Kako napraviti bootable cd

poruka: 12
|
čitano: 37.411
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti bootable cd

Pozdrav svima! Uskoro mislim reinstalirati Windowse a ne znam baš Sramim se napraviti bootable cd Windowsa, pa molim pomoć oko toga

 

Pokušao sam preko Nera ali nije valjalo

Ne učimo za školu nego za ocjenu
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti bootable cd

Pa sami Windowsi CD ili DVD su bootabilni!

 

Znači ako si sve prebacio na druge diskove, i želiš win ili bilo koji drugi OS instalirat na C diska npr, a pri ruci ti je Windows XP/Vista CD/DVD onda si spreman. Otvori BIOS i stavi da ti se Windowsi bootaju sa CD/DVD-a a ne sa hard diska. Restartiraj komp i bootanje će počet sa CD/DVD-a. U setup-u će te pitat što želiš formatirat. I instalacija je ultra jednostavna. Nakon instalacije, otvoriš BIOS i vratiš bootanje sa CD/DVD-a na hard disk.

 

Bios otvaraš sa F5, pri bootanju BIOS-a. tamo imaš izbor boot device, pa promjeniš vrijednost first boot device.

 

Jednostavno jeftino :D

...nije zlato sve što sja...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti bootable cd
Monk3 kaže...

Pa sami Windowsi CD ili DVD su bootabilni!

 

Znači ako si sve prebacio na druge diskove, i želiš win ili bilo koji drugi OS instalirat na C diska npr, a pri ruci ti je Windows XP/Vista CD/DVD onda si spreman. Otvori BIOS i stavi da ti se Windowsi bootaju sa CD/DVD-a a ne sa hard diska. Restartiraj komp i bootanje će počet sa CD/DVD-a. U setup-u će te pitat što želiš formatirat. I instalacija je ultra jednostavna. Nakon instalacije, otvoriš BIOS i vratiš bootanje sa CD/DVD-a na hard disk.

 

Bios otvaraš sa F5, pri bootanju BIOS-a. tamo imaš izbor boot device, pa promjeniš vrijednost first boot device.

 

Jednostavno jeftino :D

 
On ne zna [b]kako napraviti[/b] bootabilni CD! Ima instalaciju i pokusao ju je sprziti na CD sa Nerom, ali nije uspio napraviti taj CD bootabilnim.
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti bootable cd

Cekaj.... ti imas file-ove od instalacije na hdd-u ?

 

ako da probaj ovako...

 

skini nLite.

Pod locating the windows location odaberi folder I386 kod tvoje windows instalacije na hdd-u.

Ako sve prode dobro loadat ce ti ga, ispisati koji je service pack ...bla bla

Odi next,create bootable ISO i napravi image.

 

Njega sprzi na DVD kao burn image to disk i to bi trebalo biti to.

 

http://www.nliteos.com/download.html

 

imas i nacin preko isobuster ali meni je ovaj prvi nekako drazi.

 

Javi da li je pomoglo

 

 

 

E4600@2400MHz 1.16V, 8600GTS, 2GB DDR2@800MHz 4-4-4-12
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2008 15:57 (Bruno).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti bootable cd

Na ove dvije stranice je objašnjeno kako slipstreamati SP u Windows CD, što tebi ne treba, ali je i objašnjeno kako napraviti bootabilni CD

 

Ako imaš CD, ali koji nije bootabilan idi na ovu stranicu na Step 5.

http://www.winsupersite.com/showcase/windowsxp_sp2_slipstream.asp

 

U tom slučaju trebat će ti jedan mali dodatni fajl pod imenom Microsoft Corporation.img

možeš ga naći za skinuti negdje na ovoj stranici pod točkom 5.

http://www.technipages.com/how-to-slipstream-windows-xp-service-pack-2.html

 

Ako nisi imao nikakav CD, nego radiš od instalacije, pogledaj post od Brune. Nešto slično imaš ovdje

http://www.howtohaven.com/system/createwindowssetupdisk.shtml

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti bootable cd
Monk3 kaže...

Pa sami Windowsi CD ili DVD su bootabilni!

 

Znači ako si sve prebacio na druge diskove, i želiš win ili bilo koji drugi OS instalirat na C diska npr, a pri ruci ti je Windows XP/Vista CD/DVD onda si spreman. Otvori BIOS i stavi da ti se Windowsi bootaju sa CD/DVD-a a ne sa hard diska. Restartiraj komp i bootanje će počet sa CD/DVD-a. U setup-u će te pitat što želiš formatirat. I instalacija je ultra jednostavna. Nakon instalacije, otvoriš BIOS i vratiš bootanje sa CD/DVD-a na hard disk.

 

Bios otvaraš sa F5, pri bootanju BIOS-a. tamo imaš izbor boot device, pa promjeniš vrijednost first boot device.

 

Jednostavno jeftino :D

 Sve to znam i napravija sam par puta da mi se boot-a prvo preko CD ali se ništa ne događa i poslije se normalno dižu windowsi
Pokušat ću s nLite-om
Ne učimo za školu nego za ocjenu
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti bootable cd

Napravio sam preko nLite-a image i Windowsi se sad mogu bootatOsmijeh

 

Zahvaljujem svima!!!

 

Što biste preporučili Windows XP Pro ili Windows Vista (bilo koja)

Ne učimo za školu nego za ocjenu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti bootable cd
vistma kaže...

 

 

Što biste preporučili Windows XP Pro ili Windows Vista (bilo koja)

  Sad hoćeš da se ljudi počnu svađati?
Ako imaš dvojezgreni procesor, više od 2GB RAM-a, hard disk s više od 250GB i to SATA 2 i dobru grafičku i ako nemaš komponenti u računalu i periferije proizvedene prije 2007. godine onda bih ti preporučio Vistu. Ja koristim Vistu Ultimate   SP1 x64 na svom novom računalu i bolja mi je od XP-a.
A ako ti je procesor s jednom jezgrom, manje od 2 GB RAM-a, hard disk SATA 1 ili ATA, imaš slabiju grafičku i imaš neke komponente ili periferiju staru nekoliko godina, onda će ti XP puno bolje raditi i biti brži. Koristim ga na svom starom računalu i na njemu mi je s XP-om ugodnije raditi nego s Vistom.
12 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti bootable cd

Hello :) Imam Problem Napravio Sam Bootable Dvd win7 i taj win mi je super i sad mi se vec izgrebo i sve to pa me strah da ga necu moc vise koristit pa sam ga htio sprzit na drugi dvd al ne uspjevam nikako da ponovo napravim bootable od toga stvarno sam zaboravio kak sam to prije napravio al pokusavo sam ness preko nekih programa al ne ide..pomagajte kako da to ponovo napravi

Ovo Je Sta Imam na Tom dvd-u i to je radilo 100 puta! Ovo Je Sta Imam na Tom dvd-u i to je radilo 100 puta!
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kako napraviti bootable cd

najlakše ti je da odeš u neri ili koji već program koristiš i odabereš copy disk dok ti je dvd koji želiš kopirati u dvd pržilici i onda će ga program učitiati u temp datoteku i izbaciti će ti prozorčić da ubaciš prazni dvd,to i napravi i tada će kopirati win na taj dvd

win će biti bootabilan

http://www.youtube.com/watch?v=QsLjkDkWhtU
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti bootable cd

Jes Ti Siguran Da Ce To Radit?? I Ak Oce Jel Moguce Preko Windows 7 Exploera Przit To il bas moram skinit neki program

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti bootable cd

Ne Radi!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice