Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

poruka: 17
|
čitano: 2.024
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

da otvorim temu..meni se desava da ima kondenzata po podu i zidovima po zimi...a  komp je silom prilika u kuhinji ispod stola.ili od kuhanja ili od susenja vesa na onom govancu..trenutno se susi ves...ali nemam nekih problema  a i vidim da je suho u kucistuima filtere na svim ventovima i stranama gdje ulazi i izlazi zrak...jel se trbam zabrinuti posto bi slozio nove komponente u kuciste...jer prosle zime mi komp nije bio ovdje...jel se moze sto desit...sto napraviti..kupit one vrecice s granulama pa stavit u kuciste ili ne palit komp dok ima te kondenzacije....hvala

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

pa ja ga bas i ne bih drzao u prostoriji gdje se tako kondenzira vlaga. Imas kakve druge aparate u toj prostoriji ? Dal se njima štogod dešava ? bogme da vidim kap kondenzata na kučištu izvana dobro bi razmislio dal bi ga palio prije nego li ga detaljno ispregledam i posušim 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

po zimi znz biti vlage -po podu i po prozorima..klasicna vlaga kad se kuha...momentalno se susi ves ali je prozor skroz otvoren a pod i komp suhi...mene samo zabrinjava zima...nista drugo...da se nedesi da sjebem komponente preko zime...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Možda bi se trebalo sa silikonom zatvoriti kučište da dihta , osim otvora za ventilatore , ako ti je stalo do komponenti.

 
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Pitanje, dal provjetravas prostorije tokom dana? Ono tipa otvoris na 5-10 minuta da se izmjeni zrak. Vlaga se zadrzava na hladnijim zidovima. Kuhanje, tusiranje, disanje.. sve su uzroci te je potrebno i dobro prozracivati prostoriju. Nadam se da sam dijelom pomogao :) naravno prozracivati vrijedi i po zimi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 23:59 (Ivan_cno).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Provjetrava se redovito....nego da kad se ne koristi komp da ga prekrijem preko zime s necim just in case..dok me nema doma

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vlaga u prostoriji gdje stoji komp
mariolla79 kaže...

da otvorim temu..meni se desava da ima kondenzata po podu i zidovima po zimi..

To po meni nije dobro nikako.

15 godina
odjavljen
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Kondezat po zidovima je rezultat visoke vlage i niske temperature zidova. Ako ne kaplje po računalu ili u njega, sami kondezat nije problem.

 

Međutim, ako je vlaga u prostoriji iznad 90%, onda je to za zabrinuti se i nemaš drugog rješenje nego premjestiti računalo.

 

Kod kuhinje postoji još jedan problem, a to je masnoća. Isto je i u prostorijama u kojima se puši. Skuplja se masna prašina koja puno brže začepi ventilator ili filtre, a ako se nataloži na komponentama može uzrokovati greške u radu. Ako ne možeš premjestiti komp, svakako stavi filtre na sve ulaze i redovito ih čisti.

 

Pripazi i na još jednu stvar - ako je komp hladan, postoji opasnost da se i u njemu kondezira vlaga. U tom slučaju je bolje da je upaljen jer je onda topal, pa nema kondezacije (primjerice, prije kuhanja ili sušenja rublja ga upališ).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Vlage ima od 60 do 75 posto..barem po onoj cukici koju imamfilteri na kucistu su orginal..carbide 500r...mislim da je ko neki materijal s sitnim rupicama naprijed i odozgora...od ispod je bas filter...odostraga nema nista....jel mogu onda po zimi stavit silica gel vrecicu ukuciste i kad se ne koristi da ga pokrijem s pamucnom plahtom? S bocne strane sam stavio plexi tak da tamo nema onog tvornickog venta...inace ga palim tek navecer...i nike stalno kondenzat po zimi..a preko dana je uvijek pokriven tako da prek dana nebi smijelo po zimi mu biti nista...a ves se pere ujutro...a u kuhinji je oko 25 po zimi...nebi htio da si sjebem komponente po zimi...a sparao 6 mjeseci za njih...a opet ga mogu preko dana eventualno prebacit u sobu pa navecer opet u kuhinju

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 21:03 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vlaga u prostoriji gdje stoji komp
mariolla79 kaže...

Vlage ima od 60 do 75 posto..barem po onoj cukici koju imamfilteri na kucistu su orginal..carbide 500r...mislim da je ko neki materijal s sitnim rupicama naprijed i odozgora...od ispod je bas filter...odostraga nema nista....jel mogu onda po zimi stavit silica gel vrecicu ukuciste i kad se ne koristi da ga pokrijem s pamucnom plahtom? S bocne strane sam stavio plexi tak da tamo nema onog tvornickog venta...inace ga palim tek navecer...i nike stalno kondenzat po zimi..a preko dana je uvijek pokriven tako da prek dana nebi smijelo po zimi mu biti nista...a ves se pere ujutro...a u kuhinji je oko 25 po zimi

Ti sada ocekujes da ti neko potvrdi mozes li to ili ne mozes, ali ti nitko ne moze sa sigurnoscu reci sto ce biti. Ja sam imao svojevremeno komp. u poprilicno vlaznom prostoru i nije bilo problema, ali je i radio skoro cijeli dan tako da unutar njega/kucista bas i nije bilo vlage.

11 godina
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

I frend mi je rekao da mu nebi smjelo biti nista ali just in case...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Tko šiša komp, na dulji rok ode ti zdravlje od toga.

Razmislio bih o odvlaživaču. Na struju.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Kolega moj  savjet ti je da si kupiš napu.

Jako ti je opasno po zdravlje boraviti u takvoj prostoriji,jos ako ima one crne pljesni po kutovima(a imas) zidova.

Nekidan sam u Emezzeti vidio napu za 250 KN,a vjerujem da ima i jeftinije.

250 KN napa,50 KN cjev za odvod.Cak i tiple+vijke dobijes sa napom.

E jebo ga ja ako bi za 300 KN riskirao svoje i tuđe zdravlje!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
6 godina
neaktivan
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Stari ljudi su živjeli po stračarama , i bilo je vlage , i nikome nije bilo ništa. Nemojte sad pretjerivati , opasnost postoji za PC , ali sa zdravljem se neće ništo desiti.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Ima napa u kuhinji i imam odvlazivac..ali mi je kuhinja tocno ispod haustora..ako me razumijeteznaci nemam nista ispod moje kuhinje..ak me kuzite...zato se i stvara vlaga jer nista negrije odozdo tipa drugi stan i tako to..visoko prizemlje

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vlaga u prostoriji gdje stoji komp

Treba zatvoriti rupe u zidovima...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlaga u prostoriji gdje stoji komp
Ako se vec toliko bojis vlage izbusi rupu u zidu i komp stavis s druge strane i samo kablove provuces i rijesen problem
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice