Bizaran problem... Vlaga u računalu?

poruka: 51
|
čitano: 9.469
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

evo ovako, sad baš prije 10 min idem nekaj kemijat po kompu i uzmem vent sa proca u ruku i vidim da je sav pun vode a na lopaticama vlažan i zaljepljena prašina na vlagu... WTF??? uzmem malo wc papira, obrišem i vidim nešto žuto ali mislim da je od cigaretajer ne može ništa drugo biti... pa sad vi meni recite dal je to vlaga ili???

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

svasta!! pa di drzis taj jadan komp.pokusaj bit precizan pri opisu..daj koju sliku tog venta i kompa..da mi to vidimo!

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2010 23:46 (Tionio).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
Tionio kaže...

svasta!! pa di drzis taj jadan komp.pokusaj bit precizan pri opisu..daj koju sliku tog venta i kompa..da mi to vidimo!

vent je scythe slip stream 120mm 1900rpm, držim komp na podu pokraj stola, ašto se tiče slike nemam kaj uslikat kad je već obrisano... i ja isto kažem svašta jer ovo još nisam čuo...

14 godina
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
smrad06 kaže...
Tionio kaže...

svasta!! pa di drzis taj jadan komp.pokusaj bit precizan pri opisu..daj koju sliku tog venta i kompa..da mi to vidimo!

vent je scythe slip stream 120mm 1900rpm, držim komp na podu pokraj stola, ašto se tiče slike nemam kaj uslikat kad je već obrisano... i ja isto kažem svašta jer ovo još nisam čuo...

ok..di ti se stol nalazi?? blizu prozora? imas li mozda kakve vlage po zidu?

TiONiO
14 godina
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

to ti je od previše surfanja po netu

dnl
Moj PC  
18 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
roki kaže...

to ti je od previše surfanja po netu

Haha ozojio se od muke!Smijeh

Skype: internet.gospodin
14 godina
neaktivan
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

Il se komp upi*ao il se nalazi jaaaaako blizu kuhinje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

Jesi li ga dražio u posljednje vrijeme??

In the eyes of a ranger, The unsuspected stranger
Moj PC  
20 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

Možda ti negdje curi tekućina iz toplovodnih cijevi na hladnjaku, ako imaš takav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
Tionio kaže...

ok..di ti se stol nalazi?? blizu prozora? imas li mozda kakve vlage po zidu?

Nije blizu prozora, a nema ni vlage po zidu...

Chronic kaže...

Možda ti negdje curi tekućina iz toplovodnih cijevi na hladnjaku, ako imaš takav.

možda al nikako nebi mogla doći opet na taj vent eventualno na drugi...

15 godina
neaktivan
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

Ako otkriješ u čemu je fora napiši ovdje, baš me zanima.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
smrad06 kaže...

evo ovako, sad baš prije 10 min idem nekaj kemijat po kompu i uzmem vent sa proca u ruku i vidim da je sav pun vode a na lopaticama vlažan i zaljepljena prašina na vlagu... WTF??? uzmem malo wc papira, obrišem i vidim nešto žuto ali mislim da je od cigaretajer ne može ništa drugo biti... pa sad vi meni recite dal je to vlaga ili???

Zanimljivo. Ako je stvarno voda i da ti je na komponentama, pravo čudo da ti komp još i radi. Da nisi možda vlagu zamjenio sa nečim drugim ljepljivim? Jesi ziher da je bila baš vlaga kao od kondenzacije? Iako otkud bi ti se kondenzirala voda i zašto baš samo na tom dijelu?

Ne znam, jer nisam pušač ali sam vidio i pročitao da se od pušenja cigareta u blizini računala lako nakupi prašine upravo na nešto ljepljivo što se najprije pojavi na komponentama... pa je možda to to?

domicius
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
domicius kaže...

Zanimljivo. Ako je stvarno voda i da ti je na komponentama, pravo čudo da ti komp još i radi. Da nisi možda vlagu zamjenio sa nečim drugim ljepljivim? Jesi ziher da je bila baš vlaga kao od kondenzacije? Iako otkud bi ti se kondenzirala voda i zašto baš samo na tom dijelu?

Ne znam, jer nisam pušač ali sam vidio i pročitao da se od pušenja cigareta u blizini računala lako nakupi prašine upravo na nešto ljepljivo što se najprije pojavi na komponentama... pa je možda to to?

pa izgledalo je kao voda ali je bilo žuto pa sam pomislio da je to vlaga koja je od cigareta požutila... a što se tiče pušenja u blizini računala, tu sam svjetski prvak... svaki dan 2-3 kutije...Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

ako ti u prostoriji ima vlage  a sistem je na idle moguće je da vent ohladi hladnjak dovoljno da dođe do kondenzacije na njemu

 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
smrad06 kaže...
domicius kaže...

Zanimljivo. Ako je stvarno voda i da ti je na komponentama, pravo čudo da ti komp još i radi. Da nisi možda vlagu zamjenio sa nečim drugim ljepljivim? Jesi ziher da je bila baš vlaga kao od kondenzacije? Iako otkud bi ti se kondenzirala voda i zašto baš samo na tom dijelu?

Ne znam, jer nisam pušač ali sam vidio i pročitao da se od pušenja cigareta u blizini računala lako nakupi prašine upravo na nešto ljepljivo što se najprije pojavi na komponentama... pa je možda to to?

pa izgledalo je kao voda ali je bilo žuto pa sam pomislio da je to vlaga koja je od cigareta požutila... a što se tiče pušenja u blizini računala, tu sam svjetski prvak... svaki dan 2-3 kutije...Smijeh

Ufffff to nije dobro! Sramim se

Skype: internet.gospodin
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
RoTT kaže...
smrad06 kaže...

a što se tiče pušenja u blizini računala, tu sam svjetski prvak... svaki dan 2-3 kutije...Smijeh

Ufffff to nije dobro! Sramim se

Ni za računala očito...

domicius
14 godina
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

ma dajte taj komp nikad nije očišćen

da u štali stoji nemre izgledat tako zapušteno

vjerojatno lik ima i takvu osobnu higijenu

dnl
Moj PC  
0 3 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
roki kaže...

ma dajte taj komp nikad nije očišćen

da u štali stoji nemre izgledat tako zapušteno

vjerojatno lik ima i takvu osobnu higijenu

Hmm. Nije lijepo vrijeđati po forumu na osobnom levelu, ali opet, nick pokretača je smrad...

 

 

 

NHF NevinašceOsmijeh

http://www.eveonline.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 17:21 (PureEntity).
15 godina
protjeran
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

Žuto od nikotina se skupi i ljepljivo je.

Sve što istinski volimo, postaje dio nas!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?

ma nisam ja mislio na Smradov post i njega osobno

nego sam u Rottovom postu vidio onu sliku od proca i ventilatora

dnl
14 godina
neaktivan
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

ma sve to štima oko nikotina i bla sra... ali odakle kapljice???

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

Pa dim ti je smjesa svega i svačega, a ujedno i sitnih kapljica i tekuće tvari. Možda od tuda...

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
1domagoj1 kaže...

Pa dim ti je smjesa svega i svačega, a ujedno i sitnih kapljica i tekuće tvari. Možda od tuda...

ali baš nigdje drugdje u cijom kučištu osim na jednom ventu???

14 godina
neaktivan
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

Jel imaš psa? U pitanju da nije pesek upišao uz konfu???

Nenad
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

Jedva cekam da se otkrije problem! :)

Skype: internet.gospodin
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
smrad06 kaže...
1domagoj1 kaže...

Pa dim ti je smjesa svega i svačega, a ujedno i sitnih kapljica i tekuće tvari. Možda od tuda...

ali baš nigdje drugdje u cijom kučištu osim na jednom ventu???

Hm, ne znam onda, neko čudno strujanje zraka, šta već?! Stvarno ne znam šta bi moglo bit...

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
RoTT kaže...

Jedva cekam da se otkrije problem! :)

Vrlo vjerojatno se radilo o kondenzaciji. To ništa nije neuobičajeno, naročito kad je postotak vlage u zraku vrlo visok - naspram vrlo toplih komponenata.
U profesionalnom smislu, kao što su Data centri (server farms) troše se ozbiljni iznosi na kontrolu temperature i vlage.
Tvrdi se da je optimalna vlažnost od 35% do 45-50%. Zašto treba određeni postotak, i do 50%. Čak ako je relativna vlaga preniska može doći do ESD-a (elektrostatičkog pražnjenja).
Obzirom na meteo uvjete u proteklih par dana vrlo vjerojatno se tu krije i uzrok. Vlažnost je vjerojatno bila oko 80-90%.

http://www.eveonline.com/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
Nello kaže...

Jel imaš psa? U pitanju da nije pesek upišao uz konfu???

nema peseka koji piški po ventilatorima Smijeh

14 godina
protjeran
offline
Bizaran problem... Vlaga u računalu?

Jesi skuzio?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bizaran problem... Vlaga u računalu?
RoTT kaže...

Jesi skuzio?

nisam skužio ali od onda se problem nije ponovno pojavio tako da stvarno nemam pojma šta je to mogo bit...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice