Dijeljenje hardverskih resursa preko LAN-a

poruka: 8
|
čitano: 5.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Dijeljenje hardverskih resursa preko LAN-a

Da li postoji neki način dijeljenja hardverskih resursa poput grafičke kartice ili procesora preko lokalne mreže?

 

Znam da postoji program koji omogućuje dijeljenje CPU resursa preko interneta u medicinske svrhe, pa sam se zapitao, zašto ne bih tako nešto mogao aktivirati kod kuće?

 

Ono što me najviše muči, razlog zašto sam mislio da je to nemoguće, je brzina prijenosa podataka preko mreže, koja je uvelike premašena onom unutar samog računala. Moja teorija zašto tako nešto funkcionira preko interneta je ta da oni skupljaju procesore iz višestrukih izvora i time multipliciraju brzinu mreže.

 

Konkretno, mene zanima da li mogu iskoristiti grafičku karticu stolnog računala s instaliranim Windows XP za zahtjeve laptopa na kojem grafička kartica ne radi, koji ima instaliran Windows 7, i to preko lokalne mreže, nije bitno da li kabelom, bežično, direktno ili preko routera.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dijeljenje hardverskih resursa preko LAN-a
trackmanijak kaže...

Da li postoji neki način dijeljenja hardverskih resursa poput grafičke kartice ili procesora preko lokalne mreže?

 

Znam da postoji program koji omogućuje dijeljenje CPU resursa preko interneta u medicinske svrhe, pa sam se zapitao, zašto ne bih tako nešto mogao aktivirati kod kuće?

 

Ono što me najviše muči, razlog zašto sam mislio da je to nemoguće, je brzina prijenosa podataka preko mreže, koja je uvelike premašena onom unutar samog računala. Moja teorija zašto tako nešto funkcionira preko interneta je ta da oni skupljaju procesore iz višestrukih izvora i time multipliciraju brzinu mreže.

Ti nisi bas svatio princip na kojem rade number-crunching projekti, ti dobijes tj. program koji koristis npr. f@h ili biong downloada paket podataka

s posluzitelja koje onda tvoje racunalo obraduje na predvideni nacin, nakon cega rezultat ili obradene podatke salje natrag (uploada) natrag

posluzitelju, sto de facto znaci da brzina tvoje veze na internet ima utjecaj samo na to kojom brzinom ces downloadati najprije

sirove pa uplodati obradene podatke, procesuiranje podataka se odraduje iskljucivo na tvom racunalu.

 

Sto se tice da li to mozes i kod kuce, svakako da mozes, ako si vrsan programer, slozis si server aplikaciju koja salje podatke za obradu racunalima na kojima si

instalirao svoju client aplikaciju koje onda vracaju obradene podatke.

Inace mozes googlati malo, mozda neki fakultet objavio source kod ili neke programe koje sluze za takvu namjenu.

 

trackmanijak kaže...

 

Konkretno, mene zanima da li mogu iskoristiti grafičku karticu stolnog računala s instaliranim Windows XP za zahtjeve laptopa na kojem grafička kartica ne radi, koji ima instaliran Windows 7, i to preko lokalne mreže, nije bitno da li kabelom, bežično, direktno ili preko routera.

Konkretno za ovaj slucaj odgovor je ne, ne mozes.Što mozes je spajati se na laptop pomocu remote desktop connectiona preko mreze -> howto

 

 

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2010 16:15 (drnde).
14 godina
protjeran
offline
Dijeljenje hardverskih resursa preko LAN-a

Aha, kužim, znači, obrada grafičkih podataka na drugom računalu u stvarnom vremenu ne dolazi u obzir.

 

A da li je bar nekako moguće igrati igru koja je instalirana na drugom računalu, s periferijom na ovom, nešto kao remote desktop? (Iako sam ovu temu otvorio prvenstveno radi svog Aero sučelja)

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dijeljenje hardverskih resursa preko LAN-a
trackmanijak kaže...

Aha, kužim, znači, obrada grafičkih podataka na drugom računalu u stvarnom vremenu ne dolazi u obzir.

 

A da li je bar nekako moguće igrati igru koja je instalirana na drugom računalu, s periferijom na ovom, nešto kao remote desktop? (Iako sam ovu temu otvorio prvenstveno radi svog Aero sučelja)

Ne za takvo nesto je propusnost mreze ipak pre mala, cak je i propusnost dediciranog AGP porta dosla do svojih granica,

zato danas i imamo pci-e (dakako ne samo zbog toga, poglavito je zamjena za pci).

 

Sto se tice igranja igrica, preko rdc-a to cisto sumnjam, ali iskreno receno nisam se nikad previse bavio rdc-om, cak se

jos ni nisam probao spojiti na racunalo koje nema graficku (bar virtualnu) a kamoli igrao tako.

 

EDIT: Evo sad sam malo googlao i RDC ne radi bez da racunalo na koje se spajas ima graficku, nekako je to i logicno... jbg..

 

Nazalost ako ti taj laptop nije pod garancijom, najverovatnije se mozes oprostiti s njim jer kod laptopa nema zamjena graficke

nego se mijenja cijla maticna, sto s troskovima servisa najvjerovatnije dode vise nego novi laptop.

Medutim, jesi siguran da je graficka otisla na tom laptopu, mislim kakvi su simptomi, ako uopce nema slike ni nista, mozda je

otisla i memorija.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2010 16:20 (drnde).
15 godina
offline
RE: Dijeljenje hardverskih resursa preko LAN-a
trackmanijak kaže...

..

 

Konkretno, mene zanima da li mogu iskoristiti grafičku karticu stolnog računala s instaliranim Windows XP za zahtjeve laptopa na kojem grafička kartica ne radi, koji ima instaliran Windows 7, i to preko lokalne mreže, nije bitno da li kabelom, bežično, direktno ili preko routera.

 - prethodno je već odgovoreno, samo ostatak nije rezrješen. Tj. kako znaš da je otišla grafička na laptopu? Može bit kvar neke druge komponente.

-Na ispravnom računalu, RDC se koristi za kontrolu, nikako za igre (ili video), jer je lag i propustnost mreže ipak premala.

btw. popravak svega (pa i VGA) je moguć, ali kod nas (ovlašteni servis) ugl. neisplativ, jer obračunavaju nabavku iz 'Noskozemske' isl. troškove, objašnjavajući da je to skupo. -Neisplativo, osim pod garancijom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Dijeljenje hardverskih resursa preko LAN-a

1) Ako oduzmemo lap na kojem ne radi grafička, zašto ne bi bilo moguće? On live funkcionira skroz ok. Google it.

2) Laptop funkcionira normalno (naravno, ne rade igre ni Aero, niti bilo što što koristi GPU) dok god ne instaliram drivere za grafičku, onda se neće pokrenut. U BIOSU vidim točkice (sa i bez drivera), a sve je počelo sa glitchevima u igrama i nekim točkicama kod dizanja windowsa (kod logoa).

3) Može se samo grafička promijenit na Acer Aspire 5520G, znam, nije isplativo, zato do sad nisam.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 13:52 (trackmanijak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dijeljenje hardverskih resursa preko LAN-a
trackmanijak kaže...

1) Ako oduzmemo lap na kojem ne radi grafička, zašto ne bi bilo moguće? On live funkcionira skroz ok. Google it.

2) Laptop funkcionira normalno (naravno, ne rade igre ni Aero, niti bilo što što koristi GPU) dok god ne instaliram drivere za grafičku, onda se neće pokrenut. U BIOSU vidim točkice (sa i bez drivera), a sve je počelo sa glitchevima u igrama i nekim točkicama kod dizanja windowsa (kod logoa).

3) Može se samo grafička promijenit na Acer Aspire 5520G, znam, nije isplativo, zato do sad nisam.

 - RDC bi mogao raditi, ali to nije ono što bi želio, RDC samo prenosi sliku dok se sve operacije nalaze/obavljaju na drugom računalu. Tako na udaljenom računalu, ako ono može vrtjeti neku igru npr CoD4, on će raditi, samo će prikaz preko RDCa biti loš (propustnost i lag) -neigrivo, tj. nije ono što si želio.

Druga mogućnost je da igra bude na laptopu i da 'samo' mrežom korisiti VGA.... - problem je već prilikom instalacije, jer install detektira VGA-driver, verziju dX-a itd... dakle to bi morao biti neki wraper koji bi prevario sistem, uz to da je dovoljno brz za igru... -možda je moguće, ali za sad kao i put do mjeseca... nije nešto što se radi izvan NASA-e (u kućnoj izvedbi).

 

Pošto u BIOSu vidiš točkice, to je konkretan kvar (90% RAM-VGA), nema veze driver s tim, samo dok nije instaliran windowsi ne koristie hardware osim osnovnih funkcija.

-Moguć ljiek iz kategorije 'placebo', instaliraj driver ali isključi hardware akceleraciju... u koracima. pa će barem rezolucija biti ugodnija ako kvar nije takav da bi sasvim srušio sistem. -Treba pokušati.

 

 

edit:

trackmanijak kaže...

1) Podcrtao si iz 1. i  iz drugog segmenta mog posta, a u prvom piše da zanemarimo bezgrafički laptop, kako On Live funkcionira?

2) Preko foruma neću rješit svoj problem, treba otvorit lap, pitat nekog ko se kuži, možda u servis odnijet, al to je druga priča.

3) Pričaš mi o driverima; pa znam da mi radi bez drivera zato kaj se grafička ne koristi, nisam baš takav idiot.

 

1.-Kakve veze ima OnLive? Kao i stotine drugih (online) servisa, radi na serveru. -To nije dio tvojeg pitanja-ideje iskorištavanja druge VGA...

 

2.-Bravo, zar si mislio da će copy-paste spasiti pregoreni chip? ovo su samo pokušaji pomoći, pokušaj odgovaranja na neka pitanja.

 

3.-Tko je rekao da si idiot? Osjeća se da si ljut, uvrijeđen,.. i ja sam jer pokušavam nešto pomoći, ali dobijem za uzvrat takvo 'režanje' - neki razlog? Ako je moja krivica, (možda je neki 'ton' poruke bio takav?) ispričavam se.

 

btw. ostaje nejasno, ''...pa znam da mi radi bez drivera zato kaj se grafička ne koristi ...'',

- što znaš? što radi, a ne koristi se?

- Ono je samo mogućnost da instaliraš driver i u nekim slučajevima -radi, tj preostalo rješenje je baciti ga u smeće ili nosit na servis.

 

-Sorry, vjerojatno me ova kiša raskvasila, pa mi čitanje kompleksnih rečenica zbunjuje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 21:38 (ihush).
14 godina
protjeran
offline
Dijeljenje hardverskih resursa preko LAN-a

1) Podcrtao si iz 1. i  iz drugog segmenta mog posta, a u prvom piše da zanemarimo bezgrafički laptop, kako On Live funkcionira?

2) Preko foruma neću rješit svoj problem, treba otvorit lap, pitat nekog ko se kuži, možda u servis odnijet, al to je druga priča.

3) Pričaš mi o driverima; pa znam da mi radi bez drivera zato kaj se grafička ne koristi, nisam baš takav idiot.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 14:44 (trackmanijak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice