Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova zaključana tema

poruka: 266
|
čitano: 58.058
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Nadam se da nisam promašio podforum

 

Dakle, kao što naslov i kaže.

Zvao me tip koji ima neku firmu i trebalo bi mu srediti 16 kompova. On bi htio da se sve ruši i iz početka instaliraju Windowsi, Office, Autocad, Adobe paket i slično.

Iskreno rečeno nisam to nikad radio na toliko kompova, pa me zanima koliko da mu tražim. Ne želim ga oderati (jer smo u nekim pregovorima za suradnju na nekom drugom polju), ali ne bih htio ni odraditi to za kikiriki.

Zanima me kako se kreću realne cijene za tako što?

 

Hvala unaprijed

I have seen the truth, and it makes no sense
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 10:50 (shija).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
shija kaže...

Nadam se da nisam promašio podforum

 

Dakle, kao što naslov i kaže.

Zvao me tip koji ima neku firmu i trebalo bi mu srediti 16 kompova. On bi htio da se sve ruši i iz početka instaliraju Windowsi, Office, Autocad, Adobe paket i slično.

Iskreno rečeno nisam to nikad radio na toliko kompova, pa me zanima koliko da mu tražim. Ne želim ga oderati (jer smo u nekim pregovorima za suradnju na nekom drugom polju), ali ne bih htio ni odraditi to za kikiriki.

Zanima me kako se kreću realne cijene za tako što?

 

Hvala unaprijed

250kn po kompu?

Biljezim se sa stovanjem...
15 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ja sam išao na praksu u servis, tamo je bilo 50kn jedan comp.

 

50x16 = 800kn (nekak malo za 16 compova...)


No ja bih naplatio i više, to je puno vremena osim ako nepripremiš 16 DVD-a sa automatiziranom instalacijom.Smijeh

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 10:55 (Hyperion).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Za 50kn po kompu ne bi prstom maka, to je po mom mišljenju smiješno mala cifra, kao što tnakir kaže 250kn po kompu tj. 4000kn za sve skupa  ! Ima tu posla !

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 10:56 (Groza).
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
shija kaže...

Nadam se da nisam promašio podforum

 

Dakle, kao što naslov i kaže.

Zvao me tip koji ima neku firmu i trebalo bi mu srediti 16 kompova. On bi htio da se sve ruši i iz početka instaliraju Windowsi, Office, Autocad, Adobe paket i slično.

Iskreno rečeno nisam to nikad radio na toliko kompova, pa me zanima koliko da mu tražim. Ne želim ga oderati (jer smo u nekim pregovorima za suradnju na nekom drugom polju), ali ne bih htio ni odraditi to za kikiriki.

Zanima me kako se kreću realne cijene za tako što?

 

Hvala unaprijed

Zavisi, jesu isti kompovi?

Ako su isti onda ides klonirati doskove i to ti je gotovo za par sati sve, i naplatis recimo 2000kn, ako nisu, i ako ces svaku instalaciju morati rucno, e onda naplatis 200-250 kn po kompu

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
goodye kaže...

Zavisi, jesu isti kompovi?

Ako su isti onda ides klonirati doskove i to ti je gotovo za par sati sve, i naplatis recimo 2000kn, ako nisu, i ako ces svaku instalaciju morati rucno, e onda naplatis 200-250 kn po kompu

 Jep, kompovi moraju bit 100% identicni osim napajanja i kucista :) Napravi se image od jednog, umnozis i za cca 3h si gotov s poslom, poberes 2 soma i mislis si kako si napravio odlican posao.

 

 

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Groza kaže...

Za 50kn po kompu ne bi prstom maka, to je po mom mišljenju smiješno mala cifra, kao što tnakir kaže 250kn po kompu tj. 4000kn za sve skupa  ! Ima tu posla !

Da je sav software origigi to bi jako puno potrajalo, no ako stavlja pirata instalaciju može ubrzat 20x i dovest do toga na nemrdne prstom.

 

Meni je osobno 50kn dosta jer je instalacija winsa i softa stvarno prejednostavna. Ja neznam koliko bi vi tražili za 10h težeg fizičkog rada? 4 soma hahaa, čovječe dobiš 200kn za to, a razlika između tog i instalacije windowsa je Nebo i Zemlja.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Hyperion kaže...
Groza kaže...

Za 50kn po kompu ne bi prstom maka, to je po mom mišljenju smiješno mala cifra, kao što tnakir kaže 250kn po kompu tj. 4000kn za sve skupa  ! Ima tu posla !

Da je sav software origigi to bi jako puno potrajalo, no ako stavlja pirata instalaciju može ubrzat 20x i dovest do toga na nemrdne prstom.

 

Meni je osobno 50kn dosta jer je instalacija winsa i softa stvarno prejednostavna. Ja neznam koliko bi vi tražili za 10h težeg fizičkog rada? 4 soma hahaa, čovječe dobiš 200kn za to, a razlika između tog i instalacije windowsa je Nebo i Zemlja.

Bajke prijatelju, osobno radio 8h teskog fizickog rada i dobivao 100-130kn dnevno, nekada i manje.

16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Hyperion kaže...

Da je sav software origigi to bi jako puno potrajalo, no ako stavlja pirata instalaciju može ubrzat 20x i dovest do toga na nemrdne prstom.

 

Meni je osobno 50kn dosta jer je instalacija winsa i softa stvarno prejednostavna. Ja neznam koliko bi vi tražili za 10h težeg fizičkog rada? 4 soma hahaa, čovječe dobiš 200kn za to, a razlika između tog i instalacije windowsa je Nebo i Zemlja.

Gle, kolega, svatko zna kopati i nosati cigle, ali instalirati ne zna, i to se naplacuje, instalacija samo win, bez ikakvih programa se naplacuje 130-150 kn, plus dodaj na to autocad i jos sta je rekao ne znam cifra izide na 200 kn.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ako već imate dogovor oko neki drugi poslova odrediš lijepo neku realnu dnevnicu, po meni to je max. 200kn, ima otprilike 4 dana posla što znači max. 800 kn, u nekim drugim uvjetima bi bila druga cijena.

 

Evo ja osobno naplaćujem za sličan posao 80 kn po kompu s tim da imam oko tri sata posla - instaliram sav potreban soft za sve namjene + šminka (dokovi itd.)

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 11:42 (Champollion).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Kao sto neko gore rece ni prston ne bih mrdnuo za to. Ako su razliciti kompovi onda je 200-250 realna cifra. Jos ako trebas podesavati mrezu, cupati podatke i sl stvari plus ako je recimo xp u pitanju , skidanej novh drivera. ispod 200 ni kune.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Kako je neko rekao 200kn po kompu, ali ako želiš suradnju s njim na nekom drugom polju nesmiješ biti preskup, lupi mu onda cijenu oko 100-150kn po kompu i to je to. Tako mu nećeš biti preskup, a i nečeš raditi za kikiriki

16 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ja za takvo što nebi uzeo ispod 400 po kompu, uvijek će nešto poći po krivu i izgubit ćeš bar na jedan komp duplov iše vremena nego na druge.

Kao što je netko rekao, driveri, nekompatibilnosti, mreža, stari podaci... možda nema drivera za sve uređaje, preiferija, USB...

 

Također treba dosta toga još intalirati za normalan rad da ne spominjemo sa twikanjem i podešavanjem može potrajati i jedan cijeli dan po kompu.

 

S druge strane ako ne radiš a fali ti love i imaš brdo vremena a pogotovo ako znaš što i kako se radi možeš tražiti i manje ali ja kažem da ja nebi.

 
1 9 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Exploder kaže...

Ja za takvo što nebi uzeo ispod 400 po kompu, uvijek će nešto poći po krivu i izgubit ćeš bar na jedan komp duplov iše vremena nego na druge.

Kao što je netko rekao, driveri, nekompatibilnosti, mreža, stari podaci... možda nema drivera za sve uređaje, preiferija, USB...

 

Također treba dosta toga još intalirati za normalan rad da ne spominjemo sa twikanjem i podešavanjem može potrajati i jedan cijeli dan po kompu.

 

S druge strane ako ne radiš a fali ti love i imaš brdo vremena a pogotovo ako znaš što i kako se radi možeš tražiti i manje ali ja kažem da ja nebi.

Ma daj ajd ne pričaj gluposti, čuj 400 kn po kompu, pa ako radiš cijeli dan može ti dnevnica bit 1500 kn, toliko nema ni predsjednik države, koji vam je k....?

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
14 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Za 50 kn, ne da ne bi prstom maknuo nego ne bi niti oči micao gledajući napredak instalacije OS-a.

 

Svi koji misle da je to dovoljno, molim vas preselite u Kinu ili Albaniju.

 

Problem postaje izraženiji ako su korisnici navedenih računala....a recimo mutavi, jer kasnije te čeka pakao za svaku sitnicu koja će zapeti, iako je nevezana uz obavljeni posao :p

 

Pa jedan lik koji će ti doći pogledati veš mašinu će ti uzeti novac već za to što je došao, mijenjao on što ili ne.

 

Ovdje postaje sve popularnije raditi za siću... webovi za 1200 kn, servisi za 40-50 kn...

 

Neki dan sam pukao od smijeha kad sam vidio da je poznanik radio logotip tvrtke za 350 kn.Došlo mi je da mu odvalim šamar.

 

Dakle, kreiraš identitet tvrtke, koja okreće veće novce btw, za 50 eura...predivno :D

 

Nije ni čudo, kad nam je u svijesti samo ta nekakva idiotna misija kukanja i cviljenja. Sve nam je skupo, sve je u banani, smak svijeta.

 

Nema se 120 kn za komad sigurnosnog softvera, ali ima se za cugu, roštilj i kurve :)

 

Mogu shvatiti da je sve češći rad bez računa, to itekako razumijem, ali čak i rad na crno nije opravdanje za nenormalno jeftin rad :)

 
52 0 hvala 10
14 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Hvala svima na odgovorima.

Još nisam odlučio, ali nakon ovih odgovora, mislim da sam došao do neke cifre od oko 100 kn po kompu. Koliko sam vidio kompove, čini mi se da su svi isti i da bi tu neki disc clone mogao odraditi većinu posla :-)

 

U svakom slučaju, hvala još jednom (i slobodno nastavite sa raspravom :-))

I have seen the truth, and it makes no sense
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
eevek kaže...

Problem postaje izraženiji ako su korisnici navedenih računala....a recimo mutavi, jer kasnije te čeka pakao za svaku sitnicu koja će zapeti, iako je nevezana uz obavljeni posao :p

 

 

 

Ovo je istina i sa tim se jedino slažem, ostatak posta i nema baš neke veze sa instalacijom OS-a.

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
16 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Tako je, korisnici su uglavnom informatički nepismeni ili pismeni do te razine na kojoj rade bio to Photoshop, ofice paket ili autocad.

Ja kada radim dajem svojim korisnicima jamstvo da će slijedećih 6mj. sve raditi te im instaliram program za udaljeni pristup računalu na koje se mogu spojit preko neta i riješiti manje probleme i to u trajanju od 3mj. ali uglavnom to produžim na 6 mj. pošto nema puno posla.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Exploder kaže...
...te im instaliram program za udaljeni pristup računalu na koje se mogu spojit preko neta i riješiti manje probleme .

 

Ovo je i meni palo na pamet da instaliram ako me budu kasnije zvali, jer koliko sam skontao na tim kompovima bi trebali raditi informatički polupismeni i skoro nepismeni ljudi .

Koji program koristiš? Ima li neki da je dobar, a besplatan? Ja sam do sada koristio logmein free verziju, ali ako im nešto bolje otvoren sam za sve prijedloge.

I have seen the truth, and it makes no sense
15 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Evo, ja sam naplatio za 2 računala 600kn, radio sam downgrade s 7 na XP i jedno nanovo postavljanje XP-a. Bilo je dosta programa, te sam mu još složio shareanje mreže između ta 2 računala, imao je fizičku mrežu već.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ja također koristim Logmein Free pošto tamo vidim kad je tko online i mogu ćak upaliti ugašena računala itd.

Neki preferiraju druge poput Team Viewer-a no meni je logmein draži.

 

Jedino što nema je file transfer, ali za to koristim Ammyy odličan programčić koji netreba instalaciju.

 

Logmein je izbacio i novu uslugu trenutno u beti namijenjena prosječnom korisniku naziva Join.me koja je jednostavna i estetski uljepšana.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 12:35 (Exploder).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

TeamViewer koliko "ja znam" 

A single death is a tragedy; a million deaths is a statistic. Joseph Stalin
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 12:35 (0verlord).
15 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
shija kaže...

Hvala svima na odgovorima.

Još nisam odlučio, ali nakon ovih odgovora, mislim da sam došao do neke cifre od oko 100 kn po kompu. Koliko sam vidio kompove, čini mi se da su svi isti i da bi tu neki disc clone mogao odraditi većinu posla :-)

 

U svakom slučaju, hvala još jednom (i slobodno nastavite sa raspravom :-))

 -a mreža? a licence,-aktivacije, updateovi... itd.

Pravilo je da svi vole dobiti 'popust'. Recimo 10-20%. Toliko moraš već u startu dignuti cijenu, zapravo od trenutnog iznosa (1.600) to je 'grubo' 3.000, tad mu daš količinski popust na 2.500.

Ali imaš tu puno više posla nego što misliš. Drugi dio posla je 'dan poslje' nabavi pilule... trebat će ti. I tad ćeš tek zaraditi taj novac. I idući put ćeš reči cifru 5.000 i dogovoriti se oko svih detalja.

 

(ipak, meka srca, još par sitnica... mail, favoriti, passwordi, postvake svega, printeri itd. itd...)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
moderator
online
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

ja inače naplatim 150kn instaliranje os-a i office paketa, to uključuje i drivere te neke osnovne programe (k-lite, gom, pdf...)...i to ako netko donese komp kod mene, ako ja idem negdje onda minimum 200kn (treba benzin naplatit)...programe kao photoshop, autocad i slično dodatno naplatim...recimo do 350kn sve zajedno...

 

napominjem da instalaciju radim s dvd-a s automatiziranom instalacijom...

 

i obavezna instalacija Team Viewer-a preko kojeg uvijek pomažem kad zatreba...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

hebem po kucama i instalam za 120kn.

what Marcellus Wallace looked like
 
26 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Problem je, sto osobe, bilo da su informaticari ili to rade iz hobija, ponekad ne cijene svoje znanje.Kod slaganja kompova (software ili hardware) se ne naplacuje rad po satnici ili po tezini posla, vec znanje.

Koliko puta sam cuo:" to je samo dva-tri klika i ostalo sjedis i cekas".....

Cijenite ono sto radite jer ako vi sami to necete, nece niti drugi.

 

Osobno, za instalacije Windowsa sa podesavanjem i svim potrebnim programima + zelje korisnika, od 200kn pa na vise.

 

 
18 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
XXX-Man kaže...

ja inače naplatim 150kn instaliranje os-a i office paketa, to uključuje i drivere te neke osnovne programe (k-lite, gom, pdf...)...i to ako netko donese komp kod mene, ako ja idem negdje onda minimum 200kn (treba benzin naplatit)...programe kao photoshop, autocad i slično dodatno naplatim...recimo do 350kn sve zajedno...

 

napominjem da instalaciju radim s dvd-a s automatiziranom instalacijom...

 

i obavezna instalacija Team Viewer-a preko kojeg uvijek pomažem kad zatreba...

A što točno automatiziraš, Windowse i office ili sve programe?

Jel i Adobe, Autocad pakete isto automatiziraš?

Ja ne automatiziram instalaciju esencijalnog software-a jer svaki dan izlazi nešto novo, mislim na novu verziju.

Postoji li neki software za to da mi prati stanje i skida uvijek najnovije vezije te da to mogu instalirat odjednom?

 

Znam za Ninite ali tamo nema sve što mi treba.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 12:52 (Exploder).
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

pitao bih ponekad "zrtve" servisa, koliko su im uzimali za dizanje os-a ?

pokojni vemil je bio 180kn.

doneses pc sa 17 rootkita i nemoze se bootat, oces peglanje format c ,a ne ciscenje...180kn.

 

cijena raste sa gore navedenim primjerima.. umrezavanje, printeri ili neka slicna periferija.. moze to dosta narast.

osobno mislim da je 120-140 kuna neki samostalni pc u domacinstvu...format, os, must have tools i addons...5minutni usmeni toot,kako-sto... korektna cijena.

ovaj gore primjer sa 16 komada je specifican i ne ide mu u prilog veliki broj 16...moras dati popust na kolicinu.

what Marcellus Wallace looked like
 
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
zna li netko mozda kakvu firmu a da joj treba instalacija win-a?
Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Ne znam zasto svi po kompovima racunate... nek stavi sat 200 kuna, nek prvo pogleda jesu li kompovi isti svi (vjerujem da bi morali biti)... nakon toga instalacija na jedan, image, i samo deploy image na sve ostale... voila... najlakša stvar :)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice