Pomoc kod lan party-a

poruka: 19
|
čitano: 5.590
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc kod lan party-a
e pozdrav ekipa
1. ispričavam se ako sam temu stavio u krivi dio
2.pogledao sam vec ostale postove za spajanje ali ljudi pisu samo kako spojiti samo 2 računala tako da mi to baš i ne pomaže
ovak doovorio sam se sa jaranima da organiziramo mali lan party kod mene,nas 6 malo igra,zezanje
iamo znači 4 laptopa i 2 kompa..igrali bi uglavnom cod 2,4..vjerojatnu neku strategiju...mozda neke aute ili nba,pes...
uglavnom mene sad zanima kako najlakse spojim tih 6 računala da smo svi povezani i svi možemo igrat
ako treba nešto kupiti ili nešto spajati slobodno napišite kolko bi ta komponenta otprilike koštala

hvala
ako sam ti pomogao klikni hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc kod lan party-a

Jednostavno se spojite na wireless od rutera. 

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc kod lan party-a
a mislis da nebi stekalo na ovome ruteru ..
ako sam ti pomogao klikni hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoc kod lan party-a

Pretpostavljam da taj router ima 4 lan porta, uključite 2 kompa i 2 laptopa lan kabelom, a ostala 2 laptopa preko wirelessa i ne bi trebalo štekati

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc kod lan party-a
distrumah1111 kaže...
a mislis da nebi stekalo na ovome ruteru ..

Puno si mi pokazao sa ovom slikom. {#}

 

Al ne, neće vam biti laga nikakvog.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
15 godina
offline
Pomoc kod lan party-a

ili ubodi switch...kod nas tak funkcionira...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc kod lan party-a
abt kaže...

Pretpostavljam da taj router ima 4 lan porta, uključite 2 kompa i 2 laptopa lan kabelom, a ostala 2 laptopa preko wirelessa i ne bi trebalo štekati

Standardno su 2 ethernet porta i 2 IPTV koja se ne mogu koristit za lan bez prčkanja po ruteru.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc kod lan party-a

ma da samo se spojiš s laptopima na wirless , a sa stolnim kompovima se možes normalno kablom povezat na ruter i to ti je to , jedan komp (najjači) nek bude server  

Legends Never Die
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc kod lan party-a
mozete samo reci kolko kosta taj switch koji bi radio sa 6 kompa i kako to funkcionira?
ako sam ti pomogao klikni hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoc kod lan party-a
distrumah1111 kaže...
mozete samo reci kolko kosta taj switch koji bi radio sa 6 kompa i kako to funkcionira?

imas vec za stotinjak kuna 8 portni...svi kompovi se kablom ustekaju u switch i jedan kabl potegnes u router...i to je to...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc kod lan party-a
Srednji kaže...
distrumah1111 kaže...
mozete samo reci kolko kosta taj switch koji bi radio sa 6 kompa i kako to funkcionira?

imas vec za stotinjak kuna 8 portni...svi kompovi se kablom ustekaju u switch i jedan kabl potegnes u router...i to je to...

a naprimjer ako mi to nebi mogli spojiti jer je ruter predaleko--preko 14 metara :/

može se samo zaštekati u struju neki ruter..bez konekcije na internet? da bi bilo bliže

ako sam ti pomogao klikni hvala
15 godina
offline
Re: Pomoc kod lan party-a
distrumah1111 kaže...
Srednji kaže...
distrumah1111 kaže...
mozete samo reci kolko kosta taj switch koji bi radio sa 6 kompa i kako to funkcionira?

imas vec za stotinjak kuna 8 portni...svi kompovi se kablom ustekaju u switch i jedan kabl potegnes u router...i to je to...

a naprimjer ako mi to nebi mogli spojiti jer je ruter predaleko--preko 14 metara :/

može se samo zaštekati u struju neki ruter..bez konekcije na internet? da bi bilo bliže

potegni 20m kabl od rutera do switcha....problem rijesen...spajate se u istoj sobi na osti switch...slicno je i kod nas, kabl od 15m je razapet po stanu....

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc kod lan party-a
distrumah1111 kaže...

a naprimjer ako mi to nebi mogli spojiti jer je ruter predaleko--preko 14 metara :/

može se samo zaštekati u struju neki ruter..bez konekcije na internet? da bi bilo bliže

Da možeš i bez rutera. 

 

Ali da se ponovim, puno jednostavnije i brže je da se jednostavno svi na wireless rutera spojite.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
15 godina
offline
Re: Pomoc kod lan party-a

kolko vidim, da, bio bi dobar, moras samo paziti da bude STRAIGHT kabl i da bude dovoljno dugacak :)

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc kod lan party-a

Uzmi taj switch koji ti je gore preporučen, poštekajte sve kompove unutra i složite si mrežu, ako imate svi vistu/win7 to je par minuta posla. Na jednom laptopu se spoji preko wirelessa na router i napravi share konekcije i svi ćete bit spojeni na net i međusobno. Tak mi radimo već par godina na LAN-u i funkcionira bez greške. Sve IP adrese neka se automatski detektiraju i radi bez greške, netreba nikakvih kilometarskih kablova.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 0:48 (Shadowstrike).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc kod lan party-a
Shadowstrike kaže...

Uzmi taj switch koji ti je gore preporučen, poštekajte sve kompove unutra i složite si mrežu, ako imate svi vistu/win7 to je par minuta posla. Na jednom laptopu se spoji preko wirelessa na router i napravi share konekcije i svi ćete bit spojeni na net i međusobno. Tak mi radimo već par godina na LAN-u i funkcionira bez greške. Sve IP adrese neka se automatski detektiraju i radi bez greške, netreba nikakvih kilometarskih kablova.

e e to bi mi bilo dobro...znaci svi  se spojimo na taj switch i jedan se spoji na wirless bez ikakvih kablova i igramo

ako sam ti pomogao klikni hvala
15 godina
offline
Pomoc kod lan party-a

moze i tak, ja sam vise cable guy pa preferiramo kablovinje....{#}

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc kod lan party-a

e hvala ekipa..to je u subotu tak da vam javljam rezultat..možda i koja slika {#}

ako sam ti pomogao klikni hvala
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 14:03 (distrumah1111).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice