Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.875
|
čitano: 514.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
igy kaže...
Zoki B kaže...

Koliko bi mogla vrijediti Asus xonar essence st kartica, apsolutno ispravna, služila za HiFi i kućno kino preko koaxialnog, prvi vlasnik:

 

https://www.asus.com/us/Sound-Cards/Xonar_Essence_ST/

 

pozdrav

 600-700 kn po mojoj procjeni

 

Evo da i obrazložim. Sama kartica po sebi je dobra međutim pojelo ju je vrijeme. Povezuje se starim pci utorom, a i podrška je relativna jer ju je zamijenio STX i STX II model.

Karica može biti zanimljiva zbog promjene operacionih pojačala što je ovako malo maglovit i relativan biznis, ali eto ima tu mogućnost.

Ima DACova i kartica koje će jednako dobro obaviti posao kao i ova kartica. Polovna je i vjerojatno bez garancije (premda se često ne kvare).

 Je u pravu si, najveći problem je PCI slot tšo se polako izbjegava.

Prednost za HiFi je definitivno BurrBrown DAC unutra ali kao što si rekao, ubija ju vrijeme.

Znači za nekih 600kn da je oglasim bi bilo ok?

 

pozz

16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Zoki B kaže...
igy kaže...
Zoki B kaže...

Koliko bi mogla vrijediti Asus xonar essence st kartica, apsolutno ispravna, služila za HiFi i kućno kino preko koaxialnog, prvi vlasnik:

 

https://www.asus.com/us/Sound-Cards/Xonar_Essence_ST/

 

pozdrav

 600-700 kn po mojoj procjeni

 

Evo da i obrazložim. Sama kartica po sebi je dobra međutim pojelo ju je vrijeme. Povezuje se starim pci utorom, a i podrška je relativna jer ju je zamijenio STX i STX II model.

Karica može biti zanimljiva zbog promjene operacionih pojačala što je ovako malo maglovit i relativan biznis, ali eto ima tu mogućnost.

Ima DACova i kartica koje će jednako dobro obaviti posao kao i ova kartica. Polovna je i vjerojatno bez garancije (premda se često ne kvare).

 Je u pravu si, najveći problem je PCI slot tšo se polako izbjegava.

Prednost za HiFi je definitivno BurrBrown DAC unutra ali kao što si rekao, ubija ju vrijeme.

Znači za nekih 600kn da je oglasim bi bilo ok?

 

pozz

 Pa ja bih tako.

14 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
igy kaže...
Zoki B kaže...
igy kaže...
Zoki B kaže...

Koliko bi mogla vrijediti Asus xonar essence st kartica, apsolutno ispravna, služila za HiFi i kućno kino preko koaxialnog, prvi vlasnik:

 

https://www.asus.com/us/Sound-Cards/Xonar_Essence_ST/

 

pozdrav

 600-700 kn po mojoj procjeni

 

Evo da i obrazložim. Sama kartica po sebi je dobra međutim pojelo ju je vrijeme. Povezuje se starim pci utorom, a i podrška je relativna jer ju je zamijenio STX i STX II model.

Karica može biti zanimljiva zbog promjene operacionih pojačala što je ovako malo maglovit i relativan biznis, ali eto ima tu mogućnost.

Ima DACova i kartica koje će jednako dobro obaviti posao kao i ova kartica. Polovna je i vjerojatno bez garancije (premda se često ne kvare).

 Je u pravu si, najveći problem je PCI slot tšo se polako izbjegava.

Prednost za HiFi je definitivno BurrBrown DAC unutra ali kao što si rekao, ubija ju vrijeme.

Znači za nekih 600kn da je oglasim bi bilo ok?

 

pozz

 Pa ja bih tako.

 Ok, hvala na savjetu,

 

pozz

16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Bojim se da ćeš još morati skidati cijenu - PCI je davno mrtav. PCI port na modernim pločama je prisutan više iz zafrkancije nego iz nekakve korisnost, jer je bridge toliko loš da sa zvučnim karticama imaš grdih problema,

Ova kartica može koristiti nekom tko ima Core 2 arhitekturu, no išta i3 i5 i7 - štanga.

 

Moja procjena bi bila 250 kuna max, imam par PCI Audiophile 2496 koje nemrem niti za 100 kn prodat. Tak da... don't get yer hopes up. Kolega je imao takvu sličnu tvojoj, samo PCIe, kupio ju je i prodao za 500 kuna. 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...

Bojim se da ćeš još morati skidati cijenu - PCI je davno mrtav. PCI port na modernim pločama je prisutan više iz zafrkancije nego iz nekakve korisnost, jer je bridge toliko loš da sa zvučnim karticama imaš grdih problema,

Ova kartica može koristiti nekom tko ima Core 2 arhitekturu, no išta i3 i5 i7 - štanga.

 

Moja procjena bi bila 250 kuna max, imam par PCI Audiophile 2496 koje nemrem niti za 100 kn prodat. Tak da... don't get yer hopes up. Kolega je imao takvu sličnu tvojoj, samo PCIe, kupio ju je i prodao za 500 kuna. 

Cijenim mišljenje ali ovo sa PCI portom i problemima ne drži vodu.

Radila je na cca 3 različite konfe i nikad nije bio aposlutni niti jedan problem sa karticom, niti sa HiFi izlazom niti sa koaxialnim...

Zadnja konfa je bila na novoj ploči 1151 socket i sve je radilo apsolutno ok.

Radila je i na win7, 8 i 10.

Za 250kn, karticu koja je koštala 1500 ne budem niti prodavao :)

 

 

pozdrav

 

15 godina
odjavljen
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Najveca mana je tu PCI utor. Tehnologija je to na svom zalasku.

Ne znam ima li na trzistu novih chipseta koju ga podrzavaju.

z270/z370 ploce ga imaju (mada ga chipset vise ne 'podrzava'), ali to nije 'native' PCI (mada bi trebalo raditi sve u redu).

Uglavnom. Sretno sa prodajom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 12:29 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Mrgud Veliki kaže...

Najveca mana je tu PCI utor. Tehnologija je to na svom zalasku.

Ne znam ima li na trzistu novih chipseta koju ga podrzavaju.

z270/z370 ploce ga imaju (mada ga chipset vise ne 'podrzava'), ali to nije 'native' PCI (mada bi trebalo raditi sve u redu).

Uglavnom. Sretno sa prodajom.

 Ok, thx

16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...

Bojim se da ćeš još morati skidati cijenu - PCI je davno mrtav. PCI port na modernim pločama je prisutan više iz zafrkancije nego iz nekakve korisnost, jer je bridge toliko loš da sa zvučnim karticama imaš grdih problema,

Ova kartica može koristiti nekom tko ima Core 2 arhitekturu, no išta i3 i5 i7 - štanga.

 

Moja procjena bi bila 250 kuna max, imam par PCI Audiophile 2496 koje nemrem niti za 100 kn prodat. Tak da... don't get yer hopes up. Kolega je imao takvu sličnu tvojoj, samo PCIe, kupio ju je i prodao za 500 kuna. 

 Bolje će proći konzumerska Xonarica nego studijska M-Audio kartica. Veliki je plus što ima Windows 10 podršku.

 

Radit će PCI na svakom valjanom utoru problem je što ili ga nema ili je ukrasan odmah ispod utora za grafičku kod novijih matičnih (2-3 god starosti)

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 14:06 (igy).
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

KLJIK

 

Jel kupovao tko dotični DAC od SHENZHENAUDIO ?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Tek nakon sto skinulo pare nadođem da nema sanse bez carine i poreza proć pa se mislim bolje e10k za 600kn iz Njdmacke uzet.

Poslo sam zahtjev za storniranjem i odgovore mi ovo. 

Ima li sanse da taj paket prođe bez carine????

Ne znam šta da odgovorim. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Može preporuka za zvučnu karticu 300-500kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Izvoli: asus-xonar-u5

 

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Silent horror1992 kaže...

Tek nakon sto skinulo pare nadođem da nema sanse bez carine i poreza proć pa se mislim bolje e10k za 600kn iz Njdmacke uzet.

Poslo sam zahtjev za storniranjem i odgovore mi ovo. 

Ima li sanse da taj paket prođe bez carine????

Ne znam šta da odgovorim. 

 ne znam na kojem principu bi oni trebali tebi jamciti da ce paket proc bez carine a salju ga iz kine? to ti je lutrija ako app

11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
roby27 kaže...

 ne znam na kojem principu bi oni trebali tebi jamciti da ce paket proc bez carine a salju ga iz kine? to ti je lutrija ako app

 

Ma nisam ni reko da jamče.

Zajebo sam se jer sam uopće naručio i kasnije slao prodavaču poruku da želim otkazat i onda se dogovorili ovako na njegovo inzistiranje da ipak šalje.

Trebao sam ja inzistirat na otkazivanju vjerujem da bi vratio pare šta toj trgovini znači jedan taj uređaj sigurno ih prodaju ko kifle.

Ovako ću vjerovatno na tih 411kn još platit preko 150kn kad sam tupav ali generalno ni za 600kn nemaš bolji DAC iz EU otkud naručit pa nije toliki bed, samo mi se neda čekat mjesec dana kad sam imao E10K za 580kn iz Njemačke i došao bi unutar 7 dana.

Šta se može, sad što je tu je, nek bude kako će biti. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 19:20 (Silent horror1992).
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Stigla spravica.

 

 

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Dojmovi, jesi sta platio dodatno? Koliko je trebalo da dođe?

11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
roby27 kaže...

Dojmovi, jesi sta platio dodatno? Koliko je trebalo da dođe?

 

Dojmovi su da ga još nisam isprobao jer ne mogu u kući nać niti jedan adapter da spojim slušulje. 

Naručio sam ga 23.05. a danas došao sa carine.

Kinez me zajebo nije nikakav račun ubacio u kutiju kak je reko, a normalno ovi tražili račun da uračunaju pdvpa se tu jako puno vremena zagubilo, brže je došao iz kine do ZG nego iz ZG do mene.

Izašlo me 165kn pdv i njihovi troškovi skup te 411kn na amazonu.

Isto koliko bi došao E10K sa onog njemačkog shopa, a internet kazuje da je ovaj uređaj ipak bolji od E10K, tako da mi se hebe, nije mi ni bilo tolko zbog para nego zbog čekanja da to dođe iz Kinei prođe proces carine.

Kad ga isprobam javim dojmove, ma da nisam neki expert da bi znao nešto pametno reć, a i imam Cloud Core koje su low end slušalice tak da nisu dostojne ovakve spravice heh.

Mislim preć sa njih na ATH-M40X samo ne znam šta dobivam time, ima ih u muziker za 770kn.

 

Ima neko da je čuo i jedne i druge i kakve su razlike ?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 14:55 (Silent horror1992).
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Uzeo u čipoteci ovaj adapter i zvuk je kao da se čuje iz bunara i skroz je tiho, neki krc ne valja sa tim adapterom.

Probao sam uključit Superlux HD681 Evo, doduše jedan driver samo radi, ali je dosta glasnije mada mi se čini da ni one ne rade kak bi trebalo.

Jel 100% do tog adaptera ?

Daj neko link na neki adapter koji je provjeren ili još bolje koje vi sa Hyperx Cloud koristite ???

Imao sam one zlatne oriđiđi jackove što se dobije sa slušalicama al n emogu naći da si bog. 

 

Gle ti to.

KLIK

 

KLIK

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 13:24 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Krivo sam spajao slušalice, to jest mora ić preko produžnog kabela od Cloudica, prvo 3,5mm na 3,5mm pa tek onda 3,5mm od produžnog u adapter.

Ali meni to čudno zvuči, kao da je zvuk zamuljan, nekako tupo to zvuči, a što se tiče glasnoće i bassa svakako su prodisale zbog pojačala, dovoljno je držat na 50% volumea na dacu i onda po želji u windowsima podešavat.

Ima tema u svezi tog uređaja.

Tako i komentar lika koji kaže da mu je drugi adapter značajno poboljšao kvalitetu zvuka, a i strujni adapter je smeće, to sam vidio i na youtube u nekoj recenziji da lik kaže.

 

https://www.head-fi.org/threads/fx-audio-dac-x6-2016-release-potential-sub-100-king.809203/page-3

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 14:21 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Silent horror1992 kaže...

dovoljno je držat na 50% volumea na dacu i onda po želji u windowsima podešavat. 

? naopako. Line out uvvijek na maksimum, amplifikaciju podešavati na pojačalu. Nikad obratno, jer pojačavaš i šum linijskog izlaza, a ako ti je signal nizak, šum će biti jači.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...
Silent horror1992 kaže...

dovoljno je držat na 50% volumea na dacu i onda po želji u windowsima podešavat. 

? naopako. Line out uvvijek na maksimum, amplifikaciju podešavati na pojačalu. Nikad obratno, jer pojačavaš i šum linijskog izlaza, a ako ti je signal nizak, šum će biti jači.

 

Budem tako napravio.

Kad je na 50% dac, a u windowsima na 100% i foobar na 100% razbija glavu koliko je glasno,  nebo i zemlja u odnosu na integriranu zvučnu i onaj ko kaže da i za ovakve jeftine slušalice od 60 ohma za potpuni doživljaj ne treba AMP ili još bolje DAC+AMP serenda.

Naručio bi sa amazona ili ebaya nekakav 12V 2.5A adapter pa ak se nekom da linkat nekakav da se ne mučim jer nisam baš stručan.

A i ovo ću kupit, baš me zanima ima li ikakve razlike u odnosu na ovaj od 10kn.

 

16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Silent horror1992 kaže...

A i ovo ću kupit, baš me zanima ima li ikakve razlike u odnosu na ovaj od 10kn.

 

Ima, 60 kuna.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...
Silent horror1992 kaže...

A i ovo ću kupit, baš me zanima ima li ikakve razlike u odnosu na ovaj od 10kn.

 

Ima, 60 kuna.

 

Nisam mislio na razliku u novcu hahaha

 

16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...
Silent horror1992 kaže...

dovoljno je držat na 50% volumea na dacu i onda po želji u windowsima podešavat. 

? naopako. Line out uvvijek na maksimum, amplifikaciju podešavati na pojačalu. Nikad obratno, jer pojačavaš i šum linijskog izlaza, a ako ti je signal nizak, šum će biti jači.

 Sta reci na ovakve postavke:

Zvuk iz Win na 50% (po potrebi pojacavam/smanjujem u Windowsima) ide u FiiO E10k, iz njega ide max vani prema zvucnicima (monitori).

Na FiiO nema regulacije jacine za Line Out samo za slusalice.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
djigibao kaže...

 Sta reci na ovakve postavke:

Zvuk iz Win na 50% (po potrebi pojacavam/smanjujem u Windowsima) ide u FiiO E10k, iz njega ide max vani prema zvucnicima (monitori).

Na FiiO nema regulacije jacine za Line Out samo za slusalice.

Bezveze, buraz.

 

:)

 

Zvučnici nemaju regulaciju?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic


Imaju ali nije zgodno non stop (kada se gledaju npr. youtube videa) zavlaciti ruku i glavu iza svakog zvucnika i gledat koliko pojacavas.
Takodjer, zvucnike drzim na 2-3 od mogucih 10 volumen.

 Zasto bezveze? Koja je "steta"?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 22:12 (djigibao).
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
djigibao kaže...


Imaju ali nije zgodno non stop (kada se gledaju npr. youtube videa) zavlaciti ruku i glavu iza svakog zvucnika i gledat koliko pojacavas.
Takodjer, zvucnike drzim na 2-3 od mogucih 10 volumen.
Zasto bezveze? Koja je "steta"?

Pa ono, 'aaak ju tii nisii čuuooo....' :)

U stvarnom svijetu, ne bi trebalo biti nikakvih problema.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
6 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

 pozdrav.

U potrazi sam za zvučnom karticom, koristila bi se za zvučnike Logitech x530 (5.1)

Tražim nešto do 300-400kn. kartica nemora biti nova, ali mora biti kompatibilna s win10.

S njom bi uglavnom gledao filmove, slušao mjuzu, tu i tamo igrao igrice nista zahtjevnije.

 

 Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

FX Audio X6 DAC i pojačalo za slušalice ti je dobar combo ako budeš preko ebaya uzimao, dosta ga hvale na netu.

Xonar U7 ti je malo prek budžeta al isto je dobra.

Vanjske mi se čine bolje i praktičnije rješenje, interne nisu neki pomak naspram integrirane u tom cjenovnom rangu.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Absu kaže...

 

Vanjske mi se čine bolje i praktičnije rješenje, interne nisu neki pomak naspram integrirane u tom cjenovnom rangu.

LOL. Vanjske su doslovce samo praktičnije.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice