Wireless range extender D-LINK DAP-1520

poruka: 20
|
čitano: 9.102
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pitanje?

Pozdrav ekipa,

 

 

naletio sam na Wireless range extender D-LINK DAP-1520 .

Meni je potrebno da recimo navedeni postavim na kat te da mi on vuče wifi signal od rutera u prizemlju.... dal bi signal bio dobar s ovime ili bi ste preporučili koji drugi?

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pitanje?

bežično nikad nema pravila, smetnje, armatura.. tek kad postaviš vidiš-znaš, žica je ipak žica, ili lan kabel ili powerline.. tad si siguran da radi. Provući lan kabel je 'čas posla' i malo bolja bušilica.. :) uz neusporedivo nižu cijenu i sigurno radi. Strujnim žicama već ovisiš kako je što spojeno po kući, koje faze.. do razvodne kutije/osigurača. Cijene APa i powera su podjednake ali powerline ti treba u paru x2.. ili više komada (ima raznih kombinacija, pojedinačni ili parovi).. + ovisi koju brzinu mgou dati, npr fast-100/duplex.. ili gbe.1000 .. a žica (mrežni kabel cat5e/cat6 ) radi i košta par kuna metar..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Uzmem ja pa bude i ovo radilo

 

hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wireless range extender D-LINK DAP-1520

O tome kako on čuje ruter tako će i emitirati u svoju okolinu...dakle ako sa smartfonom ili laptopom slabo čuješ ruter ( tada su i smetnje velik problem) tako slabo će i extender čuti. i to proslijeđivati.

I da čuje odlično max brzina (Mbps) je smanjena upola.

Predloženo ti je LAN kabal a to je najbolja opcija iako ima i "power-line" adaptera koji dolaze u obzir prije nego "range-extender".

13 godina
offline
Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Ja bi ti rađe preporučio ovaj LINK

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Nikada nebi preporučio NIJEDAN wifi range extender (repeater) u ovakvom slučaju kad treba wifi na katu dok je ruter u prizemlju.

Ako se postavi bilo koji na kat  dovoljno je da u prizemlju blizu rutera netko koristi YouTube preko wifi da će se usporiti pa čak i izgubiti veza na kat jer ruter neče čuti daleko slabiji signal extendera od smetnji wifi korisnika u istoj prostoriji koji je na YouTube.

 

Najbolja opcija (ako ne računamo "power-line" sa wifi) je bilo koji WiFi adapter koji podržava AP mod spojiti na kat LAN kablom sa ruterom u prizemlju pa se dobije mogućnost za LAN i za WiFi (različit kanal) na katu.

13 godina
offline
Wireless range extender D-LINK DAP-1520

hvala vam dečki svakako, no ne dolazi u obzir nikakvo bušenje i provlačenje kablova, stoga mi je ovo jedino riješenje...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Ja sam imao 2 stvarno jake wifi kartice, modela se ne sjećam (imale su monitor mode) koje su mi trebale za posao (wifi phishing, aircrack...) , jedno vrijeme mi je jedna primala signal a druga je bila AP, sve je radilo jako dobro, sa tim wifi extenderima je ne znaš dok ne kupiš 

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wireless range extender D-LINK DAP-1520
Gale92 kaže...

hvala vam dečki svakako, no ne dolazi u obzir nikakvo bušenje i provlačenje kablova, stoga mi je ovo jedino riješenje...

 Kad već nema nigdje blizu rutera 4 žice  telefonske ili cjev za tv-koaks do na kat onda bi prije uzeo powerline adaptere.

15 godina
offline
Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Ima li novosti? Kako fercera? U linksu je kao na nekoj akciji pa bih ga mozda i ja nakacio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Prije par mjeseci kupio tri kad su bili 200 kn u linksu.

Meni rade, al nisam neki stručnjak. Dva u jednoj kući spuštaju sa prvog kata u prizemlje, treći u drugoj kući diže sa prizemlja na prvi kat. U svakom slučaju signal je bolji al nije sad neka razlika nebo i zemlja, sad dal je to do samih uređaja il do strukture kuće il šta već, neznam, bolje je, strašno bolje nije, mada ovisi i o uređaju s kojim se spajaš na extendanu mrežu, moj mob koma, curin mob savršeno se spaja itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wireless range extender D-LINK DAP-1520
Rav3n kaže...

Ima li novosti? Kako fercera? U linksu je kao na nekoj akciji pa bih ga mozda i ja nakacio.

 radi ko urica (za sada)

10 godina
offline
Re: Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Takvi range extenderi koji imaju unutarnje antene koje nemožeš sam podešavati po polarizaciji a niti adapter možeš podići gdje je bolja pozicija jer je vezan  fiksno za postojeće utičnice u prostorijama nebi nikome preporučio pogotovo ako ima veće brzine na kućnom ruteru jer se brzina (Mbps) na izlazu sa range extendera gotovo prepolovi.

11 godina
offline
Re: Wireless range extender D-LINK DAP-1520
Onda ovisi o namjeni, ja sam jednim ekstenderom rijesi dva problema - dječji komp na katu i komp od punca u prizemlju. Ranije nisu mogli prdnut na netu, sad surfaju svi skupa ko veliki. Brzina nije toliko ni bitna - nek je i upola, opet je to 15/2 ili 15/3 i za njih više nego dovoljno.
15 godina
offline
Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Naime, zbog specificnog rasporeda kuce meni je router na katu u jednoj od soba. Extender bih dakle postavio negdje u sredinu kuce u prizemlju da dobijem malo bolju pokrivenost u prizemlju i eventualno vani oko kuce jer je vani signal gotovo nepostojec. Ili mozda uzet 2 pa raspodijelit u 2 coska kuce.

 

Inace imam vdsl 50/10 pa i ako se prepolovi to bi opet bilo bar nekih 10 mbps efektivno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 9:02 (Rav3n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wireless range extender D-LINK DAP-1520

- Range Extender nije jači od kućnog rutera većina ih je čak slabija ali pravilnim razmještajem možeš povećati "range" (domet) wifi el. magn. polja u kućnoj pokrivenosti prostorija.

- Taj DAP-1520 je dual band ( 2,4 i 5 GHz) ali za prolaz signala kroz zidove , vrata i ostale prepreke je bolji 2,4GHz a za veće brzine 5GHz(ac mod).

- Pošto imaš od ISP VDSL 50Mbps download pri radu sa extenderom "n150" modom krajnji korisnik bi kad nema smetnji imao oko 40Mbps što bi kod istodobnog rada više korisnika djelilo na nejednake djelove ovisno tko je bliži ( bolji signal) extenderu. 

- Ako svi kućni wifi uređaji podržavaju  mod "n300" (širina 40MHz)  kad je jedan korisnik bez okolnih smetnji bi imao punih dolaznih 50Mbps te pri radu dvoje krajnjih korisnika nebi primjetio neku ozbiljnu razliku.

- Veći problem je kad korisnik nije na bakru već na optici od 100 Mbps ili više , gdje mu ni "ac" mod na 5GHz  preko extendera nebi dao tu brzinu.

 

ps: ako je u postavkama rutera i extendera za mod (b.g.n,ac) postavljeno "auto" tada kod lošeg signala sami mjenjaju mod na niže brzine koje imaju bolji domet.

15 godina
offline
Wireless range extender D-LINK DAP-1520
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wireless range extender D-LINK DAP-1520

 Ja sam nedavno kupio ovo. Vrlo jednostavno za postaviti, a radi skoro kao žica, samo šte treba pronaći pravu fazu i neće raditi, nego na"šuko", znači moraju biti tri žice.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
10 godina
offline
Re: Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Treba samo obratiti pažnju kad se kupuje jer ih ima sa jednim LAN izlazom i sa 2 LAN izlaza a ima ih koji imaju i LAN + WiFi.

Osim toga sad ima i powerline adaptera koji rade kao Gigabitni LAN (1000Mbps).

Što se tiče toga da mora biti ista faza (R,S,T) na utičnicama oba adaptera je bio uvjet kod starijih tipova a danas se koristi i "N" nula el. instalacije za vezu .

( ima uzeti mali dodatak za spojiti u ormarić sa osiguračima da veza ide preko bilo koje faze).

13 godina
offline
Wireless range extender D-LINK DAP-1520

Kako se lijepo razvija tema, možda bi trebalo staviti dodatak naslovu [Rasprava] 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice