Pomoć pri odabiru ne-PC zvučnika za kompjuter

poruka: 8
|
čitano: 2.523
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru ne-PC zvučnika za kompjuter

Pozdrav!

 

Trenutno imam Genius 1250b s kojima sam bio relativno zadovoljan, ali budući da 80% vremena za kompjuterom imam slušalice, bili su dobri. Ali sad su otišli u vrit. Ne znam što točno ne valja, ali odnedavno je zvuk kao skočite u duboku vodu pa vam "puknu" bubnjići pa dva sata sve nekako zvuči čudno.

Zvuči toliko katastrofa, da nakon 4-5 pjesama me bole uši i muka mi dođe(ozbiljno, ne figurativno).

Sad, uzeo bih si nešto novo, ali ne znam što. Mislim da ne bih išao na gotovi PC sistem, već bih si složio nešto.
 
AV reciever i dva zvučnika. Koriste se samo za kompjuterom i ne jako glasno(jer su blizu glave) pa nije potrebna velika snaga. AV reciever bi bio dovoljan najobičniji mogući, optički ulaz, izlaz za dva zvučnika i kontrola glasnoće - apsolutno ništa više.


Što preporučate za neku razumnu cifru(a to bi bilo kojih 1000 i sitno kuna)?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru ne-PC zvučnika za kompjuter

Nije valjda da nitko nema prijedloga 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru ne-PC zvučnika za kompjuter

Za te novce nema ništa a da je novo,av ti možda i netreba ako ideš na 2 zvučnika/stereo setup.Možda aktivni monitori?

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru ne-PC zvučnika za kompjuter

Bok,

 

Možda bih ti mogao pomoći...

 

U podrumu mi trunu aktivni studijski monitori:

 

http://kurzweil.com/product/ks-40a/

 

Radi se o monitorima nevelike snage, 20W (RMS), ali izuzetno kvalitetno izrađenima. Svaki kabinet ima 4" woofer i 0,75" tweeter i 12 mm MDF kabinet što je rijetkost u toj klasi.

Ostale specke možeš vidjeti u linku.

 

Budući su aktivni, ne treba ti nikavo predpojačalo ili DAC, ali može se dodati.

 

Kupio sam ih nove u  6. mjesecu ove godine. Koristio sam ih svega par dana jer se nisam mogao naviknuti na nedostatak potenciometra na prednjoj strani (oni su na stražnjoj strani).

Što se mene tiče, mogu ti ih prepustiti za neku super cijenu ako imaš interesasa za tako nešto....

 

S vremenom možeo ubaciti DAC za izvodima za slušalice i sl...

 

Eto.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru ne-PC zvučnika za kompjuter
ZGamer kaže...

Za te novce nema ništa a da je novo,av ti možda i netreba ako ideš na 2 zvučnika/stereo setup.Možda aktivni monitori?

 Nisam ni ja siguran što želim. Da uzimam pasivne zvučnike, onda imam više fleksibilnosti kod narednih promjena, ali da, znam da je skuplje, ali aktivne monitore nigdje ne nalazim, a da nisu Genius(i da ne koštaju 5000 kuna).

Tvrdipanj kaže...

Bok,

 

Možda bih ti mogao pomoći...

 

U podrumu mi trunu aktivni studijski monitori:

 

http://kurzweil.com/product/ks-40a/

 

Radi se o monitorima nevelike snage, 20W (RMS), ali izuzetno kvalitetno izrađenima. Svaki kabinet ima 4" woofer i 0,75" tweeter i 12 mm MDF kabinet što je rijetkost u toj klasi.

Ostale specke možeš vidjeti u linku.

 

Budući su aktivni, ne treba ti nikavo predpojačalo ili DAC, ali može se dodati.

 

Kupio sam ih nove u  6. mjesecu ove godine. Koristio sam ih svega par dana jer se nisam mogao naviknuti na nedostatak potenciometra na prednjoj strani (oni su na stražnjoj strani).

Što se mene tiče, mogu ti ih prepustiti za neku super cijenu ako imaš interesasa za tako nešto....

 

S vremenom možeo ubaciti DAC za izvodima za slušalice i sl...

 

Eto. 

 

 Ček, koliko vidim "obični" PC zvučnici, ali više kvalitete. Jel? 

Kad kažeš da trunu, samo želiš reći da stoje, nisu u nekoj vlazi da doslovno trunu? 


Potenciometar nije toliki problem, lako koristim glasnoću u Windowsima.


Koliko bi tražio za njih?

 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru ne-PC zvučnika za kompjuter
Bok,

Monitori su u originalnoj ambalazi, a sve je još umotano u najlon tako da ne skuplja prašinu...

370 kn.
Steta da stoje u mraku i ne sviraju....

Pozdrav.
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru ne-PC zvučnika za kompjuter

Evo me, sorry sto kasno odgovaram. :) 

 

Znači zvučnici su u mint stanju, sve radi i prodaješ ih samo jer ti se ne sviđaju kontrole? 

A kako garancija stoji? 

 

 

 

Nevezano za njih, što bi mi u Linksu rekli da donesem ove Genius i kažem da ne zvuče dobro? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru ne-PC zvučnika za kompjuter

Bok,

koje zvučnike bi preporučili da budu ispod monitora na stolu, znači trebaju biti mali a da su kvalitetni?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice