Win SERVER 2011 SBS ESSENTIAL

poruka: 3
|
čitano: 2.908
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Win SERVER 2011 SBS ESSENTIAL

Imam server sbs 2011 i s njim su povezana tri računala. podatke uredno razmjenjujemo i to je ok. Zanima me kako napraviti da se sa korisničkim imenom sa računala 1 logiram na računalo 2 i da tamo dobijem isto što imam na računalu 1 (desktop, dokumente na desktopu..). Da li postoji mogućnost da se tako nešto napravi, a što se tiče Remote desktopa to dobro radi ali ako je računalo na koje se spajam uključeno. Znači mene bi zanimalo da li je moguće napraviti da se sa bilo kojeg računala logiram sa svojim podacima i da dobijem svoju radnu površinu bez da palim ostala 2 računala, naravno osim servera koji stalno radi. Ako je to moguće može li mi netko u kratkim crtama pokušati reći što napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2017 21:50 (AlanFord200).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Win SERVER 2011 SBS ESSENTIAL
AlanFord200 kaže...

Imam server sbs 2011 i s njim su povezana tri računala. podatke uredno razmjenjujemo i to je ok. Zanima me kako napraviti da se sa korisničkim imenom sa računala 1 logiram na računalo 2 i da tamo dobijem isto što imam na računalu 1 (desktop, dokumente na desktopu..). Da li postoji mogućnost da se tako nešto napravi, a što se tiče Remote desktopa to dobro radi ali ako je računalo na koje se spajam uključeno. Znači mene bi zanimalo da li je moguće napraviti da se sa bilo kojeg računala logiram sa svojim podacima i da dobijem svoju radnu površinu bez da palim ostala 2 računala, naravno osim servera koji stalno radi. Ako je to moguće može li mi netko u kratkim crtama pokušati reći što napraviti.

Opcija se zove 'Roaming profiles'. Kako ju setirati možeš naći na netu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
13 godina
offline
Re: Win SERVER 2011 SBS ESSENTIAL
Father_Dougal kaže...
AlanFord200 kaže...

Imam server sbs 2011 i s njim su povezana tri računala. podatke uredno razmjenjujemo i to je ok. Zanima me kako napraviti da se sa korisničkim imenom sa računala 1 logiram na računalo 2 i da tamo dobijem isto što imam na računalu 1 (desktop, dokumente na desktopu..). Da li postoji mogućnost da se tako nešto napravi, a što se tiče Remote desktopa to dobro radi ali ako je računalo na koje se spajam uključeno. Znači mene bi zanimalo da li je moguće napraviti da se sa bilo kojeg računala logiram sa svojim podacima i da dobijem svoju radnu površinu bez da palim ostala 2 računala, naravno osim servera koji stalno radi. Ako je to moguće može li mi netko u kratkim crtama pokušati reći što napraviti.

Opcija se zove 'Roaming profiles'. Kako ju setirati možeš naći na netu.

 Ja bi rekao da se ta opcija zove 'Folder Redirection'

 

ima puno tutoriala na internetu, ali u kratko na serveru odeš u Group Policy konzolu, napraviš novu politiku (npr za cijelu domenu) i uključiš folder redirection za Desktop, My Documents i što ti još treba.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice