"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.314
|
čitano: 5.733.107
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Carina se ne plaća na elektroniku, platiti ćeš PDV 25% na ukupnu cijenu plus cca 60 Kn manipulativne troškove.
Ako naručiš preko DHL-a, troškovi će biti puno veći i moraš vaditi EORI broj
4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne nudi mi uopće naručivanje preko DHL nego kao Standard shipping. Znači ako naručim tako, platit cu PDV plus te troškove? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mob je odličan za te novce, uzeo 2 komada klincima. Sad bi i sebi jedan 😁
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 20:44 (rapa).
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
#Buka
Da
16 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pogrešna tema 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 10:14 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jeste ih isto uzeli preko AliExpress? Koliko ste platili troškove?

4 godine
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
rapa kaže...
Mob je odličan za te novce, uzeo 2 komada klincima. Sad bi i sebi jedan 😁

 Vas sam pitala prethodno pitanje

 

Ispričavam se,ja ko da sam s marsa pala 

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je li ovo danak jeftinim Xiaomi mobitelima? Kupio preko honorbuya.

Imam Xiaomi 5 PLUS i počelo mi se događati da ponekad ne čujem osobu s kojom pričam (ili od uspostave poziva ili prestanem čuti za vrijeme poziva), a ljudi mene normalno čuju.

Na speakerphone sve normalno radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam  LeEco Coolpad 1 mobitel. WIFI mi u Hrvatskoj radi OK. U Italiji i Austriji OK. U Češkoj i Rusiji se ne mogu spojiti.Da li netko zna u čemu je problem. Mobilni internet isto radi samo ga nisam uspio isprovati u ove dvije zemlje gdje ne radi a i ne bi ga koristio jer sam na bonbonu na bonove.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, 

 

Ima li tko alternativni kontakt od Iliona sa telekineze foruma, koji ne radi vec neko vrime, koji je support za Goldway. 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav svima.zanima me preporuka nekog rugged telefona kineskog cca 1500-2000kn.najbitnija baterija da sto duze traje.hvalaaa

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://www.doogeemall.com/en/buy/ip68_rugged_smartphone_s90

Ovo sam ti samo zalijepio model interesantan je pa vidi koliko kosta okvirno djeluje odlicno i zanimljivo je montaza ovih modula... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Horatio_Hornblower kaže...

https://www.doogeemall.com/en/buy/ip68_rugged_smartphone_s90

Ovo sam ti samo zalijepio model interesantan je pa vidi koliko kosta okvirno djeluje odlicno i zanimljivo je montaza ovih modula... 

 imas mozda jos koji?vidio sam Ulafone,sta mislis o njemu?

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji tocno model imaju oni vise njih.

A slusaj cubot dogee ulephone i slicni su ti tipicni kinezi ali bit ces zadovoljan sa uredajem samo mislim da kameru ode ne shvacas ozbiljno.

Iskreno ovaj dogee je meni interesantan zbog ovoh dodataka a kako tebi treba baterija on ima nastavak za bateriju...

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kakav j Honor 8x? Kakva mu je kamera?

Trenutno se može povoljno nabaviti...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 23:00 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Redmi 5 plus
Baterija i više nego dobra
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da je to vise do operatera nego do mobitela, to se desava i mojoj zeni iako i ona ima Xiaomi Note 7.

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz ekipa...imam pitanje,pa bih trebao odgovor...kolega je kupio Xiaomi mi 9 i instalirali gcam,medutim koju god verziju stavili radi podosta lose slike,losije od stock kamere...dosta mutne i neizostrene...za mi 8 ima more linkova i slike izgledaju savrseno sa google kamerom...nadam se da ce netko pomoci...lijep pozdrav.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Problem je sto Mi9 ima novi senzor sa puno MP dok Mi8 ima identican senzor kao i Pixel, cak i procesor SD845 za koji je SW Gcam pisan tako da ne cudi da na Mi8 sve radi savršeno.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...

Pozz ekipa...imam pitanje,pa bih trebao odgovor...kolega je kupio Xiaomi mi 9 i instalirali gcam,medutim koju god verziju stavili radi podosta lose slike,losije od stock kamere...dosta mutne i neizostrene...za mi 8 ima more linkova i slike izgledaju savrseno sa google kamerom...nadam se da ce netko pomoci...lijep pozdrav.

 

ocean77 kaže...
Problem je sto Mi9 ima novi senzor sa puno MP dok Mi8 ima identican senzor kao i Pixel, cak i procesor SD845 za koji je SW Gcam pisan tako da ne cudi da na Mi8 sve radi savršeno.

 Tocno ovo što je kolega napisao, mi8 djeli podosta hw sa pixelima i kao takav gcam radi ekstra na njemu.

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala vam na odgovoru...znaci,sta je ciniti? Upotrebljavat stock kameru i amen...ili ce neko izbacit neku verziju di ce to funkcionirat kao na 8-i? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Prodati Mi9, kupiti Mi8, instalirati Gcam i napravio si upgrade kamere i pospremiti cca 1000 kn u djep. 😁

Zvuci nevjerojatno, ali bojim se da je Mi9 korak unazad sto se glavne kamere tice.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam mi 8 i ne bih ga mijenjao bas zbog google kamere iako mi je izgledom dojadio...jos jedno pitanje pa ako netko zna,jel ta google kamera ista na svim mobitelima,jer vidim da redmi note 7 sa gcam-om pravi isto dobre slike? Jel moze netko pojasniti te gcam apk-ove koji se prave i preuzmu,volio bih vise znat o tome,jer su slike stvarno fantasticne,pravo otkrice,sa low end uredajem imat dobru kameru...hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...

Imam mi 8 i ne bih ga mijenjao bas zbog google kamere iako mi je izgledom dojadio...jos jedno pitanje pa ako netko zna,jel ta google kamera ista na svim mobitelima,jer vidim da redmi note 7 sa gcam-om pravi isto dobre slike? Jel moze netko pojasniti te gcam apk-ove koji se prave i preuzmu,volio bih vise znat o tome,jer su slike stvarno fantasticne,pravo otkrice,sa low end uredajem imat dobru kameru...hvala unaprijed.

 RN7 nece nikad imat slike kao mi8, gcam ili ne. Gcam je pisan za pixele, oni koriste SD chipset i kao takav gcam ce radit na vecini SD mobitela. E sad, pitanje je tu i koji SD i koje funkcije će radit itd.

Konkretno mi8/mi mix3/ poco imaju isti chipset kao pixel 3 serija i isti senzor kamere, tako da na tim telefonima gcam radi gotovo savršeno.

16 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Čitao sam review za Xiaomi Mi A3 i moram reći da su napravili dobar posao. Na papiru uopšte ne izgleda kao neki poseban upgrade u odnosu na A2 (štaviše rezolucija ekrana je samo 1560x720), ali sve zajedno funkcioniše izuzetno:

  • CPU je solidno sposoban dok GPU nije ništa posebno, ali na toj rezoluciji daje odličan framerate, u rangu sa mnogo jačim modelima, tako da su performanse generalno jako dobre, a pri tom, prema testovima, nema ni zagrevanja ni throttlinga
  • kamere su jako dobre, i glavna i prednja
  • ekran je AMOLED
  • solidan dizajn sa minimalnim notchom
  • GorillaGlass 5 i napred i pozadi
  • baterija traje i traje
  • nakrcali su skoro sve čega su se setili: 3.5mm, IR, microSD (koristi drugi SIM), FM radio...
  • Android One za one koji bi radije to nego MIUI

 

Jedini pravi kompromis, s obzirom na cenu, je rezolucija ekrana i, s obzirom na konkretan tip panela (PenTile AMOLED), kažu da se u odgovarajućim situacijama to da primetiti, ali sa skoro 300ppi, situacija je i dalje daleko od katastrofalne (a spušta cenu i omogućava odlične performanse u igrama).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2019 12:10 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-review-1964p3.php

 

The actual resolution is 720 x 1,560 pixels (19.5:9 aspect) or 286ppi density.

This could have been fine, but the PenTile OLED matrix isn't suited for low-res screen because it has less subpixels than a regular RGB display and pixelization and jagged texts are occasional. The Galaxy S III kickstarted the use of PenTile AMOLEDs and even this 2012 smartphone had higher pixel density at 306ppi.

So, did we notice pixelization? Yes, especially on solid colored backgrounds. What about jagged text? All the time? Are those deal-breakers? It depends!

 

 

16 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Video sam, i dalje mi ne deluje prestrašno. Poigraću se sledeći put u Mi Storeu, baš me zanima kako izgleda uživo. Iako nisam posedovao telefon sa ekranom tako niske rezolucije 3-4 godine, mislim da je u pitanju pametan kompromis.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Malo se pravimo isto grbavi da je ovo napravio huawei samsung lg meizu bilo bi da nista ne valja da kako to moze bit u 2019 a kad xiaomi to nakrkelji odmah je to okej jer cijena je ok.  Pa meni je ekran najbitnija stavka mobitela jer u to buljis svo vrijeme.... 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Meni je na prvu isto bilo neviđeno glupo da su ga tako napravili, no dok sam prošao kroz ceo review, zaključio sam da je to jedina slaba tačka telefona (ok, ja bih voleo i NFC i dedicirani microSD slot, ali ne biva) i da je u neku ruku oprostiva (između ostalog, za ekran više rezolucije bi se platila cena u prepolovljenim grafičkim performansama). Pri tom, imao sam povremeno u rukama ekrane te rezolucije i nisu mi bili katastrofa, a ovde za razliku od tih jeftinjaka i dalje pričamo o AMOLEDU sa lepim bojama i odličnim kontrastom. Ovde je navodno niža rezolucija nešto upadljivija zbog tipa matrice, ali, kao što rekoh, radoznao sam da vidim kako izgleda uživo.

 

Do tada, zaista mi deluje kao dosta dobar uređaj, mada sam, u poređenju sa drugima, i dalje bliži tome da uzmem Mi 9SE za samo malo više para: više RAM-a, NFC, bolji ekran, jači SoC, no istovremeno sam sebi ne verujem potpuno da je to pametniji izbor, jer je baterija na Mi 9SE, u zavisnosti od toga ko se pita, od ok do preslabe, a to može biti presudan usability faktor (koja korist od lepog ekrana ako ga ne smem uključiti?). Ako treba da ceo dan budem u pokretu (što znači jače pozadinsko osvetljenje) i na telefonu tražim informacije, gledam mape, navigaciju, slikam itd, iz ličnog iskustva mi je poznata nelagoda kada pred mojim očima samo nestaju procenti baterije, a dan nije ni blizu kraja.

 

Tako da mi sve u svemu deluje kao pametno, to jest vrlo praktično složen uređaj, kod koga je cilj da se iz ograničenog budžeta izvuče maksimum na što većem broju polja.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ivan(4) kaže...

Video sam, i dalje mi ne deluje prestrašno. Poigraću se sledeći put u Mi Storeu, baš me zanima kako izgleda uživo. Iako nisam posedovao telefon sa ekranom tako niske rezolucije 3-4 godine, mislim da je u pitanju pametan kompromis.

 

 

Pametan kompromis???

Idemo se uozbiljiti malo, pa ekran je osnova, od nje sve polazi i zavrsava, a nekima je dealbreaker i ako je "samo" FHD, a mi ovdje pricamo o ekranu koji ima jos nizu rezoluciju...kada sam vidio rezoluciju tu je prestao moj bilo kakav interes za navedenim mobitelom.

Kceri sam uzeo Mi A2 Lite koji iako je stariji model je po meni puno bolji mob od A3.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2019 16:45 (ocean77).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice