Pitanje oko antene i wirelessa

poruka: 11
|
čitano: 6.498
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pitanje oko antene i wireless adaptera

Imam zl-wn422g adapter i sad me zanima ako kupim ovu antenu hoće li stvarno loviti na 1 - 2 km?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pitanje oko antene i wirelessa

Ovisi o optičkoj vidljivosti, i X drugih stvari, ali najvjerovatnije neće ili će jako slabo hvatati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pitanje oko antene i wirelessa
Padilla kaže...

Ovisi o optičkoj vidljivosti, i X drugih stvari, ali najvjerovatnije neće ili će jako slabo hvatati.

A koja bi minimalna udaljenost mogla biti?

12 godina
neaktivan
offline
Pitanje oko antene i wirelessa

Dali postoji optička vidljivost od antene do AP ? 
Kakav je AP , jačina antene?  

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pitanje oko antene i wirelessa

Kod wirelessa nije samo stvar u tome da ti staviš što jaču antenu i očekuješ da ćeš pokupiti svaki signal oko sebe u krugu od kilometra. Ništa ti ne pomaže ako onaj od koga uzimaš signal isto tako ne šalje kvalitetan signal tako da koju god ti antenu staviš signal će biti nikakav ili ga neće ni biti. Inače po svakom zidu kroz kojeg signal mora proći gubiš nekih 10dbi-a, a da ne spominjem vremenske uvjete, drveće i sve ostale prepreke na putu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pitanje oko antene i wirelessa
Padilla kaže...

Dali postoji optička vidljivost od antene do AP ? 
Kakav je AP , jačina antene?  

ne postoji optička vidljivost, ali s mojim wirelessom na laptopu vidim 1 crticu do mete. wireles je Atheros nez točno koji model čim nađem napišem.

12 godina
neaktivan
offline
Pitanje oko antene i wirelessa

Jesi siguran da je to baš ta mreža na kilometar- dva?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pitanje oko antene i wirelessa

Puno je bliže nego me zanima dali bi lovilo kak spada. Wireless na laptopu je Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2012 21:20 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pitanje oko antene i wirelessa
Gremlin144 kaže...

Puno je bliže nego me zanima dali bi lovilo kak spada. Wireless na laptopu je Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller

Već sam ti rekao da nema šanse da uloviš signal na kilometar udaljenosti. Jedino ako bi AP imao vrhunsku opremu koja košta poprilično

12 godina
neaktivan
offline
Pitanje oko antene i wirelessa

Vezu na kilometar dva možeš uspostaviti s dvije takve antene od 16/18 dbi sa optičkom vidljivošću i sa karticama koje imaju dovolju jaku izlaznu snagu 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pitanje oko antene i wirelessa
Padilla kaže...

Vezu na kilometar dva možeš uspostaviti s dvije takve antene od 16/18 dbi sa optičkom vidljivošću i sa karticama koje imaju dovolju jaku izlaznu snagu 

Na daljinu od 400 metara bi lovilo da samo ja imam takvu antenu?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice