Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.815
|
čitano: 10.884.814
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
slavenP22 kaže...

Svi su novi i 4/64 verzije. Mi 9T sam isprobao i poprilično mi se sviđa a i cijenom mi je najprivlačniji iako bi se moglo ići i do Pro modela. Pitanje je da li se isplati dodati jos 100e i uzeti Pro verziju? Ili ipak ići iz nekog razloga na standardni MI 9?

 Ako ne igraš zahtjevne igre, Mi 9T Pro spram normalne verzije ne vrijedi ni razmatrati. 

 

Mi 9 - jači čip, wireless punjenje, sleek "premium" dizajn, malo bolja kamera

 

Mi 9T - nema notch, bolja baterija, 3.5 jack, jeftiniji

 

Skontaj što očekuješ od budućeg uređaja. Ako staviš maskicu na jedan i drugi i pretežno "konzumiraš sadržaj" (yt/društvene mreže/netflix...) uzeo bih 9T anyday. Notch mi je privlačan kao i nakupina mrtvih pixela na monitoru. Za pop-up kameru me boli q. Udarim godišnje 3 selfija kad bebo u krilu radi grimase. 

11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pomoć?

 

 

 

6 Huawei Mate 20 Lite
2 Samsung Galaxy A40
0 Cubot King Kong 3
0 Huawei P Smart 2019
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CelticFrost kaže...

 Ako ne igraš zahtjevne igre, Mi 9T Pro spram normalne verzije ne vrijedi ni razmatrati. 

 

Mi 9 - jači čip, wireless punjenje, sleek "premium" dizajn, malo bolja kamera

 

Mi 9T - nema notch, bolja baterija, 3.5 jack, jeftiniji

 

Skontaj što očekuješ od budućeg uređaja. Ako staviš maskicu na jedan i drugi i pretežno "konzumiraš sadržaj" (yt/društvene mreže/netflix...) uzeo bih 9T anyday. Notch mi je privlačan kao i nakupina mrtvih pixela na monitoru. Za pop-up kameru me boli q. Udarim godišnje 3 selfija kad bebo u krilu radi grimase. 

Ne igram igrice skoro uopšte, bitne su mi kamere, baretija i displej.. Displej je dosta sličan ako ne i isti kod svih, tako da.. Trenutno imam redmi note 5 i navikao sam na IR pa mi je to jedina mana kod 9T...

Moram isprobati i Mi 9 za svaki slučaj negdje pa se onda odlučiti koji ću..

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 13:03 (slavenP22).
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Probaj onda svakako, ima svoje prednosti. Košta 20% više, no ukoliko ti je budget i dalje komotan, ne vrijedi se s tim puno ni zamarati. Da ima 3.5 jack, razmatrao bih ga i ja (bla bla znam, al' imam Focalove slušalice, odnosno kupovina alternativnih zbog samog mobitela ne dolazi u obzir, i ne da mi se zafrkavat s adapterima).

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji odabrati i zašto ???

 

Prioriteti : 

Video kamera,You tube,Iptv,internet,muzika

 

Xiaomi Mi9t 

 2280 kn,  308 eura

 

Oneplus 6T
 2160 kn , 292 eura

 

Honor V20

3000 kn , 405 eura

 

Samsung S10e
3360 kn , 454 eura

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jarvan kaže...

Pomoć?

 

 

 

 Na kraj kupio Honor 20 lite ...

 

Zasad mrak mobitel, kamera za prosječnog korisnika bolja nego treba biti, igre ne igram pa niti neznam kak tu stoji.

Ne šteka, multitasking odrađuje ko zmaj, zvučnik odličan, i na sve to baterija iznadprosječno dobro drži 2 dana.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Koji odabrati i zašto ???

 

Prioriteti : 

Video kamera,You tube,Iptv,internet,muzika

 

Xiaomi Mi9t 

 2280 kn,  308 eura

 

Oneplus 6T
 2160 kn , 292 eura

 

Honor V20

3000 kn , 405 eura

 

Samsung S10e
3360 kn , 454 eura

 Imam osjećaj da stoljecima kupuješ mobitel :)

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
MUĆAK kaže...

Koji odabrati i zašto ???

 

Prioriteti : 

Video kamera,You tube,Iptv,internet,muzika

 

Xiaomi Mi9t 

 2280 kn,  308 eura

 

Oneplus 6T
 2160 kn , 292 eura

 

Honor V20

3000 kn , 405 eura

 

Samsung S10e
3360 kn , 454 eura

 Imam osjećaj da stoljecima kupuješ mobitel :)

 

Ha,ha,ha,😂🤔😂😭

 

dobar ,dobar ...

 

 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sorry ako sam fulao temu, može li se na a50 podesiti da alarm zvoni i kad je mobitel ugašen?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim preporuku BestBuy mobitela 2.500-2.800 kn (dobavljivo u HR, radi garancije - Samsung, Huawei, LG,...) za sina 16 g., za igrice, IM, Instagram, i sl. što već mladi koriste.

Ne treba biti Dual SIM, utor za SD karticu poželjan (nije uvjet ako mobitel ima dosta memorije za pohranu), solidna kamera.

Kakav je Xiaomi kao marka/kakve kvalitete su im uređaji?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...

Sorry ako sam fulao temu, može li se na a50 podesiti da alarm zvoni i kad je mobitel ugašen?

 Trebalo bi bit moguće ,

ako može na Šomi RN4 i ne samo alarm nego i automatski ON/OFF mobitela onda može valjda i na Zamzungu .

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Matozan kaže...

Kakav je Xiaomi kao marka/kakve kvalitete su im uređaji?

 

Korisnici pretežno imaju vrlo pozitivna iskustva. Za taj novac: jeftinije.hr

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Matozan kaže...

Molim preporuku BestBuy mobitela 2.500-2.800 kn (dobavljivo u HR, radi garancije - Samsung, Huawei, LG,...) za sina 16 g., za igrice, IM, Instagram, i sl. što već mladi koriste.

Ne treba biti Dual SIM, utor za SD karticu poželjan (nije uvjet ako mobitel ima dosta memorije za pohranu), solidna kamera.

Kakav je Xiaomi kao marka/kakve kvalitete su im uređaji?

 Ove godine, za tu cifru, kod nas ti je jako popularan baš Xiaomi, model 9T. I to verzija s 128GB memorije.

Evo teme, pa pogledaj:

https://www.bug.hr/forum/topic/xiaomi/xiaomi-redmi-k20--9t/268477.aspx

 

(Vani se zove Redmi K20)

 

Postoji i PRO verzija, al je van tog budžeta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mislim da je ovo dobra cijena u Santa Domenici za ovaj Redmi note 7, samo ne piše da li je global verzija
https://www.sancta-domenica.hr/mobitel-xiaomi-redmi-note-7-64gb-dual-sim-black.html
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel može itko potvrditi da su global sa smartusa i abrakadabra?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Cim je mi9t global je.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Matozan kaže...

Molim preporuku BestBuy mobitela 2.500-2.800 kn (dobavljivo u HR, radi garancije - Samsung, Huawei, LG,...) za sina 16 g., za igrice, IM, Instagram, i sl. što već mladi koriste.

Ne treba biti Dual SIM, utor za SD karticu poželjan (nije uvjet ako mobitel ima dosta memorije za pohranu), solidna kamera.

Kakav je Xiaomi kao marka/kakve kvalitete su im uređaji?

 

Xiaomi Mi A3 1600kn
Redmi Note 8 Pro 2200kn

Xiaomi Mi 9 SE 2350kn

Xiaomi Mi 9T 2500kn

 

Xiaomi je u rangu iPhone-a, po kvaliteti izrade, dizajnu, čak i njihov MIUI je jako sličan iOS-u. Inače Xiaomi ima ogromnu paletu različitih proizvoda i do sada sve što sam uzeo od njih je na vrhunskom nivou izrade. Cijenom su iznimno povoljni.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

Cim je mi9t global je.

 Da.....Homer Simpson "doh!" moment....

 

Fala 

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio bi mobitel do max 1550,00 kn. Bitno mi je da je dobar fotaparat, baterija da je onak ok, da ima 4 gb radne...

E sad razmatram:

1. Huawei P20 lite - ima u tele 2 paketu za 1299,00 kn

2. Xaomi Redmi Note 7 - bude za oko 1.400,00 kn

3. Samsung Galaxy A40 - našao za 1550,00 kn

4. Nešto drugo...

 

E sad šta realno uzeti a ne pljunuti puno novaca...

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 23:48 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Redmi Note 7 ili Mi A3 bi dodao još u izbor.
P20 Lite zaboravi jer koristi stari i trošan procesor te kamera nije nešto. A40 se osim AMOLED ekrana ne može ostalim baš pohvaliti
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

Kupio bi mobitel do max 1550,00 kn. Bitno mi je da je dobar fotaparat, baterija da je onak ok, da ima 4 gb radne...

E sad razmatram:

1. Huawei P20 lite - ima u tele 2 paketu za 1299,00 kn

2. Xaomi Redmi Note 7 - bude za oko 1.400,00 kn

3. Samsung Galaxy A40 - našao za 1550,00 kn

4. Nešto drugo...

 

E sad šta realno uzeti a ne pljunuti puno novaca...

 Cijena do 1550kn, dobar aparat i baterija, to ti je Mi A3. Javi ako nađeš nešto bolje za taj budžet.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Znači Mi A3 bi bio bolji od Redmi Note 7?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

Znači Mi A3 bi bio bolji od Redmi Note 7?

 Ne znam baš ... A3 ima slabiji display

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A3 ima Super AMOLED display, no rezolucija je 720 x 1560. Note 7 nema AMOLED, no rezolucija je 1080 x 2340. Po svemu drugom je A3 bolji uređaj - izrada, procesor, kamera, fingerprint senzor ispod displaya itd... Osobno bih možda sačekao i uzeo Redmi Note 8. :P

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

Znači Mi A3 bi bio bolji od Redmi Note 7?

 Kako je CelticFrost napisao, u svemu je bolji jedino ima HD+ Amoled display, ali i to mu je prednost za određene korisnike jer baterija duže traje, igrice bolje rade radi manje rezolucije. Razlika između HD+ i fHD+ na ekranu te veličine je jedva primijetna i treba se baš zagledati sa par cm da bi se vidjela razlika. U normalnom korištenju to nije previše bitno.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mislio sam kupiti Redmi note 4 (4/64) u Santa Domenici, kad danas dobijem odgovor od njih da navedeni mobitel nema HR meni, nego samo engleski tako da je i sumnja da to nije ni global verzija.
Zanimljivo da prodaju takve mobitele.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

To nije problem promijeniti (HR MENI) samo je pitanje koliko ti se zeza s tim.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da, ali onda nije ni global verzija, tako da ne podržava onda ni 4G LTE mrežu na 800 mhz.
edit: Evo vidim da imaju i u abrakadabri taj model, i kod njih je global verzija i HR meni.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 15:40 (kran).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Na ekupi ima redmi note 7 za 1399 kn, ima li gdje povoljnije i gdje je najjeftiniji redmi a3?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice