Asus ZenFone 5

poruka: 728
|
čitano: 160.872
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Evo otvaram temu u kojoj možemo pričati o navedenom smartphoneu "Asus Zenfone5) . Moja verzija je naručena sa 1949deal 16.6, 30 je te otišao u Singapur i eto sada je 8 i nevidim nikakav pomak preko trackinga nažalost. Ja ču zasad napisati specifikacije koje budem našao preko neta, a kolega "mcf" može napisati tj kopirati svoje dojmove jer je dobio prvi taj smartphone.

 

Inače Asus je istodobno izbacio više verzija zenfonea (4, 5, i 6)  ovi brojevi inače označavaju i broj inča ekrana.  Najavu svih modela možete pročitati ovdje i ovdje 

 

Asus Zenfone 5 možete kupiti u dvije verzije, jedna ima 1,6ghz dvojezgreni Atom procesor i 1gb rama, 8gigabajta interne memorije  a druga verzija ima 2.0ghz dvojezgreni Atom procesor i 2gb rama, 16gb interne memorije a sve ostalo je isto. Ovdje možete vidjeti detaljne specifikacije, ako pogledate taktove procesora, internu memoriju i rame opazit čete da su spomenuli istodobno za obje verzije. 

 

Isto tako možete ga kupiti u više boja koje su Crveni, Zlatni, Žuti, Bijeli i Crni , uglavnom obojan je samo poklopac za stražnju stranu smartphonea.

 

Evo video

 

Da se malo mob pokaže u boljem 

 

Youtube 

 

eto to je za sada sve, kada stigne moj napišem svoje dojmove :) 

 

 

 

 

Zenfone 4 vs 5 vs 6 Zenfone 4 vs 5 vs 6
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2014 16:09 (Markić7).
 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Dosao mi je danas Asus zenfone 5.

- prvo, dostava. Narucen je (preorder) preko mobicitya, u cetvrtak ujutro su ga dobili na skladistu i poslali oko podneva za HR. Danas (pon) mi je dosao na vrata, prije podne. Zbilja brza dostava, free dhl uz kupon i pedeve free. Iskoristiti dok traje. Zapakiran u velku vrecu sa tonom zastite.

- telefon;  ukratko, 5", ips, Gorilla 3, 2GB ram+8 GB, OS 4.3, uskoro 4.4, 1.6 dual intel atom Hyper-threading (" which means it can act like quad-core CPU if too many apps are running..."). 8mpx+2mpx kamere. ZenUI. Home/back gumbi su izdvojeni, tako da za ekran ostaje cistih 5".

Vizualni dojam izgleda skroz dobro, telefon izgleda skuplji nego sto je, diskretan asus logo, djeluje relativno robusno, vanjski gumbi su cvrsti i nekako solidni. Lagan i meni fino sjedi u ruci. ZenUI mi malo vuce na Sense, ali radi bez greske uz par zgodnih dodataka - Todo lista na lock screenu (propusteni pozivi, kalendar eventi, email, promjene vremena i tako to).

Nakrcao sam podosta aplikacija, probao par "tezih" web stranica sa defaultnim browserom i za sada sve radi fino bez laga. Kamera - po ocekivanjima. "Nocne" fotke su zbilja "dobre" (kao sto i pisu svi reviewi na netu). Softver sa shake reduction, donwsizingom na 2mpx i f/2.0 rade dobro - u mracnoj sobi fotke su skroz solidne dok na druga dva moba prakticki crne. Dnevne fotke - upotrebljive, hebe ga ekspozicija, balans i tak to. Ovak na prvi pogled, kolko para tolko muzike :)

Baterija izgleda tipicno - uz telefoniranje, surfanje i sl, trebat ce ju puniti svaku vecer. Jos nisam testirao do kraja. U svakom slucaju, za ~1100kn kolko me dosao u prednarudzbi i ekspresnom dostavom, isplativo.

I mala ispravka prvog posta - dolazi i u verziji 1.6 dual atom i 2MB rama.

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Auto/default: https://imageshack.com/a/y2xz/1 - ako se ne varam, imgshack cuva slike u orig rezoluciji. Jedna je 16:9, ostale 4:3. Navodno ce sa kitkatom i novim ZenUIem doci i novi kamera softver.

 

Inace, evo jos par dojmova nakon sta sam se poigrao malo:

 

- plastika iza je jarko crvena, izrazito mat, sa ASUS logom i Intel inside logom :) Djeluje relativno crvsto, nista ne skripi, ali mislim da je neka vrsta zastite obavezna, ne djeluje mi da bi izdrzala veci pad. Sa druge strane, prednje staklo izgleda izrazito debelo i cvrsto (gorila 3), pa ga za sada odlazem na staklo :)

 

- power i volume gumbi izgledaju kao bruseno-kromirani ili nesto slicno, jako cvrsti i elegantno se presijavaju :) Eh da, cak je i doljnji dio mobitela prekriven brusenim aluminijem koji se presijava (SLIKA). Ekran je vidljiv pod svim kutevima, cak se i na jakom suncu vidi nelose.

 

- baterija klasika - za mene ce biti punjenje svaku vecer. Nakrcao sam jos malo aplikacija i widgeta i jos uvijek sve radi skroz fluidno. Ima notifikacijsku lampicu. Ikone ZenUIja su mi skroz zgodne, ima zgodnih detalja poput okidanja fotografija dvoklikom na vol-, cak i ako je telefon zalokan, u standbyu. Notification bar ima odlican konfigurabilni shortcut meni sa skoro svim opcijama telefona, vidi SLIKU. GPS normalno radi, odma je uhvatio satelie, nisam testirao signal ali navigacija radi dobro. OpenSource mape se zumiraju i skroliraju bez laga, cak i tokom navigacije, pri cemu se (zahtjevnijim radnjama) telefon skoro nista ne grije, u odnosu na moja 2 HTC-a. Vjerojatno do atom procesora.

 

 

Inace, telefon podrzava aktivni flip cover - automatsko javljanje na otvaranju futrole, te sve informacije na lock screenu predvidjene za futrole sa rupom. Ja sam narucio Nilkin cover - SLIKA - ebay LINK

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2014 15:33 (mcf).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Low light usporedbe kamera - LINK

 
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

mcf - gle sto se tiće rama, ja mislim da verzija sa dvojezgrenim 1,6 ghz atom procesorom dolazi uz 1gb rama, jer tako piše na stranici di sam naručio. A vidim da kod mobicity piše 2gb rama. Na gsmarena su spomenuli 1 / 2 gb i na kraju neznam kome vjerovati :D 

Ako možes nekako, provjeri u postavkama na svojem mobu. 

13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Markić7 kaže...

 

Ako možes nekako, provjeri u postavkama na svojem mobu. 

Jesam, ima 2GB rama.

 

Sto se tice testnih fotki iz mog posta gore, bila je upaljena neka ZenUI opcija za "poboljsavanje" slika. Evo slika po difoltu - LINK - kad se poveca slika/imageshack browser, vidi se malo bolja fotka, malo manje suma, al' je eksponiranost koma, baciti pogled na bijelo nebo. Doduse, sad sam vidio da je sve fotkano sa softverskim stabilizatorom slike, moram jos i bez njega probati po danu :)

 

Inace, probao sam danas par 3d zahtjevnijih igara, rade bez laga za sada. Nisam probao multitaskati sa njima.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

@mcf Jesi morao mozda raditi update na zenu? Citas sam nesto da je bilo problem sa fb i viber aplikacijama pa je potreban update sa asusove stranice. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 14:48 (herkulcro).
13 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Naručen danas "Asus ZenFone 5 Intel Z2580 Dual Core 2.0GHz Android 4.3 Smartphone 2GB Ram 16GB Rom 5.0 Inch HD" preko 1949deal-a, na faceu su objavili kupon od 10$ koji vrijedi od 07.07. do 12.07. i još dobio 1$ na onih početnih 100 bodova sa njihove stranice tako da me sa zaštitnom folijicom izašao 206.98$ - 11$ = 195.98$, plaćen paypalom stoji me da je sve skupa cijela ekskurzija koštala 1,143.34kn. Netko je znao imati sreće i proći bez PDV-a, no ako ne onda će me koštat dodatno još 285,84 kn što mi opet na kraju izgleda sasvim ok za ovaj Android.

 

Javim kolko je dana trajala dostava, dali su me nametnuli i kad dođe svakako ukratko ostavim dojmove.. ČUSS za sada..

 

*Ako se netko još premišlja, napominjem eto da ga se može dobit do 12.07. nešto povoljnije: COUPON

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Asus ZenFone 5

Mobitel izgleda prva liga , ali je malo prevelikih dimenzija za ekran od 5" ( 148.2x72.8x10.34mm). Za mene sve veće od 140x70x10 je preveliko u toj klasi ....

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 22:27 (bodija).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
herkulcro kaže...

@mcf Jesi morao mozda raditi update na zenu? Citas sam nesto da je bilo problem sa fb i viber aplikacijama pa je potreban update sa asusove stranice. 

Updejtao se cim sam ga upalio, nisam probao, nemam fejs, ali drugi kazu  da radi bez problema. Uostalom uskoro ide ZenUI KitKat.

Majdo-DM kaže...

Naručen danas "Asus ZenFone 5 Intel Z2580 Dual Core 2.0GHz Android 4.3 Smartphone 2GB Ram 16GB Rom 5.0 Inch HD" preko 1949deal-a, na faceu su objavili kupon od 10$ koji vrijedi od 07.07. do 12.07. i još dobio 1$ na onih početnih 100 bodova sa njihove stranice tako da me sa zaštitnom folijicom izašao 206.98$ - 11$ = 195.98$, plaćen paypalom stoji me da je sve skupa cijela ekskurzija koštala 1,143.34kn. Netko je znao imati sreće i proći bez PDV-a, no ako ne onda će me koštat dodatno još 285,84 kn što mi opet na kraju izgleda sasvim ok za ovaj Android.

 

Javim kolko je dana trajala dostava, dali su me nametnuli i kad dođe svakako ukratko ostavim dojmove.. ČUSS za sada..

 

*Ako se netko još premišlja, napominjem eto da ga se može dobit do 12.07. nešto povoljnije: COUPON

S obzirom da jako tesko prolaze takve posiljke bez pdva u zadnje vrijeme, mobicity je bolji izbor - sa kuponom dodje oko ~1250, iz UK skladista, nema pedevea i dodje dhlom (u cijeni za sada) za 2-3 radna dana. + EU garancija, sta god to u praksi znacilo :)

 

Inace upravo narucujem jos jedan, posto smo tako zadovoljni prvim.. detalji kasnije :) Valda se nece pojaviti neki tehnoloski nedostavi kasnije s obzirom da je to novi model na trzistu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 23:09 (mcf).
12 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

U vezi hyperthreadinga,on se nemože isključiti zar ne?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

S obzirom da jako tesko prolaze takve posiljke bez pdva u zadnje vrijeme, mobicity je bolji izbor - sa kuponom dodje oko ~1250, iz UK skladista, nema pedevea i dodje dhlom (u cijeni za sada) za 2-3 radna dana. + EU garancija, sta god to u praksi znacilo :)

 

 

 

Hm, gledam na mobicitiyu i bez pdva dodje oko 150 funti sto je oko 1440 kn... (naravno uz free shiping kod). Postoji li jos koji  kod za popust jer mi ovako izlazi iz budžeta.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Ma gledao sam i ja na mobicitiyu ali sam se ipak zbog ovog intelovog z2580 2.0GHz proca odlučio na 1949deal jer kolko vidim tamo je z2560 na 1.6GHz.

13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
bodija kaže...

Mobitel izgleda prva liga , ali je malo prevelikih dimenzija za ekran od 5" ( 148.2x72.8x10.34mm). Za mene sve veće od 140x70x10 je preveliko u toj klasi ....

Kontrolne android "tipke" (home, back,...) nisu na 5" dijelu ekrana, nego posebno. To mu daje na visini, ali oslobadja vise prostora za sadrzaj. Isto tako, malo je siri od nekih modela, da - ima nekih 2-3 mm obruba oko touch screena. Sve je to za moje samo-ne-omanje prste odlicno, no isto tako to nekome moze biti mana. Meni taman palac i kazipirst dosegnu cijeli ekran, tako da mogu sa jednom rukom skrolat sve. No, to je individualno.

darker123 kaže...

U vezi hyperthreadinga,on se nemože isključiti zar ne?

U ZenUIu mislim da ne, ali valda moze preko izmjene tvornickih postavki u advance modu (*#nesto kombinacija) mada ne znam zasto - u praksi bi se hyperT trebao ukljuciti samo ako to aplikacija ili multitaskinh zahtjeva, inace ne. Korisno radi baterije, ako funkcionira.

formal kaže...

S obzirom da jako tesko prolaze takve posiljke bez pdva u zadnje vrijeme, mobicity je bolji izbor - sa kuponom dodje oko ~1250, iz UK skladista, nema pedevea i dodje dhlom (u cijeni za sada) za 2-3 radna dana. + EU garancija, sta god to u praksi znacilo :)

 

 

 

Hm, gledam na mobicitiyu i bez pdva dodje oko 150 funti sto je oko 1440 kn... (naravno uz free shiping kod). Postoji li jos koji  kod za popust jer mi ovako izlazi iz budžeta.

Mene je jeftiniji model 8GB upravo izasao 1230kn nakon sto sam izabrao placanje u EUR. Za ostalo tu mi je sd card :)

Majdo-DM kaže...

Ma gledao sam i ja na mobicitiyu ali sam se ipak zbog ovog intelovog z2580 2.0GHz proca odlučio na 1949deal jer kolko vidim tamo je z2560 na 1.6GHz.

Ja sam namjerno isao na 1.6 jer navodno duze traje baterija, a u uobicajenom koristenju ne bi trebalo biti toliko razlike. Nakrcan aplikacijama i uz testiranje 2-3 zahtjevne igre nisam uocio nikakav lag, ali 2.0 je vjerojatno dobra investicija s obzirom kako su sve zahtjevnije aplikacije.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Majdo-DM kaže...

Ma gledao sam i ja na mobicitiyu ali sam se ipak zbog ovog intelovog z2580 2.0GHz proca odlučio na 1949deal jer kolko vidim tamo je z2560 na 1.6GHz.

 

pogledaj i na to2c kažu da je tamo bolje kupovati nego na 1949deal, ja sam naručio na 1949deal jer je tamo jedino bio u prodaji kada sam naručivao. 

 

samo obrati pozornost na rame, internu memoriju, procesor jer ima više verzija, nisu svi isti. sto se tiće procesora kojeg želis recimo atom 2.0 ghz iskreno to uvečanje takta su postigli samo uvečanjem napona, pa je taj 1.6gigaherca bolji jer je štedliviji. Ako nisi zahtjevni gamer, i ako ne radiš zahtjevne stvari namobu, neznam recimo istodobno pokretanje više aplikacija onda je najbolji za tebe taj 1.6 jer si budes produzio rok  potrošnje baterije. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 7:22 (Markić7).
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Dakle, trebao sam kupiti nekome telefon, izbor je pao na G2 mini. No usporednim igranjem sa G2 mini i novim zenfonom, na radost djelatnika telekom shopa, doticna osoba je zaboravila odma na minija i narucio sam joj zena. I zbilja, u face-to-face usporedbi, zen ima puno veci ekran (mini ima nav tipke on-screen sto dodatno smanjuje ekran), pod istim kontrastom ikone na zenu izgledaju malo bolje (mada mislim da je slicna rezolucija) i dosta je fluidniji mada mini ima quada (ok, zen ima 1GB rama vise).

 

Kod brzog switchanja aplikacija, brzog pokretanja photo appa i brzog skrolanja kroz tonu slika, mini je pokazivao mali lag i nekako sporiju responzivnost dok su iste stvari na zenu bile skroz fluidne. OK, LG ima kitkat, mozda ce i kitkat za zena usporit malo stvari. Ipak je to android, ne ios :P

 

Na strani minija su bolja kamera, bolja baterija, vjerovatno ipak solidniji dizajn (ako nista drugo, bar imaju dosta iskustva). Ali i dosta veca cijena.

 

Tako da eto, ceka se jos jedan zen u hr :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 13:41 (mcf).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Evo jos jedne recenzije - http://gadgets.ndtv.com/asus-zenfone-5-1205 - kazu fantastic battery life. Tuzno da se za danasnje telefone smatra fantasticno ako uspiju izdrzati jedan dan sa svim gadgetima popaljenima :|

 

 

EDIT - netko je pitao za facebook bug - tu je lista zadnjih updatea - http://www.asus.com/Phones/ASUS_ZenFone_5/HelpDesk_Download/ - software Image: V1.14.40.50 - Improved APP compatibility (Fixed Facebook crash issue.)

 

Srecom, update je dosao automatski, nisam nista rucno morao instalirati, zgodna promjena u odnosu na moje ostale androide.

 

 

EDITEDIT - kaze support da ce za world wide modele uskoro v1.15:

 


1. Improved audio quality
2. Improved APP compatibility
3. Improved Modem stability
4. Improved power solution
5. Improved WiFi / BT compatibility
6. Web address typed on Quick Memo is now correctly displayed
7. Enhance 3rd party app compatibility
8. Modify the behavior of Ultra-saving mode in Power saver App
9. Add location service in camera for CN SKU
10. Improve the overall stability of Home Cloud functions and optimize the UI and wording
11. Improve the stability of Sound recorder and modify the Date format
12. Fix the issues of dual SIM call duration settings and Messaging SIM card info display

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 16:15 (mcf).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

Jako mi se sviđa taj mobitel. Mada sam našao još neke na navedenoj stranici. Koliko bi carina naplatila za mobitel koji košta 1500kn??

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

Nema ni carine ni PDV-a kad se naručuje iz EU. Izvan EU samo PDV (25%).

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 22:28 (flapo).
14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
flapo kaže...

Nema ni carine ni PDV-a kad se naručuje iz EU. Izvan EU samo PDV (25%).

Sa ove stranice? Ako naručim platit ću samo PDV?

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
x18x05x kaže...
flapo kaže...

Nema ni carine ni PDV-a kad se naručuje iz EU. Izvan EU samo PDV (25%).

Sa ove stranice? Ako naručim platit ću samo PDV?

da, ali samo ako otvore tvoj paket, to je čista lutrija, jer ne stignu otvarati sve pakete pa otvaraju one za koje pretpostave da imaju veliku vrijednost :) 

 

I to se ne misli na navedenu stranicu, nego na sve stranice izvan EU. 

12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Markić7 kaže...
x18x05x kaže...
flapo kaže...

Nema ni carine ni PDV-a kad se naručuje iz EU. Izvan EU samo PDV (25%).

Sa ove stranice? Ako naručim platit ću samo PDV?

da, ali samo ako otvore tvoj paket, to je čista lutrija, jer ne stignu otvarati sve pakete pa otvaraju one za koje pretpostave da imaju veliku vrijednost :)

 

I to se ne misli na navedenu stranicu, nego na sve stranice izvan EU.

Dobar je izraz lutrija, a to da ne stignu sve otvarati nije baš dobar opis. Ne otvaraju male pakete, ovi veći teško prođu nezapaženo.

 

Vjerojatnost da nećeš platiti carinu je u rangu nekih 5%, ako ne i manje. Zato je puno bolja opcija za narudžbu mobicity, za koju stotinu kuna više dobiješ garanciju i uređaj stigne u roku nekoliko dana.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

U pravilu se otvaraju svi paketi, svi paketi trebaju proči carinsku kontrolu bilo da su mali ili veliki. Ne kontroliraju se paketi samo zato da bi oni od toga paketa naplatili pdv. Postoje neke stvari koje nesmijes slati poštom  evo naprimjer Novac, zlato, neke vrijednosne papire i slicno jer sve to treba imati dozvolu HNB.  kontrolira se i da nebi uvozili zabranjene ili opasne stvari . 

I na kraju kad sam napisao da ne stignu, najviše se odnosilo na to da su radnici na carini lijeni otvarati sve pakete. Zato pola forumaša nije ni platilo carinu :) imali su sreče. Inače prije 2 god sam na naručio 17" lcd ekran za laptop,  paket je bio debeli preko 5cm, a naravno bio je i širi od ekrana za nekoliko cm, jer je unutra bio stiropor. Sam ekran je koštao preko 600kn i prošao sam bez carine :D 

 

Slažem se mobicity je za sada bolja opcija. Garanciju na robu iz kine i dalje imas, to jest godinu dana kod trgovca. No doći će vrijeme kada mobicity bude počeo naplačivati pdv tj pdv u svojoj zemlji tj velikoj britaniji. zasad je bolje iskoristiti tu povoljnu ponudu dok postoji :) 

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Moj zen je narucen u cetvrtak, tek su ga dns poslali iz mobija, ispricavaju se za malo kasnjenje kao neka guzva, ali ugl stize, nadam se kroz 2-3 dana da ce stic... Jedino sto sam ja nesttrpljiv, meni ttaman riknio moj stari mob :D 

13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Evo, nakon nekih 7 dana intenzivnog koristenja telefona, mogu reci da sam za sada skroz zadovoljan; sidenote: ne pisem to iz pristranosti prema novom mobu. Ja i zena imamo doma oko sest telefona koja trenutno koristimo (privatni, poslovni, hotspot). Blackberry, iphone i 3 androida (+ 3 dodatna android uredjaja - tableti i htpc), tako da lagano mogu napraviti neke usporedbe.

 

Baterija cak i nije tako losa kako mi se cinilo, ako ne visim puno na netu, uz neke normalne razgovore, moze izdrzati i do dva dana. Mob je nakrcan, ali nikakvog laga nema. Cak ni na skrolanju reklamama i multimedijom nakrcanim pron sajtovima. Neki tech recenzenti su bili skepticni prema atomu, ali meni se cini kao jako dobar omjer snage/potrosnje. Baterija se od %2 do %99 napuni za ispod 2 sata sa generic punjacem. Otporan na malo grublje postupanje (bacanje u torbu, na stol, po autu, bez futrole). Telefon odlicno prepoznaje flip futrole (cover). Kada se futrola (sa prozorom) zatvori, tel se automatski locka, a na prozoru pokazuje osnovne inofrmacije. Isto tako, moguce je javljanje/zvanje direktno kroz kover prozora futrole (uz nekoliko skinova na izbor).

 

Ekran - na direktnom suncu, vidljivost je odlicna, pod svim kutevima.

 

Public testing - vizualni dojam i ZenUI performanse: svima se cini da spada u visoki cijenovi rang.

 

Hipster testing - nekome ko se pali na brandove, biti ce draze vidjeti ASUS i Intel Inside logo (jako diskretan/transparentan) na mobitelu nego iFloffo 3240. Mada to u praksi ne mora znaciti nista.

 

Zanimljivost 1: Narucio sam flip cover Nilkin (link u par mojih postova iznad) i ne preporucam ga. Nema nekakav "lock" (magnet ili sta vec) da zadrzi flip cover zatvorenim. I sto je najgore, "prozor" na coveru ne podrzava kapacitativno stiskanje na ekranu, tako da je nemoguce javiti se na poziv ili sms bez otvaranja flip covera.

 

Zanimljivost 2: Javili su mi se iz Asusa (Asus west balkan support department, uz pomoc "domaceg" osoblja support sluzbe) sa dodatnim informacijama vezanim uz moj upit od pred par dana (upit je vec bio rijesen i status "closed") i dali nove detalje oko mog upita (najavili novi softvare update do 20.7). Podrska brza i na mjestu. Softver za sada azuran.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 0:21 (mcf).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

Jel moguće platit karticom na Mobicity? Kartica je Mastercard od Neteller-a.

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 6:44 (x18x05x).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
x18x05x kaže...

Jel moguće platit karticom na Mobicity? Kartica je Mastercard od Neteller-a.

nemozes platiti sa maestro karticom ako na to mislis ? 

Mozes platiti visom, i ostalim karticama koje imaju na poleđini CVV broj koji omogučuje da se može platiti preko interneta 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 16:09 (Markić7).
14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Mastercard od Netellera.
http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
16 godina
offline
Asus ZenFone 5

Kak su se pokazali ovi Atomovi procesori u smartfonima tj  u Zenfone5 ?

Pretpostavljam da se to nemre ni blizu mjerit sa s800?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
zvonac kaže...

Kak su se pokazali ovi Atomovi procesori u smartfonima tj  u Zenfone5 ?

Pretpostavljam da se to nemre ni blizu mjerit sa s800?

U drugoj temi sam pitao opčenito kakvi su atomi u usporedbi sa konkurencijom i kazu da je to tesko izmjeriti.  Android koristi javu zbog toga je tesko jos napraviti precizan benchmark jer svatko od njih moze putem firwarea manipulirati sa rezutatima. 

To sto sto procesor ima više jezgri recimo snapdragon ili mediatek ne znači da su bolji od Atoma koji ima 2 jezgre jer nije sve u jezgrama, nego i u setu instrukcijama koje su sposobni obaviti osim toga intel ima hyper treading tehnologiju koja prepolovi postoječe jezgre, reicmo 2 jezgreni atom bi mogao biti 4 jezgreni ali to je u biti umjetno povečavanje jezgri. Prednost atoma jest u tome sto je sposoban još pokretati x86 aplikacije i OS-eve koje inače  na arm nije moguče. 

 

 

Koliko vidim,  ljudi nemaju prigovora u vezi atoma na zenfone sto se tiće pokretanje aplikacija.  I moras znati da Intel nije samo napravio procesor, nego i grafičku karticu koja je integrirana u procesor. 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice