Google Pixel 4

poruka: 275
|
čitano: 79.941
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Google Pixel 4
zuper kaže...
Da dodam još malo soli na ranu. S tom ekskluzivom 64GB je bilo još donekle podnošljivo, ali sad...

https://www.androidauthority.com/google-pixel-4-storage-1041642/

Ljudi sami sebi kopaju grob.

Bas sam se nadao da ce ove godine napravit neki pomak i da ce pixel 4 bit moj novi mobitel, ali ovo moze kupit samo lud covjek.

6 godina
offline
Re: Google Pixel 4
sLim95 kaže...

Ljudi sami sebi kopaju grob.

Bas sam se nadao da ce ove godine napravit neki pomak i da ce pixel 4 bit moj novi mobitel, ali ovo moze kupit samo lud covjek.

Nikad nije bila poanta Pixel linije da se prodaju kao ludi..

12 godina
offline
Google Pixel 4

Google jedino dobro što radi po meni je algoritam za kameru (HDR+ i night sight).

Sve ostalo od njih za mene je pucanj u prazno ili nekakvi pokušaji koji propadnu prije ili kasnije...

 

 

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google Pixel 4
Pixel bi trebao biti iPhone alternativa kod Androida. A zapravo za tu cijenu, po meni, iPhone nudi više
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
zuper kaže...
Pixel bi trebao biti iPhone alternativa kod Androida. A zapravo za tu cijenu, po meni, iPhone nudi više

"Inspiracija" u iPhoneu meni je očigledna, a Pixel zapravo jest jedina prava alternativa iako mislim da Xiaomi (plus još par proizvođača) imaju mnogo vjernije kopije iOS-a. Kad bih kupovao Android uređaj definitivno bih uzeo Pixel (za par mjeseci kad krenu akcije) iz par razloga:

- kamera odnosno fotografiranje je "best in class"

- face id ili kako se već zove kod njih

- uređaj pogoni "čisti" Android

Najveći minusi su mi baterija i ružnjikav dizajn.

 

Pixel je uređaj "kao" kontrast iPhoneu, trude se nuditi otprilike isto no slažem se da je trenutno iPhone bolji odabir.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Google Pixel 4
southy kaže...
zuper kaže...
Pixel bi trebao biti iPhone alternativa kod Androida. A zapravo za tu cijenu, po meni, iPhone nudi više

"Inspiracija" u iPhoneu meni je očigledna, a Pixel zapravo jest jedina prava alternativa iako mislim da Xiaomi (plus još par proizvođača) imaju mnogo vjernije kopije iOS-a. Kad bih kupovao Android uređaj definitivno bih uzeo Pixel (za par mjeseci kad krenu akcije) iz par razloga:

- kamera odnosno fotografiranje je "best in class"

- face id ili kako se već zove kod njih

- uređaj pogoni "čisti" Android

Najveći minusi su mi baterija i ružnjikav dizajn.

 

Pixel je uređaj "kao" kontrast iPhoneu, trude se nuditi otprilike isto no slažem se da je trenutno iPhone bolji odabir.

Ne znam jesi imao ikad Pixel., ja jesam i to 2XL. U to vrijeme je čak taj Pixel 2XL bio ono nešto., a sad kad konkurencija nudi 3 ili više kamera..., ove 2 kamere - obična i telefoto na Pixelu 4 - su sramota.

 

Danas svaki top model će ti dati odlične slike u dnevnim uvjetima, u noćnim ti je kod top modela night mode ili P30 Pro fora...

Zoom optika X5 ili x10 digitalni zoom je nešto po meni must have ako hoćeš napravit skok u fotografiranju..sve ostalo je pročitana knjiga. 

Pixel ne da nema više nikakvu prednost u fotografiranje...nego su se više osramotili s te dvije kamere nego da su ostali na jednoj. 

 

Iphone je institucija za Pixel. Primjer - Iphone je Tesla, a Pixel Rimac. Toliko o tome. 

 

15 godina
online
Re: Google Pixel 4

Probao bas Pixel 4 i usporedio sa dvojim iP 11. Fora je 90 Hz ekran ali i dalje stuca WebView unutar aplikacija i iPhone djeluje glade. Build quality opet neusporediv, haptic/vibracije itd opet tri klase iznad kod Applea.

 

Ovaj Pixel je bas uredaj kod kojeg ne znas prije cega bi ga kupio. S10 s vise gimmicka.

Topla preporuka za iP11 kome ne smeta ili nije dugo koristio iOS (nije ni blizu toliko limitirajuc kao prije)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 15:35 (Mitch).
6 godina
offline
Re: Google Pixel 4
Mitch kaže...

Probao bas Pixel 4 i usporedio sa dvojim iP 11. Fora je 90 Hz ekran ali i dalje stuca WebView unutar aplikacija i iPhone djeluje glade. Build quality opet neusporediv, haptic/vibracije itd opet tri klase iznad kod Applea.

 

Ovaj Pixel je bas uredaj kod kojeg ne znas prije cega bi ga kupio. S10 s vise gimmicka.

Topla preporuka za iP11 kome ne smeta ili nije dugo koristio iOS (nije ni blizu toliko limitirajuc kao prije)

 jel ima iOS app drawer?

15 godina
online
Google Pixel 4

Nema ali mozes sortirat po abecedi i slozit npr manju prvu stranicu.

 

Zasad imam 12h SOT sto je zbilja fenomenalno

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Pixel 4

Ja sam jos uvijek na OG Pixelu i jos uvijek leti kao i prvog dana, do godine cu vjerojatno uzeti Pixel 3, taman mu padne malo cijena na Amazonu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Google Pixel 4
Mitch kaže...

Nema ali mozes sortirat po abecedi i slozit npr manju prvu stranicu.

 

Zasad imam 12h SOT sto je zbilja fenomenalno

 Si siguran u vezi sortiranja po abecedi?

15 godina
online
Re: Google Pixel 4
ibosilj kaže...
Mitch kaže...

Nema ali mozes sortirat po abecedi i slozit npr manju prvu stranicu.

 

Zasad imam 12h SOT sto je zbilja fenomenalno

 Si siguran u vezi sortiranja po abecedi?

Maknuli su na iOS 13, ali i dalje mozes Reset -> Reset Home Screen Layout.

 

U offu smo

15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
Mitch kaže...

Nema ali mozes sortirat po abecedi i slozit npr manju prvu stranicu.

 

Zasad imam 12h SOT sto je zbilja fenomenalno

 

ako to dobiješ sa normalnim korištenjem onda skidam kapu

iPhone is a smartphone for dumb people
12 godina
offline
Re: Google Pixel 4
Mitch kaže...

 

Topla preporuka za iP11 kome ne smeta ili nije dugo koristio iOS (nije ni blizu toliko limitirajuc kao prije)

Ti si u USA gdje se iP11 može kupiti po prihvatljivoj cijeni, pogotovo u odnosu na plaće. Kod nas je cijena bezobrazno visoka uz 5x manje plaće tako da nema nikakvog smisla kupovat ga. 

 

Što se pixela tiče, ovaj je prvi koji baš ni po čemu te ne tjera da ga kupiš. 

16 godina
offline
Re: Google Pixel 4
Mitch kaže...

Nema ali mozes sortirat po abecedi i slozit npr manju prvu stranicu.

 

Zasad imam 12h SOT sto je zbilja fenomenalno

 Bok, može jedan screenshot 'last 10 days' iz battery postavki? Imam isto iPhone 11 i prosjek mi je iznad 5 sati SOT s nekih dodatnih 4 i nešto sata pozadinskih procesa (uglavnom deezer). Baterija je u prosjeku na oko 60% potrošnje dnevno sa ovim brojkama.

16 godina
offline
Google Pixel 4

Ajmo se držat teme Pixel 4, gore ima tema za Ajfon 11!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
southy kaže...
zuper kaže...
Pixel bi trebao biti iPhone alternativa kod Androida. A zapravo za tu cijenu, po meni, iPhone nudi više

"Inspiracija" u iPhoneu meni je očigledna, a Pixel zapravo jest jedina prava alternativa iako mislim da Xiaomi (plus još par proizvođača) imaju mnogo vjernije kopije iOS-a. Kad bih kupovao Android uređaj definitivno bih uzeo Pixel (za par mjeseci kad krenu akcije) iz par razloga:

- kamera odnosno fotografiranje je "best in class"

- face id ili kako se već zove kod njih

- uređaj pogoni "čisti" Android

Najveći minusi su mi baterija i ružnjikav dizajn.

 

Pixel je uređaj "kao" kontrast iPhoneu, trude se nuditi otprilike isto no slažem se da je trenutno iPhone bolji odabir.

 Fascinantno je koliko si u krivu. Ne znam što drugo reći, ali očito je da te "pale" samo precijenjeni uređaji, a Google Pixel je definitivno s četvorkom preuzeo štafetu. iPhone se malo korigirao jedanaesticom i malo nižom cijenom. Samsung i Huawei im pušu za vratom samo što oni imaju široku ponudu uređaja koji pokrivaju sve segmente tako da ih je nepravedno stavljati u isti koš.

 

Pixel je daleko od najbolje kamere, kakav "best in class"? Jesi li uopće probao išta osim jabuke i pixela?

Face ID postoji manje više kod većine današnjih Android uređaja i to kod onih srednje klase, ne vidim što je tu posebno kod pixela.

Čisti Android je postala nekakva mantra? Što je to sad toliko bitno što je čisti Android? Imam uređaj sa "čistim" Androidom i sa MIUI-em i ovaj drugi mi je klasu iznad "čistog" Androida po svemu. O trajanju baterije da ne govorim.

 

Pixelu je puno toga minus, a ne samo baterija i ružnjikav dizajn, ako ćemo pravo nikada nisu ni imali lijepo dizajnirani uređaj. I ne trude se oni ništa, valjda kao "vlasnici" Androida "moraju" imati nekakav uređaj pa se igraju sa Pixelima, a raja ih opet kupuje jer sve što je skupo mora biti dobro i najbolje. 

15 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 4

ne znam šta bi

prije izlaska pixel 4e sam bio siguran da ću napokon probat i taj pixel napokon jer mi nije ostalo više puno opcija.

 

Probao sam mobitel sa zakrivljenim ekranom i nikako se nisam uspio privolit da ga koristim tako da mi ostaje opcija ili piexl ili jabuka.

 

Ne mogu vjerovat da mi je kao bolja opcija ostala jabuka, užas.

iPhone is a smartphone for dumb people
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pixel 4
karlanal kaže...

ne znam šta bi

prije izlaska pixel 4e sam bio siguran da ću napokon probat i taj pixel napokon jer mi nije ostalo više puno opcija.

 

Probao sam mobitel sa zakrivljenim ekranom i nikako se nisam uspio privolit da ga koristim tako da mi ostaje opcija ili piexl ili jabuka.

 

Ne mogu vjerovat da mi je kao bolja opcija ostala jabuka, užas.

 ja isto zaobilazim P4, jer jedna od najvećih prednosti koje je pixel imao i koja mi je trebala - neograničen storage u Google photos u originalnoj rezoluciji - je ukinut. Stvarno kao da se trude prodati što manje uređaja, stvarno nevjerojatno. Pixel 1 je imao neograničeno trajanje uploada u originalnoj rezoluciji, pixel 2 je vremenski ograničen do 31.01.2020., pixel 3 do 31.01.2021., a Pixel 4 to uoće nema nego se treba zakupiti dodatno storage....?

nadam se da će prestati s ovakvim sr.....a i da će vratiti na P5 taj feature pa da ga opet mogu razmatrati kao potencijalnog kandidata...stvarno ne mogu vjerovati da pričamo o iPhone-u kao opciji, ali sve ide u tom smjeru...no ja mislim da ja tamo ipak neću doći, imam osjećaj da je veliki skok sa androida na iOS nakon 10g i vjerojatno ga ne bi preživio :) 

15 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 4

imamo isti problem, ne vidim se nikako u iosu.

mada sam u maloj prednosti nad tobom pošto imam ipad kojega sam kupio zbog igrice

ali svejedno se i nakon par godina ipadakojega koristim tu i tamo uhvatim kako mu jebem majku zbog

nelogičnosti pri radu sa istim

iPhone is a smartphone for dumb people
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Pixel 4
karlanal kaže...

ne znam šta bi

prije izlaska pixel 4e sam bio siguran da ću napokon probat i taj pixel napokon jer mi nije ostalo više puno opcija.

 

Probao sam mobitel sa zakrivljenim ekranom i nikako se nisam uspio privolit da ga koristim tako da mi ostaje opcija ili piexl ili jabuka.

 

Ne mogu vjerovat da mi je kao bolja opcija ostala jabuka, užas.

Ista dilema kod mene, jako razocaran sa Pixel 4 XL.

Treba mi novi mob ove godine, htio sam zaobici notch, ali izgleda da cu uzeti obicni iPhone 11 sa 128gb.

Od kandidata sam jos imao one plus novi, ali ona kamera - jednostavno ne. :-(

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 12:57 (kameni_zg).
15 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 4

nadam se da će ovi zakrivljeni ekrani biti kratkog vijeka kao i oni zakrivljeni televizori

i da ćemo u skoroj budućnosti opet imat više flat mobitela za izbor

 

sorry na off topicu

iPhone is a smartphone for dumb people
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Google Pixel 4

Pixel nije zamišljen da se prodaje u 10+ milijuna primjeraka, niti je napravljen za široke mase.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Pixel 4

Evo rivju, od odličnog moba, pali su na prosječni, osrednji, a katkad je bolje uzet drugi mob neg P4 (radi baterije).

 

Sad su neki drugi igrači na terenu, ne znam, Gugl je podbacio, čak i tvrdokorni Epl polako  popušta pod izazovima tržišta, očito do Gugla još nije došao poziv za uzbunu..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 14:52 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
karlanal kaže...

nadam se da će ovi zakrivljeni ekrani biti kratkog vijeka kao i oni zakrivljeni televizori

i da ćemo u skoroj budućnosti opet imat više flat mobitela za izbor

 

sorry na off topicu

 pa imaš i sad na stotine "flat" modela mobitela, ne vidim gdje je tu problem. Zakrivljenih je daleko manje i uglavnom su to najskuplji uređaji.

Ili gledaš samo dva proizvođača?

15 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 4

Dojam nakon što sam pročitao nekoliko detaljnjih recenzija:

 

Pozitivne stvari:

- najbolja kamera za daytime na tržištu, a u low-light uvjetima iPhone 11 često okine bolju fotku, no Night Sight na Pixelu nadmašuje ostale night modove, odlična seflie kamera u svim uvjetima 
- astrophotography daje top rezulate kakve trenutačno ne nudi nitko drugi 

- korisna opcija da live možeš vidjeti HDR+ fotku prije nego okineš s live namještanjem ekspozicije 

- ima opciju Super Res zoom koja obradi fotku kao da je nekoliko puta optički uvečana i npr pri 8x razina detalja stvarno jest značajno bolja nego 8x na iPhoneu

- 3d face unlock radi jako dobro i brzo, ne bi trebao faliti fingerprint unlock + mob sam detektira kad si daleko pa npr ugasi AOD te prepozna kad posegneš za njim pa može odmah početi skenirati facu + preskočiti lockscreen wallpaper

- ima opciju live caption pa može u bilo kojoj aplikaciji i bez uključenog zvuka sam kreirati titlove, to bih vjerojatno i ja stalno koristio

 

Negativne:

- nema ultra-wide kamere, meni osobno najveći minus

- baterija (iako u recenzijam screen-on time nije preloš) 

- video snimanje dosta zaostaje za iPhoneom (kvalietom slike i manjkom 60fpsa), iako osobno jako rijetko snimam pa mi to nije toliko bitno

- upravljanje pokretima ruke ne radi baš precizno i glatko

- nema neograničnog prostora za fotke u originalnoj kvaliteti na Google Photos što su nudili prije, doduše meni to nije baš toliki minus jer mislim da HQ fotkama ne fali ništa 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 18:16 (Nod14).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 4

dXo mark recenzija

 

Kamera jako dobra, ali ipak zaostaje za starijim Huawei i Samsung modelima. Manjak širokokutnog senzora je teško shvatljiv.

 

Na jabuku sad stiže Deep Fusion pa će biti zanimljivo viditi review nakon toga. Fotke u slabom osvjetljenju bi trebale biti puno bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 18:42 (mzopg).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Google Pixel 4
Nod14 kaže...

Dojam nakon što sam pročitao nekoliko detaljnjih recenzija:

 

Pozitivne stvari:

- najbolja kamera za daytime na tržištu, a u low-light uvjetima iPhone 11 često okine bolju fotku, no Night Sight na Pixelu nadmašuje ostale night modove, odlična seflie kamera u svim uvjetima 
- astrophotography daje top rezulate kakve trenutačno ne nudi nitko drugi 

- korisna opcija da live možeš vidjeti HDR+ fotku prije nego okineš s live namještanjem ekspozicije 

- ima opciju Super Res zoom koja obradi fotku kao da je nekoliko puta optički uvečana i npr pri 8x razina detalja stvarno jest značajno bolja nego 8x na iPhoneu

- 3d face unlock radi jako dobro i brzo, ne bi trebao faliti fingerprint unlock + mob sam detektira kad si daleko pa npr ugasi AOD te prepozna kad posegneš za njim pa može odmah početi skenirati facu + preskočiti lockscreen wallpaper

- ima opciju live caption pa može u bilo kojoj aplikaciji i bez uključenog zvuka sam kreirati titlove, to bih vjerojatno i ja stalno koristio

 

Negativne:

- nema ultra-wide kamere, meni osobno najveći minus

- baterija (iako u recenzijam screen-on time nije preloš) 

- video snimanje dosta zaostaje za iPhoneom (kvalietom slike i manjkom 60fpsa), iako osobno jako rijetko snimam pa mi to nije toliko bitno

- upravljanje pokretima ruke ne radi baš precizno i glatko

- nema neograničnog prostora za fotke u originalnoj kvaliteti na Google Photos što su nudili prije, doduše meni to nije baš toliki minus jer mislim da HQ fotkama ne fali ništa 

Ne znam odakle si donio ove zaključke, niti koliko si detaljno proučio sirovi materijal. Definitivno nije "najbolja kamera za daytime na tržištu". Razlike među kamerama flagship-a su suptilne i često subjektivne.

 

Također, kažeš "Night Sight na Pixelu nadmašuje ostale night modove" a onda prije toga "u low-light uvjetima iPhone 11 često okine bolju fotku". Na fotkama koje sam vidio, Pixel je nerijetko imao izražen šum (unatoč Night Sightu).

 

"Super Res" u trenutnom stanju nije ni blizu "značajno boljoj razini detalja pri 8x u odnosu na iPhone". Pogledajte primjerice ovaj test pa sami prosudite: 

 

 

This time next year we'll be milionaire
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
mzopg kaže...
karlanal kaže...

nadam se da će ovi zakrivljeni ekrani biti kratkog vijeka kao i oni zakrivljeni televizori

i da ćemo u skoroj budućnosti opet imat više flat mobitela za izbor

 

sorry na off topicu

 pa imaš i sad na stotine "flat" modela mobitela, ne vidim gdje je tu problem. Zakrivljenih je daleko manje i uglavnom su to najskuplji uređaji.

Ili gledaš samo dva proizvođača?

 ne, gledam flagshipove

iPhone is a smartphone for dumb people
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 4
mzopg kaže...

 Fascinantno je koliko si u krivu. Ne znam što drugo reći, ali očito je da te "pale" samo precijenjeni uređaji, a Google Pixel je definitivno s četvorkom preuzeo štafetu. iPhone se malo korigirao jedanaesticom i malo nižom cijenom. Samsung i Huawei im pušu za vratom samo što oni imaju široku ponudu uređaja koji pokrivaju sve segmente tako da ih je nepravedno stavljati u isti koš.

 

Pixel je daleko od najbolje kamere, kakav "best in class"? Jesi li uopće probao išta osim jabuke i pixela?

Face ID postoji manje više kod većine današnjih Android uređaja i to kod onih srednje klase, ne vidim što je tu posebno kod pixela.

Čisti Android je postala nekakva mantra? Što je to sad toliko bitno što je čisti Android? Imam uređaj sa "čistim" Androidom i sa MIUI-em i ovaj drugi mi je klasu iznad "čistog" Androida po svemu. O trajanju baterije da ne govorim.

 

Pixelu je puno toga minus, a ne samo baterija i ružnjikav dizajn, ako ćemo pravo nikada nisu ni imali lijepo dizajnirani uređaj. I ne trude se oni ništa, valjda kao "vlasnici" Androida "moraju" imati nekakav uređaj pa se igraju sa Pixelima, a raja ih opet kupuje jer sve što je skupo mora biti dobro i najbolje. 

Po čemu je Pixel ili iPhone precjenjeniji od Notea i S10? S druge strane, kupio sam za par ljudi iz obitelji nekoliko različitih modela Androida jer se tražio dobar omjer cijene i kvalitete i mislim da ću nadalje radije kupovati par godina stariji iPhone. Sony, LG, neko kinesko smeće za 1200 kn, sve se nakon godinu i pol do dvije usporilo. Prošlo je već dosta otkako sam koristio neki Android duže vrijeme, no čini mi se da se nije puno promijenilo. Pixel mi se jedini tu čini kao dugoročno sigurna varijanta da ga ne moraš mijenjati nakon godinu dana.

 

Nisam isprobao P4, ali gledao sam slike koje su snimljene njime i izgledaju mi daleko najbolje na Andoridu, čak su neke bolje i od slika snimljenih iPhoneom. P3 sam imao jedno kratko vrijeme za testiranje i u to doba je imao najbolju kameru, a čini mi se da P4 na tom tragu. Ponavljam da ga nisam isprobao još.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice