa to traje par sekundi bukvalno... Duze traje ukucavanje pina od 4 cifre ;)

 

13 godina
offline
WIFI problem na win 10

Ah, što ćete. To vam je Windows 10. 

 

@hogar strašni Čudno. Javi kakvo bude sutra stanje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: WIFI problem na win 10
Torent kaže...

I kod mene tako. Srecom ssd je unutra pa to traje par sekundi bukvalno... Duze traje ukucavanje pina od 4 cifre ;)

 

  ma i kod mene je ssd i to traje kratko, al je iritantno jer mi je to prije na win 8.1 radilo bez ikakvih problema (a kao osmica je bila loša),i nikad nisam prije imao takav problem nii na jednom kompu s win7 koji god da se prek wifi-ja spajao na net...netko vjerojatno zna rješenje i možda je nekaj banalno,dok je meni planina od problema.... al ako netko zna rješenje ovoga bio bih zahvalan na pomoći...znam da se od "hvala" ne živi, al eto... 

16 godina
offline
Re: WIFI problem na win 10
Marko :D kaže...

Ah, što ćete. To vam je Windows 10. 

 

@hogar strašni Čudno. Javi kakvo bude sutra stanje.

 budem...hvala na trudu

8 godina
odjavljen
offline
Re: WIFI problem na win 10
hogar strašni kaže...
Torent kaže...

I kod mene tako. Srecom ssd je unutra pa to traje par sekundi bukvalno... Duze traje ukucavanje pina od 4 cifre ;)

 

  ma i kod mene je ssd i to traje kratko, al je iritantno jer mi je to prije na win 8.1 radilo bez ikakvih problema (a kao osmica je bila loša),i nikad nisam prije imao takav problem nii na jednom kompu s win7 koji god da se prek wifi-ja spajao na net...netko vjerojatno zna rješenje i možda je nekaj banalno,dok je meni planina od problema.... al ako netko zna rješenje ovoga bio bih zahvalan na pomoći...znam da se od "hvala" ne živi, al eto... 

 Ima jos tih sitnica. Recimo num lock. Pali se i gasi kako mu se sprdne. Pogotovo u accesu...

13 godina
offline
WIFI problem na win 10

Ja imam isto dosta problema s tim internetom na WIN 10, pogotovo kad sam dobio Fritz! modem, i to onaj najjači model. Svaki čas neki lag ili ne otvara stranice u chromeu, pa moram resetirat svoj d link adapter. Naručio sam baš fritzov wifi stick pa ću vidjet jel bude bolja situacija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: WIFI problem na win 10

Meni recimo svaki veći upload preko onedrive aplikacije automatski rusi konekciju na VDSL-u. Dešava li se to još ikome....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice