Besplatan cloud server na Amazon Linux

poruka: 10
|
čitano: 4.893
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Besplatan cloud server na Amazon Linux

S obzirom da je u toku akcija na Amazonu gdje daju Linux i Windows servere besplatno na godinu dana opisat ću postupak kako zakupiti Linux server (slična je priča i s Windows). Serveri nemaju grafičke kartice i čini se da im nije moguće pristupiti putem GUI-a, već samo kroz SSH. Prijedlog koji sam dobio je da se X-i pokrenu lokalno kroz SSH kanal. Ako ima stručnjaka na forumu molim da pomognu i napišu upute kako to napraviti.

 

Nastavak priče. Otvarao sam novi račun, pa vidim da fali dio opisa.

 

Dakle, kad izabirete firewall nemojte otvarati novu instancu nego odaberite defaultnu. Nakon što se server inicijalizirao otiđite na firewall (security) i dodajte SSH port (ima u padajućem izborniku).Kod prvog spajanja ćete možda dobiti poruku:

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
@         WARNING: UNPROTECTED PRIVATE KEY FILE!          @
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

To je zato jer ključ mora imati nisku razinu (644). Zato otiđite u terminal, browsajte do mjesta gdje vam je ključ (key.pem) i otipkajte sljedeće (za Linux i Unix mašine, netko neka uskoči sa odgovorom kako ide na Windows mašinama):

 

sudo chown 644 key.pem

 

Nakon toga se možete spojiti naredbom koju ćete naći u padajućem izborniku instance pod "Connect".

Pokreni novu instancu (server) Pokreni novu instancu (server)
Odaberi wizard Odaberi wizard
Odaberi Linux 64 bit (ili 32 bit ili Windows, serveri sa zvjezdicom su na akciji, ostali nisu!) Odaberi Linux 64 bit (ili 32 bit ili Windows, serveri sa zvjezdicom su na akciji, ostali nisu!)
Next Next
Next Next
Next Next
Ja već imam ključ, ako otvarate prvi put napravite ključ, dowload i spremite ga u folder odakle se pokreće Terminal (Command Prompt), najčešće ~/ Ja već imam ključ, ako otvarate prvi put napravite ključ, dowload i spremite ga u folder odakle se pokreće Terminal (Command Prompt), najčešće ~/
Odaberite default firewall Odaberite default firewall
Pregledajte i potvrdite Pregledajte i potvrdite
Odaberite firewallove Odaberite firewallove
Dodajte SSH pristup (ja sam dodao i OpenVPN port) Dodajte SSH pristup (ja sam dodao i OpenVPN port)
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 10:28 (hprpic).
 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Besplatan cloud server na Amazon Linux

Jedva cekam tutorial.. samo naprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Besplatan cloud server na Amazon Linux

hajde jedan za vindows ali full

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Besplatan cloud server na Amazon Linux

jel moze link kako doci do registracijske forme za taj free server (neznam gdje traziti)

Cekam novi komp (pod hitno)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Besplatan cloud server na Amazon Linux

mislim da je je to taj link.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Besplatan cloud server na Amazon Linux

Sorry dečki, malo sam bio u gužvi, pa nisam stigao odgovoriti. Windows server se otvara potpuno jednako kao i Linux i vrijede ista pravila, samo kod izbora servera (1. izbornik) umjesto Amazon Linux 64bit odaberite jednu od tri konfiguracije s Windows Serverom (one tri koje imaju zvjezdicu pored naziva).

 

Prijavljujete se na linku iz posta iznad (desna tipka Sign Up Now).

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Besplatan cloud server na Amazon Linux

Majstore, da li možda znaš jesu li otvoreni svi portovi izvana prema serveru koji uzmemo? Tipa da li mogu zavrtiti aplikaciju na portu 8000 i da ona bude vidljiva iz Interneta?

 

Hvala

14 godina
online
Besplatan cloud server na Amazon Linux

Itko???

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan cloud server na Amazon Linux
mali od foruma kaže...

Majstore, da li možda znaš jesu li otvoreni svi portovi izvana prema serveru koji uzmemo? Tipa da li mogu zavrtiti aplikaciju na portu 8000 i da ona bude vidljiva iz Interneta?

 

Hvala

Sorry stari, nisam čitao forum duže vrijeme. Da, sam upravljaš svim portovima, imaš firewall koji namještaš (pogledaj screenshotove, pod security).

14 godina
online
Re: Besplatan cloud server na Amazon Linux
hprpic kaže...

Sorry stari, nisam čitao forum duže vrijeme. Da, sam upravljaš svim portovima, imaš firewall koji namještaš (pogledaj screenshotove, pod security).

 

Ma nije frka.

 

Hvala na odgovoru.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice