Sony ericsson xperia mini st15i

poruka: 470
|
čitano: 137.036
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

GSM frekvencija 850 900 1800 1900 MHz UMTS frekvencija 1900 2100 MHz Dimenzije 88x52x16 mm Težina 136 g Kućište touch Glavni zaslon TFT, 320x480 px, 16M boja Pomoćni zaslon Ne OSAndroid GPS Da Video player Da FM radio Da MP3 player Da Imenik neograničeno Interna memorija 512 MB Memorijska kartica Micro SD/Transflash MB GPRS Da EDGE Da UMTS Da HSDPA Da Infrared Ne WiFi Da USB Da Bluetooth Da Foto aparat 5 MP , autofokus Baterija Li-Ion, 1200 Max. trajanje razgovora do 4 Max. vrijeme čekanja do 330 Ostalo - Sadržaj pakiranja Mobiter, baterija, punjač, memorijska kartica 2GB, slušalice, upute za korištenje, štitnik zaslona, jamstveni list, dodatna pink maska

Dakle radi se o jednom malom modelu koji je napokon dosao u hrvatsku al koje su mu dobre strane a koje loše ovdje mozete napisat probleme ili kvarove s mobitelom {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 15:56 (ivan147).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i

Xperiu mini st15i koristim oko mjesec dana..  za te novce i više nego zadovoljan, prije imao GT540.

 

Baterija za sada ne traje duže od 3 dana (WiFi dok je uključen ju doslovno pojede), osjetljivost zaslona možda malo pre osjetljiva (zna se dogodit da slučajno uđem u neku aplikaciju dok listam izbornik), dok je za tipkanje poruka osjetljivost pre dobra, kamera 720p zadovoljavajuće po danu dok po noći i pri sobnom svjetlu nije nešto, brzina je neupitna (1GHz), zvuk kad se uključi xLaud jako dobar, foto od 5mp isto tako čak i po mraku (jaka bljeskalica), ekran 320x480 a tako mali mob još mi nejde u glavu kako, ali to mi se najviše svidlo, multituch, android 2.3.3, flash podržan, kućište i izgled 5+, stavio iGO navigaciju koja radi ok, konačno ga root-o jednim klikom bez bez otključavanja bootloadera i fastboota, o tome više imašovdje, sD kartica od 2GB je malo pre malo za ovaj mob ako misliš snimat, slikat i stavit nešto glazbe na njega, preporuka bar 8GB, mislim da je u ovom rangu za ovu cjenu SE pogodio pravi mob, jedino da je baterija barem 1500, ali šta ćeš..

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2011 14:55 (Majdo-DM).
15 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

ja ga koristim par tjedana... mob je super za te novce, i mislim da nema boljeg u tom cijenovnom rangu - ja sam prezadovoljan :)

 

plus: odličan ekran, ne samo zbog rezolucije, nego je i prikaz boja odličan, uspoređivao sam sa prijateljevim desireom i na njegovom ekranu crna ne liči na crnu :p  zatim procesor grafika i ram-i; procesor od 1ghz guta sve šta mu zadaš, a i za ovako "mali" ekran netreba ti ništa jače, adreno gpu 205 je super, igre se vrte toliko glatko da kad se navikneš dobiješ živčani slom nakon par minuta igranja na slabijim smarthphoneima i stvarno se vidi razlika, dok ti radne memorije neće ponestati  i neće biti bottleneck kao kod većine starijih android mobitela. Sony ericsson se potrudio i izdati update na 2.3.4 s kojim dobiješ dosta novosti što se tiče sustava (meni najzgodnija stvar je swype tipkovnica), a i trajanje baterije je produljeno! tako da ako ga kupiš, prvo što napravi je update (očekuje se i update na 4.0). Kamera je solidna sa hrpom opcija, a video snima u 720p što je super :)  što se tiče dodatne maske ja sam dobio tamnoplavu, eto, ili sam imao sreće ili je tako u hrvatskoj.

 

minus: nisam primjetio baš puno negativnih stvari, baterija traje 2-3 dana uz moje "školsko" korištenje ;) što znači non stop facebook i bug forum preko 3G-a, ali zato igre cuclaju bateriju dosta brzo, zatim obavezno, ali obavezno kupi veću memorijsku jer ova od 2 gigabytea i nije baš nešto, barem 4 ili 8 gb i ciljaj na class6  ili više.

 

eto, nadam se da je pomoglo pri odabiru moba :)

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Jedno upozorenje-ako prilikom snimanja videa i njegovog pregledavanja čujete čudne zvukove iz uređaja, odnesite uređaj na servis. Problem pogađa i Xperia-u Mini i Xperia-u mini Pro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

On je bolji od xperie x8 ili wildfirea ???{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i

Od x8 definitivno bolji u svakom pogledu. Wildfire i on tu negdi, nemogu ih baš usporedit, ali opet bi izabro st15i.. :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
Majdo-DM kaže...

Od x8 definitivno bolji u svakom pogledu. Wildfire i on tu negdi, nemogu ih baš usporedit, ali opet bi izabro st15i.. :)

Imao sam priliku ćaćkat po njima a cijena im je tu negdje svakom pa me zanimalo koji je bolji {#}

12 godina
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Bolja je xperia i od wildfire s, a kako ne onda od obicnog wildfire :D...

Ona je jaki procesor i gpu 205, sto od ovih navedenih nitko nema, primjer ti je da je desire hd ima samo rame vise od njega 256mb, ostalo procesor   i gpu imaju isti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i

Evo pa procjeni sam! Usporedba: Xperia ST15i sa Wildfire S, a sa X8 se nemože usporedit al evo pa vidi i to: X8 sa ST15i

12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Meni mob treba za muziku slike itd... i appsove pa ssad neznam od kolko memoriska bi bila dovoljna za jedno 30 appsova 500 pjesama ? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
ivan147 kaže...

Meni mob treba za muziku slike itd... i appsove pa ssad neznam od kolko memoriska bi bila dovoljna za jedno 30 appsova 500 pjesama ? {#}

Aplikacije ti ne idu na memorijsku, a za pjesme, 500 * 7,5/8MB, minimum 4GB

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
Mitsuoka kaže...
ivan147 kaže...

Meni mob treba za muziku slike itd... i appsove pa ssad neznam od kolko memoriska bi bila dovoljna za jedno 30 appsova 500 pjesama ? {#}

Aplikacije ti ne idu na memorijsku, a za pjesme, 500 * 7,5/8MB, minimum 4GB

neidu direkt ali mogu ići bez frke...

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2011 11:05 (Mikovic_xD).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
Mikovic_xD kaže...
Mitsuoka kaže...
ivan147 kaže...

Meni mob treba za muziku slike itd... i appsove pa ssad neznam od kolko memoriska bi bila dovoljna za jedno 30 appsova 500 pjesama ? {#}

Aplikacije ti ne idu na memorijsku, a za pjesme, 500 * 7,5/8MB, minimum 4GB

neidu direkt ali mogu ići bez frke...

nikada ti cijele aplikacije ne idu na memorijsku karticu, jedino uz rootan uredaj, ali njemu je bolje da idu na mobitel... 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Takodjer imam st15i nekih 10-tak dana i prezadovoljan sam ,jedino me zabrinjava da mi se  ovo ne desi   http://talk.sonyericsson.com/thread/23778?tstart=0    inace za sada je stvarno jako dobar mobi ! Ako netko ima takav problem nek kaze!

 

Na forumu sam procitao ovo s prebacivanja s 2.3.3 na 2.3.4   http://forum.hr/showthread.php?t=671963&page=2    pa sad neznam dal da prebacim na 2.3.4 ili ne,jos uvijek sam na 2.3.3 a i cuo sam da se izgubi onaj efekt starog televizora dok se mob sam ugasi,neznam sta da radim za sadda,malo sam izbediran dok sam to citao,al nadam se da nece biti nista od navedenog,inace mob je bomba ,a ako se dogodi ima se garancija ;)

 

Daj mi reci koji je plus  2.3.4 od 2.3.3 dal ima velike razlike i dal je istina sto se tice onog efekta "starog televizora gasenja",malo opisi ,,ty

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 1:51 (robert2828).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
robert2828 kaže...

Takodjer imam st15i nekih 10-tak dana i prezadovoljan sam ,jedino me zabrinjava da mi se  ovo ne desi   http://talk.sonyericsson.com/thread/23778?tstart=0    inace za sada je stvarno jako dobar mobi ! Ako netko ima takav problem nek kaze!

 

Na forumu sam procitao ovo s prebacivanja s 2.3.3 na 2.3.4   http://forum.hr/showthread.php?t=671963&page=2    pa sad neznam dal da prebacim na 2.3.4 ili ne,jos uvijek sam na 2.3.3 a i cuo sam da se izgubi onaj efekt starog televizora dok se mob sam ugasi,neznam sta da radim za sadda,malo sam izbediran dok sam to citao,al nadam se da nece biti nista od navedenog,inace mob je bomba ,a ako se dogodi ima se garancija ;)

 

Daj mi reci koji je plus  2.3.4 od 2.3.3 dal ima velike razlike i dal je istina sto se tice onog efekta "starog televizora gasenja",malo opisi ,,ty

Boldano: Nemam takve problema.... sreca ili nema kvara, vidjet cemo jos

 

Evo moja recenzija, imam ga vec nesto vise od mjesec dana.... prezadovoljan sam kada sve uzmem u obzir: klik za recenziju.

 

Ako nekoga zanima sto se sve dobije uz Android 2.3.4 evo vam link za full changelog: klik  i istina je, u 2.3.4 verziji nema vise onog CRT efekta nazalost (odi na ovaj link za detalje)

 

Jos nesto, ovo mu je najveca mana (vjerojatno i vi imate taj problem) ne dogada se bas uvijek al gotovo uvijek..... radi se o screen flickeringu, vise o tome ovdje: klik i za kraj, bilo bi lijepo da se javite na tu temu i da malo spamate u nadi da ce to popraviti

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 3:02 (lovac82).
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

A kakva je razlika da appsovi idu na memorisku ili memoriju uređaja ?{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i

Od 8GB bi ti bila dovoljna, ovisi od aplikacije do aplikacije, uglavnom widget aplikacije ide večina nje na mob dok ostale idu večina nje na memorijsku, evo npr. Angry Birds (21,27MB) zauzima 456kB memorije moba a ostatak je na kartici dok AlarmDroid zauzme 2,34MB memorije telefona i nemože na SD recimo.. Ili npr. iGO koji mi zauzima 29,88MB memorije telefona i nemože na SD.

 

P.S.

 

Ja za sada nisam imao niti jedan od ovih problema što ste naveli, stavio 2.3.4. i jedino isto mogu potvrditi da je nestao ovaj efekt kod gašenja moba, nisam siguran al mislim da sam negdje vidio da se to može instalirat.. ak nađem podjelim..

 

Aaa, skužio sam sad za ovaj screen flickering to do sada nisam ni primječivao baš.. to je zbog toga što mob sam zbog uštede baterije zatamnjuje i posvjetljuje ekran ovisno od vanjeske svjetlosti, sreen flick se u mom slučaju ugl. pojavljuje kad sam u kući blizu prozora onda skroz tako titra ajmo reć jer izgleda ni sam nezna kakvu bi svjetlost na ekranu :)), možda se i to može nekako ugasit pa da ostane manual namještanje osvjetljenja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 9:52 (Majdo-DM).
12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
Majdo-DM kaže...

Od 8GB bi ti bila dovoljna, ovisi od aplikacije do aplikacije, uglavnom widget aplikacije ide večina nje na mob dok ostale idu večina nje na memorijsku, evo npr. Angry Birds (21,27MB) zauzima 456kB memorije moba a ostatak je na kartici dok AlarmDroid zauzme 2,34MB memorije telefona i nemože na SD recimo.. Ili npr. iGO koji mi zauzima 29,88MB memorije telefona i nemože na SD.

 

P.S.

 

Ja za sada nisam imao niti jedan od ovih problema što ste naveli, stavio 2.3.4. i jedino isto mogu potvrditi da je nestao ovaj efekt kod gašenja moba, nisam siguran al mislim da sam negdje vidio da se to može instalirat.. ak nađem podjelim..

E hvalati sad sam sve skuzio {#}

12 godina
neaktivan
offline
Sony ericsson xperia mini st15i

Jel dok stavljas s 2.3.3 na 2.3.4 izgubis podatke i aplikacije koje su gore instalirane ili ne?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 13:06 (robert2828).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
robert2828 kaže...

Jel dok stavljas s 2.3.3 na 2.3.4 izgubis podatke i aplikacije koje su gore instalirane ili ne?

Ja nisam izgubio nist, a imao sam ih instaliranih oko 40-tak prije nadogradnje

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
lovac82 kaže...
robert2828 kaže...

Jel dok stavljas s 2.3.3 na 2.3.4 izgubis podatke i aplikacije koje su gore instalirane ili ne?

Ja nisam izgubio nist, a imao sam ih instaliranih oko 40-tak prije nadogradnje

I jel ides preko   Sony Ericsson PC Companion 2.0 ili preko wifi-a ili svejedno?

 

jel tebi bolji 2.3.4 od 2.3.3 ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 13:07 (robert2828).
15 godina
online
Sony ericsson xperia mini st15i

Bolji mi je 2.3.4, pa samo pogledaj sto se sve dobije uz taj dosta veliki update (vidi changelog).... najvise mi se svida swype tipkovnica i slikanje ekrana kada se pritisne tipka za gasenje (a to slikanje se kod drugih mobitela moze samo kada su root-ani).

 

Svejedno je kako ces update-ati, update sam instalirao pomoc PC Companion 2.0 jer mi je u to vrijeme samo on nalazio (wifi nije), e sad.... ne znam je li tebi nalazi i wifi taj update al meni nije (prije 10-tak dana)

 

Evo sto gubis nadogradnjom na 2.3.4:

 

CITAT:

 

What is missing?

 

CRT animation
The much loved CRT animation when locking/unlocking the display is now gone. What you get instead is a slow fade from bottom-up and top-down that is nowhere near as cool. We want our CRT animation back!

 

Power save mode
The Xperia ray has a new app called the Power save mode. If you want to know more, click here for our review that covered the app in more detail. We were hoping that this new app would make its way to other Xperia handsets, but it’s not happened in this update. Hopefully, it will appear in a future software update.

 

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 13:17 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i

@lovac82

 

Da al ja mogu ostata na 2.3.3 ako zelim,nemoram ga stavljat na 2.3.4 jel?

 

E i daj mi reci na kolko ti se baterija stupnjeva digne dok ga koristis malo dulje,zahtjevnije,kao npr igranje igrica i sl..?

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 13:37 (robert2828).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i

Naravno, možeš ostat na 2.3.3 :)) ak ti se više sviđa.. Što se tiće baterije, neznam za sad mi se nije nešto ugrijala kolko ga koristim, vjerojatno kad bih igrao neku igru više od pola sata da bi se ugrijala ipak ju onda nabrzaka trošiš..

 

Evo sam baš skužio da su brutalno digli cjenu na tele2 za ovaj mob u pretplati (npr. sa 595kn na 1145kn u mojoj tarifi), neznam jel to neka greška ili?! Ako je tako, sva sreća pa sam ga uzeo dok je bio jeftiniji :))

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 13:55 (Majdo-DM).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
Majdo-DM kaže...

Naravno, možeš ostat na 2.3.3 :)) ak ti se više sviđa.. Što se tiće baterije, neznam za sad mi se nije nešto ugrijala kolko ga koristim, vjerojatno kad bih igrao neku igru više od pola sata da bi se ugrijala ipak ju onda nabrzaka trošiš..

 

Evo sam baš skužio da su brutalno digli cjenu na tele2 za ovaj mob u pretplati (npr. sa 595kn na 1145kn u mojoj tarifi), neznam jel to neka greška ili?! Ako je tako, sva sreća pa sam ga uzeo dok je bio jeftiniji :))

Ma nisam pametan dal da ga stavim na 2.3.4 zbog problema sto je jedan napiso u forumu ( ima ga par postova gore sto sam napisao ) ili da ostavim na 2.3.3,makar imam garanciju.

 

Ja sam ga kupio isto u tele2 al ovako sam aparat .

Kolko ti baterija drzi ,meni se zna ugrijat na 40 stupnjeva dok igram hd igre,al za sad sve ok .

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 14:12 (robert2828).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i

Nemam pojma, garanciju nebi trebao izgubit ako ga updateaš nego samo kod rootanja, ovaj problem mi se nije još nijednom dogodio, može biti da je to bila neka cijela serija u pitanju. Baterija mi drži oko 3 dana, meni se još nije nijednom jako ugrijala a poslao sam i mail SE u vezi ovog softwarea 2.3.4 o nedostacima koje ste napisali pa očekujem odgovor, a vidim da su vamo stavili da bi treba izači u 11mj i 2.3.5..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
Majdo-DM kaže...

Nemam pojma, garanciju nebi trebao izgubit ako ga updateaš nego samo kod rootanja, ovaj problem mi se nije još nijednom dogodio, može biti da je to bila neka cijela serija u pitanju. Baterija mi drži oko 3 dana, meni se još nije nijednom jako ugrijala a poslao sam i mail SE u vezi ovog softwarea 2.3.4 o nedostacima koje ste napisali pa očekujem odgovor, a vidim da su vamo stavili da bi treba izači u 11mj i 2.3.5..

Da znam da se ne gubi garancija tokom updatea.

 

3 dana ti drzi baterija?? meni izdrzi dan i pol ako puno ne cackam a ako ga ubijam onda pola dana. Sad neznam dal idem da napravim update ili ne,osobno mi je ovaj 2.3.3 sasvim ok,,a neznam dal se da vratit s 2.3.4 na 2.3.3 bez rootanja,a rootanje ne dolazi u obzir.

Neznam razmislit cu makar ako se to treba dogodit ( ove greske ) dogodit ce se prije ili kassnije bez obzira na update ako sam naletio na krivu kutiju,valjda nisam :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
robert2828 kaže...

Da znam da se ne gubi garancija tokom updatea.

 

3 dana ti drzi baterija?? meni izdrzi dan i pol ako puno ne cackam a ako ga ubijam onda pola dana. Sad neznam dal idem da napravim update ili ne,osobno mi je ovaj 2.3.3 sasvim ok,,a neznam dal se da vratit s 2.3.4 na 2.3.3 bez rootanja,a rootanje ne dolazi u obzir.

Neznam razmislit cu makar ako se to treba dogodit ( ove greske ) dogodit ce se prije ili kassnije bez obzira na update ako sam naletio na krivu kutiju,valjda nisam :)

 

A i to što kažeš, ako nešto ne štima dogodit će se i na jednoj i na drugoj verziji softa, predlažem ti onda da ostaneš na 2.3.3 i pričekaš, možda 2.3.5 donese nešto novo i tako ne dobiješ nešto specijalno sa 2.3.4 osim možda 3d panoramu kod fotkanja.. a i priključit će se možda još netko forumu sa više informacija..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony ericsson xperia mini st15i
Majdo-DM kaže...
robert2828 kaže...

Da znam da se ne gubi garancija tokom updatea.

 

3 dana ti drzi baterija?? meni izdrzi dan i pol ako puno ne cackam a ako ga ubijam onda pola dana. Sad neznam dal idem da napravim update ili ne,osobno mi je ovaj 2.3.3 sasvim ok,,a neznam dal se da vratit s 2.3.4 na 2.3.3 bez rootanja,a rootanje ne dolazi u obzir.

Neznam razmislit cu makar ako se to treba dogodit ( ove greske ) dogodit ce se prije ili kassnije bez obzira na update ako sam naletio na krivu kutiju,valjda nisam :)

 

A i to što kažeš, ako nešto ne štima dogodit će se i na jednoj i na drugoj verziji softa, predlažem ti onda da ostaneš na 2.3.3 i pričekaš, možda 2.3.5 donese nešto novo i tako ne dobiješ nešto specijalno sa 2.3.4 osim možda 3d panoramu kod fotkanja.. a i priključit će se možda još netko forumu sa više informacija..

jesu drugi primjetili na 2.3.4 duze trajanje baterije?

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice