Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

poruka: 3.104
|
čitano: 978.326
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Za instalaciju:
- .zip se stavi na karticu i onda se instalira iz Recovery moda ili...?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 19:22 (djigibao).
11 godina
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Ma covjece google play radi bez problema na stock rom-u, evo sad sam instalirao neki hibrid izmedju fundowskog i stocka radi ko singerica brzo prespremno. Prethodnik sto sam instalirao od tebe je zakon, ali brate ovo sporo nesto sve.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
djigibao kaže...

Za instalaciju:
- .zip se stavi na karticu i onda se instalira iz Recovery moda ili...?

Jeste TO JE ZIP ZA INSTALACIJU IZ CWM (RECOVERY)!HVALA sto si me opemenuo na to zaboravio sam napisati!
Ja kazem za FACEBOOK APLIKACIJU da unistava RAM,zadnji put kada sam provjeravao cini mi se da se vrtio oko 50-53MB TOLIKO DA JEDNA APLIKACIJA TROSI je stvarno {#} takodje i VIBER I WHATSAPP su aplikacije koje trose puno resursa 20-30MB tako nesto cini mi se,i sad racunica je prosta recimo da na mobu imamo oko 100MB slobodnog RAM-a pokrenemo FB app to je -50MB,pokrenemo Viber app -30MB jos i sta nam je preostalo jos ako se uzme u obzir da druge app takodje trose dio RAM-a jasno je sta se desava,a GOOGLE PLAY nisam ni spomenuo osim da je na njemu FACEBOOK.APK jako lose ocjenjena 3,7 cini mi se!

Gongy
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 21:05 (Gongy).
10 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Koji je zasada najbolji rom? Da mu dosta traje baterija i da ima dosta free RAM-a.

Hvala. :)

HAHAHAHAHAHAHA ima i boljih od U8650
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

ZABOGA pa zasto niko ne pise da GOOGL TALK.ZIP ne radi?!Slucajno sam skinuo i zavirio u unutra i vidio kardinalnu gresku prilikom pakovanja i svi koji su skinuli nije im uspjela instalacija zbog toga,IZVINJAVAM SE SVIMA NA TOME ali nije napravilo nikakve stete onima koji su pokusali install jer nije raspakovalo ni nista instaliralo,ISPRAVIO SAM GRESKU I PONOVO URADIO UPLOAD I EVO NOVI LINK


http://www.mediafire.com/download/atra7ecua2arcw5/Fixed-GOOGLE+TALK.zip

prepravio sam i link na prvobitnom postu sa prosle strane!

Gongy
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Gongy kaže...

zadnji put kada sam provjeravao cini mi se da se vrtio oko 50-53MB TOLIKO DA JEDNA APLIKACIJA TROSI je stvarno {#}...

Nije to ništa, koliko mi se čini da FB i Skype troše i više ako imaš više RAM-a. Baš sam nekidan radio kolegi 4.3 ROM (mod CM) za SGSII i kad sam sve posložio i instalirao FB i Skype gledam samo te dvije jedu 190MB RAM-a, meni na Honoru (nemam inače ni jednu ni drugu instaliranu, ali sam instalirao zbog testa) 280MB. Skype inače ne koristim na mobitelu, FB preko browsera i to uključim na browseru desktop mode i pokrenem m.facebook.com (onda se sve lijepo učitava i nema za*ebancije), Viber je i na 4.x na oko 30MB, a WhatsApp (koji koristim stalno) nije prešao 35MB. Tako da sa FB i Skype nešto nije u redu što se tiče zauzeća resursa.

"Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. " by rjakopec
11 godina
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Jedan mali savjet sto se tice fejsa, skinite nastariji stock rom, izbacite fejs aplikaciju i instalirajte.

Radi mnooooooogo brze, ne radite update a sve vam radi bez problema.

Da, daleko manje rama vuce. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Vidis to za FB nisam znao mada sam cesto nailazio na komentare kako su stare verzije radile puno bolje i da su svakim updateom postajale losije,ali da je brza i light sto se tice RAM-a nisam znao ali cu svakako malo pronjuskati oko toga COVJECE ZASLUZIO SI {#} ZA OVO !Reci mi samo iz kog si ti roma vadio FB,daj mi neke smjernice da ne prevrcem u nedogled i da li si stavljao iz 2.3.6 (system\app) u 2.3.7 (system\app) kao systemske da li moze,svakako cu probati to ali ustedjeces mi vremena i zivaca ako si vec radio pa znas!?

Gongy
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Davno je to bilo, prije godinu sam radio dosta vise na ovom telefonu jer sam ga koristio, sad ga imam, opet pa i sam cackam dosta toga.

Nisam nista stavljao u system app uopste, samo sam izvadio, prebacio na karticu i instalirao kao i svaku drugu aplikaciju.

Ja sam koristio cist rom mislim Fundowsky 3 ako se dobro sjecam, nije imao apsolutno ni jednu jedinu aplikaciju na tom rom-u pa mi se svidjelo.

A odakle sam prebacio......... bila je stock verzija tj link sa prve stranice neka starija sigurno 2.3.3, jer realno sto stariji rom nadjes za ovaj telefon, to ti je bolji i laksi fejsbuk . A problem je sto su svi linkovi pali sa prve stranice, niko odavno nije nista DL pa su otisli u zaborav.

Ja trenutno ne koristim tu aplikaciju na telefonu, nekako me mrzilo uvijek da to provjeravam a sad cu opet malo da procackam i nadjem je pa cu da stavim upload {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

E ajde pliz objavi taj Facebook.apk onaj prvi, al istina je, kada sam tek kupio mob (prije 1,5 - 2 god.) imao sam onu default Facebook aplikaciju, ali nije stekala. Ova nova, "bolja" verzija steka jako, msm svi mi to znamo lol :)

I jos nisam vidio neki ROM koji je bas ono "pun pogodak". Trenutno koristim ovaj Gongyijev, jer sam zaribao nes sa svojim sta sam radio dns. Gongy nije ti los ROM, supp je. Ali nekako u svaki ROM steka, neznam zasto, ali nakon recimo tjedan dana koristenja pocinje lagano laggati, ja sve app sa Link2Sd stavim na sdcard cim je skinem, ali nekako RAM se previse puni na svim sistemima. Ja koristim i WhatsApp i Viber, ali uvijek kad recimo idem iz Vibera u WhatsApp iskljucim Viber u postavkama,tj. applications>running services>viber>force close .

 

Ako mi netko moze preporuciti neki ROM, skripte, bilo sta da se poboljsa sistem bit' cu zahvalan! :)

 

Hvala! :) Nadam se da cu dobit pomoc! lol :P

HAHAHAHAHAHAHA ima i boljih od U8650
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 19:56 (Novi Ovdjee).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Hehe,malo sam te preduhitrio {#} po onme sto si napisao ukljucim malo vijuge i skontam da si apsolutno u pravu jer logicno je da su u novije verzije dodavane kojekakve novotarije i samim tim aplikacija je postajala sve vise hard and hard pa krenem u potragu za starijim verzijama i nadjem ovo

http://www.freewarelovers.com/android/app/facebook-for-android#old_versions

Dakle,probao sam verzije od 1.5.0 do 1.5.4 i zakljucak je sledeci SVE SE MOGU UBACITI U SYSTEM,sa tim da verzija 1.5.0 je najvise light sto se tice RAM-a,trosi ispod 20MB (negdje od 10-17MB) bar kod mene na mom SII!Ubacivao sam ih standardno sa root explorerom i evo na sta treba obratiti paznju,kada je zaljepite u system\app promijenite permission u rw-r-r ponovo long press na FB app i kada vam otvori meni idite dole do dna i tamo nadjite opciju CHANGE OWNER i kada se otvori novi prozor tamo podesite (samo tapnite) na OWNER 0-root i GROUP 0-root i tek onda reboot uredjaja.

Gongy
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Sad tacno ne znam jel bila 1.5.0 verzija ali je sigurno ovakav UI bio kod FB aplikacije! Prespremno zar ne, ide sve k'o i najnoviji sto se tice same usluge Facebook-a, samo sto ide daleko brze i nikad nece crashovati aplikacija. Ja sam isto nasao sad stari rom, bio na starom hardu koji je bio odlozen na cuvanje {#}


Super, hvala za download link da ne moram cackati, ja sam ga prebacio na karticu, instalirao i ciao bella.


A sto se tice same fb aplikacije, koristio sam huawei Y300 koji ima 512MB RAM i vjerujes mi da je cesto FB mrznuo, ma sta FB sve aplikacije danas sto se prave, fokus ide na telefone sa 1GB rama, da moze da povuce k'o sivonja, optimizacija je nepostojeca realno. Jer jbg telefonska industrija ima udjela u tome, jer inace ko bi realno mjenjao telefon koji ima ekran od 800*480, dual core 1ghz, 512mb rama i 5mp kameru... (primjer mog bivseg Y300)

Zato ganjaj starije verzije i uzivaj, ove nove su sami flash i nista vise. Samo rama vuku bez potrebe nazalost :/ 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
chaselol kaže...
...fokus ide na telefone sa 1GB rama, da moze da povuce k'o sivonja, optimizacija je nepostojeca realno...

Optimizacije na FB aplikaciji nikad nije ni bilo, kao pokušavali su nešto još dok su Top telefoni imali samo 512MB RAM-a i kad je svaki MB preko značio lag. A onda je izašao SGSII i rekli su *ma ko ga *ebe* pa giga rama je IMBA nitko neće gledat koliko troši jedan FB.

"Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. " by rjakopec
11 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

DA I NARAVNO,kao sto kazes DARK,a vec sam to i napomenuo 512MB and UP i "NO PROBLEM" mada... i tamo zna da zasteka zato na svom SII na Browser i lagano...

Nego opet ja na posao i umjesto da gledam film,pijem kaficu i uzivam ja {#} pred monitorom,sklopio sam verziju FACEBOOKA 1.5.0 za install iz CWM (RECOVERY),mislim da bi trebala raditi na svim CM-ima za vas Sonic ali NE GARANTUJEM 100%,IDIOT jer slozio dve FB app jedna je obicna normalna,a druga je sa tamnom pozadinom i ikonicama...

1. NORMAL.... http://www.mediafire.com/download/x921qavcwryomxh/Facebook_normal.zip 
2. DARK........  http://www.mediafire.com/download/xqb9za2z9u1wqq6/Facebook_dark+background.zip 

 

NAPOMENA:Ovo su dakle starije verzije,koje su prilicno light za RAM trose ispod 20MB,prilicno su brze i fluidne ali UI je nazalost prilicno iza novim verzijama,pa ko zeli neka instalira i OBAVEZNO ako nesto ne radi da mi javite,pritom posebno mislim na ovu drugu DARK verziju jer sam je raspakivao,prepravljao ponovo pakovao sve naslijepo bez mobitela da isprobam IMAJ TE TO NA UMU PRIJE NEGO JE FLASHATE!

Gongy
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

E kako da instaliram Samsung tipkovnicu? Flasho sam iz CWM, ali nista se nije promijenilo ( koristio sam link od Gongy-a ). 

 

HAHAHAHAHAHAHA ima i boljih od U8650
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Novi Ovdjee kaže...

E kako da instaliram Samsung tipkovnicu? Flasho sam iz CWM, ali nista se nije promijenilo ( koristio sam link od Gongy-a ). 

 

Prosto,deinstaliraj tu koju imas ili idi u settings\app i tamo OBRISI PODRAZUMJEVANU VRIJEDNOST TE SVOJE TASTAURE,A STAVI OVU NOVU (u manage apps) ili idi u settings\language and keyboard pa izbaeri tu samsung mada bi ja titaniumom napravio backup svoje (za svaki slucaj),a onda je uninstall i posto nema druge morace da koristi ono sto ima i gotovo!

Gongy
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Gongy kaže...
Novi Ovdjee kaže...

E kako da instaliram Samsung tipkovnicu? Flasho sam iz CWM, ali nista se nije promijenilo ( koristio sam link od Gongy-a ). 

 

Prosto,deinstaliraj tu koju imas ili idi u settings\app i tamo OBRISI PODRAZUMJEVANU VRIJEDNOST TE SVOJE TASTAURE,A STAVI OVU NOVU (u manage apps) ili idi u settings\language and keyboard pa izbaeri tu samsung mada bi ja titaniumom napravio backup svoje (za svaki slucaj),a onda je uninstall i posto nema druge morace da koristi ono sto ima i gotovo!

Da ali problem je to sto mi se Samsung keyboard ne pokazuje u settings/language. Ja flasham a ono nista koristim tvoj CM10 JB Style. Nezz u cemu je problem {#}

HAHAHAHAHAHAHA ima i boljih od U8650
11 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Hmm,da imam mob sad bi to lako rijesili ali ovako...jesi gledao u titanium da li je uopste instaliralo app ili root explorerom da li je ima u system\app ako nema onda pokusaj ovako,raspakuj onaj zip na PC-u izvadi app i prebaci je na SD,onda je root expl. kopiraj u system\app i OBAVEZNO PROMIJENI PERMISSION U RW-R-R I PROMIJENI CHANGE OWNER (ono sto sam obajsnio gore par postova) ali mislim da ako koristis ovu noviju verziju root expl. onda ovaj owner vec sam se podesi ali nista te ne kosta da provjeris!

Gongy
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 17:39 (Gongy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Sad sam instalirao tvoj portani rom, onaj TouchWiz Galaxy. Dobar je to rom, svidja mi se. :)
HAHAHAHAHAHAHA ima i boljih od U8650
10 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

E pozz, samo da pitam jel itko od vas cuo ili nacuo da ce nas Huawei u8650 moci podrzati najnoviji android KitKat ?

Ima jedna stranica na kojoj pise da ce biti dostupan i na low-end android uredjajima, evo slike i evo stranice. :)

 

http://www.firstpost.com/tech/why-all-android-users-should-welcome-the-new-kitkat-update-1205463.html  <---- stranica

HAHAHAHAHAHAHA ima i boljih od U8650
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2013 11:40 (Novi Ovdjee).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

hm netje radi ovaj 1.5 face kako treba, nije ta verzija sto sam ja koristio, imam problema s porukama pokazuje mi poruke u inboxu od prije 2 godine  :D moram naci nesto novije

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Chaselol, oprosti na smetnji, i ja sam u potrazi za nekim dobrim romom, koji ti je to fundo/stock rom? Odakle? Hvala!

Gongy, uzklanjanje holda za pozive nije pomoglo. Štoviše, nakon par minuta razgovora mi mikrofon prestane raditi, kao da ga bradom muteam, a nisam,... Morat ću stavit neki drugi rom da vidim jel do toga, ili je huawei napokon za mirovinu ;(

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2013 13:53 (Lasagne_at_night).
11 godina
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Kod mene je Fundowsky 4.0 bio dosta vremena, dosta toga je pobrisano i fino uredjeno. Sad koristim svoj rom, uzeo stock rom, sve pobrisao i ljepota ;) Na kraju to je ipak najbolje za nas telefon

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Mogao bi negdje stavit taj tvoj ROM da ga i drugi probaju, ha?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
djigibao kaže...
Mogao bi negdje stavit taj tvoj ROM da ga i drugi probaju, ha?

Vidis ima i toga :)

Los mi je upload jako u zadnje vrijeme, kad nesto sredim stavicu link {#} 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

E oce li onda moci KitKat na Huawei u8650 ? :)

 

P.S. i ja trazim neki dobar rom, chaselol daj suploadaj taj svoj rom da ga probam, trenutno sam na stock 2.3.5 i nije bas nes, aj plzz stavi link :)

 

 

HAHAHAHAHAHAHA ima i boljih od U8650
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Novi Ovdjee kaže...

E oce li onda moci KitKat na Huawei u8650 ? :)

 

Najvjerojatnije nece, nema veze sto su oni objavili da ce Kitekate radit i na slabijim masinama kad proizvodjac (Huawei) ne radi podrsku kao i vecina ostalih firmi (...driveri itd).

Android nije iOS da nudi podrsku 4-5-6 godina, ovdje moras, ako zelis bit u trendu kupovat svake 2-3 godine novi mob {#}.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Hvala na odgovoru. :)

Jos nesto, evo sad na "kraju" teme, koji je po tebi najbolji rom? Ja neznam koji da stavim. Svaki koji sam do sada stavio imao je nesto zbog cega mi se nije svidjao. Daj tri,cetiri roma koji su po tebi najbolji. Ako ti nije tesko lol :P
HAHAHAHAHAHAHA ima i boljih od U8650
16 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Ja koristim ovaj od Gongy-a (GONGY CM7.2 ICS Style) vec jedno pola godine i meni je OK, sve radi normalno.
Prije toga sam imao Gongy CM mod 2.3.7 koji mi je cak i malo brzi/fluidniji.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Tnx isprobat cu ih. :)
HAHAHAHAHAHAHA ima i boljih od U8650
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice