Kako postaviti ventilatore na kuciste

poruka: 93
|
čitano: 41.832
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Pozdrav svima! Kupio sam 4 ventilatora za kuciste, a ne znam kako da ih okrenem, da upuhuju zrak u kuciste, ili da ispuhuju?

 

 

Almin94
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 15:57 (Almin94).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Almin94 kaže...

Pozdrav svima! Kupio sam 4 ventilatora za kuciste, a ne znam kako da ih okrenem, da upuhuju zrak u kuciste, ili da ispuhuju?

 

Evo slika kucista (dva sa bocne strane, jedan sa prednje strane, i jedans sa zadnje strane) :

Ukljucis ih tako kako jesu, i vidis na koju stranu pusu.upises oznake na strane koje zelis i gdje.Iskljucis i ponovo spojis.Mission complete

Kulanic Irhad
14 godina
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

ljudi uglavnom stavljaju tako da prednji upuhuje, a zadnji ispuhuje (da ima cirkulacije) a ako imaš sa strane, ja bih stavio da upuhuju hladni zrak na proc i grafu

GENERATION 17: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Diablo86 kaže...

ljudi uglavnom stavljaju tako da prednji upuhuje, a zadnji ispuhuje (da ima cirkulacije) a ako imaš sa strane, ja bih stavio da upuhuju hladni zrak na proc i grafu

ili one sa strane,donji da upuhuje a gornji da ispuhuje,posto topao zrak ide prema gornjem dijelu kucista.

Kulanic Irhad
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

ali npr. da stavim prednji da upuhuje, a ovi ostali da ispuhuju zrak, oce li onda biti premalo zraka u kucistu jer ce samo ce svi ispuhivati, a samo prednji upuhivati?

Almin94
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

-Neodlučan-

Almin94
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 13:32 (Almin94).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Nemre biti premalo zraka, pa nebudeš vakuum napravio ako 3 ispuhuju a jedan upuhuje Cool ....zrak će uvijek naći put unutra, ima gomilu

rupa i mjesta za to, ali ne znam baš da ti je pametno da sva 3 (iza i bočno) ispuhuju zrak.... rađe stavi da naprijed i bočno upuhuju, a da zadnji sam ispuhuje, ili,

kao što je netko već naveo, da donji boćni upuhuje, a gornji boćni ispuhuje...

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only apear to be unreal, to the untrained eye!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 13:42 (Zvekan).
Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

OK

Almin94
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 16:52 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

OK, hvala :)

Almin94
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2011 22:28 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Ajmo ovako, koje kućište imaš i koje ventilatore želiš staviti?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

/

 

Vrbaa'''
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 0:33 (Almin94).
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

ajde ti poslikaj to kućište s boka, naravno bez stranice, pa ćemo onda složiti kako treba. uslikaj i bočnu stranicu, da vidimo kako na nju mogu ići ventilatori ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Almin94 kaže...

a jbt ja kako god okrenem ventove, temperature se samo povise {#} bolje je kada nisu postavljeni na kuciste, ali onda ne znam koji mi qu*ac znace one rupe za ventilatore na kucistu :/

 

ovo se samo meni moze desit :S

Evo ovako to u mene izgleda, samo san triba naznačit drugon bojon ove šta upuhuju, al mislim da se može skužit iz slike i ovako.

14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Samo postoji još jedan problem. Ako imaš grafiku koja bočno ispuhuje zrak onda se ona sudara sa ovim bočnim na kučištu koji upuhuje. Recimo meni se grafa na full loadu grije negdi 88 šta je mislim previsoko samo radi tog bočnog ispuha, zrak koji ona izbacuje se sudara sa ovim i to joj diže fibre masu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

nema tih ventilatora koji će ti pomoći ako ti je prašina začepila cooler ili ti je prastara pasta. Ti ventilatori ne doprinose drastično ... neka me netko razuvjeri ako sam u krivu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Hedrick kaže...

Evo ovako to u mene izgleda, samo san triba naznačit drugon bojon ove šta upuhuju, al mislim da se može skužit iz slike i ovako.

 Ali u mene na gornjoj i donjoj strani kucista nema rupa za ventilatore..

Vrbaa'''
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
pazi kuciste bi ti se moglo iskriviti ili cak raspasti ako ti npr. 3 venta upuhuju a 1 ispuhuje, kuzis?
:D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Whatever kaže...

Ma ugradit ću ja sebi mini klimu u kućište, sa strane stavim kantu za vodu okapnicu i da vidiš, brale.

 ma to ti je najpametnije xD.

 

Nego ja dobijem najbolje temperature kada stavim da oba bocna i zadnji vent ispuhuju zrak, a samo prednji usisava.. Moze li tu nesto biti lose, jer samo jedan usisava zrak, dok ostala 3 s napajanjem izbacuju zrak van?? {#}

Vrbaa'''
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

ma da! ^^

Vrbaa'''
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
prije ili kasnije ce ti se odvalit komponente zbog 'efekta usisavaca'.
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

ma nece, nisu nesto jaki ventovi :P  a to ozbiljno mislis?

Vrbaa'''
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Almin94 kaže...

ma nece, nisu nesto jaki ventovi :P  a to ozbiljno mislis?

da vidiš kako 12mm ventilator usisa grafulju... {#}

ma i da nemaš prednjeg ventilatora nemaš straha (probaj).

14 godina
protjeran
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
mile_st kaže...

da vidiš kako 12mm ventilator usisa grafulju... {#}

ma i da nemaš prednjeg ventilatora nemaš straha (probaj).

{#} Ne mogu se prestat smijat, u glavi mi je scena kad stari uleti u sobu i vidi da mu ventilator melje komponente. XD

Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
a zajebavam se sry :P
spoji kako god oces, nemoze ti se tu nista dogodit.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
dnemec kaže...
a zajebavam se sry :P
spoji kako god oces, nemoze ti se tu nista dogodit.

 ne smijem spojit kako ocu, ipak se bojim "efekta usisivaca" koji si spomenuo  :P

 

   {#}

Vrbaa'''
15 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

Kod mene je ovako postavljeno, prednji upuhuje unutra, zadnji ispuhuje van, gornji bočni puše po matičnoj i porcesoru, donji bočni ispuhuje vrući zrak od grafičke. Ta kombinacija mi se pokazala kao najbolje riješenje, i naprijed imam potenciomere te sam reguliram brzinu ventilatora kako hoću.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 20:48 (Balvan8).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Balvan8 kaže...

Kod mene je ovako postavljeno, prednji upuhuje unutra, zadnji ispuhuje van, gornji bočni puše po matičnoj i porcesoru, donji bočni ispuhuje vrući zrak od grafičke. Ta kombinacija mi se pokazala kao najbolje riješenje, i naprijed imam potenciomere te sam reguliram brzinu ventilatora kako hoću.

 danas i ja isto tako postavio ventilatore, stavio sam donji bocni vent da ispuhuje vruci zrak od grafe i temperature graficke se smanjila za 2-3°C, znaci sve je isto kao i na tvom kucistu

 

evo slikica mog kucista:

Vrbaa'''
12 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste

uvjek bolje izbacivat topli zrak van nego sobni unutra. kao sto je kolega rekao, da i turbinu korisis:), vakum nemozes napraviti sigurno. to jedino mi na kompovima kombiniramo, mislim da se u nijednoj drugoj industriji hladenje neradi da puses po necemu vec samo da odvodis toplinu dalje.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako postaviti ventilatore na kuciste
HVALA vama puno na odgovorima! :D

Mozete li mi jos samo reci koliko ventilatora smijem prikljuciti (nadovezati) na jedan ventilator? Znam da moze 2-3, ali ne znam smije li vise?
Vrbaa'''
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako postaviti ventilatore na kuciste
Almin94 kaže...

ali npr. da stavim prednji da upuhuje, a ovi ostali da ispuhuju zrak, oce li onda biti premalo zraka u kucistu jer ce samo ce svi ispuhivati, a samo prednji upuhivati?

Da, nastat će zrakoprazni prostor, ali to ti je ok jer ti neće prašina padat na komponente... {#}

Prodajem zjake...povoljno! A ako sam ti pomogao - stisni HVALA..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice