MEIZU M2 Note

poruka: 1.882
|
čitano: 335.942
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Meizu M2 Note / M2 mini

Kako je velik interes za ovaj model, odlučio sam napraviti i temu za njega za lakšu raspravu, razmjenu informacija isl.

 

Specifikacije:

 

5.5 inčni FullHD (1920x1080p) IGZO zaslon

2GB DDR

16/32GB + microSD do 128GB

MT6753 Octa-core 1.3 GHz Cortex-A53 + Mali-T720MP3

13MP samsung kamera + 5MP prednja kamera

Android 5.1 + Flyme 4.5

Baterija 3100mAh

 

 

Detalji o kameri:

 

Primarna:

13MP, Samsungov senzor

Video snimanje: 1080p @ 30fps

Podržani modovi: Panorama, HDR, Bar code scan, Brauty, After focus, Manual

Detalji manualnog moda: Ručna kontrola fokusa, kontrola ISO vrijednosti 100-1600, shutter speed do 10 sec

Ostali detalji: Burst mode, fotografiranje tokom snimanja, dual tone dual LED bljeskalica, dodirni i automatski fokus tokom snimanja, livel, odbrojavanje, podržano okidanje slika preko 3,5mm jacka (botun na slušalicama ili selfi štapu)

 

Sekundarna:

5MP, širokokutna

Video snimanje: 1080p @ 30fps

Podržani modovi: Beauty, manual

Detalji manualnog moda: kontrola isoa i shutter speeda do 1sec

Ostali detalji: Burst mode, fotografiranje tokom snimanja, livel, odbrojavanje, podržano okidanje slika preko 3,5mm jacka (botun na slušalicama ili selfi štapu)

 

 

 

 

 

 

 

 

Moja kratka recenzija od nekidan:

 

IZRADA, EKRAN

 

Jako kvalitetna izrada, ništa ne škripi, ali je uređaj pregladak i klizak, naručio sam odmah nekakav hard case.

Bilo bi bolje da je power dugme na desnoj strani uređaja nego na lijevoj, ali može se koristit i home dugme i douple tap to wake tako da je to ok.

 

Ekran - definitnivno vrhunski ekran. Dakle 1080p 5,5 inčni zaslon. Odlične boje, vrhunski kutevi gledanja i impresivno se vidi na suncu. Volio bih da je minimalna svjetlost nešto niža, ali na maksimalnu se ne bunim. Nisam nigdje našao provjerenu informaciju ima li GG3, ali sam za svaki slučaj naručio tempered glass, ko mu j.m za 5$.

 

KAMERE

 

Udrio sam par fotki i videa. Fotografije imaju zadovoljavajući nivo detalja i dobar dinamički raspon. HDR radi dobro, panorama se fino spaja, a videa imaju fluidan FPS i brz fokus. Al, svakako ću ovo detaljno još istestirat i usporedit sa G3 i lumia 920. E da, također aparat ima manualne postavke tako da možete sami namještati shutter speed (do 10 sec), iso (100-1600) WB i fokus. Detaljnije poslije.

 

Prednja kamera je pravih 5MP i ima jako široku leću, najširu koju sam vidio, dakle nagura se dosta ljudi u selfie hehe, bravo meizu!

 

SOFTVER, BATERIJA, PERFORMANSE

 

Meizu m2 note dolazi sa androidom 5.1 i flyme 4.5.

Ovo je moj prvi susret s flyme osom i trebalo mi je točno 3 min da se naviknem. Jako je fluidan, intuitivan, ljubav na prvi pogled. Home tipku ima tri funkcije: tap, press, hold. Tap služi kao kapacitivno dugme back, press vas vraća na home screen, a hold gasi ekran i zaključava mobitel. Jako, jako, jako dobro.  Baš mi leglo sve ko budli pleska. Jedino što zamjeran flyme os-u je što kad se povuce notification drawer nema u toggleima precac za postavke i dugi pritisak na togglove vas ne vodi u postavke vezane uz taj toggle.

 

Bateija je iznad prosjeka, cca 4.5-5h ekrana sa žestokim korištenjem.

 

 

 

Performanse - cjeli rom radi fluidno, nema puno slobodnog rama cca 400mb, ali mail, facebook, whatsapp, camera, instagram, 9gag, bez problema se prišaltavaju i rade kako treba, bolje nego G3.

Evo taman izvrtio Antutu 64bit i rezultat je 31000

 

 

 

Nadopuna nakon 10 dana korištenja:

 

Evo nakon 10ak dana intezivnog korištenja da nadodam još neke stvari:

Prvo neke stvari koje sam napravio:

 

1) Update na zadnju verziju softvera (preko aplikacije update)

 

2) Root - Da bi dobili root trebate u postavke -> računi -> flyme, tu napravite acc (jako brzo, trebate unjeti samo mail i željeni pass - nakon toga dobijete potvrdni mail), 

ugl tu u postavkama acca odaberete root privilegije i to je to. Nakon toga instalirajte SuperSU

 

3) Instalirao sam adaway (ima ga đabe na xda) i sada mi je mob add free.

 

4) Instalirao app quarantine sa marketa i freezao neke aplikacije poput: stock browser (koristim chrome) mail app (imam gmail i type mail) Game center, Life, painter. Ugl hrpa tih stock app koje ne koristim.

 

Od ovih tweakanja dostupnih na mobitelu uključio sam:

 

1) double tapp to wake (postavke > geste)

2) dugo držanje home tipke za lock (postavke > geste)

3) omogučio prikaz brzine mreže - dakle piše fino koliko kb/sec ima mreža. (postavke > geste)

 

Aplikacije: 

 

Prva stvar, tipkovnica! Dakle dobijete onu njihovu flyme tipkovnicu, meni je ona užasna. Direkt trg play i skinuo google keyboard i radi super.

Nakon toga sam skinuo google app sa marketa kako bi dobio i google now i radi super. Flyme galerija mi je onako ok, al ipak preferiran svoj dobri, stari quik pic.

 

Generalno mogu rec da je mobitel jeben. Nainstalirao sam čitavu kišu aplikacija:

 

- 100 pushups

- 200 situps

- 7min

- 9gag

- adaway

- app quarantine

- c25k

- camera (google)

- C2P

- Endomondo

- Facebook

- Gmail

- Google

- Instagram

- Hungry Shark

- Heartstone

- Instashot

- Layout

- Magic Rush

- Maps 

- Messenger

- No Crop

- Phonegram

- Phonto

- Picsay

- Powerdirector

- Shazam

- Snapseed

- Speedtest

- SuperSU

- TypeMail

- VidCon

- Whatsapp 

- Wps Office

- Youtube 

- Zedge

 

I sve aplikacije rade fluidno, bez problema, bez rušenja. Baš je fino optimiziran stroj.

 

Također sam odlučio instalirati neke HTC App sa M9:

 

- galerija

- glazba + widget

- home + blink feed + pluginovi (instagram i fb) + widgeti

- vrijeme + widget

- sat + widget

- kamera + galerija

 

Sve radi fenomenalno, tako da sad malo koristim HTC šemicu :)

 

Sve u svemu mobitel je jako fluidan, brz, stabilan. Nikakva resetiranja, rušenja. Pri igranju igrica zagrijava se manje nego G3, a što sam god probao igara radi kako treba bez štekanja.

 

Koristim dvije sim kartice: Tele2 (razgovori i poruke) i BonBon (5GB 4G) i kartice rade kako treba, nema gubitka veze. Svi me čuju, ja svakog čujem, 4G radi ko munja.

 

Baterija na mobitelu je jebena. Dakle u ovih 10ak dana nisam niti jedan dan imao screen time ispod 4H, dakle niti jedan dan! A koristim dual sim, 4G, igram, slikajem, slušam muziku, 2 maila, whatsapp, fejs, instagram. 

 

Toliko za sada.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2015 19:27 (thebatman).
Moj PC  
12 0 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
Re: Meizu M2 Note

Već nekoliko mjeseci imam meizu m1 note, i mogu reći da sam prezadovoljan sa njim. 

 

http://postimg.org/image/mxbhp8s89/

 

http://postimg.org/image/x9xsbblrd

 

Ne kupujete mobitele sa coolicool, uopće ne odogavaraju kada se pojavi problem sa uređajem.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 14:32 (de.fang14).
10 godina
offline
MEIZU M2 Note

Stigao mi update SW, opet kineski cl pa ne vidim tocno sto se mijenjalo, ali mi je sada kolicina dostupnog rama oko 800mb, a prije je bila oko 400.

 

Napravio sam i krati video pokretanja aplikacija, prvo normalno pokretanje gdje su neke vec u memoriji neke ne, pa onda switchanje aplikacija kad su u memoriji, a nakon toga pokretanje aplikacija nakon što su sve izbrisane iz memorije.

 

Uploada se...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
MEIZU M2 Note

može neki album sa skrinovima iz FlymeOS-a  pogotovo sa onim što je različito s "običnim" Androidima

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
ministar kaže...

može neki album sa skrinovima iz FlymeOS-a  pogotovo sa onim što je različito s "običnim" Androidima

 

Napravim kasnije video.

 

A evo kako se ponasaju aplikacije

 

Meizu m2 note app opening - switching:

 

 

14 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
thebatman kaže...
ministar kaže...

može neki album sa skrinovima iz FlymeOS-a  pogotovo sa onim što je različito s "običnim" Androidima

 

Napravim kasnije video.

 

A evo kako se ponasaju aplikacije

 

Meizu m2 note app opening - switching:

 

 

 Aj pls testiraj zvuk na sluškama, govori se da bi trebao imati dedicated dsp.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
10 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
EZY-E kaže...
thebatman kaže...
ministar kaže...

može neki album sa skrinovima iz FlymeOS-a  pogotovo sa onim što je različito s "običnim" Androidima

 

Napravim kasnije video.

 

A evo kako se ponasaju aplikacije

 

Meizu m2 note app opening - switching:

 

 

 Aj pls testiraj zvuk na sluškama, govori se da bi trebao imati dedicated dsp.

 

 

Iskreno ja i zvuk smo ko stranci, al mogu usporedit sa G3.

 

Prebacio sam dvije iste pjesme na G3 i na M2, testirao sa dva para originalnih slušalica: LG G3 slušalice i Galaxy S5 slušalice.

 

pjesma 1 - downloadana u HQ, 6:26min,15mb, 320kbps

pjesma 2 - ripana sa youtubea, 5:23min, 5mb, 128kbsec

 

Obe pjesme zvuče jednako na oba uređaja i oba para slušalica. Ali prednost dajem M2 jer je maksimalna glasnoča 10-15% glasnija nego na G3. Također je AUX output (kad spojim s moba na radio u autu) dosta glasniji nego na G3.

 

U svakom slucaju ja zadovoljan, zvuk je glasan, čist, pjesme se prebacuju instantno, a meizu music ima dobru integraciju sa lockscreenom u iphone stilu.

 

 

10 godina
offline
MEIZU M2 Note

E da, nije mi vrag dao mira i odlučio sam testirati ima li staklo zaštitu, probao sam ga malo izgrebati sa ključem i nisam uspio, tako da bih rekao da ima neku zaštitu sad jeli gorilla ili dragon, pitaj boga. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note

 Šta je to s memorijom da sistem guta dosta ? Napisao si da ti ostane oko 400 MB. Jel to onda znači da će se brzo zakrčit ili ?? I da, spominješ G3 da imaš pa ako možeš samo u rečenicu spomenuti kakav su jedan protiv drugog, pogotovo s obzirom na razliku u cijeni. Mislim, 2560 x 1440p je potpuno nebitno po meni, odnosno nije nikakva prednost pa me zanima i tvoj osobni dojam.

13 godina
offline
MEIZU M2 Note
Otkud si ga nabavio, po kojoj cijeni, shipping? Razmišljam da prodam G2 i uzmem ovaj čisto zbog malo većeg ekrana i proširive memorije...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
itomic009 kaže...

 Šta je to s memorijom da sistem guta dosta ? Napisao si da ti ostane oko 400 MB. Jel to onda znači da će se brzo zakrčit ili ?? I da, spominješ G3 da imaš pa ako možeš samo u rečenicu spomenuti kakav su jedan protiv drugog, pogotovo s obzirom na razliku u cijeni. Mislim, 2560 x 1440p je potpuno nebitno po meni, odnosno nije nikakva prednost pa me zanima i tvoj osobni dojam.

 Ovo sa memorijom je bilo prije updatea i tada je radilo ok, sada nakon updatea slobodna memorija ide i do 1Gb i sve radi i više nego dobro. Prednost G3 je u stražnjoj kameri (laserski fokus, optička stabilizacija) i video snimanju (4k video), a M2 mi je puno fluidniji, bolja prednja kamera i baterija dosta traje, također na direktnom suncu je svjetlina ekrana na M2 dosta viša nego na G3. Dakle radi baterije i svjetline ekrana preferiram m2.

 

 

zuper kaže...
Otkud si ga nabavio, po kojoj cijeni, shipping? Razmišljam da prodam G2 i uzmem ovaj čisto zbog malo većeg ekrana i proširive memorije...

Preko jednog domaćeg uvoznika sam ga uzeo sa dobrim popustom. G2 je dobar telefon, ali ako ti je do promjene zašto ne.

14 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note

Meizu M2 Note – Recenzija

 

Kupiti se može kod Hangar18, cijena 1999 kn.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
MEIZU M2 Note

Ima vam wowshop za 1800 kn, ja sad baš naručio s ebaya za 1548 ^^

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
x18x05x kaže...

Meizu M2 Note – Recenzija

 

Kupiti se može kod Hangar18, cijena 1999 kn.

 wowshop 1799

13 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note

 Jel ima tko iskustva sa WoWshop-om uopće ?

15 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Ja sam naručio Xiaomi Redmi 1s sa WOWshopa prije kojih godinu dana. Sve ok, mob došao drugi dan, pouzećem, platio i dobio original mob. Čini mi se ok shop, nisam trebao ganjati garanciju pa ne znam kakvi su po tom pitanju. Iako daju 2 g., što je super. Posluju već više od godinu dana, tako da mi se čine ok. Ja si namjeravam uzeti Meizu M2 Note, za 1800 kn nema boljeg (privlači me Flyme OS).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
x18x05x kaže...

Meizu M2 Note – Recenzija

 

Kupiti se može kod Hangar18, cijena 1999 kn.

 Bezi od Hangara .

14 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
ukay1000 kaže...
x18x05x kaže...

Meizu M2 Note – Recenzija

 

Kupiti se može kod Hangar18, cijena 1999 kn.

 Bezi od Hangara .

 Razlog?

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
10 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Navodno loša korisnička podrška...

13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Istina...

10 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Pozdrav drugari :)

 

uskoro mi stize telefon, i ono sto me jako zainteresovalo jeste mogucnost brickovanja telefona. Pa me interesuje kako je to moguce brickovati Meizu i kako se sacuvati od toga?

Interesuje me to da li je velika razlika izmedu kineske i internacionalne verzije Meizu telefona? Moj telefon je na kineskoj verziji i sta to zapravo znaci? 

kiki
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

da zbilja kako znati dali je inter ili kineska verzija, te u cemu je tocno razlika.

 

gledao sam neku recenziju na youtubeu gdje je pola toga bilo na kineskom

 

 

poz

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
MEIZU M2 Note

Imam 4-5/kineskih aplikacija. Nit su ikad ista trazile od mene niti sam ikad ulazio u njih. Zboksao ih u jedan folder i zaboravio.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Možeš li samo napisati kako instalirati Google aplikacije, tj. što prvo treba (Services, G. Play)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
MEIZU M2 Note

Mobitel dođe s aplikacijom google install. Pokrenes je instalira ti google play services i google play i to je to. Jednostavno 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
thebatman kaže...

E da, nije mi vrag dao mira i odlučio sam testirati ima li staklo zaštitu, probao sam ga malo izgrebati sa ključem i nisam uspio, tako da bih rekao da ima neku zaštitu sad jeli gorilla ili dragon, pitaj boga. 

 na službenoj stranici kažu: "

  • Material

    AGC Dragontrail/NEG T2X-1"

  • link
15 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note

Gdje ga je najpovoljnije nabaviti s EU skladišta ili je bolje uzeti u  wowshopu/hangaru?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 20:23 (SHELBY_09).
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Iz EU su ti cca 400-500 kn jeftiniji pa vidi kako ti bolje odgovara...

13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
thebatman kaže...

Mobitel dođe s aplikacijom google install. Pokrenes je instalira ti google play services i google play i to je to. Jednostavno 

Tnx, to sam i pretpostavljao, ali pokušavam to objasniti sestri preko telefona jer sam na moru trenutačno :)

10 godina
offline
MEIZU M2 Note

Ovako, uređaj doazi u tri varijante softvera.

 

C - kineska varijanta, kineski jezik, samo kineske aplikacije, bez google aplikacija.

 

I - verzija za zapadna trzista, bez kineskih aplikacija i sa google installerom 

 

A - internacionalna verzija sa kineskim aplikacijama i google installerom. Dakle c + i

 

Navodno ova A varijanta dolazi kao primarna i na vecini trzista. Kao takva dobiva prva sw update i bug fix. Naši uvoze A varijantu.

Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice