Xiaomi Redmi Note 4G LTE

poruka: 15
|
čitano: 14.795
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

Posto vidim da je dosta ekipe sa foruma narucilo ovaj telefon, otvoriti cu ovu temu. Postoji vec tema za Redmi Note, ali to je "starija" 3G verzija. Novi Redmi Note 4G ima drugi procesor, chipset, romove, te se poprilicno razlikuje od 3G verzije.

 

Linkovi: http://www.mi.com/my/note4g/   http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4g-6561.php

 

Vazne specifikacije: GSM 900 / 1800 / 1900, TD-LTE 1900 / 2300 / 2600 (4G), 5.5" 267 ekran, 3200 mAh baterija, SnapDragon 400, 4x1.6GHZ Cortex A7, 2GB Ram.

 

Prednosti telefona: Jako dobar 5.5" ekran, iznimno izdrzljiva baterija i MIUI, Xiaomi brand.

 

U praksi: nakon nekih mjesec dana koristenja, telefon se jako dobro pokazao; telefon je bez ostecenja, ne lagira mada je nakrcan appovima, nova generacija roma je updejtana preko stare bez ikakvog wipea i sve radi bez greske. Baterija mi izdrzi dva dana.  Na MIUI v6 mi radi bolje nego na MIUI v5 (neki efekti tranzicije i widgeti rade fluidnije). Novi v6 browser i samo surfanje je strasno "ugodno" i brzo. Kamera nije vrhunska, 13mpx na papairu, ali je bolja na v6 nego na v5 - znaci, ima jos mjesta za softversko unapredjenje.

 

Trenutna cijena na dan posta: oko 170-180$.

 

Provjerene stranice koje dostavljaju Redmi Note 4G iz EU: mobicity, xiaomishop.eu (nije originalan xiaomi shop kao sto ime sugerira, ali salju originale), merimobiles. Ima ih jos, ali za ove znam iz prve ruke.

 

 

 

ROMovi - za Xiaomi uredjaje postoje sluzbeni i nesluzbeni.

 

- sluzbeni: romovi sa miui.com. Postoje dvije vrste, "china" i "global". Global romovi su ono sto nam treba :), sa gappsovima, bez kineskih aplikacija i sa multilanguage.  Oprez, trenutno ne postoje sluzbeni global romovi za Note 4G. MIUI v6 je u beti.

LINK: http://en.miui.com/download-218.html#342

 

- nesluzbeni: samo sam isprobavao i koristim one sa xiaomi.eu. Imaju "multilanguage" xiaomi romove, znaci kao Global - u biti, mod originalnog China rom sa engleskim jezikom, gapps, ocisceni od kineskih aplikacija i bloatwarea. Izlazak multilanguage romova prati izlazak originalnih kineskih romova, logicno. MIUI v6 je u beti.

LINK:http://xiaomi.eu/community/link-forums/roms.73/ vodi do zadnje generacije romova za xiaomi uredjaje.

 

Zadnje verzije multilang romova za note 4g: Stable 21.0.0.0 za MIUI v5 i 4.12.5_v64.4 Za MIUI v6.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 14:34 (mcf).
 
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

Evo, izasla je stable verzija MIUI 6 za note 4g (nije vise beta), i samim time kraj razvoja za MIUI 5 romove.

 

Zadnje kineske verzije na dan posta   Version: V6.2.1.0.KHICNBK (MIUI6) STABLE i  Version: 4.12.12 (MIUI6) DEVELOPER.- LINK

 

Multilang (eng, gapps, root,clean) - 4.12.12 - LINK

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 14:50 (mcf).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

Nova, 5* multilang serija romova za note 4g.

 

5.1.9, 5.1.10 -> LINK

 

Meni osobno zgodan novi detalj: New - Exception list of apps that could connect to net work when roaming internationally (01-07)

 

- kada sam na putu, cesto upalim data roaming da pocuclam mailove, i na androidu nikad ne znam sta ce sve u backgroundu koristiti 'data'. OK, sigurno ima i 3rd party solucija za to, ali mi se nije dalo zezati sa time nikada. Tako da mi je ovo out of the box zgodno, samo kvacica na gmail i gotovo :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

Sta je ovo , zar nitko ne korisit ovaj mobitel ? Hajmo pisite svoje recenzije :D ja sam na 6.2.2.0 verziji i ne mogu da nadjem contact diplay from gmail, nadjem from sim card i izbaci mi 18 brojeva samo hahaha.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

Pozdrav,

 

nedavno sam postao vlasnik navedenog mobitela pa bi trebao pomoć. Mobitel je kupljen preko to2c.com, MIUI verzija je KHICNBF96.0. Jučer sam probao staviti gore MIUI 6 s linka koji ste stavili, ali mi odbija jer očito nije kompatibilna s mojom verzijom softvera. E sad me zanima koju verziju mi trebao staviti da to proradi, koliko vidim postoji kinesko/engleska verzija (vjerojatno je kod mene ta), a na nju ne ide ova s linka.

Commodore 64 OC ~ 67, TV RIZ 15 cm upgrade to 15,5 cm - color
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

Kako vam radi gps sa offline mapama( npr. Here)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4G LTE
anelko kaže...

Sta je ovo , zar nitko ne korisit ovaj mobitel ? Hajmo pisite svoje recenzije :D ja sam na 6.2.2.0 verziji i ne mogu da nadjem contact diplay from gmail, nadjem from sim card i izbaci mi 18 brojeva samo hahaha.

 6.2.2.0 - to je "stara" MIUI v5? Stavi novi MIUI 6 sa gornjeg linka u mojim postovima, 5.1.16.

Štefek kaže...

Pozdrav,

 

nedavno sam postao vlasnik navedenog mobitela pa bi trebao pomoć. Mobitel je kupljen preko to2c.com, MIUI verzija je KHICNBF96.0. Jučer sam probao staviti gore MIUI 6 s linka koji ste stavili, ali mi odbija jer očito nije kompatibilna s mojom verzijom softvera. E sad me zanima koju verziju mi trebao staviti da to proradi, koliko vidim postoji kinesko/engleska verzija (vjerojatno je kod mene ta), a na nju ne ide ova s linka.

 Ide bez problema, pisu ti sve upute u linkovima gore. Rebootaj u recovery mode, napravi wipe data i cache i instaliraj zadnji multilang. http://xiaomi.eu/community/threads/5-1-16.26725/ - download link ti je odma na vrhu u ovoj tablici.

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

Imam ga vec neko vrijeme, i stvarno sam prezadovoljan, onaj zadnji link za rom je jos uvijek beta, ali radi dobro, i dobio sam hrvatski jezik koji nije bio na telefonu, samo englesaki, i kinseki.

Jedina zamjerka je prilicno losa kamera, ali kako vidim po forumima posto je ista kao na starijem note 3g modeli, a koji nema problema sa slikom sve su prilike da je u pitanju softwer, i da ce se to ispraviti uskoro, sve ostalo je z a5.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4G LTE
Ubleha52 kaže...

Imam ga vec neko vrijeme, i stvarno sam prezadovoljan, onaj zadnji link za rom je jos uvijek beta, ali radi dobro, i dobio sam hrvatski jezik koji nije bio na telefonu, samo englesaki, i kinseki.

Jedina zamjerka je prilicno losa kamera, ali kako vidim po forumima posto je ista kao na starijem note 3g modeli, a koji nema problema sa slikom sve su prilike da je u pitanju softwer, i da ce se to ispraviti uskoro, sve ostalo je z a5.

 Kakva beta? To je neki stari rom valjda... note 4G po novom dobiva uredno weekly releasove (kitkat, miui v6). Isti dan na xiaomi.eu izadje i taj isti rom u multilang verziji (sa svim jezicima, gappsima i bez kineskih appova, xiaomi clauda i slicno - uglavnom, sve sta nam treba).

 

Trajni link za weekly multilang romove:

 

http://xiaomi.eu/community/link-forums/roms.73/

 

- funkcionira kao bilo koji update, nema potrebe za nikakvim recoveryem, wipeom ili slicno. Downloadate rom, settings->update i odaberete taj rom i gotovo. BTW to bi sve trebalo funkcionirati i OTA, ali meni ne radi iz nekog razloga, za sada jos moram rucno skinuti rom. Valjda i overtheair proradi za koji tjedan :)

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

Pozdrav,

 

jučer mi je stigao ovaj Xiaomi i kad sam ga stavio na punjač na ekranu se pojavila neka slika sa logom androida i još nekekvim likom i ispisana je bila nekakva riječ šta je spominjala root, nisam točno siguran šta je pisalo i to je nestalo kad sam stisao tipku za paljenje. Kasnije sam ga probao sam ga upaliti, ali samo be na ekranu pojavi logo Xiaomi i dalje ne ide. Ako mi neko može reći o čemu je riječ i šta da radim.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4G LTE
merks kaže...

Pozdrav,

 

jučer mi je stigao ovaj Xiaomi i kad sam ga stavio na punjač na ekranu se pojavila neka slika sa logom androida i još nekekvim likom i ispisana je bila nekakva riječ šta je spominjala root, nisam točno siguran šta je pisalo i to je nestalo kad sam stisao tipku za paljenje. Kasnije sam ga probao sam ga upaliti, ali samo be na ekranu pojavi logo Xiaomi i dalje ne ide. Ako mi neko može reći o čemu je riječ i šta da radim.

 

Hvala.

 

Vjerovatno si rješio ovaj problem , ali da pomognem onima koje to isto muči. Na bateriji na kontaktu metalnom je zaljepljena prozirna folija i nema kontakta između baterije i uređaja. treba je maknuti i sve će biti ok.

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

pitanje mozda nije direktno vezano za redmi note, ali dvoumim se da li je 5,5 incha preveliko? koji su vasi dojmovi?

*<[:-) = be happy
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4G LTE
mcf kaže...
Ubleha52 kaže...

Imam ga vec neko vrijeme, i stvarno sam prezadovoljan, onaj zadnji link za rom je jos uvijek beta, ali radi dobro, i dobio sam hrvatski jezik koji nije bio na telefonu, samo englesaki, i kinseki.

Jedina zamjerka je prilicno losa kamera, ali kako vidim po forumima posto je ista kao na starijem note 3g modeli, a koji nema problema sa slikom sve su prilike da je u pitanju softwer, i da ce se to ispraviti uskoro, sve ostalo je z a5.

 Kakva beta? To je neki stari rom valjda... note 4G po novom dobiva uredno weekly releasove (kitkat, miui v6). Isti dan na xiaomi.eu izadje i taj isti rom u multilang verziji (sa svim jezicima, gappsima i bez kineskih appova, xiaomi clauda i slicno - uglavnom, sve sta nam treba).

 

Trajni link za weekly multilang romove:

 

http://xiaomi.eu/community/link-forums/roms.73/

 

- funkcionira kao bilo koji update, nema potrebe za nikakvim recoveryem, wipeom ili slicno. Downloadate rom, settings->update i odaberete taj rom i gotovo. BTW to bi sve trebalo funkcionirati i OTA, ali meni ne radi iz nekog razloga, za sada jos moram rucno skinuti rom. Valjda i overtheair proradi za koji tjedan :)

 

 

Imam problem sa stavljanjem multi roma. Skinuo sam odgovarajući rom sa tvog linka (dior za xiaomi redmi note 4g dual sim). Kada idem preko recoverya ili updatea unutar sistema kaže update failed. Nisam znao da je rom na službenim stranicama samo za kineze tako da nemam hr jezika google play i tako. Na koji način da stavim zadnji multi rom za svoj uređaj?

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2015 18:42 (dutkan).
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4G LTE

Dobar mob ali brate lagano čudna biljka... JA sam jučer nabavio jednog, i odmah prvo što sam primjetio je da kad bi neke aplikacije instalirao, ne bi radile dok ne resetiram mob... To još nisam doživio na androidu... Aima još toga, samo kasnije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice