Hakiranje wirelessa zaključana tema

poruka: 36
|
čitano: 57.367
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Hakiranje wirelessa

Zanima me način hakiranja wirelessa kojeg sam nedavno pročačko, radi se o spajanju na mrežu te uzimanju nekoliko korisničkih paketa čime se postiže brzina i do 20 MB / S. Ako je netko upućen više u ovakvu metodu molim da to ovdje objasni ili na PM.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hakiranje wirelessa

Čitaj pravila foruma...

I tema ti ide 100% pod lock.

GDE VRAG NEMRE NIKAJ ZLA NAPRAVIT POŠALJE BABU
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje wirelessa
Conndor kaže...

Zanima me način hakiranja wirelessa kojeg sam nedavno pročačko, radi se o spajanju na mrežu te uzimanju nekoliko korisničkih paketa čime se postiže brzina i do 20 MB / S. Ako je netko upućen više u ovakvu metodu molim da to ovdje objasni ili na PM.

Nisam te baš skužio. Probijanje wirelessa (hakiranje, lol) ovisi o enkripciji koja se koristi.

 

WEP - bad idea. Ponekad je dovoljno manje od dvije minute, ovisno o snagi signala, vrsti rutera, wireless kartice i dužini šifre. U najgorem slučaju, 10ak min.

 

WPA - u teoriji moguće ali ne u vremenski razumnom roku. Mislim da bi se ruter resetirao u međuvremenu od preopterećenja.

 

WPA2-PSK - najbolja zaštita. Ako je šifra dobra, npr. lPqr3$$Ae_11, ništa od crackanja. Potrajalo bi čitavu vječnost. A ako je šifra u rječniku (dictionary attack), moglo bi biti riješeno u vrlo kratkom roku, kao i WPA.

 

WPS - navodno nesigurno mada ja nisam našao alat kako to relativno brzo i bezbolno riješiti. WPA2-PSK sa dobrom šifrom je jako preporučen.

crni pauk kaže...

Čitaj pravila foruma...

I tema ti ide 100% pod lock.

Zašto bi se tema lockala? Možda ga zanima zaštita vlastitog wirelessa.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje wirelessa

Mozes malo pojasniti te enkripcije ? Koju ljudi najcesce koriste ?

Inace cesto sam gledal po youtubeu kako ljudi probijaju wlan passworde preko Back Tracka .. Moze mali komentar na to ?

Pokusao sam , ali kao Linux ili Back Track ne prepoznaju Atherosove wlan kartice ...

thnx

15 godina
online
Hakiranje wirelessa

najcesce ti koriste ovu najzasticeniju, ustvari nikad nisam naisao na wep zastitu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Hakiranje wirelessa

a dictionary attack se moze skinuti sa neta ako se ne varam ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje wirelessa
masterdisaster kaže...

Mozes malo pojasniti te enkripcije ? Koju ljudi najcesce koriste ?

Inace cesto sam gledal po youtubeu kako ljudi probijaju wlan passworde preko Back Tracka .. Moze mali komentar na to ?

Pokusao sam , ali kao Linux ili Back Track ne prepoznaju Atherosove wlan kartice ...

thnx

Za pojašnjenja googlaj. WEP je najgori, WPA2-PSK je najbolji (pod uvjetom da ima neku šifru u formatu Aa1$ od minimalno 8 znakova).

 

Najčešće se koristi WPA2 (default na novim ruterima) dok stariji ruteri imaju po defaultu WEP. Što se tiče crackanja, backtrack ti ni ne treba - treba ti aircrack-ng set alata i driveri za wireless adapter koji podržava injection (googlaj). Backtrack je za pen-test i dječicu koja žele biti hackeri.

 

Atheros a da ne radi? Iz iskustva mogu reći da je atheros još i najbolje podržan, realtek slabo, broadcom još gore a centrino (1. generacija) sa intelovim čipovima ne radi ama baš nikako (ili se ja nisam dovoljno potrudio). Osim "standardnih" drivera, postoje i madwifi koji proširuju popis podržanih wireless chipseta.

 

Na SpeedTouch routerima sa default šifrom ne treba ti apsolutno ništa osim jednog programčića koji na osnovu SSIDa mreže (ime mreže) može izračunati key. To vrijedi za modele od 2006 do 2010 (većinom imaju WEP postavljen tako da sama promjena SSIDa baš i ne pomaže).

 

Osim dobre zaštite, MAC filtriranje je poželjno (iako se zaobiđe u par sekundi sa macchangerom - doduše ovi youtube "hackeri" to baš i ne kuže). U zaštiti može poslužiti i promjena wireless kanala sa defaulta na 6. kanal (mislim da je, treba provjeriti) jer aircrack-ng (onaj na BT3 i BT4) ima problema sa tim kanalom pa injection u dosta slučajeva ne uspjeva (osim na par atheros čipseta).

 

Za daljnje informacije googlaj, imaš čak i neku temu na forumu o crackanju WPA šifre. Naravno, ja nisam odgovoran za nikakvu štetu koja može biti nekom nanesena na osnovi ovih informacija - ovo je u edukativne svrhe, da ljudi više promjene te šifre (na mojoj trenutnoj lokaciji vidim 6 mreža sa WEPom). Nemojte ni pokušavati pitati išta vezano za BT i "hackiranje" mreža na PP jer bi mogli naletjeti na vrlo ružan vokabular koji uključuje spominjanje uže i šire rodbine te crkvenih svetaca.

 

I ako netko nije znao, upadanje u tuđu zaštićenu mrežu je zakonom kažnjivo (Kazneni zakon - neovlašteno korištenje računalnog sustava i mreže). Ponavljam. ograđujem se od svake odgovornosti za moguću financijsku i ostalu štetu koju bi netko mogao prouzročiti.

 

masterdisaster kaže...

a dictionary attack se moze skinuti sa neta ako se ne varam ?

Ne možeš skinuti dictionary attack, možeš skinuti samo dictionary :D

 

Dictionary attack je način probijanja zaštite pomoću liste riječi. Dobar riječnik ima više GB i sastoji se zapravo od više njih - engleski, njemački, talijanski, francuski, medicinski, imena serija i filmova, likovi iz serija, filmova i igara, pravni... Ukratko, što više riječi i fraza (jer dict attack provjerava samo pojedinačne riječi, ne slaže fraze) - veća šansa za pogodak. Napad rječnikom uspijeva samo ako je šifra od wirelessa u rječniku. Napad na taj način je relativno brz ali postoji način da se ubrza. Rainbow tablice. Za pojašnjenje googlaj. Crackanje se drastično ubrzava ali same tablice zauzimaju ogromne količine mjesta na HDDu - ako se dobro sjećam, od rječnika veličine par GB nastaju tablice od 100+ GB. Opet, ako šifra od wirelessa nije iz rječnika, tablice su beskorisne ali bar ćeš brže doznati da šifra nije tu.

 

Zbog toga šifra za wireless mora biti što kompliciranija i mora biti sastavljena od svih tipova znakova - mala i velika slova, brojevi i specijalni znakovi. I što duža. Naravno, ne mora biti nešto tipa l3Trz8:gtr$47aRR nego bi i riječ pA55W0Rd_ jako dobro poslužila. Jedini način da se takvo nešto cracka je brute force napad (opet, googlaj). Vrijeme za crackanje takve šifre se na osrednjem laptopu mjeri u mjesecima i godinama.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2012 23:15 (Sum_of_all_fears).
12 godina
odjavljen
offline
Hakiranje wirelessa

jedan mi je poznanik to napravio navodno sa zeroshell distribucijom,neznam sad za detalje ali mozes se raspitati na njihovim forumima

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje wirelessa
Sum_of_all_fears kaže...
masterdisaster kaže...

Mozes malo pojasniti te enkripcije ? Koju ljudi najcesce koriste ?

Inace cesto sam gledal po youtubeu kako ljudi probijaju wlan passworde preko Back Tracka .. Moze mali komentar na to ?

Pokusao sam , ali kao Linux ili Back Track ne prepoznaju Atherosove wlan kartice ...

thnx

Za pojašnjenja googlaj. WEP je najgori, WPA2-PSK je najbolji (pod uvjetom da ima neku šifru u formatu Aa1$ od minimalno 8 znakova).

 

Najčešće se koristi WPA2 (default na novim ruterima) dok stariji ruteri imaju po defaultu WEP. Što se tiče crackanja, backtrack ti ni ne treba - treba ti aircrack-ng set alata i driveri za wireless adapter koji podržava injection (googlaj). Backtrack je za pen-test i dječicu koja žele biti hackeri.

 

Atheros a da ne radi? Iz iskustva mogu reći da je atheros još i najbolje podržan, realtek slabo, broadcom još gore a centrino (1. generacija) sa intelovim čipovima ne radi ama baš nikako (ili se ja nisam dovoljno potrudio). Osim "standardnih" drivera, postoje i madwifi koji proširuju popis podržanih wireless chipseta.

 

Na SpeedTouch routerima sa default šifrom ne treba ti apsolutno ništa osim jednog programčića koji na osnovu SSIDa mreže (ime mreže) može izračunati key. To vrijedi za modele od 2006 do 2010 (većinom imaju WEP postavljen tako da sama promjena SSIDa baš i ne pomaže).

 

Osim dobre zaštite, MAC filtriranje je poželjno (iako se zaobiđe u par sekundi sa macchangerom - doduše ovi youtube "hackeri" to baš i ne kuže). U zaštiti može poslužiti i promjena wireless kanala sa defaulta na 6. kanal (mislim da je, treba provjeriti) jer aircrack-ng (onaj na BT3 i BT4) ima problema sa tim kanalom pa injection u dosta slučajeva ne uspjeva (osim na par atheros čipseta).

 

Za daljnje informacije googlaj, imaš čak i neku temu na forumu o crackanju WPA šifre. Naravno, ja nisam odgovoran za nikakvu štetu koja može biti nekom nanesena na osnovi ovih informacija - ovo je u edukativne svrhe, da ljudi više promjene te šifre (na mojoj trenutnoj lokaciji vidim 6 mreža sa WEPom). Nemojte ni pokušavati pitati išta vezano za BT i "hackiranje" mreža na PP jer bi mogli naletjeti na vrlo ružan vokabular koji uključuje spominjanje uže i šire rodbine te crkvenih svetaca.

 

I ako netko nije znao, upadanje u tuđu zaštićenu mrežu je zakonom kažnjivo (Kazneni zakon - neovlašteno korištenje računalnog sustava i mreže). Ponavljam. ograđujem se od svake odgovornosti za moguću financijsku i ostalu štetu koju bi netko mogao prouzročiti.

 

masterdisaster kaže...

a dictionary attack se moze skinuti sa neta ako se ne varam ?

Ne možeš skinuti dictionary attack, možeš skinuti samo dictionary :D

 

Dictionary attack je način probijanja zaštite pomoću liste riječi. Dobar riječnik ima više GB i sastoji se zapravo od više njih - engleski, njemački, talijanski, francuski, medicinski, imena serija i filmova, likovi iz serija, filmova i igara, pravni... Ukratko, što više riječi i fraza (jer dict attack provjerava samo pojedinačne riječi, ne slaže fraze) - veća šansa za pogodak. Napad rječnikom uspijeva samo ako je šifra od wirelessa u rječniku. Napad na taj način je relativno brz ali postoji način da se ubrza. Rainbow tablice. Za pojašnjenje googlaj. Crackanje se drastično ubrzava ali same tablice zauzimaju ogromne količine mjesta na HDDu - ako se dobro sjećam, od rječnika veličine par GB nastaju tablice od 100+ GB. Opet, ako šifra od wirelessa nije iz rječnika, tablice su beskorisne ali bar ćeš brže doznati da šifra nije tu.

 

Zbog toga šifra za wireless mora biti što kompliciranija i mora biti sastavljena od svih tipova znakova - mala i velika slova, brojevi i specijalni znakovi. I što duža. Naravno, ne mora biti nešto tipa l3Trz8:gtr$47aRR nego bi i riječ pA55W0Rd_ jako dobro poslužila. Jedini način da se takvo nešto cracka je brute force napad (opet, googlaj). Vrijeme za crackanje takve šifre se na osrednjem laptopu mjeri u mjesecima i godinama.

Cool :D , jos da je legalno ... :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje wirelessa
Conndor kaže...

Zanima me način hakiranja wirelessa kojeg sam nedavno pročačko, radi se o spajanju na mrežu te uzimanju nekoliko korisničkih paketa čime se postiže brzina i do 20 MB / S. Ako je netko upućen više u ovakvu metodu molim da to ovdje objasni ili na PM.

Cekaj malo jesam li dobro shvatio, mislis spajanje na vise wireless AP-a odjednom kako bi dobio vecu brzinu?

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje wirelessa
masterdisaster kaže...

Cool :D , jos da je legalno ... :D

De skrati citat -.-

rustweaver kaže...
Conndor kaže...

Zanima me način hakiranja wirelessa kojeg sam nedavno pročačko, radi se o spajanju na mrežu te uzimanju nekoliko korisničkih paketa čime se postiže brzina i do 20 MB / S. Ako je netko upućen više u ovakvu metodu molim da to ovdje objasni ili na PM.

Cekaj malo jesam li dobro shvatio, mislis spajanje na vise wireless AP-a odjednom kako bi dobio vecu brzinu?

Ako je na to mislio, to se (izgleda) ne može upogoniti da radi. Pokušavao sam sa onim NAT32 software routerom ali nije išlo...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje wirelessa
rustweaver kaže...
Conndor kaže...

Zanima me način hakiranja wirelessa kojeg sam nedavno pročačko, radi se o spajanju na mrežu te uzimanju nekoliko korisničkih paketa čime se postiže brzina i do 20 MB / S. Ako je netko upućen više u ovakvu metodu molim da to ovdje objasni ili na PM.

Cekaj malo jesam li dobro shvatio, mislis spajanje na vise wireless AP-a odjednom kako bi dobio vecu brzinu?

Ovako da vam pojasnim, jedan moj prijatelj je pronašao propust na nekoj glavnoj anteni koja odašilje signal, ali neželi da mi objasni kako je to uspio, lično sam vidio kad je downloadovo file sa brzinom od 20 MB / S. Mene sad zanima kako se to radi ako se netko tu razumje u to neka pojasni. On tvrdi da uzima download i upload od većine korisnika na wirelessu i tako postiže ogromne brzine...

13 godina
offline
Hakiranje wirelessa

a jakog prijatelja majke ti..cim ti nece rec kak je to napravio

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hakiranje wirelessa

Moze li se hakirati preko mobitela?

Ali u razumnoj kolicini, a ne od 200injak gb...

Iako, mislim da mogu povezati mob s prijenosnim HDDom, pa ici od kuce do kuce, i hakirati, npr. Ruta koju koristim dok idem u grad, svaku kucu hakiram xD i onda mi se povezuje od kuce do kuce, i citav put imam besplatan internet... {#} Samo se salim, to nije moguce... :D

ZeC1337
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hakiranje wirelessa
Sum_of_all_fears kaže...

Zbog toga šifra za wireless mora biti što kompliciranija i mora biti sastavljena od svih tipova znakova - mala i velika slova, brojevi i specijalni znakovi. I što duža. Naravno, ne mora biti nešto tipa l3Trz8:gtr$47aRR nego bi i riječ pA55W0Rd_ jako dobro poslužila. Jedini način da se takvo nešto cracka je brute force napad (opet, googlaj). Vrijeme za crackanje takve šifre se na osrednjem laptopu mjeri u mjesecima i godinama.

 

postoji dobra fora sa man in the middle attackom. ukljucuje i nesto socijalnog inzinjeringa ali nije lose uopce, ovako malo naivnije se moze navuci. prvo, napravi adhoc mrezu sa istim SSID-om, onda odspoji korisnika, i to ponavlja dok se on ne spoji na njegov adhoc. nakon toga, kad korisnik "krene na internet", preusmjerava mu sav promet i forsira ga otvori stranicu na kojoj pise nesto tipa "upisite sifru za wireless". uspjesnost ovisi o naivnosti korisnika, domisljatosti napadaca, nije potrebno previse vremena kao za bruteforce npr.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje wirelessa
Svenos kaže...

Moze li se hakirati preko mobitela?

Ali u razumnoj kolicini, a ne od 200injak gb...

Iako, mislim da mogu povezati mob s prijenosnim HDDom, pa ici od kuce do kuce, i hakirati, npr. Ruta koju koristim dok idem u grad, svaku kucu hakiram xD i onda mi se povezuje od kuce do kuce, i citav put imam besplatan internet... {#} Samo se salim, to nije moguce... :D

Da ti ne odgovaram na PM - provaljivanje u tuđi wireless je zabranjeno i kažnjivo - to je kazneno djelo i spada pod neovlašteno korištenje tuđeg računalnog sustava i mreže.

 

Kao drugo, zaboravi da ćeš preko mobitela napraviti išta više od "pikanja" već upisanih (default) šifri za SpeedTouch routere.

 

Osim ako nemaš Nokiu N900...

Dementor kaže...

 postoji dobra fora sa man in the middle attackom. ukljucuje i nesto socijalnog inzinjeringa ali nije lose uopce, ovako malo naivnije se moze navuci. prvo, napravi adhoc mrezu sa istim SSID-om, onda odspoji korisnika, i to ponavlja dok se on ne spoji na njegov adhoc. nakon toga, kad korisnik "krene na internet", preusmjerava mu sav promet i forsira ga otvori stranicu na kojoj pise nesto tipa "upisite sifru za wireless". uspjesnost ovisi o naivnosti korisnika, domisljatosti napadaca, nije potrebno previse vremena kao za bruteforce npr.

Poznato mi je to. Takvo spoofiranje može biti jako učinkovita (možeš i "pravu" mrežu spammati sa disconnect paketima i na taj način forsirati spajanje na svoj AP) metoda. Doduše, pojavio se Reaver i sada padaju i mreže zaštićene sa WPA2-PSK ako je WPS ostao upaljen...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Hakiranje wirelessa
Conndor kaže...

Ovako da vam pojasnim, jedan moj prijatelj je pronašao propust na nekoj glavnoj anteni koja odašilje signal, ali neželi da mi objasni kako je to uspio, lično sam vidio kad je downloadovo file sa brzinom od 20 MB / S. Mene sad zanima kako se to radi ako se netko tu razumje u to neka pojasni. On tvrdi da uzima download i upload od većine korisnika na wirelessu i tako postiže ogromne brzine...

 

jesi li ti siguran u tih 20 MB/s ? to mi nekako zvuci puno... ako tvoj prijatelj koristi standardne "kucne" rutere, teorijski maksimum je 54 Mbps (nesto preko 6 MB/s) a postoje i neki posebni ruteri sto imaju teorijski maksimum od 108 Mbps (oko 13,5 MB/s). ja se na internet spajam preko Sveucilisnog racunalnog centra i najveca brzina koju sam postigao sa zicnom konekcijom je bila 12 MB/s. 20 MB/s mi izgleda kao kopiranje unutar LAN zicne mreze... meni poznata metoda za uzimanje korisničkih paketa je ona sa Broadband modemima (posebice motorolinim) kada se flesha firmware modema, uzimaju paketi koji dozvoljavaju vece brzine koje modem ucita, cak postoji i neka fora da mozes uzimati tudje mac adrese tak da uopce ne moras placati ISP-u za uslugu nego samo trebas imati prikljucak za koaksijalni kabal). medjutim to je sve zicna konekcija, ovo sa wirelessom prvi put cujem da se postizu tolike brzine.

 

ajde provjeri sa prijateljem pa nam reci koje on antene koristi...

 

 

ps. ako sam u krivu negdje slobodno me ispravite...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje wirelessa

Reaver-da al treba nekoliko dana(za wpa2)-jer večina rutera novijeg datuma ima neku zaštitu--tj. nakon nekih 10 minuta korištenja reavera--ruter blokira napade--pa se treba pričekati 24sata kad se resetira ruter- kaj opet možeš kemijati s njime....

zato i jesu napravili u vezi toga(reaver) da se može nastaviti napad tamo di si stal-kad se ruter zablokiral...

 

 

Bahrija
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2012 0:54 (bahrija).
11 godina
neaktivan
offline
Hakiranje wirelessa
Zasto bi mu trebala ta nokia n900?ima li razlike od mog mobitela lg gt540? I koja je to razlika?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje wirelessa

E da nebi, sve na gotovo.

 

Ukratko, stvar je u tome da je n900 čudo od moba na koje ide sve, uključujući i Debian. Pa sad ti googlaj zašto nećeš ništa napraviti sa svojim LGjem...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje wirelessa

Razlika je sto n900 ima modificirane drivere za WLAN koji omogucavaju monitor mod i ubacivanje proizvoljnih paketa na mrezu sto to smece od lg-a nema.

11 godina
protjeran
offline
Re: Hakiranje wirelessa

Jeli ima taj reaver kako se već zove za android?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje wirelessa

Zaboravi tu ideju. Nema, niti ce biti. Jedini mob na kojem reaver radi je Nokia n900 iz istog razloga spomenutog maloprije.

14 godina
offline
Hakiranje wirelessa

Malo se vise bazirajte na testiranje, a manje na hakiranje mreza.

U temi zasad sudjeluje nekoliko kvalitetnih forumasa od kojih se mnogo toga o wirelessu moze naucit, zasto? Zato sto ocito imaju osobno iskustvo. To vas cak ni svemocni google nemoze naucit.

Dakle manje hackiranja, crackiranja, a vise testiranja {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Hakiranje wirelessa

Možeš mi pojasniti što se to može testirati na wirelessu? 

14 godina
offline
Re: Hakiranje wirelessa
GeronimoOo kaže...

Možeš mi pojasniti što se to može testirati na wirelessu? 

O boze...ne, jednostavno ne mogu 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2012 17:46 (passat).
16 godina
offline
Re: Hakiranje wirelessa
passat kaže...
GeronimoOo kaže...

Možeš mi pojasniti što se to može testirati na wirelessu? 

Postavis wireless enkripciju na svoj router i pokusas je hackirat tj. testirat da vidis koliko vremena treba da se probije(ako se moze).

Sad sam sebi djelujem retardirano jer ti objasnjavam nesto sto se kroz cijelu temu objasnjava..(a pogodi kako mi tek onda ti djelujes?)

A kako vi svi meni djelujete kada se pravite glupi da bi sve to koristili za "testiranje sigurnosti vlastite mreze". Daj molim te, svi susjedima pilite WiFi. :D

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
14 godina
offline
Re: Hakiranje wirelessa
ukay1000 kaže...
passat kaže...
GeronimoOo kaže...

Možeš mi pojasniti što se to može testirati na wirelessu? 

Postavis wireless enkripciju na svoj router i pokusas je hackirat tj. testirat da vidis koliko vremena treba da se probije(ako se moze).

Sad sam sebi djelujem retardirano jer ti objasnjavam nesto sto se kroz cijelu temu objasnjava..(a pogodi kako mi tek onda ti djelujes?)

A kako vi svi meni djelujete kada se pravite glupi da bi sve to koristili za "testiranje sigurnosti vlastite mreze". Daj molim te, svi susjedima pilite WiFi. :D

A ti meni djelujes glup jer mislis da svi susjedima pilimo wifi. Sta cemo sad?

nemogu vjerovat kako na forumu ima "ogranicenih" korisnika. Koliko se god neki trudili da sto bolje objasne sve moguce nacine zastite, da se korisnici obrazuju po pitanju vlastite sigurnosti, drugi uporno svojim glupim, nezrelim, decjim komentarima isti taj trud salju u 3 pm. (ne samo ovu temu)

Upravo zbog takvih ce se tema, cim je admini vide, zakljucati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2012 17:56 (passat).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje wirelessa

mislim da je kolega mislio na pojam pentest :). Volio bi da neko pili po mom WLAN-u...ajme njemu majko. PS. nemojte se svadati, to ne pridonosi raspravi + pametniji popusta

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2012 18:10 (asm).
11 godina
protjeran
offline
Re: Hakiranje wirelessa
passat kaže...
ukay1000 kaže...
passat kaže...
GeronimoOo kaže...

Možeš mi pojasniti što se to može testirati na wirelessu? 

Postavis wireless enkripciju na svoj router i pokusas je hackirat tj. testirat da vidis koliko vremena treba da se probije(ako se moze).

Sad sam sebi djelujem retardirano jer ti objasnjavam nesto sto se kroz cijelu temu objasnjava..(a pogodi kako mi tek onda ti djelujes?)

A kako vi svi meni djelujete kada se pravite glupi da bi sve to koristili za "testiranje sigurnosti vlastite mreze". Daj molim te, svi susjedima pilite WiFi. :D

A ti meni djelujes glup jer mislis da svi susjedima pilimo wifi. Sta cemo sad?

nemogu vjerovat kako na forumu ima "ogranicenih" korisnika. Koliko se god neki trudili da sto bolje objasne sve moguce nacine zastite, da se korisnici obrazuju po pitanju vlastite sigurnosti, drugi uporno svojim glupim, nezrelim, decjim komentarima isti taj trud salju u 3 pm. (ne samo ovu temu)

Upravo zbog takvih ce se tema, cim je admini vide, zakljucati.

 

Pitam kako, ne odgovoriš mi....praviš se da nešto testaš a nemoeš objasniti što i kako?

 

bolje objasni moguće načine zaštite wirelessa? wtf?  wpa2-psk i gotovo. Oko 1 sek posla praviš se kao da si otkrio internet

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice