Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.882.119
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
medoplavi kaže...
hardcoree kaže...

Pa Xiaomi je uvijek koristio Snapdragon, osim, ovako napamet, na redmi note 4 (ne 4x) i sada na redmi note 8 pro. Za sada i za njega govore da je ok. Tako da ne treba izbjegavati ništa. Ne znam na šta ciljaš. Na snagu? Zavisi šta tražiš od mobitela i u kojem cjenovnom rangu. 

 Tnx,tu sam razliku primjetila,pa s obzirom.da se nekuzim previse bolje traziti odg ekipe koja zna, a razmisljam o mi a3,upravo 8pro, 8T......

 Ni sa jednim od ta tri nećeš pogriješiti. Sve su solidni mobiteli. 

Izbor je stvar budžeta i osobnih preferencija i budžeta.

8 pro ima najveći ekran, najveću bateriju, najjači procesor i najbolje kamere tako da bi ja, za sebe, izabrao njega.

Ako ti je prevelik ideš na slijedeći koji ti paše. Pročitaj koju recenziju i idi do nekog centra/shopa vidjeti kako ti paše u ruci. Ako ne igraš igrice hardcore te ne trebaju mučiti chipseti, bar ne kod xiaomia. Ovo tipkam sa Xiaomi redmi note 4x btw. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 16:20 (hardcoree).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mardah kaže...

I ja sam zainteresiran za link.

 

 +1 

Šalji linkove za oba. 

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala, znas li koliko vrijedi ponuda? Placa ce kroz koji dan..

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

piše od 7. do 10.1 ali koliko sam shvatio nisu svaki dan isti mobiteli na akciji. ovdje možeš vidjeti detalje: https://www.banggood.com/marketing-CES-Brand-Sale/tid-6812.html?bid=25946&utmid=11308&utm_design=102&rmmds=home-top-bBanner

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ide  li ovo na carinu?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hajduk1962 kaže...

Ide  li ovo na carinu?

 Mislim da ne bi trebalo ako odabereš priority line, ali ne mogu tvrditi 100%, možda netko drugi može potvrditi. Ja sam naručio sebi mob pa ćemo vidjeti

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jesu li mi9 lite i mi9t najbolje opcije do max 2500? Ima sta bolje? Kakav je MI9 SE? Kamera je jedna od bitnijih stvari, kupuje se kod nas

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 20:20 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
danijel00 kaže...

Jesu li mi9 lite i mi9t najbolje opcije do max 2500? Ima sta bolje? Kakav je MI9 SE? Kamera je jedna od bitnijih stvari, kupuje se kod nas

 U 12. mjesecu se Mi 9 mogao kod nas pronaći ispod 2500kn. Sad je primjetno skuplji?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav. Prije neki dan sam razbio svoj S8+ i sada malo gledam šta uzeti preko Tele 2 pošto ionako produžujem ugovor.

Mobitel dosta koristim za gaming ( pretežno Fifa Mobile 20) tako da preferiram veće ekrane. Izbor mi je pao na tri kineska

modela:

- Redmi Note 8 Pro

- Honor V20

- Xiaomi Mi 9T

 

Iskreno nikad nisam koristio kineze pa neznam šta očekivati. Koje su vaše preporuke.

 

Marko Ištuk
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
danijel00 kaže...

Jesu li mi9 lite i mi9t najbolje opcije do max 2500? Ima sta bolje? Kakav je MI9 SE? Kamera je jedna od bitnijih stvari, kupuje se kod nas

Sva tri su tu negdje, ovisno što ti je bitno.

Mi 9 SE ima nešto malo bolju kameru, ali ima najlošiju bateriju od sva tri i nema ulaz za slušalice.

Mi 9T ima fullscreen display, dobru kameru i dobru bateriju. Osobno bi radije išao na Pro verziju, jer razlika u cijeni nije velika, oko 300kn.

Mi 9 Lite je najpovoljniji, ima dobro optimiziranu kameru, dobru bateriju.

 

Marko008 kaže...

Pozdrav. Prije neki dan sam razbio svoj S8+ i sada malo gledam šta uzeti preko Tele 2 pošto ionako produžujem ugovor.

Mobitel dosta koristim za gaming ( pretežno Fifa Mobile 20) tako da preferiram veće ekrane. Izbor mi je pao na tri kineska

modela:

- Redmi Note 8 Pro

- Honor V20

- Xiaomi Mi 9T

 

Iskreno nikad nisam koristio kineze pa neznam šta očekivati. Koje su vaše preporuke.

 

Možeš očekivati vrhunski uređaj koji je rame uz rame sa Apple i Samsung uređajima po pitanju kvalitete izrade. Ostalo ovisi o modelu i cijeni koju si spreman platiti.

 

Sva tri su dobri uređaji.

 

Honor je hardwareski najjači.

Mi 9T ima fullscreen display pa je još bolji doživljaj igranja, gledanja videa i sličnog, ali ima najslabiiji SoC od sva tri. Mi 9T ima super AMOLED display, dok druga dva imaju IPS.

 

Ukoliko ti je ista cijena za sva tri ja bi se vjerojatno odlučio za Honor V20.

 

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel mi se isplati trenutno kupovat S10+ na njušci ili pričekat S20 onaj srednji model? Ne znam kolko brzo će cijene padat, jel bi mogao taj S20 past ispod 5 somova u neko dogledno vrijeme, do ljeta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

dakle, trebam preporuku za Android u rangu cca 1000-1700 kn. Apsolutno najbitnija stvar je baterija (heavy duty WhatsApp/Viber/Facebook).

 

Ok, to je prvi i najbitniji kriterij, ovo su sad sekundarni. Veliki  je plus što čišći Android bez bloatwarea - korisnik je starija osoba, pa da mu ne iskače stalno nešto (zna se koristiti Androdidom i aplikacijama, ali ipak kapitulira na mnoštvu notificationa). Kamera je navodno "potpuno nebitna", ali znamo svi da ipak ljudi vole da je solidna, bez obzira što kažu prije kupnje, pa nek barem radi pristojne fotke i video na dnevnom svjetlu. Više memorije dobrodošlo. Ekran negdje 5,5" ili više. Idealno jedan od popularnijih jeftinjaka, da lako riješim moguće probleme :)

 

Moj izbor je otprilike Huawei P Smart 2019 ili neki od Xiaomi Note-ova, no predugo sam van priče o mobitelima pa molim savjet.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
SvakoImeVecZauzeto kaže...

Pozdrav,

 

dakle, trebam preporuku za Android u rangu cca 1000-1700 kn. Apsolutno najbitnija stvar je baterija (heavy duty WhatsApp/Viber/Facebook).

 

Ok, to je prvi i najbitniji kriterij, ovo su sad sekundarni. Veliki  je plus što čišći Android bez bloatwarea - korisnik je starija osoba, pa da mu ne iskače stalno nešto (zna se koristiti Androdidom i aplikacijama, ali ipak kapitulira na mnoštvu notificationa). Kamera je navodno "potpuno nebitna", ali znamo svi da ipak ljudi vole da je solidna, bez obzira što kažu prije kupnje, pa nek barem radi pristojne fotke i video na dnevnom svjetlu. Više memorije dobrodošlo. Ekran negdje 5,5" ili više. Idealno jedan od popularnijih jeftinjaka, da lako riješim moguće probleme :)

 

Moj izbor je otprilike Huawei P Smart 2019 ili neki od Xiaomi Note-ova, no predugo sam van priče o mobitelima pa molim savjet.

Xiaomi Mi A3

- čisti Android

- odlična baterija

- jako dobra kamera

- super cijena, kod nas oko 1300kn

 

Nakon njega Redmi Note 8 ili 8T (ako mu treba NFC).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Super, hvala!

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Čini se da ću morati napustiti svoju lumiu 640 lte (windows phone). Trgovina je nestala, aplikacija za vrjeme se gasi u veljači. Kako je mobile win OS  defnitivno napušten, ipak bi želio pronaći telefon što siičniji ovome ali na androidu.

 

Posebno mi se sviđa veličina (dimenzije), oblik rubova (nisu zaobljeni, pa ne klizi iz ruku), ekran (prelijepa crna boja, ekran nije glossi kao kod nekih drugih telefona), kvalitetna plastična izrada (lagan u ruci, ne sviđa mi se metal i staklo što se danas sve više nudi).

 

Možete li mi preporučiti neki sličan model lumiji 640 lte ali na androidu? (i po mogućnosti IPS zaslonom).

 

Hvala unaprijed )

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 13:50 (weevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
weevil kaže...

Čini se da ću morati napustiti svoju lumiu 640 lte (windows phone). Trgovina je nestala, aplikacija za vrjeme se gasi u veljači. Kako je mobile win OS  defnitivno napušten, ipak bi želio pronaći telefon što siičniji ovome ali na androidu.

 

Posebno mi se sviđa veličina (dimenzije), oblik rubova (nisu zaobljeni, pa ne klizi iz ruku), ekran (prelijepa crna boja, ekran nije glossi kao kod nekih drugih telefona), kvalitetna plastična izrada (lagan u ruci, ne sviđa mi se metal i staklo što se danas sve više nudi).

 

Možete li mi preporučiti neki sličan model lumiji 640 lte ali na androidu? (i po mogućnosti IPS zaslonom).

 

Hvala unaprijed )

Pa mislim da ti je krajnje vrijeme. 

"Problem" je što si preskočio cijelu evoluciju modernih mobitela, kažem problem jer prema napisanom mi se čini da nisi sklon promjenama što znači da će ti bilo koji novi mobitel biti "šok". Ukoliko sam krivo procijenio, novi uređaj će te oduševiti jer će prema Lumiji biti svemirski brod u svim pogledima.

 

Dimenzije će biti mali problem, danas su mobiteli sve veći i teško je pronaći kompaktan uređaj manjih dimenzija.

Uz to si eliminirao sve što kvalitetni mobiteli nude, a to su metal/staklo i AMOLED display.

Znači ostaju ti low-budget uređaji tipa Redmi Note 8.

 

Ukoliko si ipak spreman prihvatiti kvalitetnije materijale i AMOLED display možeš pogledati Xiaomi Mi A3 i Xiaomi Mi 9 SE.

Nisi napisao koliko si spreman potrošiti što bi sigurno pomoglo kod nabrajanja modela koji bi ti odgovarali.

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 

Imam potpuno novi Samsung j5 2017 updetan na android pie. Veličina telefona mi je ok, ali mi se ne sviđaju zaobljeni rubovi (klizi iz ruku) i nedostaje mu always on display (iako je amoled ekran, ovo nije omogućeno tvornički).

 

Ipak, kada oba uzmem u ruke 640 daleko bolje leži u ruci, te mi jako pašu windows fontovi za čitanje.

 

Treba mi neka srednja klasa telefona, a najvažnije mi je da je lagan, te da se imenik i telefonska tipkovnica odmah dižu bez laga. 

 

Nisam ni znao kako je dobra bila aplikacija metrotube, gdje sam pregledavao youtube bez ikakvih reklama koje na androidu stalno iskaču. 

 

pozz

 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
weevil kaže...

 

Imam potpuno novi Samsung j5 2017 updetan na android pie. Veličina telefona mi je ok, ali mi se ne sviđaju zaobljeni rubovi (klizi iz ruku) i nedostaje mu always on display (iako je amoled ekran, ovo nije omogućeno tvornički).

 

Ipak, kada oba uzmem u ruke 640 daleko bolje leži u ruci, te mi jako pašu windows fontovi za čitanje.

 

Treba mi neka srednja klasa telefona, a najvažnije mi je da je lagan, te da se imenik i telefonska tipkovnica odmah dižu bez laga. 

 

Nisam ni znao kako je dobra bila aplikacija metrotube, gdje sam pregledavao youtube bez ikakvih reklama koje na androidu stalno iskaču. 

 

pozz

 

 Eh, ti koda si zapeo u 2017. :) 

Šalim se malo.

Uzmi bilo sta od xiaomija i instaliraj vanced youtube i svi tvoji problemi su rjeseni.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mi 9, 2300 kn, Sancta Domenica.

 

Ima sve što njemu treba?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa, trebam pomoc!

 

Dakle zadnje 2 god koristim oneplus 6 s kojim sam iznimno zadovoljan Al mu je potpuno oslabio utor za punjac i opcenito mi je ekran malo razbijen pa bih kupio novi mob. Pa bi volio da mi preporucite nesto. Dakle volio bih sto bolju kameru te dobru bateriju!

Vidio sam mi9na akciji u sd za 2100 pa me zanima dal bi to bio korak unazad s obzirom da imam one plus ili bolje gledat p30 ili uzet op7pro

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prvo reci reci koliko novaca si spreman izdvojiti jer pričaš o mobitelu od 2300kn trenutno na akciji (mi 9), a spominješ i mob od 5 soma kuna (oneplus 7 pro). 

Ako ti je oneplus 6 bio zakon, onda te ni 7 neće razočarati. Možda one plus 7t? Čitao sam recenzije i dosta ga hvale. 

Mi 9 je super mob po svemu osim veličini baterije. Da je bar malo jača, uzeo bi ga odmah. 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi9 je stvarno vrhunski mob za te pare, al ja nemrem prek tog MIUI, ne paše mi nikako. One UI 2 je savršen prema MIUI.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ja bih uzeo taj mi9, cura mi ima mi8 i stvarno je zadovoljna pogotovo vaterijom. Eh sad sam peocito na par foruma a i vi ovdje da je baterija katastrofa. U kojem smislu katastrofa? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma nije baterija katastrofa. Čak čitam da je prilično dobro optimiziran, tako da za nekoga tko nije heavy user bi mogla biti sasvim dovoljna. Također zavisi koje su osobi navike i pristup punjaču. Sad, uz brzo punjenje, ga staviš pola sata negdje na punjač i ok si. Ja sam puno na terenu, navikao sam na 10 sati SOT-a i ne želim uopće razmišljati o punjenju do spavanja. Također, ne mijenjam često mobitele, a bateriji polako opada nominalna vrijednost sa vremenom pa ću rađe imati mobitel sa baterijom od 4000mah koja će za koju godinu pasti na na 3200, nego mobitel od 3300 mah, koliko MI 9 ima u startu pa za koju godinu završiti na 2200mah... 

Ukratko MI9 je super mob za ovu cijenu, do granice da se i ta njegova manja baterija može progutati. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DiRT kaže...

Mi9 je stvarno vrhunski mob za te pare, al ja nemrem prek tog MIUI, ne paše mi nikako. One UI 2 je savršen prema MIUI.

 Što ti ne valja kod MIUIa? Pitam jer sam prošao 5-6 custom ROM-ova + iOS i MIUI mi je na vrhu.

 

croGOREatia kaže...

Pozz ja bih uzeo taj mi9, cura mi ima mi8 i stvarno je zadovoljna pogotovo vaterijom. Eh sad sam peocito na par foruma a i vi ovdje da je baterija katastrofa. U kojem smislu katastrofa? 

Baterija mu je vrlo dobra, nikakva katastrofa. Nije kao kod nekih Xiaomi modela tipa Mi A3, RN8, ali je svejedno vrlo dobra. Slobodno si uzmi taj mob. za 2300kn to je super prilika.

Ljudi gledaju specke pa po tome sude, ali vidio sam uređaja koji imaju duplo više mAh-a a baterija bi trajala kraće, tako da to nije mjerilo. MIUI je jako dobro optimiziran po pitanju potrošnje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Također, ne mijenjam često mobitele, a bateriji polako opada nominalna vrijednost sa vremenom pa ću rađe imati mobitel sa baterijom od 4000mah koja će za koju godinu pasti na na 3200, nego mobitel od 3300 mah, koliko MI 9 ima u startu pa za koju godinu završiti na 2200mah... 

Ukratko MI9 je super mob za ovu cijenu, do granice da se i ta njegova manja baterija može progutati. 

Naravno to ovisi koliko često se baterija puni-prazni, ako je to svaki dan onda će kapacitet početi opadati nakon godinu i pol, ali ako je to svaki drugi dan baterija će početi gubiti kapacitet tek nakon tri godine. Ovo su samo pretpostavke za kvalitetnije baterije.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Znam. Punim svaki dan i baterija na redmi note 4x je prilično pala nakon 2 godine. Ne znam sad napamet na koliko, bio sam mjerio. Čini mi se na 2400 mah... Ništa strašno. Kupio sam drugu bateriju za stotinjak kuna i sam je zamjenio... Problem solved. Sad je puklo staklo nakon milion padova, a i usporio se pa mu je vrijeme polako za mirovinu. 

Inače, ni ja ne kužim zašto ljudima smeta MIUI, super je. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 21:03 (hardcoree).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
DiRT kaže...

Mi9 je stvarno vrhunski mob za te pare, al ja nemrem prek tog MIUI, ne paše mi nikako. One UI 2 je savršen prema MIUI.

 Što ti ne valja kod MIUIa? Pitam jer sam prošao 5-6 custom ROM-ova + iOS i MIUI mi je na vrhu.

 Bugovit je malo u nekim stvarima i nije baš "pametno" napravljen za koristit, lakše je koristit samsungovo sučelje, a i ljepše je puno. MIUI loše izgleda pogotovo na jeftinijim xiaomijima, još kad se upakira ekran, specs i veličina uređaja (6+ incha) nezgodno je. Al očito se navikne čovjek.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice