Limitiranje WiFi-a

poruka: 12
|
čitano: 8.709
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Limitiranje WiFi-a

Pozdrav, hitno mi treba pomoć.

Ovako, imam internet speed 30mbps i imam podstanare kat ispod mene. Postoji li mogućnost da kupim novi router, spojim ga ethernet kabelom na glavni tcomov router, i da preko ethernet kabela ide full speed, a da na tcomovom limitiram wifi wifi na 5mbps.

 

Ovako da skratim, da pojednostavnim:

 

Tcom neka bude router A

Drugi router neka bude B

 

Moja ideja je: Spojim ruter A i B mreznim kabelom. Na routeru A limitiram wifi na 5mbps, dok mreznim kabelom ide puna brzina na router B, i ja sam preko wifia spojen na router B.

 

Jeli to izvedivo?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Limitiranje WiFi-a
Siky13_ kaže...

Pozdrav, hitno mi treba pomoć.

Ovako, imam internet speed 30mbps i imam podstanare kat ispod mene. Postoji li mogućnost da kupim novi router, spojim ga ethernet kabelom na glavni tcomov router, i da preko ethernet kabela ide full speed, a da na tcomovom limitiram wifi wifi na 5mbps.

Ovako da skratim, da pojednostavnim:

Tcom neka bude router A

Drugi router neka bude B

Moja ideja je: Spojim ruter A i B mreznim kabelom. Na routeru A limitiram wifi na 5mbps, dok mreznim kabelom ide puna brzina na router B, i ja sam preko wifia spojen na router B.

Jeli to izvedivo?

 Izvedivo je, ali ovisi o routeru. On mora imati tu mogućnost.

Uputstva u ruke i čitaj. Ili googlaj prema modelu.

 

P.S. veća je vjerojatnost da će novi router imati mogućnost ograničavanja brzine, nego ovaj besplatni t-comov, ali tko zna. Pogledaj.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Re: Limitiranje WiFi-a
CyberDemonVZ kaže...
Siky13_ kaže...

Pozdrav, hitno mi treba pomoć.

Ovako, imam internet speed 30mbps i imam podstanare kat ispod mene. Postoji li mogućnost da kupim novi router, spojim ga ethernet kabelom na glavni tcomov router, i da preko ethernet kabela ide full speed, a da na tcomovom limitiram wifi wifi na 5mbps.

Ovako da skratim, da pojednostavnim:

Tcom neka bude router A

Drugi router neka bude B

Moja ideja je: Spojim ruter A i B mreznim kabelom. Na routeru A limitiram wifi na 5mbps, dok mreznim kabelom ide puna brzina na router B, i ja sam preko wifia spojen na router B.

Jeli to izvedivo?

 Izvedivo je, ali ovisi o routeru. On mora imati tu mogućnost.

Uputstva u ruke i čitaj. Ili googlaj prema modelu.

 

P.S. veća je vjerojatnost da će novi router imati mogućnost ograničavanja brzine, nego ovaj besplatni t-comov, ali tko zna. Pogledaj.

 Imam novi huawei hybrid router?

5 godina
neaktivan
offline
Limitiranje WiFi-a

našao sam na routeru bandwidth control, ali ne kužim radi li, stavim max speed 500kbps i odaberem ip svog mobitela, i idem napravit speedtest i on dalje dere 40mbps? sto da radim

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Limitiranje WiFi-a

Daj screenshot.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Limitiranje WiFi-a
mbaksa kaže...

Daj screenshot.

 Sutra cu kad stignem..

5 godina
neaktivan
offline
Re: Limitiranje WiFi-a
evo screenshotovi, ugl, mogu birati ip uredaja kojeg zelim limitirati, ako izaberem mac onda biram odredeni uredjaj vec mi pise kao koji ima np iphone od marko, samsoun s8 itd, i imam lan i tu mi se ponudi lan1 lan2 lan3 lan4 onda ime mog wifi-a i neki ssid1,2,3,4 ja msm, pokušavao sam ali ne ide
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Limitiranje WiFi-a

Ha čuj, dalo bi se prepostaviti da si tu nešto krivo ispunio.

 

WiFi na drugom routeru si isključio?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Limitiranje WiFi-a
još nemam drugi ruter, samo sam pokušavao s mobitelom da vidim radi li, i pokušao sam limitirati mobitel ali ništa
16 godina
moderator
offline
Re: Limitiranje WiFi-a
Siky13_ kaže...
još nemam drugi ruter, samo sam pokušavao s mobitelom da vidim radi li, i pokušao sam limitirati mobitel ali ništa

Baš sam sad pogledao kakva je situacija na mom routeru - Xiaomi Mi Router 3. I... Fakad se da ograničiti brzina! Stavio sam mobitelu download 20 kBit/s i nije se više moglo normalno gledati YouTube - buffer se svako malo isprazni.

 

Ako bi kojim slučajem krenuo u nabavku tog routera, pazi - postoje dvije verzije - engleska i kineska. Obavezno uzmi englesku jer kineska ima sučelje na - logično - kineskom. Zašto ne mogu napraviti jednu verziju s odabirom jezika - nemam pojma.

5 godina
neaktivan
offline
Limitiranje WiFi-a

a meni treba baš za huawei ha35, vidim da ima opciju ali nikako da uspijem

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Limitiranje WiFi-a
Siky13_ kaže...

a meni treba baš za huawei ha35, vidim da ima opciju ali nikako da uspijem

Probaj se još malo igrati s postavkama. Znači, ulazni promet (download) je Ingress bandwidth - tu moraš upisati željenu vrijednost za maksimalni download i trebaš staviti kvačicu na Enable bandwidth control. Ovo dalje, koliko sam skužio, parametri se mijenjaju u ovosnosti o opciji Traffic management type. Tu bi trebao koristiti MAC QoS classification za svaki uređaj kojem želiš ograničiti brzinu, znači išlo bi uređaj po uređaj. Jesi upisao što u polje Traffic classifier name? Ako ništa, nešto bezveze - možda ti ne želi to spremiti ako si ostavio prazno. Negdje bi ti trebao biti popis tih ograničenja, tih filtera - ako nakon što si klinuo na gumb Save nema popisa, odnosno nema tog zadnjeg unosa, onda znači da nešto nije štimalo s upisanim postavkama pa ih router uopće nije uzeo u obzir.

 

Također vidi što imaš pod Schedule priority - umjesto Default probaj odabrati neki konkretni prioritet, jer je moguće da po defaultu router ne ograničava tu brzinu ako ne treba, odnosno ako mreža nije toliko opterećena da bi je baš morao ograničavati. Znači, ako nije neki bug u firmwareu ili ako ta opcija zapravo nije isključena (mada je ti vidiš u sučelju), onda je stvar u postavkama koje si odabrao.

 

A u krajnjem slučaju ti na taj router možeš spojiti drugi - ti uopće ne moraš koristiti WiFi od tog routera. Takva je situacija sa mnom - isto sam na T-Comu, ali imam drugi router, koji nema 5 GHz WiFi (iako je moguće da ti routeri zapravo s originalnim firmwareom podržavaju 5 GHz, ali nisam siguran). Pa sam na njemu isključio WiFi i na njega spojio prije spomenuti Xiaomijev router koji podržava 2,4 i 5 GHz mrežu. Stvar mi je sad zapravo i bolja jer mi je sad posve nebitno koji će biti router/modem od ISP-a - ako se nešto dogodi pa ga moraju zamijeniti drugim, ja u osnovi neću morati ništa podešavati - jednostavno bi stasvili drugi router/modem i to bi bilo to - ko da se ništa nije dogodilo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice