Koje komponente kupiti za daljnju prodaju

poruka: 4
|
čitano: 2.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koje komponente kupiti za daljnju prodaju

Ne znam gdje bih točno smjestio ovu temu, pa postam ovdje.

 

 

Uglavnom, o čemu se radi:

 

U firmi u kojoj radim imam dosta prekovremenih sati koji mi "ne mogu" biti isplaćeni (cca 6.000,00 kn), ali ih mogu "zamijeniti" za neke stvari, pa sam odlučio uzeti računalne komponente.

 

 

Mene sada zanima koje bi se komponente najlakše/najbrže prodale na Njuškalu i za koju cijenu.

 

Naravno, cijena bi bila ispod one u trgovinama, a komponente bi bile nove, neotvorene i sa garancijom.

 

 

Vjerovatno bi najbrže otišle grafičke kartice, ali pošto ne pratim tržište već dosta vremena i prilično sam zadovoljan svojom trenutnom konfiguracijom, ne znam što uzeti.

 

 

Cijenim svaki savjet i eventualno plaćam pivu kada budem dostavljao komponente u neki veći grad.

 

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koje komponente kupiti za daljnju prodaju

Po mome kolko sam toga i bio prodao na njuskalu i kolko sam bio pratio ostale oglase, danas sve vise toga odlazi ispod cijene.

Ljudi jednostavno nemaju novaca i onda rade i ako vec uzimaju uzimaju novo iz ducana i to vecinom na rate radi toga jer im se ne isplati uzet npr. na njuskalu kad za 200-400 kuna (ovisi koju komponentu) mogu kupit u ducanu novu zapakiranu.

Ali posto ti mozes dobit novo iz ducana "nikad koristeno" kao sto i sam kazes i sa valjanom garancijom vjerujem da bi kaj god od komponenti prodao jos ako bi bilo ispod cijene, jer danas vecina gleda na to da sto bolje produ na njuskalu, npr. kada bi vidli tvoj oglas i da je ispod cijene sa time da je novo ne koristeno i zapakirano sa garancijom odma bi se zanimali za to..

Mozda kad bi slozio neku kombinaciju svega po malo (procesora, maticnih ploca, rama, grafickih ako mislis za tih 6 tisuca kuna uzimat robe za daljnu prodaju)..

Al ne kazem da ti mene moras poslusat, jer dns ljudi kupuju samo kad im nesto treba na njuskalu, niko nema para svi bi nize i ostalo, najbolje je da sam malo razmislis i odlucis, po mom misljenu ako bi uzeo samo graficke prodao bi ih par a ostatak bi ti ostao i ne kazem da se nebi prodalo al bi trebalo malo vremena, ja bi vise isao na neku kombinaciju svega po malo za tih 6k ako sam dobro skuzio

Tolko od mene, cisto da vidis moje misljenje o tom svemu.

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koje komponente kupiti za daljnju prodaju
n3om0rph kaže...

Ne znam gdje bih točno smjestio ovu temu, pa postam ovdje.

 

 

Uglavnom, o čemu se radi:

 

U firmi u kojoj radim imam dosta prekovremenih sati koji mi "ne mogu" biti isplaćeni (cca 6.000,00 kn), ali ih mogu "zamijeniti" za neke stvari, pa sam odlučio uzeti računalne komponente.

 

 

Mene sada zanima koje bi se komponente najlakše/najbrže prodale na Njuškalu i za koju cijenu.

 

Naravno, cijena bi bila ispod one u trgovinama, a komponente bi bile nove, neotvorene i sa garancijom.

 

 

Vjerovatno bi najbrže otišle grafičke kartice, ali pošto ne pratim tržište već dosta vremena i prilično sam zadovoljan svojom trenutnom konfiguracijom, ne znam što uzeti.

 

 

Cijenim svaki savjet i eventualno plaćam pivu kada budem dostavljao komponente u neki veći grad.

 

 

Hvala.

 LOL?

Ne budi lud. Ne kupuj ništa. Vidi s ljudima na forumu što im treba i za koliko im možeš nabaviti. Kad sve izdogovaraš obavite deal i to je to. Nema smisla kupiti nešto pa da ti se povlaći po njuškalu po godine ili više. Ovako imaš sigurno prodano.

Edit: Od kad do kad to možeš unovčiti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 19:07 (axos).
13 godina
offline
Koje komponente kupiti za daljnju prodaju

Pa to bi bilo najbolje, ali je problem ovaj drugi dio, tj. vjerovatno bih dobio komponente na 2-3(4) puta, ovisno kako firma ima novaca da plati dobavljaču.

 

Radi toga bih najviše i išao na ovu opciju da uzmem nešto pa prodam preko Njuškala jer ne želim nekome obećati nešto, pa onda ispadne da treba čekati 2-3 tjedna da to dobije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 21:11 (n3om0rph).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice