[How to] Zaštiti USB stick od napasnika

poruka: 13
|
čitano: 9.781
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
[How to] Zaštiti USB stick od napasnika

Pozdrav! Probati ćemo zaštiti USB stick od napasti koje nam mjenjaju, brišu, pišu, korumpiraju autorun.inf na USB sticku.

 

Idući tutorial probati samo na svoju odgovornosti i budite oprezni dok to radite!

 

1. Disk(stick) formatirajte

2. Nakon formatiranja, na sticku idite New Text Document i napravite autorun.inf. Nemojte ništa u njem pisati, nek ostane prazan. Pazite da iz .txt promjeni extenziju u .inf, a na samo nadoda autorun.inf.txt

3.S ovog linka skinute HxD, uzmite na engleskom instalaciju, instalirajte, otvorite HxD.

4. Kad se otvori HxD idite na Extras->Open disk odaberite svoj disk(USB stick) i skinite kvačicu s read-only.

5. Kad vam se otvori disk u hexadecimalnom obliku, idite ctrl+f, ili find iz izbornika i nađite autorun.

6. Nakon što nađete ovo,(vidi sliku)vidite što kod mene je crveno obilježeno i piše 40?! E vi ćete to imati postavljeno na 20, i samo editirajte na 40.

7. Spremite i to je to.

 

Pojašnjenje:

 

41 55 54 4F 52 55 4E 20 49 4E 46 20      Niz heksdecimala, a posljednja(20) označava da je file za promjenu.
A   U    T   O   R  U   N        I    N   F

41 55 54 4F 52 55 4E 20 49 4E 46 40
A    U   T   O   R  U   N        I    N   F  @

Niz heksadecimala, a posljenja(40) označava da file se nemože, mijenjati, niti pobrisati, osim mjenjanjem natrag na 20. Ili formatiranjem.

 

Ipak, virusi se mogu kopirati na vaš disk, ali ne i dirati autorun. Ali ipak najviše virusa iskorištava autorun.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 15:12 (Smooth Operator).
 
16 0 hvala 10
16 godina
offline
[How to] Zaštiti USB stick od napasnika

Sticky

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[How to] Zaštiti USB stick od napasnika

Za one koji imaju legalni operativni sustav i update-ju svoje računalo pravovremeno nema nikakvih opasnosti, instalacijom SP3 problem instalacija virusa putem USB-a je riješena osim u slučaju da korisnik računala nesavjesno pokreće neku datoteku ili aplikaciju za koju ne sumnja da je virus.

Moja aplikacija na mom memory sticku se zove B-52 Stratofortress, pokrećem je na vlastitu odgovornost jer znam da se ne radi o nikakvom virusu (slika u prilogu)

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[How to] Zaštiti USB stick od napasnika

Credits: Robin Bailey  :P


 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [How to] Zaštiti USB stick od napasnika
NLuthor kaže...

Credits: Robin Bailey  :P

Milw0rm. Yap.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
14 godina
offline
[How to] Zaštiti USB stick od napasnika

Meni u 7-ci uvijek javi "Access is denied" - te ne može izvršiti promjenu iz 20 u 40. Što mi je činiti?

They took our jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [How to] Zaštiti USB stick od napasnika
Stimulans kaže...

Meni u 7-ci uvijek javi "Access is denied" - te ne može izvršiti promjenu iz 20 u 40. Što mi je činiti?

Jesi skinuo kvačicu s read-only, dok si otvarao USB?!

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
14 godina
offline
RE: [How to] Zaštiti USB stick od napasnika
Smooth Operator kaže...
Stimulans kaže...

Meni u 7-ci uvijek javi "Access is denied" - te ne može izvršiti promjenu iz 20 u 40. Što mi je činiti?

Jesi skinuo kvačicu s read-only, dok si otvarao USB?!

Jesam, pronađem podatke u retku autorun i izmijenim vrijednost 20 u 40 te odem spremiti ali mi izbaci poruku "Access is denied"... / ajd probat ću to napraviti iz XP-a pa javim...

They took our jobs!
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2009 14:36 (Stimulans).
16 godina
offline
RE: [How to] Zaštiti USB stick od napasnika
stalker kaže...

Za one koji imaju legalni operativni sustav i update-ju svoje računalo pravovremeno nema nikakvih opasnosti, instalacijom SP3 problem instalacija virusa putem USB-a je riješena osim u slučaju da korisnik računala nesavjesno pokreće neku datoteku ili aplikaciju za koju ne sumnja da je virus.

Moja aplikacija na mom memory sticku se zove B-52 Stratofortress, pokrećem je na vlastitu odgovornost jer znam da se ne radi o nikakvom virusu (slika u prilogu)

 

Odakle ti to? Virusi se sasvim uredno instaliraju na UDB diskove i nakon instalacije SP3

15 godina
neaktivan
offline
RE: [How to] Zaštiti USB stick od napasnika
Stimulans kaže...
Smooth Operator kaže...

Jesam, pronađem podatke u retku autorun i izmijenim vrijednost 20 u 40 te odem spremiti ali mi izbaci poruku "Access is denied"... / ajd probat ću to napraviti iz XP-a pa javim...

Jeli formatiran stick?! Jeli prazan autorun.inf?!

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
14 godina
offline
RE: [How to] Zaštiti USB stick od napasnika
Smooth Operator kaže...
Stimulans kaže...
Smooth Operator kaže...

Jesam, pronađem podatke u retku autorun i izmijenim vrijednost 20 u 40 te odem spremiti ali mi izbaci poruku "Access is denied"... / ajd probat ću to napraviti iz XP-a pa javim...

Jeli formatiran stick?! Jeli prazan autorun.inf?!

Jest! I formatiran i prazan... Nisam uspio u Windows 7-ci ali sam zato posao napravio u XP-u (dobri stari XP)

They took our jobs!
15 godina
neaktivan
offline
[How to] Zaštiti USB stick od napasnika

Thanks. Svejedno virus nasnima svoje datoteke gore, ali bar se stick moze normalno pokrenuti iz windows explorera.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [How to] Zaštiti USB stick od napasnika

Ej nisam znao kako započet novu temu a imam problem kako instalirati free ssl certifikat na svoju web stranicu ?

 

Hvala, znam da sam noob {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice