Landvo L200 - review

poruka: 112
|
čitano: 36.096
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Landvo L200 (OnePlus One clone) - review

Evo narode, kao što sam i u temi kineski mobiteli rekao, uzeo sam navedeni mobitel Landvo L200, pa nakon testiranja vam predstavljam i recenziju istoga:

 

Kao prvo i prvo da odmah prijeđem na ono što najviše zanima ljude, a to je cijena: Navedeni mobitel možete naručiti s stranice gearbest.com po redovnoj cijeni od 90,89$ s uključenom besplatnom poštarinom. Kako sam dobio jako puno upita na privatnu poruku i dosta ljudi planira naručiti mobitel, samo za čitatelje Bug foruma koristeći promotivni kod L200RX moguće je navedeni mobitel kupiti po cijeni od 83,99$

 

Ispod haube ovog jeftinog mališana se nalazi sljedeće:

Brand: Landvo 
Type: Phablet 
OS: Android 4.4.2
CPU: MTK6582 
Cores: 1.3GHz, Cortex-A7, Quad Core 
GPU: Mali-400 MP 
RAM: 1GB RAM 
ROM: 8GB 
External memory: TF card up to 64GB (not included)

Battery: 2000mAh Battery

WiFi: 802.11b/g/n wireless internet 
Network type: GSM+WCDMA 
Frequency: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/900/1900/2100MHz 
Support 3G : Yes 
GPS: Yes 
Bluetooth: Yes

Screen size: 5.0 inch 
Screen resolution: 960 x 540 (qHD)
Back camera: 8.0MP, with flash light and AF 
Front camera: 2.0MP 

 

Paket:

 

Paket sam po sebi došao je normalno upakiran u omotnicu s mjehurićima, reklo bi se tipično pakiranje. Paket je stigao iz Kine, preko Nizozemske pošte. Što se sadržaja samog paketa tiče moram priznati tu su se kinezi potrudili, i djeluje stvarno bogato za razliku od nekih drugih skupljih kineskih mobitela. U paketu dobijete EU punjač, slušalice, USB kabel, silikonsku masku za mobitel koja leži savršeno, foliju za ekran i naravno sam uređaj na kojem dolazi već ranije stavljena folija.

 

 
 
 

 

Dizajn:

 

Na prvu čovjek kad pogleda mobitel pomislio bi da je ovo još samo jedna kopija u nizu jednog od proslavljenih kineza. U ovome slučaju riječ je o tome da Landvo L200 zapravo izuzetno podsjeća izgledom na One Plus One. Kako do sada nisam nešto previše koristio „izuzetno jeftine“ kineze, moram priznati da je ovaj mobitel pravo iznenađenje za ono što nudi zapravo za cijenu koliko košta.

 Što se same kvalitete tiče završna obrada je poprilično dobro izvedena, na pritisak sa svih mogućih strana mobitel ne škripi. Zadnji poklopac je reko bi čovjek nešto slabije kvalitete, ali djeluje stvarno čvrsto. Prekratko ga posjedujem da mogu reći kako se ponaša na ogrebotine i sve. Zapravo onako mobitel od početka korištenja držim u silikonskoj maski. Na stranici možete pronaći uređaj u dvije boje, crnu i bijelu. Prednja strana dolazi klasično kao kod većine uređaja u čistoj crnoj boji, dok zadnji poklopac se zapravo bira.

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Ekran:

 

Sam ekran je zapravo ugodno iznenađenje. Zamjeram jedino malo što je podignut od ostatka kućišta, pa djeluje ukoliko udarite negdje mobitel da će odmah puknuti. Nažalost već isprobano i odgovor je da neće. Ni 20 minut od otvaranja i paljenja mi je pao sa stola na ekran bez ikakvih posljedica. Nisam se nadao da ću tako brzo napraviti drop test. Što se samog ekrana i boje tiče, za ovaj cjenovni rang, odlično. Boje su uživo jako oštre, vidljivost na suncu je poprilično dobra, sam po sebi ekran je zapravo jako oštar iako je riječ i rezoluciji od samo 960*540, i gustoće pixela 220ppi. Što se neke vrste zaštite tiče kao Gorilla Glass ili Dragon Trail, za to nisam siguran, mislim da je nema. Kapacitivne tipke nisu osvijetljene, ali zato po meni veći plus je što ima svijetlo za obavijesti. Po meni nešto obavezno.

 

Performanse i software:

 

Mobitel dolazi sa tipičnom kombinacijom za jeftine kineze. Unutra se nalazi MTK 6582. Četverojezgreni procesor čije srce kuca na 1.3 gHz. Ima 1GB rama, i za grafiku koristi Mali-400 MP. Interna memorija je 8GB i proširivo je karticama do 64GB. Od aplikacija sam isprobao više-manje sve što mi je palo na pamet, što ja recimo koristim, ukoliko netko ima još neku želju što probati neka slobodno pita. Ovako redom što sam probao su Whatsapp, Skype, Viber, Facebook, Messenger, Temple Run, Asphalt 8, Subway Surf, par aplikacija za GPS, rezultati.com. Više-manje većinu aplikacija će te moći vidjeti u prezentacijskom videu gdje su sve radile u pozadini a mobitel nije nešto pretjerano pokazivao znakove štekanja. Za one kojima je Antutu mjerilo svega, mobitel vrti solidnih 18842 na zadnjoj verziji s google play-a. Sam mobitel dolazi s KitKat-om. Verzija 4.4.2. Mobitel je došao već root-an, bez ijedne aplikacije koja bi bila višak, iliti ga bloatware, znači čisti android. Na prvu u ovih par dana djeluje fluidno i još nisam primijetio neke veće probleme.

 

 
 
 
 
 
 

 

Baterija:

 

Trenutno nemam što puno reći, baterija se za sada ponaša jako dobro. Ovo je tek četvrto punjenje, dat ću joj još malo vremena pa ću ovu stavku dodatno nadopuniti s opisom i slikama. Svakako evo imate jednu sliku za sada, standby preko noci, moram priznati izuzetno me iznenadilo.

 

 

 

GPS:

 

Sam GPS radi odlično out of box. Ništa nisam dodatno modificirao niti popravljao. Preciznost unutar 3 metra, vidljivost 11 satelita, svih 11 je koristio. Nekih 5 sekundi mu je trebalo da počne prve satelite otkrivati, lockao je 6 satelita već nakon 15 sekundi, do preciznosti od 3 metra sve skupa je trebalo nekih 40-tak sekundi. To je uz korištenje GPS-a i podatkovne veze. Bez podatkovne veze mu je trebao nekih 15-20 sekundi više na kraju.

Što se tice GPS-a, nakon kvalitetnog testiranja, situacija je sljedeća:

Koristio sam Navigon, isključio podatkovnu vezu, samo znaci uz GPS, locirao me unutar 30 sec, put kući, ruta od 350 km, praktički perfektno me navodio cijelim putem.

Na tri mjesta je bio problem, jednom moje krivo skretanje pa dok se izorjentirao i preracunao, druga dva puta je problem bio u zastarjelim kartama, tu su sada kruzni tokovi i nije se znao orjentirati posto je cesta dosta promjenjena, ali poznam put, i znakovi su tu, tako da to i nije toliki problem. Pred kuću me doveo nekih 5 matera ranije je rekao da sam stigao na odredište, sve u svemu od mene ima prolaznu ocjenu..

 

 
 

 

Kamera:

 

Eh, što reći. Ako ću je uspoređivati s Xiaomi MI3 i Xiaomi Hongmi onda je loša. Ako ću biti realan pa podvući crtu i gledati samo cijenu koliko je u globalu mobitel plaćen onda je dobra. Nije vrh vrh, ali je dobra, nekako taman kako sam i očekivao od jeftinog mobitela. Stražnja kamera je 8 mpx, i nudi mogućnost odabira i 13mpx. Pretpostavljam da je tu riječ o softverskoj interpolaciji, ja osobno neku veću razliku nisam primijetio. Sama kamera nudi klasične opcije, HDR, panorama, neki efekti, samo-okidač, itd. Slike su više-manje solidne. Video je dobar.

 

Primjer videa:

 

Primjer slika u full rezoluciji:

http://postimg.org/image/dr6h0jd6p/

http://postimg.org/image/w5h04iphd/

http://postimg.org/image/a8uh45cap/

 

Bonus:

 

Sam mobitel/ekran nudi mogućnost korištenja gesti dok je ekran ugašen. Izuzetno mi se svidjela opcija dupli klik za buđenje ekrana. Jako dobra fora, i skraćuje vrijeme provjeravanja mobitela/sata, iako većina kad krene pogledati na sat na mobitelu to zapravo nikad ne napravi. Također ima mogućnost crtanja sljedećih naredbi po ugašenom ekranu: slovo C za pozive. Slovo M za glazbu, slovo E za Internet browser, slovo S za SMS, slovo V za video, slovo Z za bljeskalicu, povlačenje ravne crte prema dolje otvara aparat, a povlačenje ravne crte prema gore mijenja pjesmu. Također jedan bonus je i što 3G mreža radi na 900mHz što je bitno većini u Hrvatskoj koji koriste Tele2 da bi mogli imati 3G signal u manjim mjestima.

 

I za kraj: Dosta upit sam također dobio i za drugi model Landvo L200G, ovaj model je malo slabiji ali samo u smislu da ima malo slabiju kameru (5mpx) i ima 4GB interne memorije, ali zato podržava 4G. Ukoliko tražite jako jeftini mobitel s 4G mrežom onda je ovo možda pravi izbor za vas. Na istoj stranici gearbest.com se može naći po cijeni od 109,41$, poštarina uključena u cijenu. Koristeći promotivni kod L200GRX možete ga dobiti par dolara jeftinije.

 

 

Evo i video je online, tako da možete pogledati i uživo kako to izgleda koristiti ovaj mobitel:

 

 

 

Ukoliko bude još kakvih pitanja, želja za provjerom nečeg kako radi, itd, slobodno pitajte, komentirajte.

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 23:24 (majdo).
Moj PC  
14 1 hvala 9
15 godina
offline
Landvo L200 - review

Konacno da netko napise dobar review, a da stavi i pozitivne i negativne strane moba koji recenzira.

Ako nije problem testiraj gps u voznji. Mogao bi jos nakon par dana stavii i SOT da vidimo kako se baterija drzi i koliko treba da se napuni.

Kakva je prednja kamera?

Inace nije samo da tele2 odasilje na 900mhz nego i ostali operateri u nas emitiraju na 900mhz.

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review

Sve je to u planu, samo kažem dajem mu još vremena da vidim kako će se ponašati. Kroz koji dan ću i u vožnji testirati GPS sa i bez mreže.

Još koje punjenje da to sve legne na svoje mjesto i onda će biti i SOT i battery use, do tada mi je glupo stavljati išta dok nisam siguran koliko će trajati..

 

Prednja kamera je "samo" 2 mpx, ali djeluje oke, stavit ću i koju sliku slikanu s njom, selfi.. {#}

 

Znam da nije samo Tele2, ali najviše korisnika Tele2 ima problema s tih famoznih 900mhz.

Isprobane kartice koja rade bez greške i signal više manje odličan: T-Mobile, Vip, Tele2 te operateri iz BIH Eronet i mTel..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.12.2014 19:42 (majdo).
15 godina
offline
Landvo L200 - review

Za ovaj se mobitel, kao i za sve ostale iz Kine, plaća dodatnih 25%, pretpostavljam.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review

Sam si si dao odgovor, tako da mislim da nije potrebno ništa više pisati.. ;) 

Plaćanje PDV-a je stvar sreće ili je imaš ili je nemaš, al opet i s PDV-om mobitel ispadne cca 630 kn, što je po meni i više nego prihvatljiva cijena, pogotovo iz razlog što se mobitel pokazuje stvarno dobrim..

 

Evo i trajanje baterije nakon 7-og punjenja i višednevnog testiranja. Jos uvijek sam na njemu non stop, što bi se reklo od 0-24, i za sada moram reci da sam stvarno pre pre pre ugodno iznenađen, Baterija traje i traje i traje.. Nema štucanja, zastajkivanja ni ništa, sve radi i dalje savršeno nakon što sam ga opteretio masom aplikacija što potrebnih što nepotrebnih..

I da napomenem od 0-100% punjenje traje oko 1:35h..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
15 godina
offline
Landvo L200 - review

Znam da je još rano za pitati, ali jesi li primijetio škripanje plastike ili slično? Vidio sam u prvom postu da toga u početku nije bilo, no sada, kad si ga već malo "razgazio"?

 

Inače, već neko vrijeme ciljam na Doogee DG800 Valencia, prilično dobar u tom cjenovnom rangu, a ima ga i na EU lageru.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 19:28 (Marko_244).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review

Za sada apsolutno nikakvo škripanje, niti savijanje, bas eto iz tog razloga sam ga prestao nositi u silikonskoj maski, nego ovako bez zaštite jer me zanima kako ce se ponašati, i da li ce mu smetati u dzepu s kljucevima, kovanicama itd.. Za sada niti jedne ogrebotine, zadnji poklopac djeluje fantasticno..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
14 godina
offline
Landvo L200 - review

Jel se može mijenjati boja led notifikacija, tj, ima li mobitel samo jednobojnu led-icu? I kakav je touch? Pitam jer jeftiniji mobiteli imaju 2point touch, pa je pisanje i tipkanje malo neprecizno.

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 17:35 (underdog).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Landvo L200 - review

bok,zanima me jacina bljeskalice(ako mozes uslikaj u totalnom mraku negdje gdje nemas prozor pa postavi sliku),takoder me zanima i glasnoca zvucnika

 

edit: koliko je trebalo da ti mobitel dode?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 21:07 (11glava11).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Landvo L200 - review
11glava11 kaže...

bok,zanima me jacina bljeskalice(ako mozes uslikaj u totalnom mraku negdje gdje nemas prozor pa postavi sliku),takoder me zanima i glasnoca zvucnika

 

edit: koliko je trebalo da ti mobitel dode?

pozdrav,nisam @majdo ,ali da ne čekaš njegov odgovor, a imam isti mobitel pa da ti pomognem..jačina bljeskalice je po meni nikakva,u totalnom mraku su slike apsolutno nikakve,i to je po meni trenutno jedina zamjerka šta se tiče ovog mobitela...znači,slikavanje u mraku zaboravi..po danu su slike čisto ok..isto ništa posebno ali kako je @majdo rekao s obzirom na cijenu nemože se ni očekivati više ... 

11 godina
protjeran
offline
Landvo L200 - review

Za nikakve slike u mraku nije kriva "slaba" LED bljeskalica,vec srot mali senzor koji ne moze ulovit svijetlo,cak i kad imas pozadinsko osvijetljenje u mraku... Zato mi nije jasno cemu to stavljanje bljeskalice na te minijaturne senzore?... Jedino sto ta LED-ica posluzi za svijetiljku ako bas nista nemas pri ruci, i to joj je jedina svrha... Upotrebljive Low Light fotke ne mogu dat ni neki flagshipovi, a ne da ce ovakav jeftin uredaj...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2014 2:30 (MasterPeace).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review
underdog kaže...

Jel se može mijenjati boja led notifikacija, tj, ima li mobitel samo jednobojnu led-icu? I kakav je touch? Pitam jer jeftiniji mobiteli imaju 2point touch, pa je pisanje i tipkanje malo neprecizno.

 

Softwerski se ne može kao recimo što ja imam na MIUI-u n MI3 te izmjene boje, ali probat ću vidjeti postoji li neka third part apk s kojom bi se moglo to napraviti..

Ekran je fantastičan za ovaj cjenovni rang, iz svih kutova je stvarno odlicna vidljivost, tu nema zamjerke.. Netko će reci zrnat je vako nako, ja cu reci da je savršen s obzirom ako cemo se drzati one koliko para toliko muzike, a ovdje za ove novce se stvarno dobije jako jako puno, Baterija je sve bolja i bolja, vidjet će te sutra ili veceras SS..

 

11glava11 kaže...

bok,zanima me jacina bljeskalice(ako mozes uslikaj u totalnom mraku negdje gdje nemas prozor pa postavi sliku),takoder me zanima i glasnoca zvucnika

 

edit: koliko je trebalo da ti mobitel dode?

 

Zvučni ci su odlični, u jednu ruku čak po glasnoći mogu parirati ovima koje imam na MI3 i na Hongmiju.. Što se bljeskalice tiće to mu je mana, nekakav sitan predmet bi mogao uslikati u mraku, ali fotku u klubu teško.. Dnevne fotke su super za ovaj cjenovni rang, očekivao sam puno lošije ali sam stvarno iznenađen. Kako god se okrene iznenađen sam cjelokupnim mobitelom..

 

Oko 20-tak dana.. Paket je išao normalnom poštom, preko Nizozemske.. Do Nizozemske tracking nije radio, kad je došao tamo, unutar tjedan dana je bio kod mene kući..

 

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
10 godina
neaktivan
offline
Landvo L200 - review

i mislio sam si za bljeskalicu..a jel bolji od cubota gt99 kojeg trenutno imam i raspao se cijeli ubiti?

 

mislio sam uzet mi4 ali nemam sad 2500 kn,tak da cu navjerovatnije ovaj dok ne skupim love 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review

Ne isplati se kupovati MI4 sada uopce, kad najvjerovatnije izlazi MI5 pocetkom ožujka.. 

 

Što se ovog mobitela tice, budem li samo gledao brzinu za usporedbu, fluidnost sustava i sve moram priznati da mobitel radi savršeno. Čak se usudim reci da radi i bolje od moje stare Samsung S2-ce, koja je definitivno kultni mobitel, i zadnji Samsungov koji je valjao!

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
15 godina
offline
Landvo L200 - review

Mene zanima usporedba ovog mobitela sa Doogee Valencia DG800 - je li netko imao na raspolaganju oba uređaja? Lomim se između ta dva, pa da napokon riješim dilemu. :)

 

http://www.doogeemobile.com/doogee-dg800-smartphone-android-4-4-mtk6582-4-5-inch-1gb-8gb-13mp-camera.html

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Landvo L200 - review

a mi5 ce bit ko suho zlato skup...

 

 

a po cemu ti nevalja npr s4?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review
Marko_244 kaže...

Mene zanima usporedba ovog mobitela sa Doogee Valencia DG800 - je li netko imao na raspolaganju oba uređaja? Lomim se između ta dva, pa da napokon riješim dilemu. :)

 

http://www.doogeemobile.com/doogee-dg800-smartphone-android-4-4-mtk6582-4-5-inch-1gb-8gb-13mp-camera.html

 

Realno kad pogledas to su skoro identicna dva uređaja, specifikacije su im iste, školjka se razlikuje, i Doogee nema 3G na 900mHz, po meni poprilicno velik minus..

 

11glava11 kaže...

a mi5 ce bit ko suho zlato skup...

a po cemu ti nevalja npr s4?

 

Hoce ali kod preprodavaca, ali zato ce pasti cijene i MI3 i MI4..

Bio sam Samsung funboy prakticki, kupio sam S2 kad ga u mom gradu skoro nitko nije imao.. Sve iza toga je postala borba i isprdavanje s Appleom, tko ce prodati vise uređaja i tko ce vise zaraditi.. Za korisnike ih boli apsolutno ona stvar.. Ja sam svjestan da hrpetina Samsungovaca bi me popljuvaa odmah radi ovog komentara, ali Touchwiz je smece od launchera, svaki samsung se preoporodi kad mu promjenis ROM.. Platis taj S4 kao suho zlato, on dodje natrpan s milijardu gluposti koje nikad neces koristiti a bez root-a ne mozes nista obrisati, dok za duplo manje novaca dobijes mobitel koji ga pojede za dorucak.. Ne pricam od cijeni polovnog uređaja na njuskalu.. Pricam o uređaju koji kupujes novi u nekoj trgovini.. Za usporedbu uzmi MI3 i S4, netko ce reci ma sta jedan kinez moze.. Oba mobitela stock ROM, nikakva modifikacija nije napravljena, ovaj je bolji u svakom segmentu od njega.. Pocevsi prvenstveno od baterije sto je meni kao korisniku najbitnija stvar..

Ili za primjer uzmi S5 i MI4, opet kako god okrenes za manje novaca si dobio skoro identican uređaj cak i bolji.. Prijatelj ima S5, kupio novog u T-mobileu, on otvorio kutiju, prvi ga upalio.. Baterija mu ne traje vise od 18 sati kako god da ga koristio, reklamirao mobitel, dobio drugi ista stvar.. Ja kad sam mu na MI3 pokazao da ja imam dan i pol i 6 sati SOT-a bez problema, on samo sto nije poceo plakati od muke.. I tako dalje, i tako dalje, i tako dalje.. Mogo bih do prekosutra pisati razloge, suma sumarum, ime platis koliko nekog kineza "bez imena" sa istim specifikacijama.. U danasnje vrijeme, je samo snobovima i tatinim kcerkicama i sinovima bitno da na mobitelu pise Samsung.. {#}

 

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
offline
Landvo L200 - review

mislim da neće padati cijene Mi3 i Mi4 izlaskom Mi5,

pratio sam cijelo vrijeme cijenu Mi3 i isto očekivao pad cijene izlaskom Mi4 i desilo se suprotno,

sada da li je zbog potražnje ili se jednostavno podigne cijene pa da razlika bude što manja i da se ekipa onda odluči za novi proizvod

trenutno ima vijest da uskoro izlazi Mi4 FDD-LTE, kada misle onda izbacit Mi5??

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2014 12:59 (batizg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Landvo L200 - review

haha bas volis s2..a nista ceka se onda mi5 da kupimo mi4

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review
batizg kaže...

mislim da neće padati cijene Mi3 i Mi4 izlaskom Mi5,

pratio sam cijelo vrijeme cijenu Mi3 i isto očekivao pad cijene izlaskom Mi4 i desilo se suprotno,

sada da li je zbog potražnje ili se jednostavno podigne cijene pa da razlika bude što manja i da se ekipa onda odluči za novi proizvod

trenutno ima vijest da uskoro izlazi Mi4 FDD-LTE, kada misle onda izbacit Mi5??

 

Padat ce cijena opet, kad je izasao MI4, MI3 si mogao na mobicityu uzeti za 1600 kn, ja osobno sam narucio drugim osobama preko 10 komada.. Kasnije je cijena lagano rasla.. 

Al to je zapravo sve nebitno za ovu temu.. ;)

 

11glava11 kaže...

haha bas volis s2..a nista ceka se onda mi5 da kupimo mi4

 

Pa moram priznati da da, prvo sto sam se napatio s njim dok nisam dobio mob koji radi kako spada, slao na 8 servisa, itd.. A kad je novi stigao, veselju i flashanju nije bilo kraja.. 

Ali zato ovaj Landvo iznenađuje svakim danom sve više i više koliko je mobitel stvarno dobar za sitne pare

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review

 

Ali zato ovaj Landvo iznenađuje svakim danom sve više i više koliko je mobitel stvarno dobar za sitne pare

 

mob je odličan za te novce,

možda da je reza  1280*720 i malo jača baterija, bolja kamera ali opet teško za očekivat za 85 $

 

ovaj 4G model navodno nema 3G na 900

12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review

Ali da je veca reza vise bi baterije zderao, evo preksinoc je napunjen, baterija na 50%, ima preko sat vremena razgovora i 2,5 h SOTa.. Kad bude na kraju baterija objavit cu i SS..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
9 godina
neaktivan
offline
Landvo L200 - review

Isplati li se dati 70 dolara više za redmi 1s, treba mi za ženu, koja nije prezahtjevan korisnik, bitna joj je fluidnost, solidna kamera,surfanje, video, klasika uglavnom. Sad sam u potrazi za mobitelom do 1000kn i toliko izbora ima da nisam više pametan.. Hvala unaprijed iako je malo offtopic...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review

Ukoliko se slucajno netko dvoumi, mislim da bi mu ovo trebalo riješiti sve nedoumice.. 

Signal je malo iscjepkan jer mi je stan u suterenu, pa malo slabije ima signala kad sam u stanu, ali cijelo vrijeme je na 3G

Mail syncan, whatsapp, viber, poruke, i oko sat i 15 min poziva u ova dva i pol dana..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review
dradmil kaže...

Isplati li se dati 70 dolara više za redmi 1s, treba mi za ženu, koja nije prezahtjevan korisnik, bitna joj je fluidnost, solidna kamera,surfanje, video, klasika uglavnom. Sad sam u potrazi za mobitelom do 1000kn i toliko izbora ima da nisam više pametan.. Hvala unaprijed iako je malo offtopic...

 

Imam oba uređaja, znaci i Hongmi, ali prvu verziju s MTK i Landvo, i zapravo što se brzine tice ja iskreno ne primjetim neku veliku razliku da jedan od drugog odudaraju za 2-3 klase, to mi je tu podjednako, razlika je samo sto Hongmi ima daleko bolju kameru, ali zato i je skuplji.. Stoga ako kamera nije prioritet, Landvo je svakako odličan izbor.. ;)

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
15 godina
offline
Landvo L200 - review

Dobro bas usporedivati xiaomi hongmi sa landvo mi nikako ne ide u istu recenicu. Prednosti Xiaomi su po meni bolja rezolucija ekrana, pa gorilla glass 2, softwer, bolje trajanje baterije( mislim da je SOT nekih 4h ako se ne varam), bolja kamera. Tak da mislim da ne pasu u istu recenicu. Isto tako testiraj gps u voznji na landvo pa da vidimo jer on ima mane ili nema, ako ima opet je tu Xiaomi u prednosti. Mislim da se ne mogu bas usporediti ta 2 moba, zato i Xiaomi dodje vise, ali mislim da definitivno vrijedi tih novaca.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 23:39 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review

Hongmi imam prakticki od prvog dana od kada je postao dostupan u prodaji preko preprodavaca, usudim se reci da mozda cak i prvi na ovome forumu, i jako dobro znam sve njegove prednosti i mane.. Jednako kao sto znam i MI3-u sve prednosti i mane..

Veca rezolucija, veca potrosnja baterije, ovdje je cisti android nista mu ne fali ako netko nije zahtjevan korisnik, a ovo je upravo mobitel za nezahtjevne korisnike kojem nije bitan update svakog petka, kojeg Hongmi naravno nema kao MI3 recimo.. Baterija je iznenađujuće ali trenutno skoro pa podjednaka, evo tek maloprije se mobite ugasio, znaci 2 dana i 18 sati je trajanje baterije i blizu 5 sati SOT-a, što u svakom slucaju itekako parira Hongmiju, žao mi je što nisam uspio uslikati ekran, ali u svakom slucaju nastavi li se ovako, bit ce dana itekako za slikanje.. 

O kameri nemam sta reci, slabija je i zato i je razlika u cijeni..

 

Hongmi svakako vrijedi tih novaca koliko košta ali što mislis da je nekome lako rastegnut se iznad svojih mogućnosti za 50-80$ (ovisno od webshopa di potencijalni kupac gleda) za bolji mobitel?

Ovo je low budget mob, koji se zasad pokazuje fantastičnim gledajuci omjer uloženog/dobivenog.. Hongmi je klasa vise i tu nema rasprave..

 

GPS u vožnji će svakako biti isproban kroz par dana bez podatkovne veze znaci sami GPS na relaciji kroz BIH prema Hrvatskoj, i svakako cu napisati dojmove..

Za sada po gradu radi bez greške, uz korištenje podatkovne veze i GPS-a, preciznost unutar par metara uz korištenje Navigona..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 0:20 (majdo).
15 godina
offline
Landvo L200 - review

Nisam ja rekao da landvo ne valja, ali mislim da ih nema smisla stavljati u istu klasu kada to nisu i to se vidi i cijenom.

Ako netko ima novaca neka svakako ide na hongmi , ako nema zadovoljit ce ga i landvo za manje novaca ali mobitel definitivno ima neke nedostatke koje sam nabrojao ali s obzirom na cijenu je dobra kupnja.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Landvo L200 - review
Patrick_cro kaže...

Ako netko ima novaca neka svakako ide na hongmi , ako nema zadovoljit ce ga i landvo za manje novaca

 

U svakom slucaju je tako. Nekoga zadovolji Opel, nekoga Mercedes, a nekima ni Maserati nije dovoljan.. {#}

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
9 godina
neaktivan
offline
Landvo L200 - review

Hvala na odgovorima i ajde ako majdo znaš još par mobitela do 1000 kn koje vrijedi pregledati ili bi preporučio pa mi napiši molim te, jer je izbor ogroman i nisam pametan ni sam (znam da nije unutar teme, al kad smo sad ovdje,hvala)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice