S Vipa na Tele2

poruka: 31
|
čitano: 13.904
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
S Vipa na Tele2

razmišljam o prelasku s vipa na kravu2 tele2.

1.pogledao sam cijene, prihvatljive su.(jako niske)

2.kakav je signal?

3.malo glupo ali gdje nabaviti tele2 (samo) karticu, dakle ostavim stari mob i kolko bi me došlo?

4.oću li požaliti ili napravit odličan potez?(generalno pitanje :))

5.internet, brzina, kolko je stranica za 100kb?

6.tarife(kolko dođe aktiviranje, jel se isplate....?

 

svi korisnici napišite što više, probat ću otključat svoj mob da mogu stavit t2 pa ako uspijem ovo ću napravit.

 

+ off topic pitanje: u vezi ovog otključavanja, kad bi stavio npr. tele2 jel bi radile tipke koje su bile za vodafone...(dakle koje sve komplikacije mogu biti)?

 

ma sve što možete napišite, nek postovi budu kilometarski Smijeh

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S Vipa na Tele2
i ja razmisljam o preseljenju sa vip-a na tele2 i samo me jos nesto dodatno zanima
-kada dam zahtjev da mi ostane isti broj te da prebacim samo mrezu dali mi ostaje potpuno isti broj(091xxxxxxx) ili ce mi se ipak promijenit pocetni dio sa 091 na 095?
addicted to HD :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
benko kaže...
kada dam zahtjev da mi ostane isti broj te da prebacim samo mrezu dali mi ostaje potpuno isti broj(091xxxxxxx) ili ce mi se ipak promijenit pocetni dio sa 091 na 095?

Broj ostaje identičan.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 12:37 (macak).
16 godina
protjeran
offline
S Vipa na Tele2

broj ostane potpuno isti

 

 

Za stranice ovisi o njima samima, neke su veće neke manje, signal je dobar, a gdje nema Tele2 signala tamo se koristi od T-mobila

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: S Vipa na Tele2

1. istina, jefitne poruke i pozivi

2. koristi t-mobile i vlastite odašiljače, dakle 99% pokrivenost na području RH. mali problemi kada dođe do križanja signala (preklapanje područja t-mobile i tele2 odašiljača, prioritet imaju tele2 pa ako si dosad bio na t-mobile, ostaneš bez signala na 15ak sec dok prijeđe na drugi signal. na t-mobile odašiljačima ne radi 3G, dok na tele2 radi)

3. bilo gdje di se prodaju tele2 paketi - mislim da dođe 25kn il tako neš, sa 25kn na računu

4. neš požalit, ja imam tele2 i t-mobile i više mi odgovara tele2. 099 broj ode uskoro u penziju

5. FER kaže da su najbrži. nisam imao prilike testirat

6. tarife su najjače u tele2, za 10-25 kn dobiješ pozive po 0.39 kn, poruke za 29 lipa i slične pogodnosti

 

Kod otključavanja, ako ne staviš org softver, vodafone tipkice će prestat radit. Ako staviš org softver proizvođača, vodafone tipke će služit za brzi pristup internetu.

 

Mreža je ok, ja sam na području preklapanja signala pa na dan jednom ili dvaput (ovisi di sam u kući) izgubim signal. Internet nisam koristio, ali tele2 signal podržava 3G, a t-mobile maksimalno EDGE. Jeftini su, novi korisnici svaki mjesec dobiju 25kn Smijeh... Jedino fali web sms ali to se preživi.... Možeš napraviti prijenos broja, ostane ti 091xxxxxx broj ali si na tele2 mreži (kao da imaš 095xxxxxx broj). Praktićno jer ne moraš nikom javljat promjenu broja.

 

T-mobile - 7/10

tele2 - 9/10 (zbog web sms-a)

Stick to the shadows.... // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
16 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
djdomi kaže...

2.kakav je signal?

3.malo glupo ali gdje nabaviti tele2 (samo) karticu, dakle ostavim stari mob i kolko bi me došlo?

4.oću li požaliti ili napravit odličan potez?(generalno pitanje :))

5.internet, brzina, kolko je stranica za 100kb?

6.tarife(kolko dođe aktiviranje, jel se isplate....?

 

2. Signal je besprijekoran. Gdje god ima T-mobile signala, ima i Tele2.

3. Ako razmišljaš o prijelazu na Tele2, predlažem da prebaciš svoj postojeći broj.

4. Ja nisam požalio - uštede su velike.

5. Što se interneta tiče, pogledaj ovdje.

6. Tarife - aktiviranjem bona od barem 50kn aktivira se tarifa Knock-out, koja je vrlo prihvatljiva.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 12:46 (macak).
15 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
Sum_of_all_fears kaže...

1. istina, jefitne poruke i pozivi

2. koristi t-mobile i vlastite odašiljače, dakle 99% pokrivenost na području RH. mali problemi kada dođe do križanja signala (preklapanje područja t-mobile i tele2 odašiljača, prioritet imaju tele2 pa ako si dosad bio na t-mobile, ostaneš bez signala na 15ak sec dok prijeđe na drugi signal. na t-mobile odašiljačima ne radi 3G, dok na tele2 radi)

3. bilo gdje di se prodaju tele2 paketi - mislim da dođe 25kn il tako neš, sa 25kn na računu

4. neš požalit, ja imam tele2 i t-mobile i više mi odgovara tele2. 099 broj ode uskoro u penziju

5. FER kaže da su najbrži. nisam imao prilike testirat

6. tarife su najjače u tele2, za 10-25 kn dobiješ pozive po 0.39 kn, poruke za 29 lipa i slične pogodnosti

 

Kod otključavanja, ako ne staviš org softver, vodafone tipkice će prestat radit. Ako staviš org softver proizvođača, vodafone tipke će služit za brzi pristup internetu.

 

Mreža je ok, ja sam na području preklapanja signala pa na dan jednom ili dvaput (ovisi di sam u kući) izgubim signal. Internet nisam koristio, ali tele2 signal podržava 3G, a t-mobile maksimalno EDGE. Jeftini su, novi korisnici svaki mjesec dobiju 25kn Smijeh... Jedino fali web sms ali to se preživi.... Možeš napraviti prijenos broja, ostane ti 091xxxxxx broj ali si na tele2 mreži (kao da imaš 095xxxxxx broj). Praktićno jer ne moraš nikom javljat promjenu broja.

 

T-mobile - 7/10

tele2 - 9/10 (zbog web sms-a)

e hvala na infomacijama, nisam samo ovo skužio: jel tarifa dođe da ti 25 kn skine s računa mjesečno, kako se aktivira?

i ovo ne kužim za org software, na kaj misliš? u vezi mog moba: v640i, updatean na zadnji firmware.

 

+macak, a kaj za ono 10lipa/100kb?

Čekamo...10.11.09.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 12:47 (djdomi).
15 godina
protjeran
offline
RE: S Vipa na Tele2

ja isto planiram black berry prebacitina tele 2 samo ne znam kako bi radilo :)

Z
16 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
djdomi kaže...

+macak, a kaj za ono 10lipa/100kb?

To je promotivni period koji traje do 01.10.2009. i vrijedi samo u Tele2 mreži (kad si na području gdje se prebaci na T-mobile signal, onda je cijena 2,00 kn)

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 12:59 (macak).
15 godina
odjavljen
offline
RE: S Vipa na Tele2
djdomi kaže...

e hvala na infomacijama, nisam samo ovo skužio: jel tarifa dođe da ti 25 kn skine s računa mjesečno, kako se aktivira?

i ovo ne kužim za org software, na kaj misliš? u vezi mog moba: v640i, updatean na zadnji firmware.

 

Krivo sam napisao, sorry. Za promjenu tarife ti niš ne uzima, tarifa se aktivira tako da pošalješ odgovarajući kod na 885 pa onda nadoplatiš račun sa minimalno 50kn. I to onda vrijedi 30 dana. Piše sve na njihovim stranicama i sve je točno, niš ne muljaju sa sitnim slovima ko t-mobile.

 

Org softver - imaš modani vodafone softver na mobu. Kad staviš org softver (izbornici, firmware), maknu se te vodafone tipke i mob ima izbornike koda si kupio sam uređaj recimo u hg spotu. Nema izbornike od operatera i slično jer koristi org softver i firmware od SE a ne modani od vodafonea sa njegovim izbornicima.

Stick to the shadows.... // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
14 godina
offline
RE: S Vipa na Tele2
djdomi kaže...
i ovo ne kužim za org software, na kaj misliš? u vezi mog moba: v640i, updatean na zadnji firmware.

 

+macak, a kaj za ono 10lipa/100kb?

  Ako si updatao preko SEUS-a (SonyEricsson update servise) onda ti je custom i FS ostao isti što znaći da ti vodafon tipka nebi radila. Prije dekodacije zamjeni kompletan softwere na mobu i onda mu krkni pach za unlock - moja preporuka.

16 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
Sum_of_all_fears kaže...

Org softver - imaš modani vodafone softver na mobu. Kad staviš org softver (izbornici, firmware), maknu se te vodafone tipke i mob ima izbornike koda si kupio sam uređaj recimo u hg spotu. Nema izbornike od operatera i slično jer koristi org softver i firmware od SE a ne modani od vodafonea sa njegovim izbornicima.

Za model V640i postoji samo Vodafone firmware.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
protjeran
offline
S Vipa na Tele2

Koristio sam jedno i drugo i mogu reći da je Tele2 mobilni interner za klasu bolji. Od toga da je jeftiniji, brži (čak brži nego moja kućna DSL linija), a i bez problema radi na Ubuntu-u.

Nema potpisa jer egomainiaci odmah polude :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: S Vipa na Tele2
macak kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Org softver - imaš modani vodafone softver na mobu. Kad staviš org softver (izbornici, firmware), maknu se te vodafone tipke i mob ima izbornike koda si kupio sam uređaj recimo u hg spotu. Nema izbornike od operatera i slično jer koristi org softver i firmware od SE a ne modani od vodafonea sa njegovim izbornicima.

Za model V640i postoji samo Vodafone firmware.

LINk za vodafonov custom, nakon debranda moba omogući se pachanje i onda se ubaci unlock pach i mob je dekodiran na sve mreže!

16 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
Zale kaže...

nakon debranda moba omogući se pachanje i onda se ubaci unlock pach i mob je dekodiran na sve mreže!

V640i ne može se otključati patchem, jer je rađen na A2 platformi. Za otključavanje tih mobitela služi Aerix.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
offline
RE: S Vipa na Tele2
macak kaže...
benko kaže...
kada dam zahtjev da mi ostane isti broj te da prebacim samo mrezu dali mi ostaje potpuno isti broj(091xxxxxxx) ili ce mi se ipak promijenit pocetni dio sa 091 na 095?

Broj ostaje identičan.

 

pinkskin kaže...

broj ostane potpuno isti

 

 

Za stranice ovisi o njima samima, neke su veće neke manje, signal je dobar, a gdje nema Tele2 signala tamo se koristi od T-mobila

 

Sum_of_all_fears kaže...

 

 

Mreža je ok, ja sam na području preklapanja signala pa na dan jednom ili dvaput (ovisi di sam u kući) izgubim signal. Internet nisam koristio, ali tele2 signal podržava 3G, a t-mobile maksimalno EDGE. Jeftini su, novi korisnici svaki mjesec dobiju 25kn Smijeh... Jedino fali web sms ali to se preživi.... Možeš napraviti prijenos broja, ostane ti 091xxxxxx broj ali si na tele2 mreži (kao da imaš 095xxxxxx broj). Praktićno jer ne moraš nikom javljat promjenu broja.

 

T-mobile - 7/10

tele2 - 9/10 (zbog web sms-a)

 

e to sam htjeo cut hvala :)

 

jos samo da pitam 3g dali imaju onu opciju 100kb 10 lipa..naime ne zelim kupovat tarife ali zelim korsitit 3g znaci kolko potrosim tolko platim..

 

i dali se moze nekako manualno postavit da mi je uvije na tele2 signalu( a ne na t-mobil-u, lako ja prebacim na auro kad idem izvan grada ;)

addicted to HD :)
15 godina
neaktivan
offline
S Vipa na Tele2

probat ću otključat sad mob, još samo ne kužim ovo: ja trebam dati 65 kn da bi mogao surfat netom preko moba, pa kaj nije to puno?

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: S Vipa na Tele2
benko kaže...

 

e to sam htjeo cut hvala :)

 

jos samo da pitam 3g dali imaju onu opciju 100kb 10 lipa..naime ne zelim kupovat tarife ali zelim korsitit 3g znaci kolko potrosim tolko platim..

 

i dali se moze nekako manualno postavit da mi je uvije na tele2 signalu( a ne na t-mobil-u, lako ja prebacim na auro kad idem izvan grada ;)

na stranici kaže da to vrijedi za tele2 signal na tele2 mreži (dakle, ona idealna situacija kad se koristi tele2 odašiljač). možeš im poslat mail da budeš siguran jel vrijedi ta tarifa za 3G.

 

A što se tiče prebacivanja signala, mislim da ne možeš stavit na manual za nacionalni roaming. Lako provjeriš sa *107# na čijem si signalu prije surfanja. Mislim, ako si dosad bio na tele2 signalu i ako ima dobru pokrivenost, neće on poskrivečki usred surfanja prebacit na t-mobile signal. meni kad sam doma, odma baca na t-mobile jer na tele2 odašiljaču daje jedva 2 crtice a gad sam u gradu (u Ogulinu) cijelo vrijeme drži na Tele2 odašiljaču, pun signal i EDGE (cookie ne podržava 3G, ali znam da 3G radi jer SE K800 pokazuje da ima 3G signala).

Stick to the shadows.... // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
16 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
benko kaže...
dali imaju onu opciju 100kb 10 lipa..naime ne zelim kupovat tarife ali zelim korsitit 3g znaci kolko potrosim tolko platim..

 

i dali se moze nekako manualno postavit da mi je uvije na tele2 signalu( a ne na t-mobil-u, lako ja prebacim na auro kad idem izvan grada ;)

To je promotivna opcija i vrijedi do 01.10.2009., i to samo na Tele2 mreži.

 

Što se tiče izbora mreže to se podešava na samom mobitelu. U postavkama, negdje pod Mreže, search mode ili nešto slično treba staviti na Manual (umjesto na Automatic).

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 13:34 (macak).
15 godina
neaktivan
offline
S Vipa na Tele2

ja se taman počeo veselit kaj ću otključat i onda po običaju-problem! kada spojim usb kabel čuje se da je ušao i onda da je izašao. probao na nekoliko usb utora(win xp/7).

 

edit: uspio sam! yey :)

 

+jel ako sad uzmem tele2 broj onih 10lp/100kb će radit i poslije 1.10?

Čekamo...10.11.09.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 14:30 (djdomi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
djdomi kaže...

jel ako sad uzmem tele2 broj onih 10lp/100kb će radit i poslije 1.10?

Nakon 01.10. vjerojatno će biti neka druga, viša cijena.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
S Vipa na Tele2

možete odgovoriti na ovaj post gore(dosta važno)(edit: jel se isplati uzet ono od 65 kn il je to previše) i na ovo:

sad sam otključao mob al vodafone live je i dalje tu.

dokaz da je otključano:

u servisu( >*<<*<*) pod karakteristike-sim zaključavanje piše:

mreža ( ) 5

podskup mreže ( ) 5

davatelj usluga ( ) 5

korporacijsko ( ) 5

prošireno ( ) 5

 

( ) "znak otvorenog lokota"

 

 

Čekamo...10.11.09.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 14:39 (djdomi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S Vipa na Tele2
@macak i ostali- hvala :)
addicted to HD :)
15 godina
odjavljen
offline
RE: S Vipa na Tele2
djdomi kaže...

možete odgovoriti na ovaj post gore(dosta važno)(edit: jel se isplati uzet ono od 65 kn il je to previše) i na ovo:

sad sam otključao mob al vodafone live je i dalje tu.

dokaz da je otključano:

u servisu( >*<<*<*) pod karakteristike-sim zaključavanje piše:

mreža ( ) 5

podskup mreže ( ) 5

davatelj usluga ( ) 5

korporacijsko ( ) 5

prošireno ( ) 5

 

( ) "znak otvorenog lokota"

 

 

Ti si ga samo otključao ali je ostao softver. Ako oćeš maknut vodafone live, treba ti orginal softver kojeg ako sam ja dobro skužio mačka, ne postoji.

Stick to the shadows.... // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
Sum_of_all_fears kaže...
djdomi kaže...

možete odgovoriti na ovaj post gore(dosta važno)(edit: jel se isplati uzet ono od 65 kn il je to previše) i na ovo:

sad sam otključao mob al vodafone live je i dalje tu.

dokaz da je otključano:

u servisu( >*<<*<*) pod karakteristike-sim zaključavanje piše:

mreža ( ) 5

podskup mreže ( ) 5

davatelj usluga ( ) 5

korporacijsko ( ) 5

prošireno ( ) 5

 

( ) "znak otvorenog lokota"

 

 

Ti si ga samo otključao ali je ostao softver. Ako oćeš maknut vodafone live, treba ti orginal softver kojeg ako sam ja dobro skužio mačka, ne postoji.

dobro onda, sad ću stavit t2 i kad ide novi mob-nabavim ga jeftino(jeftinije neg vip) i nemam nikakvih problema).

da deaktiviram ovaj broj, izgleda da neću više koristit?

Čekamo...10.11.09.
16 godina
neaktivan
offline
RE: S Vipa na Tele2
djdomi kaže...
dobro onda, sad ću stavit t2 i kad ide novi mob-nabavim ga jeftino(jeftinije neg vip) i nemam nikakvih problema).

da deaktiviram ovaj broj, izgleda da neću više koristit?

Ako napraviš prijenos broja u Tele2 mrežu, ostvaruješ popust u iznosu 100,00 kn za bilo koji mobitel u Tele2 ponudi.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
offline
S Vipa na Tele2

Evo jedno pitanje:

 

Kod prelaska s vipa na tele 2 znam da mi broj ostaje isti, a da li mogu koristiti i ovaj isti trenutni mobitel što imam ili baš moram kupiti od njih ?

Jer ako moram kupiti novi mobitel kod tele 2 onda ništa.

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
S Vipa na Tele2

Ako ti je mob kodiran na VIP onda ga moras otkljucat a  ako nije slobodno ubacis karticu od telca i vozi.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
S Vipa na Tele2

definitivno najbolje!

zato što ja jedino mogu imati takvu vrstu interneta,probao sam i t,vip i tele,a najjeftiniji i najbolji je tele,možda jedino malo kasni kad pošalješ poruku o stanju pa ti pokaže par sati unazad ali sve drugo šljaka ok.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
S Vipa na Tele2

Ja koristim tele2 od samih početaka i samo riječi pohvale.

Na pretplati sam tarifa 50 i imam zero in ,to jest unutar mreže 0 kuna.

Račun mi ne prelazi 60,70 kn mjesečno a uopće se ne libim nazvat bilo koju mrežu.

Topla preporuka svima koji koriste mob više nego ostali korisnici,a i ostalima

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice