"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.738.790
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz ekipa. Po obilatim preporukama na forumu ne bi mi trebao biti problem odabrati neki mob (Xiaomi?) za 200tinjak €. Mali problemčić mi stvaraju veličine tih mobitela. Volio bih nešto ispod 150mm. Redmi 7 mi je definitivno prevelik. Poco je nešto skuplji, a isto na granici boli s dimenzijama. Rado slušam preporuke.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nije kinez ali Samsung A40 je prilično kompaktan.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ZdravkoZ kaže...
Nije kinez ali Samsung A40 je prilično kompaktan.

 Baš sam na to nabasao danas. Ima iste dimenzije kao primjerice S6. :)

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@CelticFrost
Daj malo više i uzmi Mi 9 SE. Odličan mobitel, isplati se tih stotinjak eura više. Bilo je već i ovdje na forumu osvrta na mobitel
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je ima tko neki alternativni kontakt od Iliona sa telekineza foruma, probao sam putem PM ali taj forum je toliko los i ne odrzavan da mi samo baca php greske i ne mogu poslati niti obican PM.

 

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 10:34 (Backdraft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

koliko se plaća carina u hr. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dar01 kaže...

koliko se plaća carina u hr. 

 ima tko kakav dobar link u EU za ovaj BLACKVIEW MAX 1 

 

našao sam samo ovaj skupi drek link

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dar01 kaže...
dar01 kaže...

koliko se plaća carina u hr. 

 ima tko kakav dobar link u EU za ovaj BLACKVIEW MAX 1 

 

našao sam samo ovaj skupi drek link

 Rijetko koji odron budeš našao u EU shopovima, uglavnom samo jači brendovi.

Dodatno plačaš PDV 25% + carinska obrada cca 55+ kn ... ne znam koliko je točno

dak
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Istina, teško baš iz EU da neko šalje, možeš uzeti s Alija za 399$, platiš PDV još 100$ + 55 kn carinskih i ispadne te oko 3.300 kn, dakle oko 400 kn manje nego s tog linka koji si poslao...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 16:15 (frulex).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Reef kaže...

Sada malo čitam po netu i koliko vidim da je garancija na uređaje kupljene preko Alija i Honorbuy-a ( a vjerojatno i ostalih) uglavnom neiskoristiva.... hmm

 ja sam slao mob u kinu na reklamaciju

200 kn poštarina + 2 i pol mjeseca čekanja al je došao natrag popravljen

xiaomi mi note 3

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ave mudri ljudi, zamolio bih vas savjet.

 

Živim vani a teleoperator mi nudi mobitel. S obzirom koliko želim doplatiti i da želim samo kompaktnu veličinu izbor se suzio na:

 

Huawei P 20 Lite 4/64 - besplatno

Samsung A 40 4/64 - doplata 30 eura

Huawei P30 Lite 4/128 - doplata 130 eura

Huawei P20 4/128 - doplata 169 eura

Samsung S9 4/64 - doplata 250 eura

 

Pa molim vaše mišljenje da li razliku u doplati osjetim i u razlici kvalitete, dakle da ne filozofiram koji bi bio najoptimalniji s obzirom uloženo dobiveno.

 

Unaprijed hvala na trudu i odvojenom vremenu!

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mecaja kaže...

Ave mudri ljudi, zamolio bih vas savjet.

 

Živim vani a teleoperator mi nudi mobitel. S obzirom koliko želim doplatiti i da želim samo kompaktnu veličinu izbor se suzio na:

 

Huawei P 20 Lite 4/64 - besplatno

Samsung A 40 4/64 - doplata 30 eura

Huawei P30 Lite 4/128 - doplata 130 eura

Huawei P20 4/128 - doplata 169 eura

Samsung S9 4/64 - doplata 250 eura

 

Pa molim vaše mišljenje da li razliku u doplati osjetim i u razlici kvalitete, dakle da ne filozofiram koji bi bio najoptimalniji s obzirom uloženo dobiveno.

 

Unaprijed hvala na trudu i odvojenom vremenu!

 Ne znam koji trenutacno mobitel imas, ali moj izbor bi bio Huawei P20 od svih nabrojanih .. Prva 3 nabrojana bi ti se vec mucila s nekim zahtijevnijim aplikacijama / igricama , dok P20 i dan danas radi odlicno, ima jako dobre kamere, i za tu doplatu mislim da je to best buy.. S9 je mozda mrvicu jaci ali ne vrijedi tih para , tj. te razlike u doplati izmedju P20 i S9.
Ukratko, P20 definitivno. :)

4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, naručila bi mobitel Doogee S90 ali mi stanice sa hrvatskim recenzijama daje link za Ali Exspress pa me zanima kako bi mogla saznati da li bi platila pdv i carinu ako ga naručim sa Alija? Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vjerpvatno bi platio,ali daj link da provjerimo.

9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Lijep pozdrav.

Nedavno sam imao upit oko Poca za 1800kn i Nota7 za 1500kn, no ispostavilo se da ne mogu dobiti Poca za te novce. U međuvremenu mi se jako dopao Mi9 SE i mislim da je odluka pala na njega, tj. past će ako dobijem pozitivan odgovor na iduci upit.

Znaci zanima me placa li se ikakva  carina i kako sav taj postupak ide oko naručivanja mobitela sa aliexpressa. Nasao sam ovaj  gjde se tvrdi da se ne placa carina ako se naruci preko DHLa pa me zanimima jeli to istina?

Hvala :D

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 20:19 (LLAMABOY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
LLAMABOY kaže...

Lijep pozdrav.

Nedavno sam imao upit oko Poca za 1800kn i Nota7 za 1500kn, no ispostavilo se da ne mogu dobiti Poca za te novce. U međuvremenu mi se jako dopao Mi9 SE i mislim da je odluka pala na njega, tj. past će ako dobijem pozitivan odgovor na iduci upit.

Znaci zanima me placa li se ikakva  carina i kako sav taj postupak ide oko naručivanja mobitela sa aliexpressa. Nasao sam ovaj  gjde se tvrdi da se ne placa carina ako se naruci preko DHLa pa me zanimima jeli to istina?

Hvala :D

 Piše da nema carine, stranicaje ozbiljna tako da ...

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
LLAMABOY kaže...

 Nasao sam ovaj  gjde se tvrdi da se ne placa carina ako se naruci preko DHLa pa me zanimima jeli to istina?

Hvala :D

 Sacekaj ekipu koja kupuje sa alija da ti odgovori, uglavnom ako narucujes sa Mi global i GoldWay preko DHLa ne placas carinu, ali zato placas dostavu.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ne naplacuje ti se, samo moras stavit da ti šalju Dhl-om cca. 180kn poštarina
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa,

Prije nepunih mjesec dana sam kupio Mi 9SE (ocean blue, 6/64), prelazak sa RN4x (3/32). Pa bih čisto volio podijelit neka iskustva koja sam opazio. To je moje neko okvirno mišljenje o tom smartphone-u, nemojte odmah hejtat ako nekom ne odgovara moje mišljenje.

Prvo razlog kupovine i zašto baš taj model. Nakon korištenja RN4x - 2 i nešto godine odlučio sam se malo obnoviti. Dizajnerski mi se jako svidio na reviewima, specifikacije zadovoljavajuće i želja da opet imam Xiaomi jer mi se pokazao odličnim. Da napomenem još jedna pohvala za njih, kući imamo nekoliko Xiaomia redom: Redmi 4 Prime, Redmi 4A, Mi 5, Redmi Note 4x, Redmi Note 5, Redmi 6, Mi 8, Mi 9SE. Od svih navedenih nikad ni jedan problem ni sa jednim, a svi su kupljeni novi nedugo nakon izlaska modela. Dan danas svi rade, jedino je ovaj prvi 4 Prime krepao, uletio bratu u more, bio jedno vrijeme i oksidirao naravno. 

Koristio sam neko vrijeme bratov Mi8. Dimenzije meni osobno katastrofalne i ne sviđa mi se što idu u tom smjeru što veći ekran. Mobitel dosta širok i nije baš kompaktan. To je jedan od razloga zašto sam išao na 9SE verziju. 

 

Prednosti Mi 9SE 

Hajmo sad redom što mi se jako svidjelo za ovaj period korištenja... 

Čim sam dobio uređaj jako mi se svidjelo što ide ona silikonska maskica uz njega, uvijek u tom periodu dok ne stigne maskica sa ebaya otučem nekim čudom mobitel. Tako da meni osobno ta sitnica znači dosta. Dizajn fantastičan, jednostavno od dimenzija, kvalitete izrade, tanak, nije težak - točno ono što sam tražio - premium kvaliteta za male pare, rekli bi jel. Ona priča kako kamere puno strše vanka, meni se iskreno tako i činilo u startu ali nije to uopće tako strašno. Koristim ga trenutno s ovom tvorničkom maskicom i stvarno kamere malo vire ali da mi stvara neki problem ili kompleks - nije uopće. Kako je jedan kolega tu na forumu predložio onu navlaku što ide na kamere - to sam naručio pa eto ima i za to rješenje. Ekran jako, jako dobar. Amoled ekran nemam tu šta puno pričati, meni itekako odgovara i zadovoljan sam s njim. 

Vratimo se malo na one kamere, znači pozadi ima te tri kamere onu glavnu 48mp, ultrawide od 13mp i naravno telephoto od 8mp. Inače nisam neki fotograf da često slikam i to mi nije toliko bitno bilo. Moj RN4x je davao neke skromne fotografije koje nisu bile nešto posebno ali nije mi ni trebalo ništa bolje. Ali bome ovdje sam se itekako iznenadio. Kamere su stvarno jako, jako dobre za neke prosječne korisnike kao što sam ja, ako ne i predobre. U startu mi ova ultrawide kamera nije imala smisla, ali vjerujte mi postoje situacije kad je stvarno dobro da ju imate - mada rijetko. Sve u svemu kamere su me oduševile, za neki mobitel u ovom cijenovnom rangu. Bratov Mi8 mu definitivno vode ne može dodati u kameri. Prednja kamera isto solidna, riječ je o 20MP kameri. 

Par riječi za nedostatak 3.5mm utora (zapravo dobijete type-c to 3.5mm adapter uz mobitel). Meni osobno ne smeta jer ne koristim slušalice, jedino naglavne bluetooth stoga mi taj nedostatak ide u korist - manje će se prašine skupljat u toj rupi. Nisam testirao ovaj adapter uz njega, pa tko to koristi i kome treba neka kaže mišljenje. Za mene osobno je ovo prednost, a ne nedostatak. 

Isto tako za SD karticu. Istina je da slike slikane sa 48mp kamerom zauzimaju i preko 20MB prostora i dobra bi bila stvar da mobitel prima SD karticu. Stoga kome treba neka uzme verziju od 128GB, meni osobno ne treba, rijetko slikam i redovno mobitel čistim i prebacujem slike na Drive dok ove sa mobitela brišem. Sasvim dovoljno 64GB. 

Vratimo se malo na software, točnije na MIUI - tko je koristio i naviknuo se na njega ništa ga drugačije ne očekuje tu. Tko voli nek izvoli, kome ne odgovara nek produži. 

Na mobitelu imam jako puno aplikacija koje koristim za posao i za putovanja. Koristio sam iste dok sam koristio bratov Mi 8 i realno neke razlike u performansama nisam primjetio. Igrice inače ne igram, ali u zadnje tučem Mobile Legends povremeno, zna se malo zagrijati ali ni u pola kao što je RN4X znao. Ako netko misli da će mu biti problem što je u njemu SD712 i da bi to bio neki razlog za prelazak na Poco, moj savjet - mislim da neće. Ja osobno ne znam što trebate na njemu radit da ga dovedete do situacije da on šteka ili ne znam ni ja šta. Ako sam u krivu ispravite me i recite mi kako ću ga dovesti do tog stanja da znam. Ali iskreno, nisam toliko zahtjevan korisnik stoga me to toliko i ne zanima. Ovaj dizajn, praktičnost, kvalitetu izrade definitivno ne bih mjenjao za Pocophone jer opet napominjem ove navedene mane (nema sd karticu, nema 3.5mm utor, slabiji soc) meni osobno ne smetaju kao što se vidi u prethodnom tekstu i stoga mi nisu nikakav razlog da uzmem Poco. Možda samo zbog baterije, ali meni i dalje nedovoljan razlog. Ali svatko ima svoje mišljenje, ovo je moje.  

 

Mane Mi 9SE

Da ne bi bilo da je mobitel savršen, ima on naravno svojih mana. Zanemarimo za sad one spomenute za koje svi znaju - nedostatak sd kartice, 3.5mm utora i slično. Krenimo redom... Baterija! Tu su po meni napravili dobar kiks. Pošto znam putovati na duge rute, meni ta baterija osobno znači. Netko će dati prednost ovom brzom punjenju, ali meni više odgovara neovisnost o zidu par sati više nego to brzo punjenje. Stoga mi je to mana za ovaj mobitel, nemam naviku bit često prikovan uza zid. Mobitel mi često ne može izdržati cijeli dan bez punjača, nekad da nekad ne. RN4x je bez problema izdržao dan vremena. Nikad nisam koristio power bank, onda sam prije par dana u Mi storeu u zagrebu kupio neki obični Xiaomijev power bank od 5000mAh (oko 100 kuna) čisto da imam za svaki slučaj dok putujem i problem riješen. 

Netko je spominjao da je senzor za otisak prsta na ekranu odličan, meni je osobno nekako spor. Dobra je stvar, ali nije tako brz košto sam očekivao ili sam jednostavno previše očekivao. 

Sad da navedem njegov najveći problem, a to je mikrofon. Vozim se s autom prije par dana i snimam zvučnu rođaku. Prozor je možda malo otvoren bio ali ništa strašno, nema propuha. Zvuk užasan. Pucketa, prekida, jednostavno loše i jedva se razumije što govorim. Slušam snimku i ne mogu vjerovat, zatvorim prozor sve ok. Ista stvar na svim xiaomijevim uređajima, valjda zbog tog noise cancellationa. Ali na ovome itekako osjetljivo. Npr. tuže mi se prijatelji redovno (koji imaju xiaomi), dok su vanka i snimaju u disku zvuk to bude katastrofa. Zvuk uništen, prekidi konstantni i sve, ali nikad mi se nije dogodilo sa RN4x da ako je prozor malo otvoren da on prekida i uništava zvuk što mi se dogodilo sa Mi 9SE. Inače je mikrofon odličan, ali jednostavno mi to ne ide u glavu kod nekih malo lošijih uvjeta da zvuk bude tako katastrofalan. 

 

Editat ću post ako je još čega sjetim :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 21:40 (H3rc0).
 
14 0 hvala 8
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Možda je ovo dobro i u mi9 temu zaljepit da se ne izgubi ovde u moru postova.

Btw imali ultra wide kamere auto fokus ili je fiksiran?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

I ultrawide kamera ima zoom i autofocus

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
H3rc0 kaže...

I ultrawide kamera ima zoom i autofocus

 U tom slucaju imaš jednu veliku prednost na toj kameri u odnosu na mi9t. Pošto ti kamera ima autofocus možeš je koristit za ekstreman macro. 

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thebatman kaže...
H3rc0 kaže...

I ultrawide kamera ima zoom i autofocus

 U tom slucaju imaš jednu veliku prednost na toj kameri u odnosu na mi9t. Pošto ti kamera ima autofocus možeš je koristit za ekstreman macro. 

Ispričavam se, mislim da sam pogriješio. Negdje sam pročitao da ima autofocus, pa sam brzo odgovorio na poruku. Sad sam baš pogledao i vidio da ima manual focus, ali ne autofocus ako se ne varam... Uglavnom za focus treba prstom pritisnuti :D

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala na lepo napisanom i iscrpnom prikazu. 

 

H3rc0 kaže...

Mane Mi 9SE

... Baterija! Tu su po meni napravili dobar kiks. Pošto znam putovati na duge rute, meni ta baterija osobno znači. Netko će dati prednost ovom brzom punjenju, ali meni više odgovara neovisnost o zidu par sati više nego to brzo punjenje. Stoga mi je to mana za ovaj mobitel, nemam naviku bit često prikovan uza zid. Mobitel mi često ne može izdržati cijeli dan bez punjača, nekad da nekad ne. RN4x je bez problema izdržao dan vremena. ...

 Ovo potvrđuje moj glavni izvor zabrinutosti kada je ovaj model u pitanju. Možeš li mi opisati kako izgleda dan u kome ti baterija ne izdrži do uveče? Mada, ako u prvim mesecima već pokazuje znake slabosti, šta za godinu i po?! 

 

H3rc0 kaže...

Par riječi za nedostatak 3.5mm utora (zapravo dobijete type-c to 3.5mm adapter uz mobitel). Meni osobno ne smeta jer ne koristim slušalice, jedino naglavne bluetooth stoga mi taj nedostatak ide u korist - manje će se prašine skupljat u toj rupi. Nisam testirao ovaj adapter uz njega, pa tko to koristi i kome treba neka kaže mišljenje. Za mene osobno je ovo prednost, a ne nedostatak. 

 Ok kolege, ima li ko da jeste koristio adapter? Koristim slušalice i dobre in ear žične se nađu za siću (plus ne moraju da se pune, plus ne nosim na glavi Bluetooth odašiljač) i tako nameravam i da nastavim, pa me ovo baš zanima - kakav je kvalitet zvuka i koliko dobro adapter "tera" slušalice u smislu snage?

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako i sam imam isti uredaj (mi9 se) pa malo da se nadovezem. Uredaj je stvarno odlican i prezadovoljan sam. Sto se tice baterije, tu sam citao dosta da je slabija, no ja za za sad to nisam primjetio. Meni izdrzdi cijeli dan bez problema, i sot bude ok 4-5 sati. Mozda to nekome je malo, ali meni je sasvim dovoljno. Za otisak prsta se slazem da je sporiji i ne pogodi bas uvijek. Iskreno puo je bolje rjesenje na ledima moba otisak, ali dobro. Kako koristim amazfit bip onda mi prakticki ni ne treba jer se sam otkljuca kad je sat u blizini, tj na ruci.

Za kamere je dobro stavit gcam, ne zbog slika po danu jer tu nisam bas razlike primjetio, vec zbog nocnih. Razlika je stvarno ogromna. Inace kamere su odlicne. Isto tako ovo za slikanje u 48mpx sam citao da nema bome nikakvog smisla jer je slika prakticki ista, jedino da je ides gledat na tvu dijagonale 2 metra ocito. Tako da ja nikad ni ne slikam u toj kvaliteti.

Mene najvise smetaju notifikacije koje se ne prikazuju na vrhu, tj dodu i ne stanu i onda kasnije moras spustat prozor notifikacija da bi uopce vidio da imas nesto. Srecom to je do roma i svi se bune pa mozda vec srede to na novom updateu.

Vezano za adapter za slusalice, nisam ga ni ja jos koristio, ali koristio sam to isto na Le pro 3 i nikakvih problema nije bilo. Sve je radilo kao da su slusalice normalno ustekane bez njega. Probao bi sad i na ovom da kazem i iz prve ruke no nemam bas u blizini slusalice. 

 
3 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala na dodatnim informacijama!  

 

Što se mene tiče, 4-5 sati SoT-a nije samo po sebi problem, no na trenutnom uređaju, Mi 5s sam, kada je bio nov, dobijao 4 - 5,5 sati i punio ga jednom dnevno do jednom u dva dana, no, da li usled degradacije baterije ili softverskih nadogradnji, sada uglavnom ne dobijam više od 3,5h (ako i toliko) i to ponekad nije dovoljno i moram ili puniti u toku dana ili, ako nisam u mogućnosti, jako paziti da ne ispraznim bateriju (inače, uređaj je star malo manje od 2 godine, nisam se pridržavao nekih posebnih pravila pri punjenju, ali mislim da ni jednom nisam dozvolio da se isprazni toliko da se telefon ugasi). Zbog toga bih voleo nešto sa malo više "rezerve". Inače uređaj jako blizu savršenog (nedostatak 3,5mm jacka bih preživeo uz adapter, a SD kartice uz 128GB model koji srećom nije mnogo skuplji od onog sa 64GB, dok mi se sve ostalo jako sviđa). Hmmm... 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 20:18 (Ivan(4)).
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Upravo sam probao i slušalice preko adaptera i sve normalno radi

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

E jbmu.... taman kad cujem iskustva iz prve ruke, mene zadesi nesreca Imao dva nepredvidena troska jucer i tako morao smanjti budget, a stari mob me pocinje svaki dan hebavati pa nemam vremena cekati. Ipak, narucio sam si Note7 4/64 za 1550kn (jos dobio od sestre staklo i maskicu za nj).

Zahvaljujem se na vašim odgovorima

EDIT: stigao prije nekih sat vremena pa rek'o da nabacim sliku

 

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 11:43 (LLAMABOY).
Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja pokušavam staviti link a ne ide mi, šta ima neka fora stavljanja linkova. Ako može pomoć? ☺️

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://m.aliexpress.com/item/32974078310.html?trace=storeDetail2msiteDetail&spm=a2g0v.12010108.1000001.7.532416a9JM547S&fbclid=IwAR2aWPWMDQFfJEu-w0ZodXZw0ADBRiSuDJIH0fEvQXEUuLeI7boOK4Qc1eI

 

Uspjela sam ovako zaljepiti... Nadam se da nije kontra pravila i da ćete mi moći pomoći.naručila bi ovaj mobitel preko AliExpress pa me zanima da li bi platila carinu i pdv i ako da da li znate koliko...ne znam kako se to izračunava.

Hvala puno 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice