Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

poruka: 35
|
čitano: 26.001
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

Tražio sam po forumu ali nisam našao sličnu temu. Zanima me koja je prodavaonica računalnih komponenti najjeftinija u HR. Inače od svih prodavaonica preferiram Links jer imaju veliku ponudu artikala al su skupi za po**zdit... pa bih volio vaše preporuke i iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

Portio i Magazin RS po meni.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent
Crank1d kaže...

Tražio sam po forumu ali nisam našao sličnu temu. Zanima me koja je prodavaonica računalnih komponenti najjeftinija u HR. Inače od svih prodavaonica preferiram Links jer imaju veliku ponudu artikala al su skupi za po**zdit... pa bih volio vaše preporuke i iskustva.

Protis i ADM. Protis je nešto jeftiniji, ali moraš na neke artikle čekati.

http://bux.ratovi.net/?r=plahy Ja sam Hrzan zagorski Tarzan teri išče po huste ljude, teri navek ti veli ŽIVELI i hodi bume si spili!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent
Crank1d kaže...

Tražio sam po forumu ali nisam našao sličnu temu. Zanima me koja je prodavaonica računalnih komponenti najjeftinija u HR. Inače od svih prodavaonica preferiram Links jer imaju veliku ponudu artikala al su skupi za po**zdit... pa bih volio vaše preporuke i iskustva.

 Portio. Linksov webshop. Ili Protis

We Are Anonymous We Are Legion We Do Not Forgive We Do Not Forget
12 godina
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent

Portio, ADM po meni na prvom mjestu
Jos iman Protis, Magazinrs... 

13 godina
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

Futura-IT, Protis, MagazinRS, ADM, Portio. Tim redoslijedom.

Valja napomenuti da Portio ima najveci izbor RAMova, hladnjaka i kucista, graficke su najjeftinije kod njih, ali su zato maticne, SSDovi i procesori oko 15% skuplji nego u ovim drugim ducanima.

Najskuplji su LINKS i HGSpot. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent

Najjeftiniji je Hrelic {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent

Javna je tajna da LINKS ima jos jedan web shop. Imaju jedan koji im je skuplji, a jedan koji im je jeftiniji.

Pitate se koji je ovaj drugi!

 

Jedan od onih web shopova koje ovdje spominjete, a koji nema fizičkog prostora, već je samo virtualna trgovina!!!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent

Nisu oni jedini koji imaju samo virtualan webshop bez fizičkog prostora i skladišta....

 

U principu koliko gledam po internetu kad bi si sad išao slagati stolnu mašinu najbolje bi mi bilo kad bi iz nekoliko ducana uzeo po par stavki..

15 godina
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent
saibos kaže...

Javna je tajna da LINKS ima jos jedan web shop. Imaju jedan koji im je skuplji, a jedan koji im je jeftiniji.

Pitate se koji je ovaj drugi!

 

Jedan od onih web shopova koje ovdje spominjete, a koji nema fizičkog prostora, već je samo virtualna trgovina!!!

 

i to se da utvrditi u 2 min kratkim pogledom u sudski registar :)

13 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

I velika preporuka za supernet, jeftini i brzi.

 

Cento takođe, malo više se čeka, ali sve u svemu ok su.

 

Imate kakvih novih preporuka? Gledala sam prek adria computers, sad koliko su pouzadni neznam, imate kakvih iskustava sa dotičnom trgovinom?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent

Sve ovisi što smatraš jeftinim. Za mene je jeftino kada je omjer cijene i dobivenog najbolji. Znači, ne najjeftinija cijena na tržištu, već cijena koju platiš, a dobiješ pristojnost, dostupnost, informaciju, pomoć, uslugu i savjet kada stvari postanu gadne (garancija, kvar i sl).

 

Tu se meni najbolje pokazala Futura-IT. Moja tvrtka je radila s Lab2000, Protisom (s kojim smo završili na sudu skoro), ADM-om, MagazinRS-om, Telebitom i sada s Futurom.

S Futurom radimo već godinu i nešto i jako smo zadovoljni. Kad god se nešto dogodi, telefon u ruke i zovem dućan. Sve se rješava brzo i efikasno, izlazi se u susret na svakom koraku, dečko je zbilja ok.

Drugi na listi je Telebit, koji je također pristupačan i korektan.

 

Nakon godina i godina u raznoraznim dućanima, na kraju shvatim da nije problem dati par sto kuna više za neki uređaj. Problem je kada taj uređaj krepa, a baš ti onda najviše treba. 

Fuck me I'm famous.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent

A to stoji. Platiš više pa imaš.

 

Nego tražim WD-ov hard od 3TB, kojeg nema baš svugdje. Izgleda da ću morat malo pričekat

11 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

Po meni kolko gledam Centro.hr ili supernet.hr su najbolji za gotovisno placanje :D

An3lka555
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

Kada nešto kupujem... prvo pogledam koji uređaj mi najviše odgovara... onda krenem pretraživat sve domaće dilere i gledam kod koga je najjeftinije, bio to MagazinRS, Links ili netko drugi... pošaljem mail ili nazovem da vidim imaju li na lageru i ako ne, za koliko mogu imati. Kada mi jave, uzmem pare, odem i kupim.

 

Ponekada je nešto jeftinije kod jednih, ponekada kod drugih... nekoć sam sve kupovao u Linksu i bio im totalno vjeran, ali kada sam počeo šnjofati cijene u drugim dućanima, skužio sam da me ipak malo peru po pitanju cijene... a sada mi je ipak svaka kuna bitna tako da nema više neke lojalnosti nikome...

Ove godine sam mislio provest perje kod bake na selu, ali mislit i srat nije isto, pa mi mama nije dopustila jer je babu prošle godine proždro vuk, te se prerušijo u baku, ali to je već druga priča
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent
Crank1d kaže...

Tražio sam po forumu ali nisam našao sličnu temu. Zanima me koja je prodavaonica računalnih komponenti najjeftinija u HR. Inače od svih prodavaonica preferiram Links jer imaju veliku ponudu artikala al su skupi za po**zdit... pa bih volio vaše preporuke i iskustva.

 Centro.hr - većina komponenti nedostupna, ali jeftin

 Protis.hr - jeftin dok ne moraš reklamirati

 MagazinRS - dobra usluga, reklamacija upitna, ali jeftin

 

 

EDIT: što mislite o Svijet Medija - imaju nekad akcije?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2012 17:05 (Brian).
11 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

Zašto je u magazinrs jedan dodtični laptop cca od 300-1000 kn jeftiniji od konkurencije?? Mislim jeli onda ovi links micronis i ostali stvarno imaju marže 200% kad su ovi jeftiniji ovoliko??

I ako mi itko može reći iskustva sa magazinrs-om to bi bilo super :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

Ja jedva čekam ulazak u EU 1.7. i ukidanje carina za uvoz robe iz EU.

 

To će tada biti najjeftiniji web shop.

 

Zamislite mogućnosti, moći ćemo kupovati robu iz cijele EU bez ikakvih nameta i carina. eBay i ostali...

 

Konačno je došao kraj domaćim gulikožama (svaka čast iznimkama).

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

Ali opet može ti se dogodit da putem web shopa dobiješ cjepanicu :)

Ali u svakom slučaju 90% ovih krvopija će u bankrot a cijene bi se trebale spustit 20-30%..Gledao sam svoj laptop (koji planiram uzet)  najjeftiniji u hrv. je 6200kn i to najslabija verzija dok u americi a samim time predpostavljam i u državama EU taj laptop sa najmoćnijom konfiguracijom dođe oko 1100$...Kokretno radi se od lenovo ideapadu y580 a u NAŠOJ BANANA REPUBLICI najjači dođe 1100€{#}premoćno je kakvim nas ovcama smatraju :)

Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

bas jucer naletio na extreme digital ducan, lg ips237 je 100 kn jeftiniji nego u protisu, cim skupim pare ubadam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent
Horatio_Hornblower kaže...

Ali opet može ti se dogodit da putem web shopa dobiješ cjepanicu :)

Ali u svakom slučaju 90% ovih krvopija će u bankrot a cijene bi se trebale spustit 20-30%..Gledao sam svoj laptop (koji planiram uzet)  najjeftiniji u hrv. je 6200kn i to najslabija verzija dok u americi a samim time predpostavljam i u državama EU taj laptop sa najmoćnijom konfiguracijom dođe oko 1100$...Kokretno radi se od lenovo ideapadu y580 a u NAŠOJ BANANA REPUBLICI najjači dođe 1100€{#}premoćno je kakvim nas ovcama smatraju :)

 

Kad platiš PDV opet će ti ispast 1100 €

15 godina
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent
Horatio_Hornblower kaže...

Zašto je u magazinrs jedan dodtični laptop cca od 300-1000 kn jeftiniji od konkurencije?? Mislim jeli onda ovi links micronis i ostali stvarno imaju marže 200% kad su ovi jeftiniji ovoliko??

I ako mi itko može reći iskustva sa magazinrs-om to bi bilo super :)

Prvo, da imaju marže od 200% lapovi bi bili dva puta skuplji... Pojednostavljena matematika: 1000 kn + 50% marže= 1500 kn, 1000 kn + 200% marže = 3000 kn

 

Nemam točne podatke, pa se mogu osloniti samo na iskustva i vlastito razmišljanje:

Uzmet ćemo dvije tvrtke za primjer: jedna je webshop, bez vlastitog dučanskog prostora i robu naručuje na zahtjev kupca dok je druga trgovina s velikim izložbenim prostorom i gomilom artikala na lageru, spremno odmah za prodaju

Prvo, webshop ima manje troškove režija (ono, struja, voda, plin...) jer ima manji prostor za rad. Drugo, webshop ne kupuje 100 grafičkih kartica po cijeni od 1000 kuna, da bi im sutra pala cijena na 800 kuna nego danas kupi da bi danas i prodao. Webshop ima dva zaposlena, dok "pravi" dučan ima pet zaposlenih...

 

Nadam se da je ovim primjerom donekle jasno od kuda razlika u cijeni

11 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti
Hvala ali moje iskustvo razlike cijeni je na kraju ipak bilo da su pokušali prodati laptop sa integriranom grafičkom pod laptop koji u sebi sadrži grafičku..Iako sam 2 puta pitao jeli taj laptop stvarno ima unutra geforsicu i 2 put sam dobio odgovor da ima, prije kupovine sam iz proizvođačevih papira vidio da on nema navedenu grafičku nego ima integriranu...Iako je prodavač mene uvjeravao da je to 100% njegov šef je nakon 15 minuta traženja došao i rekao aaa po papirima ovo nema grafičku u sebi??tako da mi je sad jasno što se tiče bar mog nesuđenog laptopa.......
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent
Darko1983 kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Ali opet može ti se dogodit da putem web shopa dobiješ cjepanicu :)

Ali u svakom slučaju 90% ovih krvopija će u bankrot a cijene bi se trebale spustit 20-30%..Gledao sam svoj laptop (koji planiram uzet)  najjeftiniji u hrv. je 6200kn i to najslabija verzija dok u americi a samim time predpostavljam i u državama EU taj laptop sa najmoćnijom konfiguracijom dođe oko 1100$...Kokretno radi se od lenovo ideapadu y580 a u NAŠOJ BANANA REPUBLICI najjači dođe 1100€{#}premoćno je kakvim nas ovcama smatraju :)

 

Kad platiš PDV opet će ti ispast 1100 €

Evo da malo uletim, na koji točno PDV misliš?

 

 

Inaće, kako se približavamo EU, sve više i više pitanja slušam okolo... pa evo jednog primjera, uzmimo da želim nabaviti Lenovo ThinkPad X1 Carbon, lijepa zvjerčica koja kod nas (uzeo sam za primjer Mirkonis), dođe 17.499,00 kn (s našim PDV-om): http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.dff8fadaa5a74821b61a5eabc6da9409.lenovo-thinkpad-x1-carbon-intel-core-i7-3667u-2-0ghz-4gb-256gb-ssd-w8p-14-hd-intel-hd-graphics-4000-p-n-n3k92sc.aspx

 

Kada Britanac u svojoj državi želi kupiti identičan laptop, uključujući plaćanje PDV-a u svojoj zemlji, on će ga platiti 1,119.99 funti: http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/gbweb/LenovoPortal/en_GB/catalog.workflow:expandcategory?issBase=ProductsCategory&issCategory=/Notebooks/ThinkPad%20notebooks/X%20Series/ThinkPad%20X1%20Carbon , ili prevedeno po današnjem, srednjem tečaju HNB-a:  9,699,00 kn. Skoro pa duplo(!) jeftinije.

 

Pitanje: da li to znači da, nakon ulaska HR u EU, ja mogu naručiti dotični laptop iz UK, te će me to na kraju koštati: "njihova cijena" + "trošak poštarine do Hr", i to je sve?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 18:21 (Canis).
11 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti
meni isto nije jasno zašto ja plaćam PDV a ovi britanci ne? oni nemaju linića ili u čemu je kvaka?? isto dobivamo mi i oni made in china sve??
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent
Kod nas je proizvod + prijevoz iz Kine + marža (Lenovo) + još jedna isporuku do RH + carina + marža zastupnika (prilično visoka) = osnovica za PDV koji je zapravo četvrtina proizvoda (25%).
11 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti
Što znači da sam proizvod košta 30% manje nego što ga ti kupiš....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Najjeftinija prodavaonica računalnih komponenti

Ja koliko pratim prodavaonice ljepe nam Slavonije,Konikom me moram priznati ugodno iznenadio komponentama na akciji.

 

Mozda se varam,ali poprilicno mi se cini jeftina konfiguracija:

"Nisam siguran u tocnost komponenti,ali probati cu napisati ono cega se sjecam"

 

1Tb hard

ATI-jeva HD 6..i nešto 1GB DDR 3

400W napajanje

21 inch LG monitor

8 GB DDR 3

quad AMD.....

Maticna ...neka tamo..

Przilica,miš,tipkovnica i zvucnici

 

cjena je 3000 KN

 

Previse ili sasvim OK?

 

Nazalost ne radi im stranica pa ne mogu naci tu konfu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftinija prodavaonica računalnih komponent
Milka30 kaže...

Ja koliko pratim prodavaonice ljepe nam Slavonije,Konikom me moram priznati ugodno iznenadio komponentama na akciji.

 

Mozda se varam,ali poprilicno mi se cini jeftina konfiguracija:

"Nisam siguran u tocnost komponenti,ali probati cu napisati ono cega se sjecam"

 

1Tb hard

ATI-jeva HD 6..i nešto 1GB DDR 3

400W napajanje

21 inch LG monitor

8 GB DDR 3

quad AMD.....

Maticna ...neka tamo..

Przilica,miš,tipkovnica i zvucnici

 

cjena je 3000 KN

 

Previse ili sasvim OK?

 

Nazalost ne radi im stranica pa ne mogu naci tu konfu!

  pojeftinilo jel garant propada, zatvorile se prodavaonice u vukovaru i osijeku

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice