Protočnost mreže

poruka: 6
|
čitano: 2.633
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Protočnost mreže

Kako najbolje ispitati protočnost LAN mreže, u mreži gdje radi 50-tak kompjutora?! Nekim uređajima, ili?! Može li se softverski?!

Znao sam da to nisam trebao reci!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2008 7:29 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Protočnost mreže

Itko?!

Znao sam da to nisam trebao reci!
15 godina
offline
Protočnost mreže

Ovisno sta zelis mjerit? Od kompa do kompa koji su spojeni na isti switch. Od kompa do kompa koji su spojeni preko vise switcheva. U full load modu (kad su svi kompovi upaljeni)...

 

Sve ovisi...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Protočnost mreže

Od kopma do kompa te od servera prema kompu, svi su spojeni na više switcheva. I trebalo bi mjeriti pod radnim okolnostima. Dakle svi su upaljeni.

Znao sam da to nisam trebao reci!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Protočnost mreže

Probaj sa ovime http://sourceforge.net/projects/traffic

Taj tool bi rebao generirati traffic bezveze na bilo koju IP adresu, ako ne, nadji nesto slicno..

A sada ti i treba program koji mjeri propustnost u LAN-u, mislim da bi za taj problem dobar bio Net Limiter u najnovijoj verziji, zato jer se mozes spojiti npr. sa jednog racunala na sva racunala i iscrtavati grafove za pojedina racuanala... Ali kako ti inace sve to u LAN-u radi je da ako imas 100 Mbit vezu, prosjecna iskoristenost veze izmedju dva racunala sa kojih se kopira nopr video je max. 12%, dakle on jos ima "lufta" da kopira nesto sastrane.

Jedina stvar u toj mrezi sto moze gusti promet su switchevi koji ne dovoljno brzo obraduju pakete, zato preporucam 1 Gbit vezu izmedju switcheva, a ostatak 100 Mbit, bit ce dovoljno.

Nadam se da nisam previse otisao u filozofiranje,tj. skrenuo sa teme, sorry.

 

Jedna mogucnost smanjenja prometa bi bio QOS...

Pozdrav, Calinjos
15 godina
offline
Protočnost mreže

Potpisujem... QOS ti dodatno usporava, veza switch - switch ti je usko grlo jer obrajuje visestruki promet...

 

Da skratim, potpisujem jos jednom :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice