CCleaner pitanje

poruka: 57
|
čitano: 55.568
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Evo sad san skinija novu verziju ccleanera 2.17 i ima opciju ciscenje praznog prostora na disku,pokrenio sam ga ali sam u međuvremenu zaustavio jer mi je zauzece prostora c: diska doslo na 80% sa normalnih 60% (smanjija se slobodni prostor) ali nakon prekidanja sam ipak dobija nesto prostora na disku (100mb) pa zanima me jeli taj prikaz zauzeca diska samo traje dok ovaj brise i dobit cu slobodni prostor ili ce on zauzet 100% diska (znam da je malo cudno pitanje i da nema bas smisla ali ipak me zanima da nebi nesto zeznija pa mora formatirat disk)??

Je, je, aha!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2009 12:17 (Fowix).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

znas ti onaj vic "tako reci da te ceo svet razume" ?

 

a sta se tice pitanja, probaj pa vidi, ja mislim da je to samo dok traje proces

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Pa proba sam ali prekinuo jer mi je bilo malo cudno,sad zanima me ako je neko to napravija a nije zaustavija pa da kaze sta se dogodi...nebi tija nesto zasr*t...

Je, je, aha!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CCleaner pitanje

Slobodno koristi prve dve opcije čiščenje windows i programi...a zatim očisti i registri.
Ništa ti se neće ružno dogoditi...ja već nekoliko stotina puta koristio ccleaner i sve ok.
Ako ćeš ići na naprednije postavke ...e tamo treba paziti.

I ne brini ako ccleaner koristiš svaki dan tad očisti otprilike 50-tak mb dnevno ako ne koristiš
i po mjeesec dana tad se može nakupiti i nekoliko stotina mega za očistiti.

 

Private
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Znan da sa tin opcijama mi se nece nista dogodit nego sa ovon novon opcijom "ciscenje slobodnog prostora" koja se nalazi u verziji 2.17 zanima me sta bi se moglo dogodit...

Je, je, aha!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Ja sam to pustio do kraja da odradi i nisam ništa primijetio da se je dogodilo ni bolje, a ni gore no što je prije bilo. Za što je ta opcija, je li netko zna što ta opcija radi osim da prevede što znači ''wiping of disk free space''?

ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1. ------------- Razer Copperhead + Razer Exactmat , Logitech G11, Samsung 2032bw, Altec Lansing 221, Logitech Cordless Rumblepad 2
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 7:00 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: CCleaner pitanje
Razer_Copperhead kaže...

Ja sam to pustio do kraja da odradi i nisam ništa primijetio da se je dogodilo ni bolje, a ni gore no što je prije bilo. Za što je ta opcija, je li netko zna što ta opcija radi osim da prevede što znači ''wiping of disk free space''?

 kako sve što obrišemo u windowsima ostaje na disku i windows to samo označi da je obrisano i da se preko toga mogu pisat srugi podaci. znači sveo brisano zapravo ostaje i može se lako vratit sa programima za vraćanje izbrisanih podataka. i to wiping of disk free space briše te podatke koji su ostali nakon brisanja ali tako da se ne mogu vratit sa alatima za vraćanje. ja za to koristim revo uninstaller i normalno je da se zauzeće diska povećava dok on to radi. kako je bliže kraju, tako se zauzeće penje do 100%. kad dođe do 100% kaže da je gotovo i onda se zauzeće vrati na onoliko koliko je bilo prije čišćenja

edit: vidim da je ta mogućnost dodana u ccleaner od ove verzije, 2.17. prije je nije bilo.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2009 23:38 (jurluk).
14 godina
offline
CCleaner pitanje

pitanjce jedno:

 

jeli bolje brisati programe preko ccleanera ili u control panelu?

fifa11 <3 pes 2011 <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CCleaner pitanje
ph3nom_gamer kaže...

pitanjce jedno:

 

jeli bolje brisati programe preko ccleanera ili u control panelu?

u revo unistalleru
staviš na hrvatski
napredna deinstalacija,kad se digne programski unistaller pustiš da odradi,ignoriraš restart koji eventualno ponudi i ideš dalje s revom
i označavaš sve i brišeš sve od stavki programa koji deinstaliraš

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 18:53 (seneka).
13 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Za što služi CCleaner?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: CCleaner pitanje
pc_mamut kaže...

Za što služi CCleaner?

  CCleaner je program za čišćenje diska i registryja kako bi komp bio brži. Njime možeš isto tako brisati cookiese, temporary files, history i sl., deinstalirati programe i vidjeti koji se programi podižu pri startupu.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
protjeran
offline
RE: CCleaner pitanje
deadman kaže...
pc_mamut kaže...

Za što služi CCleaner?

  CCleaner je program za čišćenje diska i registryja kako bi komp bio brži. Njime možeš isto tako brisati cookiese, temporary files, history i sl., deinstalirati programe i vidjeti koji se programi podižu pri startupu.

A može se i nadograditi s CCEnhancer. Vidi post od forumaša djigibaoovdje.

13 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

bok ljudi

dali znate zašto mi se pri instalaciji ccleanera pali prozor "windows encounted a problem".

Inače windows xp starija verzija ( dve godine). inače mi se zna taj prozor upaliti npr kad koristim bs player, ali do sada nije bilo nekih ozbiljnijih problema.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Zanima me što dodatno označiti u CCleaneru za čišćenje? Mislim pod ''Sistem'', ''Napredno'' itd. Imam CCEnhancer instaliran.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 16:22 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
Razer_Copperhead kaže...

Zanima me što dodatno označiti u CCleaneru za čišćenje? Mislim pod ''Sistem'', ''Napredno'' itd. Imam CCEnhancer instaliran.

 pod opcijom napredno ne bi ništa dirao,odnosno ostavio bi po defaultu
što se tiče programa nemam označen mbam(koji je službeno dodan,odnosno ima podršku) jer pobriše uz logove i karantenu i ignorirane stavke
 iz istih razloga ne koristim ccenhancer..
pod sistem imam odznačen isprazni koš,lakše je napraviti povrat iz smeća,nego povrat sistema,zato ga čistim ručno

debeli http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 17:55 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Ja sam ovako postavio. Da maknem kvačice ili ne?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 13:42 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
Razer_Copperhead kaže...

Ja sam ovako postavio. Da maknem kvačice ili ne?

presitno razer,daj to povećaj

debeli http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Editirao sam post i sada se malo bolje vidi. {#}

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
Razer_Copperhead kaže...

Editirao sam post i sada se malo bolje vidi. {#}

dobro se vidi,zašto ti avira nije označena?ako ju koristiš označi ju pod uslužni programi
meni se čini ok

debeli http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Da, od AMD-a?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 15:47 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

kod avire sve briše korektno,ne dira ništa bitno.. karantenu npr,za amd ne znam,vjerovatno da
čuj sve to što si sam dodao moraš i testirati,ovi iz piriforma se ograđuju od eventualnih problema
koristiš windows defender ili je samo tu jer ga ovaj prepoznaje?

debeli http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 13:20 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Windows Defender ne koristi. Isključim ga, ali se on sam s vremenom pokrene.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
Razer_Copperhead kaže...

Windows Defender ne koristi. Isključim ga, ali se on sam s vremenom pokrene.

ma nemoj se zamarat s tim ccleanerom,nećeš ništa dobiti s tim dodavanjem programa,on po defaultu briše ono što treba,ak se hoćeš igrat skini si ovaj program,tu ga možeš ugasit,možeš na jednostavan način paliti/gasiti update sistema,maknuti kojekakve error raporte i sl

edit: zaboravio sam reći,ako ne želiš reklamu od sponzora odčekiraj ga kod instalacije

debeli http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 14:34 (seneka).
13 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Pozdrav! Imam pitanje u vezi CCleaner-a imam ga i dali ikako mogu podesiti da se issues-i fixaju svaki tjedan?

FrankY
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
CCleaner pitanje

Evo ovako, imam CCleaner već dosta dugo i znam se služiti njime. Ali imam jedno pitanje. Kada odem na: Alati>Čistač pogona, e sada, jer ja smijem brisat (C:)? Ako počnem natpisivanje od 7 prolaza (ili bilo koliko) jer će mi se pobrisati cijeli (C:) (sve datoteke i to) ili samo ono što je nepotrebno (nepotrebne Windows datoteke i to)? Molim brzi odgovor. {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: CCleaner pitanje

Sve.

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje

Mozes podesiti da li da brise samo slobodan prostor na checkiranom disku(particiji) ili da brise sve sa diska- particije. Odaberes metod brisanja i opleti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
sudo2 kaže...

Mozes podesiti da li da brise samo slobodan prostor na checkiranom disku(particiji) ili da brise sve sa diska- particije. Odaberes metod brisanja i opleti.

Ali ako kliknem na Slobodan prostor, što će onda očistiti? I ako stisnem da briše sve onda mi obriše cijeli (C:), a to nije pametno. Znaći, što se desi ako briše slobodan prostor? Skužio sam, ako kliknem da čisti Slobodan prostor onda će obrisati one nula bajta fajlove, foldere koji su prazni i to (ne dobije se baš puno), ali ako stisnem da briše cijeli prostor (svi podatci će biti obrisani) onda će mi obrisati cijeli (C:), a to pod nikako neću raditi. Dobro, hvala svejedno na odgovoru! Samo mi reci koliko dugo traje čišćenje slobodnog prostora sa 7 prolaza? {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 18:08 (trugati512).
14 godina
moderator
offline
Re: CCleaner pitanje
trugati512 kaže...

Ali ako kliknem na Slobodan prostor, što će onda očistiti? I ako stisnem da briše sve onda mi obriše cijeli (C:), a to nije pametno. Znaći, što se desi ako briše slobodan prostor?

neće očistiti ništa

prepisat će prazan prostor sa 0 (nulama)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: CCleaner pitanje
XXX-Man kaže...
trugati512 kaže...

Ali ako kliknem na Slobodan prostor, što će onda očistiti? I ako stisnem da briše sve onda mi obriše cijeli (C:), a to nije pametno. Znaći, što se desi ako briše slobodan prostor?

neće očistiti ništa

prepisat će prazan prostor sa 0 (nulama)

Dobro, al svejedno ako ti smetaju smiješ obrisati.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice