Kako napraviti pxe server

poruka: 12
|
čitano: 6.215
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti pxe server

Pozdrav

Što je to pxe boot (ja samo znam da je to bootanje os preko mreže).

Kako da napravim pxe server i da mi se pokreću windowsi na drugom klijentu.

Probao sam sa skoro svim tutorijalima na internetu i nije bilo nikakve koristi uvijek mi samo javlja da ne može naći dhcp.

Stvar je ovakva: Imam na klijentu mbo intel dg51rq ploču a na serveru asus mbo.

Može li netko stvarno tko ima volje i živaca da mi što detaljnije (step by step)uputi kako da to napravim jer sam skoro sve probao i uvijek ista stvar.

Unaprijed hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napraviti pxe server

DHCP server na tom PXE serveru mora biti jedini u mreži, dakle onaj na routeru moraš ugasiti.

 

Koju si distru koristio kao server? Sa debianom i fedorom ima najmanje posla.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti pxe server

Nije spojen router napravio sam mrežu tako da dva pc-a idu u swich a jedan od drugog je udaljen 6m a na glavnom je spojen stick za internet pa dijele internetsku vezu, koristim windows 7 kao os 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napraviti pxe server

Win7? Pa napravi virtualbox PC sa nekom distrom linuxa (Fedora ili Debian, bolje debian) i tamo napravi PXE server. Kako si DHCP server konfigurirao?

 

Što želiš bootati?

 

[edit] - sad vidim, želiš windowse bootati...

[edit 2] - jesi pokušao sa ovime?

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 22:47 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
Kako napraviti pxe server

podignes virtualni server, kod 2003 ti se zove RIS, a kod 2008 WDS. trebas prvo postaviti dns i dhcp a nakon toga wds kao rolu. kad je podignuta rola onda je konfiguriraš te u nju ucitas image od windowsa. spojis klijenta i nastimas mu pxe boot, ili ti lan boot i voila. ima tu jos nekih sitnih detalja ali to ces sam skuziti. malo proguglaj. 

pozz

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti pxe server

Instalirao sam windows server 2008 standard na drugu particiju pa sad imam problem nakon instalacije traži me da promjenim lozinku ja upišem novu lozinku i on ju ne prihvaća, na virtual mašinu sam probao ali je kompjuter jako štekao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti pxe server

Lozinka ti mora imati veliko slovo i broj. Probaj sa : Pass@word1 

http://www.winblogs.net
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti pxe server

Kako da to postavim,što da upišem i kako da napravim sliku sistema i kamo da je smjestim?

14 godina
offline
Kako napraviti pxe server

kakve sad veze ima slika sistema sa temom. imam osjećaj da ni sam neznaš što hoćeš.

kod pasvorda poštuj pravila o minimalnim uvjetima za lozinku, stavi 8 znakova sa jednim velikim slovom i točkom i sigurno će je prihvatiti.

 

Najbolje bi bilo da ti kažeš što ti točno hoćeš, ako hoćeš instalirati sustav preko PXe na drugo računalo onda je prije napisano.

 

Ali ako tebe muči pasw. onda teško da ćeš uspjeti u naumu. jer što kad ti wds za učitavanjad image-a od windowsa bude tražio .wim file, a tebi je windows recimo .iso. itd. 

 

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako napraviti pxe server

A ako si pod slikom sistema mislio na postavljanje image-a od windowsa u wds, onda obrati pažnju na post iznad ovog. Znači wds ti ne prepoznaje standardni image .iso. Nego moraš windows file (.iso) extractirati u folder, kad dobiješ datoteke od

 

windowsa onda u wds-u browsaš do .wim datoteke, sad se ne mogu sjetiti točno gdje se nalazi, ali malo prosurfaj po datotekama pa ćeš je naći. Mislim da bi trebalo biti u folderu "Source" ali nisam siguran sad napamet.

 

Tek tada će ti wds prepoznati i ubaciti image. Smjesti je tako kako ti po defaultu nudi, to nema veze, naravno ako imaš dovoljno prostora na toj particiji diska..

 

Nadalje kod konfiguracije WDS-a, neznam točno koji tab ali mislim da se zove PXE response, pogledaj šta je postavljeno za klijenta, najčešće je da treba na klijentu stisnuti F12 i to nakon određenog roka sec. Obrati pažnju i koliko stoji sekundi.

 

Mislim da po defaultu piše 3 sec. Pa bi ti moglo biti prebrzo za reakciju na klijenu. pa stoga te 3 sekunde slobodno povećaj na 10 sekundi.

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako napraviti pxe server

Sorry za treci post zaredom, ali evo dao sam si malo truda pa mozes pogledati i korak po korak rijeaiti svoj problem

 

Ovdje

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti pxe server

Kad sam instalirao server os nisam mogao ući u njega zbog passworda 

 

Puno hvala za ovaj tutorijal!

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 23:28 (cctv).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice