[Tutorial] Albis SLI-5460-I otkljucavanje

poruka: 8
|
čitano: 16.036
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
[Tutorial] Albis SLI-5460-I otkljucavanje

Otkljucavanje ovog rutera kojeg za sad daje Iskon vrlo je jednostavno.
Sve sta je potrebno je Mozilla Firefox i Firebug addon kojeg se moze skinuti ovdje.

Po defaultu Administrator user ima guest privilegije i nemogu se vidjeti svi izbornici i opcije a ima ih dosta. Neke od njih su:
Staticke rute
Qos - Prioritization i IP Throttling
Voip - dodavanje novih accounta (nonoh...)
Mail Alert
Management Control...

Posto za Hardware Version pise: Solos-W ADSL-B/WG/VOS v1.00 , najvjerojatnije se moze ubacit nekakav original fw, a ne ovaj sa Iskon logom.

Postupak otkljucavanja:

1. Potrebno se logirati u web interface (192.168.5.1) username: Administrator password: Administrator

2. Otici pod Management i stisnuti na edit kruzic od usera Administrator.

3. Prema slici oznaciti dio gdje pise user:

 

4. Editirati liniju prema slici u firebug prozoru i nakon editiranja zatovriti ga:

 

5. Stisnuti na Edit/delete i nakon refresha stisnite neki menu gore, i pojaviti ce se sve opcije.

6. Otici pod Save Config i spremiti konfiguraciju.

Preporucujem da ugasite ACS(management) server access, tako da se provider vise nemoze spajat na ruter i namjestat postavke.
To mozete uraditi pod Management > TR-069 Client > i staviti CWM i Periodic Inform na Disable.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Albis SLI-5460-I otkljucavanje

Puno hvala na tutorialu.

12 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Albis SLI-5460-I otkljucavanje

Kako sada nakon što imam otključani modrm/router namjestiti wireless internet konekciju za iPhone i/ili druge uređaje ?

Radi se o iskon Carnet-u .

lp

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Albis SLI-5460-I otkljucavanje

hvala na tutorialu ... uspio sam otlkjučat ali jel moguće ga namistiti na Optinet jer je već po defultu na Iskonu.?

ako je moguće molim pomoć, hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Albis SLI-5460-I otkljucavanje
Jak Fu kaže...

hvala na tutorialu ... uspio sam otlkjučat ali jel moguće ga namistiti na Optinet jer je već po defultu na Iskonu.?

ako je moguće molim pomoć, hvala

da htio sam maknit taj logo od iskona i update firmware ali nigdje nemogu nać novu verziju

11 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Albis SLI-5460-I otkljucavanje

pozdrav,

imam taj router (dobiven od iskona) i nikako ne mogu otvoriti portove za torrente i p2p programe. uspio sam ga otkljucat na opisan nacin ali i dalje je isto.

 

namjestio sam kako je opisano ovdje i ne radi  http://www.bug.hr/forum/topic/razni-mrezni-problemi/albis-sli-5460-port-forwarding/99849.aspx

 

e sad, kad se otkljuca postoji mogucnost backup/restore konfiguracije. zamolio bih nekog ko je uspio otvorit portove, da snimi i posalje konfiguraciju routera. mail je ivmar70@fastmail.fm

zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Albis SLI-5460-I otkljucavanje

Samo pod advanced, Firewall Security stavi na disable i raditi će torrenti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Albis SLI-5460-I otkljucavanje

vec je na disable, tako je po defaultu, nisam ukljucivao...

 

samo da dodam, otkljucar router mozete i sa google chrome preglednikom, ne treba dodatak...isti je postupak, polje editirate desnim klikom i odaberete inspect element (pregledaj element).

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2012 20:17 (ivan80).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice