Koji laptop za dijagnostiku auta?

poruka: 21
|
čitano: 48.447
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji laptop za dijagnostiku auta?

E ovako. Ja nemam blage veze s autima, a prijatelj nema blage veze s racunalima. On bi koristio laptop (i odgovarajući softver) za dijagnostiku auta (audi, volkswagen itd.). Ono sto mene zanima jel za to treba neki posebni laptop (čisto sumnjam, al opet volim upitat) ili se ti kablovi, što se spajaju na auto, na laptop spajaju preko nekog standardnog porta koji ima na svim laptopima (npr. usb)?. I koliko se kreću cijene tih kablova?

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji laptop za dijagnostiku auta?

a čuješ, ja sam gledo kak ovaj u servisu to radi. ugl, ima neki uređaj (nije laptop) s njegovim kablovima i onda spoji preko jednog porta (u golfu iv i u passatu je taj utikač roza boje, u golfu ti je ispod radija, a u passatu kraj ručne). to je sve šta znam o tom. ne znam dal se može preko "običnog" računala, možda i može, vidio sam par programa na netu, neki vag-com, pa etka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
Val kaže...

a čuješ, ja sam gledo kak ovaj u servisu to radi. ugl, ima neki uređaj (nije laptop) s njegovim kablovima i onda spoji preko jednog porta (u golfu iv i u passatu je taj utikač roza boje, u golfu ti je ispod radija, a u passatu kraj ručne). to je sve šta znam o tom. ne znam dal se može preko "običnog" računala, možda i može, vidio sam par programa na netu, neki vag-com, pa etka...

 Može 100%. Njegov jedan frend tako radi.
CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
Koji laptop za dijagnostiku auta?

onda se vjerojatno koriste ovi programi što sam nabrojo. ajd molim te kad saznate kak se to radi, onda mi javi, ak nije problem. hvala

 

 

edit: da ne pišem dupli post, našo sam nešt šta bi te moglo zanimat:

http://www.kdijagnostika.hr/

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2008 20:25 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
Val kaže...

onda se vjerojatno koriste ovi programi što sam nabrojo. ajd molim te kad saznate kak se to radi, onda mi javi, ak nije problem. hvala

 

 

edit: da ne pišem dupli post, našo sam nešt šta bi te moglo zanimat:

http://www.kdijagnostika.hr/

 Javim ti kad saznam. Ajd ekipa, zna li još itko išta o ovom problemu?
CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
scorpion667 kaže...

E ovako. Ja nemam blage veze s autima, a prijatelj nema blage veze s racunalima. On bi koristio laptop (i odgovarajući softver) za dijagnostiku auta (audi, volkswagen itd.). Ono sto mene zanima jel za to treba neki posebni laptop (čisto sumnjam, al opet volim upitat) ili se ti kablovi, što se spajaju na auto, na laptop spajaju preko nekog standardnog porta koji ima na svim laptopima (npr. usb)?. I koliko se kreću cijene tih kablova?

Nevazno koju dijagnostiku kristis treba ti Laptop sa usb... ako je interface za dijagnostiku neki stariji onda vjerovatno treba COM port.

Recimo imas uređaj vag-com i program... snjim citas greske i programiras... kad ti ocita greske treba ti autodata da bi vidio koja je to greska i gdje je kvar.


Ja inace koristim IBM T30 za dijagnostiku. on ima sve portove LPT COM USB... tesko ga je kupiti sada jer je stariji.

ako te sta zanima ima www.autodijagnostika.biz   i za pocetak imas osnovne informacije

Sve znam, samo pitaj
16 godina
offline
Koji laptop za dijagnostiku auta?

Hm... Kaj od softwera koristis ETKU ? Ili ELSU ?

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
Batista kaže...

Hm... Kaj od softwera koristis ETKU ? Ili ELSU ?

Etka, Elsa, Autodata, Vivid Workshop, Opel TIS, BMW TIS, Toyota TIS, FORD TIS..... vecinom zadnje verzije.

Neznam smijem li postaviti linkove AUTODATE... sa rapidshare.. pod lozinkom su

Sve znam, samo pitaj
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2010 13:29 (diag).
16 godina
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
diag kaže...
Batista kaže...

Hm... Kaj od softwera koristis ETKU ? Ili ELSU ?

Etka, Elsa, Autodata, Vivid Workshop, Opel TIS, BMW TIS, Toyota TIS, FORD TIS..... vecinom zadnje verzije.

Neznam smijem li postaviti linkove AUTODATE... sa rapidshare.. pod lozinkom su

To su sve komercijalni alati - ne bi smio postat linkove...

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
scorpion667 kaže...
Val kaže...

onda se vjerojatno koriste ovi programi što sam nabrojo. ajd molim te kad saznate kak se to radi, onda mi javi, ak nije problem. hvala

 

 

edit: da ne pišem dupli post, našo sam nešt šta bi te moglo zanimat:

http://www.kdijagnostika.hr/

 Javim ti kad saznam. Ajd ekipa, zna li još itko išta o ovom problemu?

Ja sam radio u Mercedesovom servisu doduse na prodaji vozila al znam da Mecka ima tablet PC vec par godina (4 minimum). Ovi univerzalni software za dijagnostiku u ogromnoj vecini trazi standardni lap sa COM portom. Znaci osnovni uslov je COM port a ostalo je nebitno. Tj bitno je da je lap cvrst jer mehanicari nisu bas osjecajni prema elektronici koja nije iz auta ;)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
logic kaže...
scorpion667 kaže...
Val kaže...

onda se vjerojatno koriste ovi programi što sam nabrojo. ajd molim te kad saznate kak se to radi, onda mi javi, ak nije problem. hvala

 

 

edit: da ne pišem dupli post, našo sam nešt šta bi te moglo zanimat:

http://www.kdijagnostika.hr/

 Javim ti kad saznam. Ajd ekipa, zna li još itko išta o ovom problemu?

Ja sam radio u Mercedesovom servisu doduse na prodaji vozila al znam da Mecka ima tablet PC vec par godina (4 minimum). Ovi univerzalni software za dijagnostiku u ogromnoj vecini trazi standardni lap sa COM portom. Znaci osnovni uslov je COM port a ostalo je nebitno. Tj bitno je da je lap cvrst jer mehanicari nisu bas osjecajni prema elektronici koja nije iz auta ;)

Nazalost Mercedes STAR COMPACT3 ili 4 zahtjeva laptop IMB t30,,, jer uz alat dobijes i soft na HD.... koji radi samo na IBM... neznam koja je fora. Ali imaju sada dobijes i set ali vanjski je HDD na usb i ide na svaki laptop.

I imaju jos neki dijagnsticki uredjaji i idu samo na IBM.

 

Glavno je da imas USB COM port i win xp SP2.

Sve znam, samo pitaj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?

Nisam ulazio u detalje jer bih onda rekao da je to kostalo nekoliko desetina hiljada EUR-a ;)

Sada koriste tablet i software se placa mjesecno al to je nebitno za ovu pricu. Smao cu napomenuti da je taj IBM neunistiv. Al bukvalno. Kad se sjetim sta je sve prezivio dodje mi da placem. znam da su mi ljudi trazli lapove za te autodijagnostike i jedini uslov je bio COM port. USB to COM ne znam da li funkcionise.

16 godina
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
scorpion667 kaže...

E ovako. Ja nemam blage veze s autima, a prijatelj nema blage veze s racunalima. On bi koristio laptop (i odgovarajući softver) za dijagnostiku auta (audi, volkswagen itd.). Ono sto mene zanima jel za to treba neki posebni laptop (čisto sumnjam, al opet volim upitat) ili se ti kablovi, što se spajaju na auto, na laptop spajaju preko nekog standardnog porta koji ima na svim laptopima (npr. usb)?. I koliko se kreću cijene tih kablova?

U pravilu je bitnije vidjeti što sama aplikacija traži nego koji je HW u pitanju. Koriste se IBM, Dell, često (i opravdano) Panasonic...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
scorpion667 kaže...

E ovako. Ja nemam blage veze s autima, a prijatelj nema blage veze s racunalima. On bi koristio laptop (i odgovarajući softver) za dijagnostiku auta (audi, volkswagen itd.). Ono sto mene zanima jel za to treba neki posebni laptop (čisto sumnjam, al opet volim upitat) ili se ti kablovi, što se spajaju na auto, na laptop spajaju preko nekog standardnog porta koji ima na svim laptopima (npr. usb)?. I koliko se kreću cijene tih kablova?

Moja dijagnostika (slika) je kao sto vidite asus eee + obd 2. Moze se naci i za manje od 15$ link

Program za vozila VAG grupacije (Seat, VW, Skoda, Audi) je VAG - com link

 

dijagnostika dijagnostika
Seat 4 ever....
15 godina
protjeran
offline
Koji laptop za dijagnostiku auta?
a kog to vise briga? tema stara dvije god..
Seedbox-100-150gb POVOLJNO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
zokiN kaže...
a kog to vise briga? tema stara dvije god..

I što onda?? Pa nekome može pomoći ili nešto novo sazna Cool

15 godina
odjavljen
offline
Koji laptop za dijagnostiku auta?

Panasonic Toughbook.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji laptop za dijagnostiku auta?

Ljudi..

 

Zanima me jeli ima kakv program za dijagnosituku tako automobila i to ,ovako za zanimaciju malo učenje i to?

I jel ima kakvih klipova,ili tutoriala.. Objasnjenja i tako ..

Malo bi se sa tim igrao,pa nadam se pomoci

 

Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
RE: Koji laptop za dijagnostiku auta?
denix kaže...
zokiN kaže...
a kog to vise briga? tema stara dvije god..

I što onda?? Pa nekome može pomoći ili nešto novo sazna Cool

Upravo tako.

 

Eto ja danas kupio Lenovo Thinkpad Edge 12" laptop za auto dijagnostiku, bed je samo kaj nema nikakav port osim 3 USB 2.0 i VGA porta. Al valjda će štimat. 

12 godina
protjeran
offline
Koji laptop za dijagnostiku auta?

Ajd da te pitam baš me zanima; jel ti s tim možeš mjenjati okretaje (limitator) i način rada turbine (pritisak, varijable)?

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji laptop za dijagnostiku auta?
Već dvije godine koristim VAS pc (originalna i službena VAG dijagnostika) i ne treba nikakav kabel nego sve ide preko bluetootha. Bolja je od vag coma ili vcdsa po tome šta ima vođene funkcije i vođenu dijagnostiku. S tim adapterima se ne može mjenjat tlak turbine, količina goriva itd.. (mapiranje) nego treba MPPS ili Galleto interfejs. Ja sam uzeo MPPS sa ebaya za nekih 150kn i radi odlično, samo treba win xp sa SP2 i Winols program za uređivanje mapa.
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice